Quantcast
Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
    1. Welcome to GTAForums!

    1. Red Dead Redemption 2

      1. PC
      2. Gameplay
      3. Missions
      4. Help & Support
    2. Red Dead Online

      1. Gameplay
      2. Find Lobbies & Outlaws
      3. Help & Support
      4. Frontier Pursuits
    1. Crews & Posses

      1. Recruitment
    2. Events

    1. GTA Online

      1. DLC
      2. Find Lobbies & Players
      3. Guides & Strategies
      4. Vehicles
      5. Content Creator
      6. Help & Support
      7. The Diamond Casino Heist
    2. Grand Theft Auto Series

    3. GTA 6

    4. GTA V

      1. PC
      2. Guides & Strategies
      3. Help & Support
    5. GTA IV

      1. Episodes from Liberty City
      2. Multiplayer
      3. Guides & Strategies
      4. Help & Support
      5. GTA IV Mods
    6. GTA Chinatown Wars

    7. GTA Vice City Stories

    8. GTA Liberty City Stories

    9. GTA San Andreas

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA SA Mods
    10. GTA Vice City

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA VC Mods
    11. GTA III

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA III Mods
    12. Top Down Games

      1. GTA Advance
      2. GTA 2
      3. GTA
    13. Wiki

      1. Merchandising
    1. GTA Modding

      1. GTA V
      2. GTA IV
      3. GTA III, VC & SA
      4. Tutorials
    2. Mod Showroom

      1. Scripts & Plugins
      2. Maps
      3. Total Conversions
      4. Vehicles
      5. Textures
      6. Characters
      7. Tools
      8. Other
      9. Workshop
    3. Featured Mods

      1. DYOM
      2. OpenIV
      3. GTA: Underground
      4. GTA: Liberty City
      5. GTA: State of Liberty
    1. Red Dead Redemption

    2. Rockstar Games

    1. Off-Topic

      1. General Chat
      2. Gaming
      3. Technology
      4. Programming
      5. Movies & TV
      6. Music
      7. Sports
      8. Vehicles
    2. Expression

      1. Graphics / Visual Arts
      2. GFX Requests & Tutorials
      3. Writers' Discussion
      4. Debates & Discussion
    1. News

    2. Forum Support

    3. Site Suggestions

Sign in to follow this  
AndyGanteks

Europa League 2013/2014 Prediction League

Recommended Posts

MobBG

Aktobe-Dinamo Kiev 0-2

Karabakh-Eintracht Frankfurt 0-5

Jablonec-Betis 0-2

Kuban Krasnodar-Feyenord 1-1

Dinamo Tbilisi-Tottenham 0-3

Maccabi Haifa-Astra 2-0

Atromitos-AZ Alkmaar 0-2

Minsk-Standard Liege 0-3

Salzburg-Zalgiris 2-0

Sent Gallen-Spartak Moscow 0-3

Molde-Rubin Kazan 0-5

Esbjerg-Saint Etienne 0-1

Nomme Kalju-Dnipro 0-1

Kukesi-Trabzon 0-2

Hafnafjordur-Genk 0-2

Elfsborg-Nordsjælland 2-1

Tromso-Besiktas 0-2

Panduri-Braga 0-1

Apollon Limassol-Nice 0-2

Swansea-Petrolul 2-0

Rijeka-Stuttgart 0-3

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 2-0

Partizan-Thun 0-1

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 0-0

Udinese-Liberec 3-0

Waregem-APOEL 0-1

Grasshopers-Fiorentina 0-5

Rapid Vienna-Dila Gori 2-0

Sevilla-Slask Wroclaw 2-0

Estoril-Pasching 1-0

Edited by MobBG

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frenzzy

22nd Aug

 

