Quantcast
Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
    1. Welcome to GTAForums!

    1. GTANet.com

    1. GTA Online

      1. The Cayo Perico Heist
      2. Find Lobbies & Players
      3. Guides & Strategies
      4. Vehicles
      5. Content Creator
      6. Help & Support
    2. Red Dead Online

      1. Frontier Pursuits
      2. Find Lobbies & Outlaws
      3. Help & Support
    3. Crews

    1. Red Dead Redemption 2

      1. PC
      2. Help & Support
    2. Red Dead Redemption

    1. Grand Theft Auto Series

    2. GTA VI

      1. St. Andrews Cathedral
    3. GTA V

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
    4. GTA IV

      1. The Lost and Damned
      2. The Ballad of Gay Tony
      3. Guides & Strategies
      4. Help & Support
    5. GTA San Andreas

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
    6. GTA Vice City

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
    7. GTA III

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
    8. Portable Games

      1. GTA Chinatown Wars
      2. GTA Vice City Stories
      3. GTA Liberty City Stories
    9. Top-Down Games

      1. GTA Advance
      2. GTA 2
      3. GTA
    1. GTA Mods

      1. GTA V
      2. GTA IV
      3. GTA III, VC & SA
      4. Tutorials
    2. Red Dead Mods

      1. Documentation
    3. Mod Showroom

      1. Scripts & Plugins
      2. Maps
      3. Total Conversions
      4. Vehicles
      5. Textures
      6. Characters
      7. Tools
      8. Other
      9. Workshop
    4. Featured Mods

      1. Design Your Own Mission
      2. OpenIV
      3. GTA: Underground
      4. GTA: Liberty City
      5. GTA: State of Liberty
    1. Rockstar Games

    2. Rockstar Collectors

    1. Off-Topic

      1. General Chat
      2. Gaming
      3. Technology
      4. Movies & TV
      5. Music
      6. Sports
      7. Vehicles
    2. Expression

      1. Graphics / Visual Arts
      2. GFX Requests & Tutorials
      3. Writers' Discussion
      4. Debates & Discussion
    3. Gangs

    1. Announcements

    2. Support

    3. Suggestions

Europa League 2013/2014 Prediction League


AndyGanteks

Recommended Posts

Group A:


Valencia 2-0 Swansea


St. Gallen 1-3 Kuban Krasnodar



Group B


Dinamo Zagreb 1-1 Chernomorets Odessa


PSV Eindhoven 2-0 Ludogorets Razgrad



Group C


Salzburg 2-1 Elfsborg


Standard Liege 2-1 Esbjerg



Group D


Waregem 1-1 Wigan


Maribor 0-1 Rubin Kazan



Group E


Fiorentina 3-0 Pacos Fereira


Pandurii 1-2 Dnipro



Group F


Eintracht Frankfurt 2-1 Bordeaux


Maccabi Tel Aviv 2-1 APOEL



Group G


Dinamo Kiev 2-0 Genk


Thun 1-1 Rapid Vienna



Group H


Freiburg 2-0 Liberec


Estoril 0-2 Sevilla



Group I


Betis 1-1 Lyon


Guimaraes 1-1 Rijeka



Group J


Apollon Limassol 1-2 Trabzonspor


Lazio 3-1 Legia Warsaw



Group K


Sheriff Tiraspol 1-1 Anzhi


Tottenham 3-0 Tromso



Group L


PAOK 2-0 Shakhtar Karagandy


Maccabi Haifa 1-2 AZ Alkmaar


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Please also predict 2 teams from each group going through, like bud23 has done in his prediction post.

 

Mine:

 

19th September

Group A:

Valencia-Swansea 2:2

Sent Gallen-Kuban Krasnodar 1:0

 

Group B

Dinamo Zagreb-Chernomorets Odessa 2:1

PSV Eindhoven-Ludogorets Razgrad 1:0

 

Group C

Salzburg-Elfsborg 1:1

Standard Liege-Esbjerg 3:2

 

Group D

Waregem-Wigan 0:0

Maribor-Rubin Kazan 1:3

 

Group E

Fiorentina-Pacos Fereira 5:0

Panduri-Dnipro 1:0

 

Group F

Eintracht Frankfurt-Bordeaux 0:1

Maccabi Tel Aviv-APOEL 3:1

 

Group G

Dinamo Kiev-Genk 2:1

Thun-Rapid Vienna 1:1

 

Group H

Freiburg-Liberec 2:0

Estoril-Sevilla 0:1

 

Group I

Betis-Lyon 4:3

Guimaraes-Rijeka 3:1

 

Group J

Apollon Limassol-Trabzon 3:0

Lazio-Legia Warsaw 2:0

 

Group K

Sheriff Tiraspol-Anzhi 1:0

Tottenham-Tromso 4:1

 

Group L

PAOK-Shakhtar Karagandy 3:0

Maccabi Haifa-AZ Alkmaar 2:2

 

 

 

Group A: Swansea, Valencia

Group B: PSV Eindhoven, Chernomorets Odessa

Group C: Elfsborg, Esbjerg

Group D: Rubin Kazan, Wigan

Group E: Fiorentina, Pacos Ferreira

Group F: Bordeaux, Eintracht Frankfurt

Group G: Dinamo Kiev, Genk

Group H: Sevilla, Freiburg

Group I: Lyon, Betis

Group J: Lazio, Legia Warsaw

Group K: Tottenham, Anzhi

Group L: AZ Alkmaar, Maccabi Haifa

 