Aktobe-Dinamo Kiev 1-2

Karabakh-Eintracht Frankfurt 1-3

Jablonec-Betis 2-3

Kuban Krasnodar-Feyenord 1-0

Dinamo Tbilisi-Tottenham 2-4

Maccabi Haifa-Astra 3-0

Atromitos-AZ Alkmaar 1-1

Minsk-Standard Liege 0-3

Salzburg-Zalgiris 3-1

Sent Gallen-Spartak Moscow 0-4

Molde-Rubin Kazan 0-3

Esbjerg-Saint Etienne 2-1

Nomme Kalju-Dnipro 0-2

Kukesi-Trabzon 0-3

Hafnafjordur-Genk 2-2

Elfsborg-Nordsjælland 2-1

Tromso-Besiktas 0-3

Panduri-Braga 1-2

Apollon Limassol-Nice 0-2

Swansea-Petrolul 3-1

Rijeka-Stuttgart 1-2

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 2-0

Partizan-Thun 2-0

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 2-1

Udinese-Liberec 4-0

Waregem-APOEL 0-1

Grasshopers-Fiorentina 0-3

Rapid Vienna-Dila Gori 2-1

Sevilla-Slask Wroclaw 5-0

Estoril-Pasching 1-1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

Aktobe-Dinamo Kiev 1-3

Karabakh-Eintracht Frankfurt 0-2

Jablonec-Betis 0-1

Kuban Krasnodar-Feyenord 1-2

Dinamo Tbilisi-Tottenham 0-2

Maccabi Haifa-Astra 2-1

Atromitos-AZ Alkmaar 0-0

Minsk-Standard Liege 1-2

Salzburg-Zalgiris 3-2

Sent Gallen-Spartak Moscow 0-2

Molde-Rubin Kazan 0-1

Esbjerg-Saint Etienne 1-1

Nomme Kalju-Dnipro 1-1

Kukesi-Trabzon 0-0

Hafnafjordur-Genk 0-2

Elfsborg-Nordsjælland 2-1

Tromso-Besiktas 0-1

Panduri-Braga 0-1

Apollon Limassol-Nice 0-2

Swansea-Petrolul 2-1

Rijeka-Stuttgart 1-2

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 0-0

Partizan-Thun 0-3

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 0-0

Udinese-Liberec 5-0

Waregem-APOEL 0-1

Grasshopers-Fiorentina 1-6

Rapid Vienna-Dila Gori 2-0

Sevilla-Slask Wroclaw 2-0

Estoril-Pasching 1-1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Aktobe-Dinamo Kiev 0:1

Karabakh-Eintracht Frankfurt 0:3

Jablonec-Betis 1:0

Kuban Krasnodar-Feyenord 0:0

Dinamo Tbilisi-Tottenham 1:2

Maccabi Haifa-Astra 3:0

Atromitos-AZ Alkmaar 0:1

Minsk-Standard Liege 1:2

Salzburg-Zalgiris 2:2

Sent Gallen-Spartak Moscow 1:1

Molde-Rubin Kazan 0:0

Esbjerg-Saint Etienne 0:1

Nomme Kalju-Dnipro 2:4

Kukesi-Trabzon 1:0

Hafnafjordur-Genk 0:3

Elfsborg-Nordsjælland 4:1

Tromso-Besiktas 1:3

Panduri-Braga 1:1

Apollon Limassol-Nice 2:2

Swansea-Petrolul 2:0

Rijeka-Stuttgart 0:1

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 5:0

Partizan-Thun 2:1

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 3:0

Udinese-Liberec 3:2

Waregem-APOEL 0:1

Grasshopers-Fiorentina 1:2

Rapid Vienna-Dila Gori 2:1

Sevilla-Slask Wroclaw 3:1

Estoril-Pasching 4:0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hodgey.