 

 

 

Edited by AndyGanteks
Link to post
Share on other sites

A;Valencia, Swansea


B: PSV, Dinamo Zagrev


C: Liege, Salzburg


D: Wigan, Rubin


E; Fiorentina, Dnipro


F; Eintracht, Bordeaux


G: Dynamo Kiev, Gent


H; Sevilla, Liberec


I; Real Betis, Lyon


J; Lazio, Legia Warsaw


K; Tottenham, Anzhi


L; AZ, Paok Salonika



Group A:


Valencia 2-0 Swansea


Sent Gallen 0-0 Kuban Krasnodar



Group B


Dinamo Zagreb 1-0 Chernomorets Odessa


PSV Eindhoven 3-1 Ludogorets Razgrad



Group C


Salzburg 3-2 Elfsborg


Standard Liege 1-0 Esbjerg



Group D


Waregem 1-0 Wigan


Maribor 1-1 Rubin Kazan



Group E


Fiorentina 2-0 Pacos Fereira


Panduri 0-1 Dnipro



Group F


Eintracht Frankfurt 1-2 Bordeaux


Maccabi Tel Aviv 0-1 APOEl



Group G


Dinamo Kiev 2-1 Genk


Thun 1-2 Rapid Vienna



Group H


Freiburg 1-0 Liberec


Estoril 1-3 Sevilla



Group I


Real Betis 2-1 Lyon


Guimaraes 1-1 Rijeka



Group J


Apollon Limassol 2-0 Trabzon


Lazio 2-1 Legia Warsaw



Group K


Sheriff Tiraspol 0-2 Anzhi


Tottenham 4-0 Tromso



Group L


PAOK-Shakhtar 3-0 Karagandy


Maccabi Haifa 1-2 AZ Alkmaar


Link to post
Share on other sites

19th September

Group A:

Valencia-Swansea 2:1

Sent Gallen-Kuban Krasnodar 1:3

 

Group B

Dinamo Zagreb-Chernomorets Odessa 1:1

PSV Eindhoven-Ludogorets Razgrad 2:1

 

Group C

Salzburg-Elfsborg 2:1

Standard Liege-Esbjerg 3:1

 

Group D

Waregem-Wigan 0:2

Maribor-Rubin Kazan 1:3

 

Group E

Fiorentina-Pacos Fereira 2:0

Panduri-Dnipro 1:1

 

Group F

Eintracht Frankfurt-Bordeaux 0:2

Maccabi Tel Aviv-APOEL 3:1

 

Group G

Dinamo Kiev-Genk 1:1

Thun-Rapid Vienna 2:1

 

Group H

Freiburg-Liberec 2:1

Estoril-Sevilla 0:1

 

Group I

Betis-Lyon 0:1

Guimaraes-Rijeka 3:1

 

Group J

Apollon Limassol-Trabzon 1:0

Lazio-Legia Warsaw 2:0

 

Group K

Sheriff Tiraspol-Anzhi 0:1

Tottenham-Tromso 4:1

 

Group L

PAOK-Shakhtar Karagandy 3:0

Maccabi Haifa-AZ Alkmaar 2:2

 

 

 

Group A: Kuban, Valencia

Group B: PSV Eindhoven, Crazy Forest Razgrad

Group C: Standard Liege, Salzburg

Group D: Rubin Kazan, Wigan

Group E: Fiorentina, Pacos Ferreira

Group F: Bordeaux, Eintracht Frankfurt

Group G: Thun, Genk

Group H: Sevilla, Freiburg

Group I: Lyon, Betis

Group J: Lazio, Legia Warsaw

Group K: Tottenham, Anzhi

Group L: AZ Alkmaar, Maccabi Haifa

 

 

Link to post
Share on other sites

f*ck, I forgot to predict. :/

 

---

A: Valencia, Swansea

B: PSV, Dinamo Zagrev

C: Liege, Salzburg

D: Rubin Kazan, Wigan

E: Fiorentina, Dnipro

F: Eintracht, Bordeaux

G: Genk, Dinamo Kiev

H: Sevilla, Freiburg

I: Lyon, Betis

J: Lazio, Legia Warsaw

K: Tottenham, Anzhi

L: AZ, Shakhtar Karagandy

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Update below.
Same as with CL, here I'll allow group predictions to be posted until 2nd fixture, so you can edit if you done them already, or if you forgot to predict, do it now.
V2 and V release slowed it all, so hopefully we go back on track now.

19th September

Group A:
Valencia-Swansea 0:3
Sent Gallen-Kuban Krasnodar 2:0

Group B
Dinamo Zagreb-Chernomorets Odessa 1:2
PSV Eindhoven-Ludogorets Razgrad 0:2