Aktobe 0 - 2 Dinamo Kiev

Karabakh 1 - 1 Eintracht Frankfurt

Jablonec 0 - 3 Betis

Kuban Krasnodar 1 - 2 Feyenord

Dinamo Tbilisi 0 - 2 Tottenham

Maccabi Haifa 2 - 1 Astra

Atromitos 0 - 2 AZ Alkmaar

Minsk 1 - 1 Standard Liege

Salzburg 2 - 1 Zalgiris

Sent Gallen 1 - 3 Spartak Moscow

Molde 1 - 1 Rubin Kazan

Esbjerg 0 - 3 Saint Etienne

Nomme Kalju 1 - 1 Dnipro

Kukesi 2 - 0 Trabzon

Hafnafjordur 1 - 2 Genk

Elfsborg 1 - 0 Nordsjælland

Tromso 1 - 2 Besiktas

Panduri 0 - 2 Braga

Apollon Limassol 1 - 2 Nice

Swansea 3 - 0 Petrolul

Rijeka 1 - 3 Stuttgart

Chernomorets Odessa 1 - 1 Skenderbeu

Partizan 2 - 0 Thun

Vojvodina 0 - 1 Sheriff Tiraspol

Udinese 4 - 1 Liberec

Waregem 0 - 1 APOEL

Grasshopers 1 - 2 Fiorentina

Rapid Vienna 3 - 2 Dila Gori

Sevilla 3 - 0 Slask Wroclaw

Estoril 1 - 1 Pasching

Share this post


Link to post
Share on other sites
Der_Don

Aktobe 0-2 Dinamo Kiev

Karabakh 1-2 Eintracht Frankfurt

Jablonec 1-2 Betis

Kuban Krasnodar 1-0 Feyenord

Dinamo Tbilisi 0-1 Tottenham

Maccabi Haifa 2-0 Astra

Atromitos 1-1 AZ Alkmaar

Minsk 1-0 Standard Liege

Salzburg 2-0 Zalgiris

Sent Gallen 0-2 Spartak Moscow

Molde 2-2 Rubin Kazan

Esbjerg 1-2 Saint Etienne

Nomme Kalju 2-3 Dnipro

Kukesi 1-0 Trabzon

Hafnafjordur 0-2 Genk

Elfsborg 2-1 Nordsjælland

Tromso 0-0 Besiktas

Panduri 1-2 Braga

Apollon Limassol 1-0 Nice

Swansea 3-0 Petrolul

Rijeka 0-1 Stuttgart

Chernomorets Odessa 2-0 Skenderbeu

Partizan 2-0 Thun

Vojvodina 1-0 Sheriff Tiraspol

Udinese 3-1 Liberec

Waregem 1-1 APOEL

Grasshopers 1-2 Fiorentina

Rapid Vienna 3-0 Dila Gori

Sevilla 3-2 Slask Wroclaw

Estoril 2-0 Pasching

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gtaghost22

Aktobe 0-3 Dinamo Kiev

Karabakh 1-2 Eintracht Frankfurt

Jablonec 1-3 Betis

Kuban Krasnodar 1-2 Feyenord

Dinamo Tbilisi 1-2 Tottenham

Maccabi Haifa 2-0 Astra

Atromitos 1-2 AZ Alkmaar

Minsk 1-2 Standard Liege

Salzburg 3-1 Zalgiris

Sent Gallen 0-2 Spartak Moscow

Molde 2-3 Rubin Kazan

Esbjerg 1-3 Saint Etienne

Nomme Kalju 2-3 Dnipro

Kukesi 1-1 Trabzon

Hafnafjordur 0-2 Genk

Elfsborg 3-1 Nordsj0Š3lland

Tromso 0-1 Besiktas

Panduri 1-2 Braga

Apollon Limassol 1-1 Nice

Swansea 3-0 Petrolul

Rijeka 0-1 Stuttgart

Chernomorets Odessa 2-0 Skenderbeu

Partizan 2-0 Thun

Vojvodina 0-1 Sheriff Tiraspol

Udinese 4-1 Liberec

Waregem 1-2 APOEL

Grasshopers 2-3 Fiorentina

Rapid Vienna 3-0 Dila Gori

Sevilla 3-0 Slask Wroclaw

Estoril 2-0 Pasching

Share this post


Link to post
Share on other sites
jln22

Aktobe 0-2 Dinamo Kiev

Karabakh 0-1 Eintracht Frankfurt

Jablonec 1-2 Betis

Kuban Krasnodar 2-1 Feyenord

Dinamo Tbilisi 1-3 Tottenham

Maccabi Haifa 1-1 Astra

Atromitos 1-1 AZ Alkmaar

Minsk 1-2 Standard Liege