Group C
Salzburg-Elfsborg 4:0
Standard Liege-Esbjerg 1:2

Group D
Waregem-Wigan 0:0
Maribor-Rubin Kazan 2:5

Group E
Fiorentina-Pacos Fereira 3:0
Panduri-Dnipro 0:1

Group F
Eintracht Frankfurt-Bordeaux 3:0
Maccabi Tel Aviv-APOEL 0:0

Group G
Dinamo Kiev-Genk 0:1
Thun-Rapid Vienna 1:0

Group H
Freiburg-Liberec 2:2
Estoril-Sevilla 1:2

Group I
Betis-Lyon 0:0
Guimaraes-Rijeka 4:0

Group J
Apollon Limassol-Trabzon 1:2
Lazio-Legia Warsaw 1:0

Group K
Sheriff Tiraspol-Anzhi 0:0
Tottenham-Tromso 3:0

Group L
PAOK-Shakhtar Karagandy 2:1
Maccabi Haifa-AZ Alkmaar 0:1

League Table

1. MobBG 91.5 pts
2. bud23 84.5 pts
3. AndyGanteks 82 pts
4. Der_Don 81 pts
5. NathanT 69 pts
6. Frenzzy 68 pts
7. miromiro 62.5 pts
8. jln22 58 pts
9. Levindski 53.5 pts
10. Hodgey1989 37.5 pts
10. Johnny Playert 37.5 pts
11. Gtaghost22 34 pts
12. PrometheusX 30.5 pts
13. Stefche 30 pts
14. nycki88 19.5 pts
15. MrSteakson 10 pts
16. AceKingston 0 pts

Edited by AndyGanteks
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Can i still predict these? Ill post them anyway if not then fair enough.

 

A: Swansea, Valencia
B: PSV, Dinamo Zagrev
C: Liege, Salzburg
D: Rubin Kazan, Wigan
E: Fiorentina, Dnipro
F: Bordeaux, Frankfurt
G: Genk, Dinamo Kiev
H: Sevilla, Freiburg
I: Lyon, Betis
J: Lazio, Trabsonpor
K: Tottenham, Anzhi
L: AZ, PAOK

Link to post
Share on other sites

Group A: Swansea, Valencia.

Group B: PSV, Chornomorets Odesa.

Group C: Salzburg, Standard.

Group D: Rubin, Wigan.

Group E: Fiorentina, Dnipro.

Group F: Eintracht Frankfurt, Bordeaux.

Group G: Dynamo Kyiv, Genk.

Group H: Sevilla, Freiburg.

Group I: Lyon, Betis.

Group J: Lazio, Trabzonspor.

Group K: Tottenham, Anzhi.

Group L: AZ, PAOK.

Edited by jln22
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
AndyGanteks

3rd October - fixture 2 of groups

 

Group A

Kuban Krasnodar-Valencia

Swansea-Sent Gallen

 

Group B

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven

 

Group C

Esbjerg-Salzburg

Elfsborg-Standard Liege

 

Group D

Rubin Kazan-Waregem

Wigan-Maribor

 

Group E

Dnipro-Fiorentina

Pacos Ferreira-Panduri

 

Group F

APOEL-Eintrach Frankfurt

Bordeaux-maccabi Tel Aviv

 

Group G

Rapid Vienna-Dinamo Kiev

Genk-Thun

 

Group H

Sevilla-Freiburg

Liberec-Estoril

 

Group I

Rijeka-Betis

Lyon-Guimaraes

 

Group J

Legia Warsaw-Apollon Limassol

Trabzon-Lazio

 

Group K

Anzhi-Tottenham

Tromso-Sherrif Tiraspol

 

Group L

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa

AZ Alkmaar-PAOK

 

 

 

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Group A


Kuban Krasnodar 1-0 Valencia


Swansea 2-1 Sent Gallen



Group B


Ludogorets Razgrad 1-1 Dinamo Zagreb


Chernomorets Odessa 2-0 PSV Eindhoven



Group C


Esbjerg 0-0 Salzburg


Elfsborg 1-2 Standard Liege



Group D


Rubin Kazan 2-0 Waregem


Wigan 1-1 Maribor



Group E


Dnipro 2-1 Fiorentina


Pacos Ferreira 1-0 Panduri



Group F


APOEL 0-2 Eintracht Frankfurt


Bordeaux 1-1 maccabi Tel Aviv



Group G


Rapid Vienna 2-3 Dinamo Kiev


Genk 2-1 Thun



Group H


Sevilla 2-0 Freiburg


Liberec 3-1 Estoril



Group I


Rijeka 0-2 Betis


Lyon 2-0 Guimaraes



Group J


Legia Warsaw 2-0 Apollon Limassol


Trabzon 1-2 Lazio



Group K


Anzhi 0-2 Tottenham


Tromso 2-0 Sherrif Tiraspol



Group L


Shakhtar Karagandy 2-1 Maccabi Haifa


AZ Alkmaar 2-0 PAOK


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

3rd October - fixture 2 of groups

 

Group A

Kuban Krasnodar-Valencia 0:1

Swansea-Sent Gallen 4:1

 

Group B

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb 1:1

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven 2:2

 

Group C

Esbjerg-Salzburg 2:1

Elfsborg-Standard Liege 1:0

 

Group D

Rubin Kazan-Waregem 3:0

Wigan-Maribor 1:0

 

Group E

Dnipro-Fiorentina 1:2

Pacos Ferreira-Panduri 3:1

 

Group F

APOEL-Eintrach Frankfurt 0:0

Bordeaux-Maccabi Tel Aviv 4:0

 

Group G

Rapid Vienna-Dinamo Kiev 2:3

Genk-Thun 1:1

 

Group H

Sevilla-Freiburg 5:1

Liberec-Estoril 3:0

 

Group I

Rijeka-Betis 0:2

Lyon-Guimaraes 3:0

 

Group J

Legia Warsaw-Apollon Limassol 3:2

Trabzon-Lazio 1:2

 

Group K

Anzhi-Tottenham 1:4

Tromso-Sherrif Tiraspol 1:1

 

Group L

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa 0:0

AZ Alkmaar-PAOK 2:1

Link to post
Share on other sites

3rd October - fixture 2 of groups

 

Group A

Kuban Krasnodar-Valencia 0-1

Swansea-Sent Gallen 3-0

 

Group B

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb 0-1

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven 1-2

 

Group C

Esbjerg-Salzburg 1-1

Elfsborg-Standard Liege 0-0

 

Group D

Rubin Kazan-Waregem 3-2

Wigan-Maribor 1-0

 

Group E

Dnipro-Fiorentina 0-1

Pacos Ferreira-Panduri 1-1

 

Group F

APOEL-Eintrach Frankfurt 0:1

Bordeaux-Maccabi Tel Aviv 2-0

 

Group G

Rapid Vienna-Dinamo Kiev 0-1

Genk-Thun 1-1

 

Group H

Sevilla-Freiburg 2-1

Liberec-Estoril 2-0

 

Group I

Rijeka-Betis 0:1

Lyon-Guimaraes 3-1

 

Group J

Legia Warsaw-Apollon Limassol 2-2

Trabzon-Lazio 1-2

 

Group K

Anzhi-Tottenham 1:3

Tromso-Sherrif Tiraspol 1-1

 

Group L

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa 1-0

AZ Alkmaar-PAOK 0-1

Link to post
Share on other sites
Gtaghost22

Group A:

Kuban Krasnodar-Valencia 0-2

Swansea-Sent Gallen 3-1

 

Group B:

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb 2-2

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven 1-3

 

Group C:

Esbjerg-Salzburg 1-2

Elfsborg-Standard Liege 1-2

 

Group D:

Rubin Kazan-Waregem 3-1

Wigan-Maribor 1-1

 

Group E:

Dnipro-Fiorentina 1-2

Pacos Ferreira-Panduri 2-1

 

Group F:

APOEL-Eintrach Frankfurt 0:1

Bordeaux-Maccabi Tel Aviv 1-0

 

Group G:

Rapid Vienna-Dinamo Kiev 0-1

Genk-Thun 2-1

 

Group H:

Sevilla-Freiburg 3-1

Liberec-Estoril 1-0

 

Group I:

Rijeka-Betis 0:2

Lyon-Guimaraes 3-1

 

Group J:

Legia Warsaw-Apollon Limassol 2-1

Trabzon-Lazio 1-2

 

Group K:

Anzhi-Tottenham 1:3

Tromso-Sherrif Tiraspol 1-1

 

Group L:

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa 1-0

AZ Alkmaar-PAOK 2-2

Link to post
Share on other sites

Group A


Kuban Krasnodar 2-1 Valencia


Swansea 1-1 Sent Gallen



Group B


Ludogorets Razgrad 5-0 Dinamo Zagreb


Chernomorets Odessa 1-2 PSV Eindhoven



Group C


Esbjerg 0-1 Salzburg


Elfsborg 1-2 Standard Liege



Group D


Rubin Kazan 2-0 Waregem


Wigan 2-1 Maribor



Group E


Dnipro 1-3 Fiorentina


Pacos Ferreira 1-0 Panduri



Group F


APOEL 0-2 Eintracht Frankfurt


Bordeaux 4-1 maccabi Tel Aviv



Group G


Rapid Vienna 2-1 Dinamo Kiev


Genk 2-1 Thun



Group H


Sevilla 2-0 Freiburg


Liberec 1-1 Estoril



Group I


Rijeka 1-2 Betis


Lyon 2-0 Guimaraes



Group J


Legia Warsaw 2-0 Apollon Limassol


Trabzon 1-2 Lazio



Group K


Anzhi 0-2 Tottenham


Tromso 2-1 Sherrif Tiraspol



Group L


Shakhtar Karagandy 2-1 Maccabi Haifa


AZ Alkmaar 2-0 PAOK


Link to post
Share on other sites

Group A


Kuban Krasnodar 1-1 Valencia


Swansea 3-0 Sent Gallen



Group B


Ludogorets Razgrad 2-0 Dinamo Zagreb


Chernomorets Odessa 2-2 PSV Eindhoven



Group C


Esbjerg 1-1 Salzburg


Elfsborg 1-2 Standard Liege



Group D


Rubin Kazan 2-0 Waregem


Wigan 1-0 Maribor



Group E


Dnipro 2-1 Fiorentina


Pacos Ferreira 1-1 Pandurii



Group F


APOEL 0-2 Eintracht Frankfurt


Bordeaux 2-1 Maccabi Tel Aviv



Group G


Rapid Vienna 1-1 Dinamo Kiev


Genk 2-1 Thun



Group H


Sevilla 2-0 Freiburg


Liberec 2-1 Estoril



Group I


Rijeka 1-1 Betis


Lyon 2-0 Guimaraes



Group J


Legia Warsaw 2-0 Apollon Limassol


Trabzon 1-1 Lazio



Group K


Anzhi 0-2 Tottenham


Tromso 1-1 Sheriff Tiraspol



Group L


Shakhtar Karagandy 0-1 Maccabi Haifa


AZ Alkmaar 2-1 PAOK


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Group A:

Kuban Krasnodar-Valencia 1-1

Swansea-Sent Gallen 2-0

 

Group B:

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb 1-2

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven 1-2

 

Group C:

Esbjerg-Salzburg 0-1

Elfsborg-Standard Liege 2-3

 

Group D:

Rubin Kazan-Waregem 3-0

Wigan-Maribor 2-0

 

Group E:

Dnipro-Fiorentina 2-1

Pacos Ferreira-Panduri 2-0

 

Group F:

APOEL-Eintrach Frankfurt 1:1

Bordeaux-Maccabi Tel Aviv 2-0

 

Group G:

Rapid Vienna-Dinamo Kiev 1-1

Genk-Thun 3-1

 

Group H:

Sevilla-Freiburg 2-0

Liberec-Estoril 0-0

 

Group I:

Rijeka-Betis 0:1

Lyon-Guimaraes 2-0

 

Group J:

Legia Warsaw-Apollon Limassol 1-1

Trabzon-Lazio 2-2

 

Group K:

Anzhi-Tottenham 2:1

Tromso-Sherrif Tiraspol 0-0

 

Group L:

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa 0-1

AZ Alkmaar-PAOK 2-1

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

3rd October - Fixture 2

 

Group A

Kuban Krasnodar-Valencia 0:2

Swansea-Sent Gallen 1:0

 

Group B

Ludogorets Razgrad-Dinamo Zagreb 3:0

Chernomorets Odessa-PSV Eindhoven 0:2

 

Group C

Esbjerg-Salzburg 1:2

Elfsborg-Standard Liege 1:1

 

Group D

Rubin Kazan-Waregem 4:0

Wigan-Maribor 3:1

 

Group E

Dnipro-Fiorentina 1:2

Pacos Ferreira-Panduri 1:1

 

Group F

APOEL-Eintrach Frankfurt 0:3

Bordeaux-Maccabi Tel Aviv 1:2

 

Group G

Rapid Vienna-Dinamo Kiev 2:2

Genk-Thun:2:1

 

Group H

Sevilla-Freiburg 2:0

Liberec-Estoril 2:1

 

Group I

Rijeka-Betis 1:1

Lyon-Guimaraes 1:1

 

Group J

Legia Warsaw-Apollon Limassol 0:1

Trabzon-Lazio 3:3

 

Group K

Anzhi-Tottenham 0:2

Tromso-Sherrif Tiraspol 1:1

 

Group L

Shakhtar Karagandy-Maccabi Haifa 2:2

AZ Alkmaar-PAOK 1:1

 

League Table

1. MobBG 103.5 pts

2. bud23 94.5 pts

3. AndyGanteks 94 pts

4. Der_Don 91 pts
5. NathanT 84 pts

6. jln22 73 pts
7. Frenzzy 68 pts
8. miromiro 62.5 pts
9. Levindski 53.5 pts

10. Gtaghost22 52 pts
11. Hodgey1989 37.5 pts
11. Johnny Playert 37.5 pts
12. PrometheusX 30.5 pts
13. Stefche 30 pts
14. nycki88 19.5 pts
15. MrSteakson 10 pts
16. AceKingston 0 pts

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
AndyGanteks

Matchday 3 - 24th October:

 

Group A

Swansea-Kuban Krasnodar

Valencia-Sent Gallen

 

Group B

Chernomorets Odessa-Ludogorets Razgrad

Dinamo Zagreb-PSV Eindhoven

 

Group C

Elfsborg-Esbjerg

Salzburg-Standard Liege

 

Group D

Wigan-Rubin Kazan

Waregem-Maribor

 

Group E

Fiorentina-Panduri

Dnipro-Pacos Ferreira

 

Group F

Bordeaux-APOEL

Eintrach Frankfurt-Maccabi Tel Aviv

 

Group G

Genk-Rapid Vienna

Dinamo Kiev-Thun

 

Group H

Liberec-Sevilla

Freiburg-Estoril

 

Group I

Lyon-Rijeka

Betis-Guimaraes

 

Group J

Trabzon-Legia Warsaw

Apollon Limassol-Lazio

 

Group K

Anzhi-Tromso

Sheriff Tiraspol-Tottenham

 

Group L

Shakhtar Karagandy-AZ Alkmaar

PAOK-Maccabi Haifa

 