Salzburg 3-1 Zalgiris

St. Gallen 0-2 Spartak Moscow

Molde 1-3 Rubin Kazan

Esbjerg 1-2 Saint Etienne

Nomme Kalju 1-2 Dnipro

Kukesi 1-3 Trabzon

Hafnafjordur 0-2 Genk

Elfsborg 1-1 Nordsjaelland

Tromso 0-1 Besiktas

Pandurii 1-1 Braga

Apollon Limassol 1-1 Nice

Swansea 2-1 Petrolul

Rijeka 0-1 Stuttgart

Chernomorets Odessa 2-0 Skenderbeu

Partizan 1-1 Thun

Vojvodina 1-1 Sheriff Tiraspol

Udinese 3-1 Liberec

Waregem 2-2 APOEL

Grasshopers 1-3 Fiorentina

Rapid Vienna 2-0 Dila Gori

Sevilla 3-1 Slask Wroclaw

Estoril 2-0 Pasching

Share this post


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Aktobe-Dinamo Kiev Void

Karabakh-Eintracht Frankfurt 1-2

Jablonec-Betis 1-1

Kuban Krasnodar-Feyenord 3-1

Dinamo Tbilisi-Tottenham 2-1

Maccabi Haifa-Astra 1-0

Atromitos-AZ Alkmaar 1-2

Minsk-Standard Liege 2-1

Salzburg-Zalgiris 2-1

Sent Gallen-Spartak Moscow 0-2

Molde-Rubin Kazan 0-2

Esbjerg-Saint Etienne 1-2

Nomme Kalju-Dnipro 0-2

Kukesi-Trabzon 0-0

Hafnafjordur-Genk 2-1

Elfsborg-Nordsjælland 2-1

Tromso-Besiktas 0-1

Panduri-Braga 0-2

Apollon Limassol-Nice 1-2

Swansea-Petrolul 2-0

Rijeka-Stuttgart 0-2

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 1-0

Partizan-Thun 2-0

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 1-0

Udinese-Liberec 2-1

Waregem-APOEL 0-2

Grasshopers-Fiorentina 1-2

Rapid Vienna-Dila Gori 3-1

Sevilla-Slask Wroclaw 4-0

Estoril-Pasching 2-0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

EL 4th Qualifying - 1st Legs - 22nd August

 

Aktobe-Dinamo Kiev 2:3

Karabakh-Eintracht Frankfurt 0:2

Jablonec-Betis 1:2

Kuban Krasnodar-Feyenord 1:0

Dinamo Tbilisi-Tottenham 0:5

Maccabi Haifa-Astra 2:0

Atromitos-AZ Alkmaar 1:3

Minsk-Standard Liege 0:2

Salzburg-Zalgiris 5:0

Sent Gallen-Spartak Moscow 1:1

Molde-Rubin Kazan 0:2

Esbjerg-Saint Etienne 4:3

Nomme Kalju-Dnipro 1:3

Kukesi-Trabzon 0:2

Hafnafjordur-Genk 0:2

Elfsborg-Nordsjælland 1:1

Tromso-Besiktas 2:1

Panduri-Braga 0:1

Apollon Limassol-Nice 2:0

Swansea-Petrolul 5:1

Rijeka-Stuttgart 2:1

Chernomorets Odessa-Skenderbeu 1:0

Partizan-Thun 1:0

Vojvodina-Sheriff Tiraspol 1:1

Udinese-Liberec 1:3

Waregem-APOEL 1:1

Grasshopers-Fiorentina 1:2

Rapid Vienna-Dila Gori 1:0

Sevilla-Slask Wroclaw 4:1

Estoril-Pasching 2:0

 

League Table

 

1. MobBG 73 pts

2. AndyGanteks 65.5 pts

3. bud23 63.5 pts

4. Der_Don 62 pts

5. Frenzzy 57.5 pts

6. miromiro 54.5 pts

7. Levindski 53.5 pts

8. NathanT 51.5 pts

9. Johnny Playert 30.5 pts

9. PrometheusX 30.5 pts

10. jln22 30 pts

10. Stefche 30 pts

11. Gtaghost22 23 pts

12. Hodgey1989 21 pts

13. nycki88 19.5 pts

14. AceKingston 0 pts

 

2nd legs - 1 week from now.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen