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Swansea - Kuban 3-1

Valencia - St. Gallen 1-0

Ch. Odessa - Lud. Razgrad 2-1

Dinamo Zagreb - PSV 1-2

Elfsborg - Esbjerg 1-2

Salzburg - Standard 1-1

Wigan - Rubin 1-3

Waregem - Maribor 2-1

Fiorentina - Pandurii 3-0

Dnipro - Pacos 3-0

Bordeaux - APOEL 3-1

Eintracht - M. Tel Aviv 2-0

Genk - Rapid Vienna 2-1

Dinamo Kyiv - Thun 3-1

Liberec - Sevilla 1-1

Freiburg - Estoril 2-0

Lyon - Rijeka 3-0

Betis - Guimaraes 3-1

Trabzon - Legia 2-1

Apollon - Lazio 1-2

Anzhi - Tromso 1-2

Sheriff - Tottenham 0-2

Shakhtar Karagandy - AZ 1-3

PAOK - M. Haifa 2-2

Link to post
Share on other sites

Swansea - Kuban 3-1

Valencia - St. Gallen 1-0

Ch. Odessa - Lud. Razgrad 1-1

Dinamo Zagreb - PSV 1-2

Elfsborg - Esbjerg 1-2

Salzburg - Standard 1-1

Wigan - Rubin 0-1

Waregem - Maribor 1-1

Fiorentina - Pandurii 3-0

Dnipro - Pacos 3-0

Bordeaux - APOEL 3-1

Eintracht - M. Tel Aviv 2-0

Genk - Rapid Vienna 2-1

Dinamo Kyiv - Thun 3-1

Liberec - Sevilla 1-2

Freiburg - Estoril 2-0

Lyon - Rijeka 3-0

Betis - Guimaraes 3-1

Trabzon - Legia 2-1

Apollon - Lazio 1-2

Anzhi - Tromso 1-2

Sheriff - Tottenham 0-2

Shakhtar Karagandy - AZ 1-3

PAOK - M. Haifa 2-2

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Matchday 3 - 24th October:

 

Group A

Swansea-Kuban Krasnodar 3:0

Valencia-Sent Gallen 1:0

 

Group B

Chernomorets Odessa-Ludogorets Razgrad 3:1

Dinamo Zagreb-PSV Eindhoven 0:0

 

Group C

Elfsborg-Esbjerg 1:1

Salzburg-Standard Liege 2:2

 

Group D

Wigan-Rubin Kazan 0:1

Waregem-Maribor 0:2

 

Group E

Fiorentina-Panduri 4:1

Dnipro-Pacos Ferreira 3:2

 

Group F

Bordeaux-APOEL 5:0

Eintrach Frankfurt-Maccabi Tel Aviv 1:1

 

Group G

Genk-Rapid Vienna 0:0

Dinamo Kiev-Thun 2:0

 

Group H

Liberec-Sevilla 1:2

Freiburg-Estoril 1:1

 

Group I

Lyon-Rijeka 4:0

Betis-Guimaraes 1:0

 

Group J

Trabzon-Legia Warsaw 2:3

Apollon Limassol-Lazio 1:1

 

Group K

Anzhi-Tromso 2:1

Sheriff Tiraspol-Tottenham 0:1

 

Group L

Shakhtar Karagandy-AZ Alkmaar 1:3

PAOK-Maccabi Haifa 0:2

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Swansea - Kuban 2-0

Valencia - St. Gallen 3-0

Ch. Odessa - Lud. Razgrad 1-1

Dinamo Zagreb - PSV 0-2

Elfsborg - Esbjerg 1-1

Salzburg - Standard 1-2

Wigan - Rubin 1-2

Waregem - Maribor 1-1

Fiorentina - Pandurii 2-0

Dnipro - Pacos 2-0

Bordeaux - APOEL 2-1

Eintracht - M. Tel Aviv 4-0

Genk - Rapid Vienna 3-2

Dinamo Kyiv - Thun 2-0

Liberec - Sevilla 0-2

Freiburg - Estoril 3-0

Lyon - Rijeka 2-0

Betis - Guimaraes 2-0

Trabzon - Legia 2-1

Apollon - Lazio 0-1

Anzhi - Tromso 3-0

Sheriff - Tottenham 0-1

Shakhtar Karagandy - AZ 2-3

PAOK - M. Haifa 2-0

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Matchday 3 - 24th October:

 

Group A

Swansea-Kuban Krasnodar 1:1

Valencia-Sent Gallen 5:1

 

Group B

Chernomorets Odessa-Ludogorets Razgrad 0:1

Dinamo Zagreb-PSV Eindhoven 0:0

 

Group C

Elfsborg-Esbjerg 1:2

Salzburg-Standard Liege 2:1

 

Group D

Wigan-Rubin Kazan 1:1

Waregem-Maribor 1:3

 

Group E

Fiorentina-Panduri 3:0

Dnipro-Pacos Ferreira 0:2

 

Group F

Bordeaux-APOEL 2:1

Eintrach Frankfurt-Maccabi Tel Aviv 2:0

 

Group G

Genk-Rapid Vienna 1:1

Dinamo Kiev-Thun 3:0

 

Group H

Liberec-Sevilla 1:1

Freiburg-Estoril 1:1

 

Group I

Lyon-Rijeka 1:0

Betis-Guimaraes 1:0

 

Group J

Trabzon-Legia Warsaw 2:0

Apollon Limassol-Lazio 0:0

 

Group K

Anzhi-Tromso 1:0

Sheriff Tiraspol-Tottenham 0:2

 

Group L

Shakhtar Karagandy-AZ Alkmaar 1:1

PAOK-Maccabi Haifa 3:2

 

League Table

1. MobBG 117.5 pts

2. AndyGanteks 110 pts

3. bud23 105.5 pts

4. Der_Don 91 pts

5. jln22 89 pts
6. NathanT 84 pts
7. Frenzzy 68 pts
8. miromiro 62.5 pts
9. Levindski 53.5 pts

10. Gtaghost22 52 pts
11. Hodgey1989 37.5 pts
11. Johnny Playert 37.5 pts
12. PrometheusX 30.5 pts
13. Stefche 30 pts
14. nycki88 19.5 pts
15. MrSteakson 10 pts
16. AceKingston 0 pts

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Europa League - Group A November 7

18:00 Kuban Krasnodar ? - ? Swansea City

19:00 St.Gallen ? - ? Valencia

 

Europa League - Group B November 7

19:00 PFC Ludogorets Razgrad ? - ? Chornomorets O.

19:00 PSV Eindhoven ? - ? Dinamo Zagreb

 

Europa League - Group C November 7

19:00 Esbjerg fB ? - ? Elfsborg

19:00 Standard Liege ? - ? Salzburg

 

Europa League - Group D November 7

18:00 Rubin Kazan ? - ? Wigan Athletic

19:00 Maribor ? - ? Zulte-Waregem

 

Europa League - Group E November 7

19:00 Dnipro ? - ? P.Ferreira

19:00 Pandurii ? - ? Fiorentina

 

Europa League - Group F November 7

19:00 APOEL Nicosia ? - ? Bordeaux

19:00 Maccabi Tel Aviv ? - ? Eintracht Frankfurt

 

Europa League - Group G November 7

21:05 Rapid Wien ? - ? Genk

21:05 Thun ? - ? Dynamo Kyiv

 

Europa League - Group H November 7

21:05 Estoril ? - ? Freiburg

21:05 Sevilla ? - ? Liberec

 

Europa League - Group I November 7

21:05 Rijeka ? - ? Lyon

21:05 Vitoria de Guimaraes ? - ? Real Betis

 

Europa League - Group J November 7

21:05 Lazio ? - ? Apollon Limassol

21:05 Legia Warszawa ? - ? Trabzonspor

 

Europa League - Group K November 7

21:05 Tottenham Hotspur ? - ? FC Sheriff

21:05 Tromsø ? - ? Anzhi Makhachkala

 

Europa League - Group L November 7

21:05 AZ Alkmaar ? - ? Shakhter Karagandy

21:05 Maccabi Haifa ? - ? PAOK Thessaloniki FC

Edited by AndyGanteks
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Europa League - Group A November 7
18:00 Kuban Krasnodar 1-2 Swansea City
19:00 St.Gallen 0 - 4 Valencia

Europa League - Group B November 7
19:00 PFC Ludogorets Razgrad 3 - 1 Chornomorets O.
19:00 PSV Eindhoven 2 - 0 Dinamo Zagreb

Europa League - Group C November 7
19:00 Esbjerg fB 3 - 2 Elfsborg
19:00 Standard Liege 3 - 1 Salzburg

Europa League - Group D November 7
18:00 Rubin Kazan 0 - 2 Wigan Athletic
19:00 Maribor 2 - 0 Zulte-Waregem

Europa League - Group E November 7
19:00 Dnipro 0 - 1 P.Ferreira
19:00 Pandurii 0 - 1 Fiorentina

Europa League - Group F November 7
19:00 APOEL Nicosia 1 - 3 Bordeaux
19:00 Maccabi Tel Aviv 0- 1 Eintracht Frankfurt

Europa League - Group G November 7
21:05 Rapid Wien 2 -2 Genk
21:05 Thun 1 - 1 Dynamo Kyiv

Europa League - Group H November 7
21:05 Estoril 0 - 3 Freiburg
21:05 Sevilla 5 - 0 Liberec

Europa League - Group I November 7
21:05 Rijeka 0 - 3 Lyon
21:05 Vitoria de Guimaraes 0 - 2 Real Betis

Europa League - Group J November 7
21:05 Lazio 2 - 0 Apollon Limassol
21:05 Legia Warszawa 0 - 2 Trabzonspor

Europa League - Group K November 7
21:05 Tottenham Hotspur 3 - 1 FC Sheriff
21:05 Tromsø 1 - 2 Anzhi Makhachkala

Europa League - Group L November 7
21:05 AZ Alkmaar 1 - 0 Shakhter Karagandy
21:05 Maccabi Haifa 0 - 3 PAOK Thessaloniki FC

Link to post
Share on other sites

Kuban 1-1 Swansea

St. Gallen 1-2 Valencia

Ludogorets 2-1 Chornomorets

PSV 2-0 Dinamo Zagreb

Esbjerg 2-1 Elfsborg

St. Liege 2-2 Salzburg

Rubin 2-1 Wigan

Maribor 2-0 Zulte

Dnipro 2-0 Pacos

Pandurii 0-2 Fiorentina

APOEL 1-2 Bordeaux

Maccabi Tel-Aviv 0-2 Eintracht

Rapid Vienna 1-2 Genk

Thun 1-3 Dynamo Kyiv

Estoril 0-1 Freiburg

Sevilla 3-0 Liberec

Rijeka 1-1 Ol. Lyon

Guimaraes 1-1 Betis

Lazio 1-0 Apollon

Legia 1-2 Trabzonspor

Tottenham 3-0 Sheriff

Tromso 1-1 Anzhi

AZ 2-0 Shakhtar Karagandy

Maccabi Haifa 0-1 PAOK

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Europa League - Group A November 7
18:00 Kuban Krasnodar 2:2 Swansea City
19:00 St.Gallen 1:4 Valencia

Europa League - Group B November 7
19:00 PFC Ludogorets Razgrad 3:2 Chornomorets O.
19:00 PSV Eindhoven 2:0 Dinamo Zagreb

Europa League - Group C November 7
19:00 Esbjerg fB 2:2 Elfsborg
19:00 Standard Liege 3:3 Salzburg

Europa League - Group D November 7
18:00 Rubin Kazan 4:1 Wigan Athletic
19:00 Maribor 0:1 Zulte-Waregem