Rubin Kazan-Molde

Dila Gori-Rapid Vienna

Dinamo Kiev-Aktobe

Nordsjaelland-Elfsborg

Stuttgart-Rijeka

Astra-Maccabi Haifa

Trabzon-Kukesi

APOEL-Waregem

AZ Alkmaar-Atromitos

Sheriff Tiraspol-Vojvodina

Saint Etienne-Esbjerg

Liberec-Udinese

Besiktas-Tromso

Petrolul-Swansea

Nice-Apollon Limassol

Genk-Hafnafjordur

Skenderbeu-Chernomorets Odessa

Thun-Partizan

Zalgiris-Salzburg

Eintracht Frankfurth-Karabakh

Standard Liege-Minsk

Pasching-Estoril

Dnipro-Nomme Kalju

Slask Wroclaw-Sevilla

Feyenoord-Kuban Krasnodar

Fiorentina-Grashoppers

Totenham-Dinamo Tbilisi

Braga-Panduri

Betis-Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Der_Don

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow 2-0 Sent Gallen

Rubin Kazan 3-1 Molde

Dila Gori 0-1 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 2-0 Aktobe

Nordsjaelland 1-1 Elfsborg

Stuttgart 2-0 Rijeka

Astra 0-2 Maccabi Haifa

Trabzon 2-0 Kukesi

APOEL 3-2 Waregem

AZ Alkmaar 3-0 Atromitos

Sheriff Tiraspol 2-1 Vojvodina

Saint Etienne 2-0 Esbjerg

Liberec 1-2 Udinese

Besiktas 2-0 Tromso

Petrolul 1-1 Swansea

Nice 2-1 Apollon Limassol

Genk 1-0 Hafnafjordur

Skenderbeu 0-0 Chernomorets Odessa

Thun 1-1 Partizan

Zalgiris 1-2 Salzburg

Eintracht Frankfurth 4-0 Karabakh

Standard Liege 2-0 Minsk

Pasching 1-2 Estoril

Dnipro 3-1 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 1-2 Sevilla

Feyenoord 2-0 Kuban Krasnodar

Fiorentina 2-0 Grashoppers

Totenham 3-0 Dinamo Tbilisi

Braga 1-0 Panduri

Betis 2-1 Jablonec

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
jln22

Second Leg - Thursday, 29th August

 

Spartak Moscow 2-0 St. Gallen

Rubin Kazan 2-0 Molde

Dila Gori 1-1 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 2-0 Aktobe

Nordsjaelland 2-1 Elfsborg

Stuttgart 1-1 Rijeka

Astra 1-1 Maccabi Haifa

Trabzon 2-0 Kukesi

APOEL 2-1 Waregem

AZ Alkmaar 2-1 Atromitos

Sheriff Tiraspol 2-1 Vojvodina

Saint Etienne 3-1 Esbjerg

Liberec 2-1 Udinese

Besiktas 2-0 Tromso

Petrolul 1-2 Swansea

Nice 1-1 Apollon Limassol

Genk 2-0 Hafnafjordur

Skenderbeu 0-2 Chernomorets Odessa

Thun 1-1 Partizan

Zalgiris 1-2 Salzburg

Eintracht Frankfurt 2-0 Karabakh

Standard Liege 2-0 Minsk

Pasching 1-2 Estoril

Dnipro 3-1 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 1-2 Sevilla

Feyenoord 1-1 Kuban Krasnodar

Fiorentina 2-0 Grashoppers

Totenham 3-1 Dinamo Tbilisi

Braga 1-1 Pandurii

Betis 3-1 Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frenzzy

29th August - 2nd legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen 3-0

Rubin Kazan-Molde 2-0

Dila Gori-Rapid Vienna 0-1

Dinamo Kiev-Aktobe 2-1

Nordsjaelland-Elfsborg 1-2

Stuttgart-Rijeka 1-0

Astra-Maccabi Haifa 0-1

Trabzon-Kukesi 3-0

APOEL-Waregem 1-2

AZ Alkmaar-Atromitos 1-1

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 1-2

Saint Etienne-Esbjerg 4-0

Liberec-Udinese 1-0

Besiktas-Tromso 2-0

Petrolul-Swansea 1-3

Nice-Apollon Limassol 2-0

Genk-Hafnafjordur 2-1

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 1-1

Thun-Partizan 2-1

Zalgiris-Salzburg 1-3

Eintracht Frankfurth-Karabakh 2-0

Standard Liege-Minsk 2-2

Pasching-Estoril 1-3

Dnipro-Nomme Kalju 2-0

Slask Wroclaw-Sevilla 0-3

Feyenoord-Kuban Krasnodar 1-0

Fiorentina-Grashoppers 5-1

Tottenham-Dinamo Tbilisi 3-0

Braga-Panduri 2-1

Betis-Jablonec 2-0

Share this post


Link to post
Share on other sites
MobBG

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen 2-0

Rubin Kazan-Molde 2-0

Dila Gori-Rapid Vienna 0-3

Dinamo Kiev-Aktobe 2-0

Nordsjaelland-Elfsborg 2-1

Stuttgart-Rijeka 3-0

Astra-Maccabi Haifa 0-2

Trabzon-Kukesi 2-0

APOEL-Waregem 2-0

AZ Alkmaar-Atromitos 3-0

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 1-1

Saint Etienne-Esbjerg 2-0

Liberec-Udinese 0-3

Besiktas-Tromso 2-0

Petrolul-Swansea 0-5

Nice-Apollon Limassol 2-0

Genk-Hodornafjordur 2-0

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 0-2

Thun-Partizan 0-2

Zalgiris-Salzburg 0-2

Eintracht Frankfurth-Karabakh 2-1

Standard Liege-Minsk 2-0

Pasching-Estoril 0-1

Dnipro-Nomme Kalju 2-0

Slask Wroclaw-Sevilla 1-4

Feyenoord-Kuban Krasnodar 1-1

Fiorentina-Grashoppers 2-0

Totenham-Dinamo Tbilisi 5-0

Braga-Panduri 2-0

Betis-Jablonec 3-0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen 2:0

Rubin Kazan-Molde 2:1

Dila Gori-Rapid Vienna 1:0

Dinamo Kiev-Aktobe 3:0

Nordsjaelland-Elfsborg 2:2

Stuttgart-Rijeka 4:0

Astra-Maccabi Haifa 0:2

Trabzon-Kukesi 4:1

APOEL-Waregem 3:1

AZ Alkmaar-Atromitos 2:0

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 1:2

Saint Etienne-Esbjerg 5:0

Liberec-Udinese 2:2

Besiktas-Tromso 1:1

Petrolul-Swansea 0:0

Nice-Apollon Limassol 3:1

Genk-Hafnafjordur 4:1

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 0:1

Thun-Partizan 1:0

Zalgiris-Salzburg 3:2

Eintracht Frankfurth-Karabakh 3:0

Standard Liege-Minsk 5:0

Pasching-Estoril 1:3

Dnipro-Nomme Kalju 3:0

Slask Wroclaw-Sevilla 1:0

Feyenoord-Kuban Krasnodar 4:1

Fiorentina-Grashoppers 3:0

Totenham-Dinamo Tbilisi 6:1

Braga-Panduri 2:1

Betis-Jablonec 1:0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hodgey.

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow 2 - 0 Sent Gallen

Rubin Kazan 1 - 2 Molde

Dila Gori 0 - 3 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 4 - 1 Aktobe