Europa League - Group E November 7
19:00 Dnipro 2:2 P.Ferreira
19:00 Pandurii 1:2 Fiorentina

Europa League - Group F November 7
19:00 APOEL Nicosia 0:1 Bordeaux
19:00 Maccabi Tel Aviv 0:2 Eintracht Frankfurt

Europa League - Group G November 7
21:05 Rapid Wien 0:0 Genk
21:05 Thun 2:1 Dynamo Kyiv

Europa League - Group H November 7
21:05 Estoril 1:1 Freiburg
21:05 Sevilla 4:1 Liberec

Europa League - Group I November 7
21:05 Rijeka 0:3 Lyon
21:05 Vitoria de Guimaraes 2:3 Real Betis

Europa League - Group J November 7
21:05 Lazio 4:2 Apollon Limassol
21:05 Legia Warszawa 1:0 Trabzonspor

Europa League - Group K November 7
21:05 Tottenham Hotspur 6:0 FC Sheriff
21:05 Tromsø 3:3 Anzhi Makhachkala

Europa League - Group L November 7
21:05 AZ Alkmaar 5:0 Shakhter Karagandy
21:05 Maccabi Haifa 3:1 PAOK Thessaloniki FC

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Europa League - Group A November 7

18:00 Kuban Krasnodar 2:1 Swansea City

19:00 St.Gallen 1:2 Valencia

 

Europa League - Group B November 7

19:00 PFC Ludogorets Razgrad 1:1 Chornomorets O.

19:00 PSV Eindhoven 3:0 Dinamo Zagreb

 

Europa League - Group C November 7

19:00 Esbjerg fB 1:1 Elfsborg

19:00 Standard Liege 3:1 Salzburg

 

Europa League - Group D November 7

18:00 Rubin Kazan 3:0 Wigan Athletic

19:00 Maribor 1:0 Zulte-Waregem

 

Europa League - Group E November 7

19:00 Dnipro 2:0 P.Ferreira

19:00 Pandurii 0:1 Fiorentina

 

Europa League - Group F November 7

19:00 APOEL Nicosia 1:1 Bordeaux

19:00 Maccabi Tel Aviv 1:2 Eintracht Frankfurt

 

Europa League - Group G November 7

21:05 Rapid Wien 2:1 Genk

21:05 Thun 1:1 Dynamo Kyiv

 

Europa League - Group H November 7

21:05 Estoril 1:1 Freiburg

21:05 Sevilla 3:0 Liberec

 

Europa League - Group I November 7

21:05 Rijeka 1:2 Lyon

21:05 Vitoria de Guimaraes 2:2 Real Betis

 

Europa League - Group J November 7

21:05 Lazio 2:0 Apollon Limassol

21:05 Legia Warszawa 1:0 Trabzonspor

 

Europa League - Group K November 7

21:05 Tottenham Hotspur 3:0 FC Sheriff

21:05 Tromsø 1:2 Anzhi Makhachkala

 

Europa League - Group L November 7

21:05 AZ Alkmaar 3:0 Shakhter Karagandy

21:05 Maccabi Haifa 1:1 PAOK Thessaloniki FC

Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Europa League - Group A
Kuban Krasnodar - Swansea 1:1
Sent Galen - Valencia 2:3

Europa League - Group B
Ludogorets Razgrad - Chernomorets Odessa 1:1
PSV Eindhoven - Dinamo Zagreb 2:0

Europa League - Group C
Esbjerg fB - Elfsborg 1:0
Standard Liege - Salzburg 1:3

Europa League - Group D
Rubin Kazan - Wigan 1:0
Maribor - Waregem 0:1

Europa League - Group E
Dnipro - Pacos Ferreira 2:0
Pandurii - Fiorentina 1:2

Europa League - Group F
APOEL - Bordeaux 2:1
Maccabi Tel Aviv - Eintracht Frankfurt 4:2

Europa League - Group G
Rapid Wien - Genk 2:2
Thun - Dynamo Kiev 0:2

Europa League - Group H
Estoril - Freiburg 0:0
Sevilla - Liberec 1:1

Europa League - Group I
Rijeka - Lyon 1:1
Guimaraes - Betis 0:1

Europa League - Group J
Lazio - Apollon Limassol 2:1
Legia Warszawa - Trabzon 0:2

Europa League - Group K
Tottenham - Sheriff Tiraspol 2:1
Tromsø - Anzhi 0:1

Europa League - Group L
AZ Alkmaar - Shakhter Karagandy 1:0
Maccabi Haifa - PAOK 0:0

 

League Table

1. MobBG 132.5 pts

2. AndyGanteks 125 pts

3. The_Phoenix 119.5 pts

4. jln22 104 pts

5. Der_Don 91 pts

6. NathanT 84 pts
7. Frenzzy 68 pts
8. miromiro 62.5 pts
9. Levindski 53.5 pts

10. Gtaghost22 52 pts
11. Hodgey. 37.5 pts
11. Johnny Playert 37.5 pts
12. PrometheusX 30.5 pts
13. Stefche 30 pts
14. nycki88 19.5 pts
15. MrSteakson 10 pts
16. AceKingston 0 pts

 

 

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • 1 User Currently Viewing
    0 members, 0 Anonymous, 1 Guest

×
×
  • Create New...

Important Information

By using GTAForums.com, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.