Nordsjaelland 1 - 1 Elfsborg

Stuttgart 2 - 0 Rijeka

Astra 1 - 2 Maccabi Haifa

Trabzon 2 - 2 Kukesi

APOEL 1 - 0 Waregem

AZ Alkmaar 2 - 0 Atromitos

Sheriff Tiraspol 0 - 0 Vojvodina

Saint Etienne 2 - 0 Esbjerg

Liberec 1 - 3 Udinese

Besiktas 1 - 1 Tromso

Petrolul 1 - 4 Swansea

Nice 2 - 0 Apollon Limassol

Genk 1 - 1 Hafnafjordur

Skenderbeu 0 - 0 Chernomorets Odessa

Thun 1 - 2 Partizan

Zalgiris 1 - 2 Salzburg

Eintracht Frankfurth 2 - 0 Karabakh

Standard Liege 3 - 1 Minsk

Pasching 1 - 2 Estoril

Dnipro 1 - 1 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 1 - 3 Sevilla

Feyenoord 2 - 0 Kuban Krasnodar

Fiorentina 2 - 1 Grashoppers

Totenham 3 - 1 Dinamo Tbilisi

Braga 1 - 1 Panduri

Betis 4 - 0 Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miro

Thursday August 29th, 2013

Spartak Moscow 2-0 Sent Gallen

Rubin Kazan 3-1 Molde

Dila Gori 1-4 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 3-0 Aktobe

Nordsjaelland 2-2 Elfsborg

Stuttgart 2-0 Rijeka

Astra Giurgiu 1-1 Maccabi Haifa

Trabzon 2-1 Kukesi

APOEL Nicosia 2-1 Waregem

AZ Alkmaar 3-1 Atromitos

Sheriff Tiraspol 1-2 Vojvodina

Saint Etienne 3-0 Esbjerg

Liberec 2-1 Udinese

Besiktas 3-1 Tromso

Petrolul Ploiesti 1-2 Swansea City

Nice 2-1 Apollon Limassol

Genk 3-1 Hodornafjordur

Skenderbeu 1-3 Chernomorets Odessa

Thun 0-4 Partizan

Zalgiris 1-4 Salzburg

Eintracht Frankfurth 1-1 Karabakh

Standard Liege 2-3 Minsk

Pasching 1-2 Estoril

Dnipro Dnipropetrovsk 3-1 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 0-2 Sevilla

Feyenoord 2-1 Kuban Krasnodar

Fiorentina 2-1 Grashoppers

Totenham 4-1 Dinamo Tbilisi

Braga 3-1 Pandurii Targu Jiu

Betis 2-0 Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Johnny Playert

29th august - 2nd legs

Spartak Moscow-Sent Gallen 3:0

Rubin Kazan-Molde 2:1

Dila Gori-Rapid Vienna 0:1

Dinamo Kiev-Aktobe 2:0

Nordsjaelland-Elfsborg 2:1

Stuttgart-Rijeka 3:0

Astra-Maccabi Haifa 0:1

Trabzon-Kukesi 2:1

APOEL-Waregem 2:1

AZ Alkmaar-Atromitos 3:0

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 1:1

Saint Etienne-Esbjerg 3:0

Liberec-Udinese 0:2

Besiktas-Tromso 3:1

Petrolul-Swansea 0:2

Nice-Apollon Limassol 2:0

Genk-Hafnafjordur 3:0

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 0:1

Thun-Partizan 0:1

Zalgiris-Salzburg 2:0

Eintracht Frankfurth-Karabakh 4:0

Standard Liege-Minsk 3:0

Pasching-Estoril 1:1

Dnipro-Nomme Kalju 2:0

Slask Wroclaw-Sevilla 0:2

Feyenoord-Kuban Krasnodar 10:0

Fiorentina-Grashoppers 4:0

Totenham-Dinamo Tbilisi 4:0

Braga-Panduri 2:1

Betis-Jablonec 2:0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gtaghost22

Thursday, August 29th:

Spartak Moscow 2-0 Sent Gallen

Rubin Kazan 3-1 Molde

Dila Gori 1-2 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 3-0 Aktobe

Nordsjaelland 2-2 Elfsborg

Stuttgart 2-0 Rijeka

Astra Giurgiu 1-1 Maccabi Haifa

Trabzon 2-1 Kukesi

APOEL Nicosia 2-1 Waregem

AZ Alkmaar 3-1 Atromitos

Sheriff Tiraspol 2-1 Vojvodina

Saint Etienne 3-0 Esbjerg

Liberec 2-3 Udinese

Besiktas 3-1 Tromso

Petrolul Ploiesti 1-2 Swansea City

Nice 2-1 Apollon Limassol

Genk 3-1 Hodornafjordur

Skenderbeu 1-0 Chernomorets Odessa

Thun 2-1 Partizan

Zalgiris 1-3 Salzburg

Eintracht Frankfurth 2-0 Karabakh

Standard Liege 2-1 Minsk

Pasching 1-0 Estoril

Dnipro Dnipropetrovsk 3-1 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 1-2 Sevilla

Feyenoord 2-0 Kuban Krasnodar

Fiorentina 3-1 Grashoppers

Totenham 3-0 Dinamo Tbilisi

Braga 3-1 Pandurii Targu Jiu

Betis 2-0 Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen 3-0

Rubin Kazan-Molde 2-1

Dila Gori-Rapid Vienna 0-2

Dinamo Kiev-Aktobe 2-0

Nordsjaelland-Elfsborg 2-2

Stuttgart-Rijeka 1-0

Astra-Maccabi Haifa 0-1

Trabzon-Kukesi 1-0

APOEL-Waregem 0-0

AZ Alkmaar-Atromitos 4-2

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 2-1

Saint Etienne-Esbjerg 3-1

Liberec-Udinese 0-3

Besiktas-Tromso 1-0

Petrolul-Swansea 1-3

Nice-Apollon Limassol 1-0

Genk-Hodornafjordur 1-1

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 1-1

Thun-Partizan 0-1

Zalgiris-Salzburg 0-1

Eintracht Frankfurth-Karabakh 0-1

Standard Liege-Minsk 4-0

Pasching-Estoril 0-0

Dnipro-Nomme Kalju 1-0

Slask Wroclaw-Sevilla 3-4

Feyenoord-Kuban Krasnodar 1-1

Fiorentina-Grashoppers 2-0

Totenham-Dinamo Tbilisi 6-1

Braga-Panduri 2-0

Betis-Jablonec 3-0

Share this post


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

29th august - 2nd legs

 

Spartak Moscow 3-0 Sent Gallen

Rubin Kazan 2-0 Molde

Dila Gori 1-2 Rapid Vienna

Dinamo Kiev 2-0 Aktobe

Nordsjaelland 2-1 Elfsborg

Stuttgart 3-0 Rijeka

Astra 1-2 Maccabi Haifa

Trabzon 2-0 Kukesi

APOEL 2-0 Waregem

AZ Alkmaar 4-1 Atromitos

Sheriff Tiraspol 3-1 Vojvodina

Saint Etienne 2-0 Esbjerg

Liberec 1-1 Udinese

Besiktas 2-0 Tromso

Petrolul 1-2 Swansea

Nice 3-1 Apollon Limassol

Genk 3-0 Hafnafjordur

Skenderbeu 1-0 Chernomorets Odessa

Thun 2-1 Partizan

Zalgiris 1-1 Salzburg

Eintracht Frankfurth 3-0 Karabakh

Standard Liege 3-0 Mnsk

Pasching 1-1 Estoril

Dnipro 2-0 Nomme Kalju

Slask Wroclaw 1-1 Sevilla

Feyenoord 3-2 Kuban Krasnodar

Fiorentina 3-0 Grashoppers

Totenham 2-0 Dinamo Tbilisi

Braga 2-0 Panduri

Betis 2-0 Jablonec

Share this post


Link to post
Share on other sites
MrSteakson

Spartak Moscow-Sent Gallen 3-1

Rubin Kazan-Molde 3-2

Dila Gori-Rapid Vienna 0-3

Dinamo Kiev-Aktobe 2-0

Nordsjaelland-Elfsborg 2-3

Stuttgart-Rijeka 4-1

Astra-Maccabi Haifa 3-0

Trabzon-Kukesi 1-0

APOEL-Waregem 2-2

AZ Alkmaar-Atromitos 2-0

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 0-1

Saint Etienne-Esbjerg 2-0

Liberec-Udinese 1-3

Besiktas-Tromso 2-0

Petrolul-Swansea 4-0 (biggrin.gif)

Nice-Apollon Limassol 3-0

Genk-Hafnafjordur 2-1

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 1-3

Thun-Partizan 2-2

Zalgiris-Salzburg 0-1

Eintracht Frankfurth-Karabakh 3-0

Standard Liege-Minsk 2-0

Pasching-Estoril 1-4

Dnipro-Nomme Kalju 1-0

Slask Wroclaw-Sevilla 1-3

Feyenoord-Kuban Krasnodar 3-1

Fiorentina-Grashoppers 2-1

Totenham-Dinamo Tbilisi 4-0

Braga-Panduri 0-2 (biggrin.gif)

Betis-Jablonec 3-0

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

4th Qualifying Round - 2nd Legs

 

Spartak Moscow-Sent Gallen 2:4

Rubin Kazan-Molde 3:0

Dila Gori-Rapid Vienna 0:3

Dinamo Kiev-Aktobe 5:1

Nordsjaelland-Elfsborg 0:1

Stuttgart-Rijeka 2:2

Astra-Maccabi Haifa 1:1

Trabzon-Kukesi 3:1

APOEL-Waregem 1:2

AZ Alkmaar-Atromitos 0:2

Sheriff Tiraspol-Vojvodina 2:1

Saint Etienne-Esbjerg 0:1

Liberec-Udinese 1:1

Besiktas-Tromso 2:0

Petrolul-Swansea 2:1

Nice-Apollon Limassol 1:0

Genk-Hafnafjordur 5:2

Skenderbeu-Chernomorets Odessa 1:0

Thun-Partizan 3:0

Zalgiris-Salzburg 0:2

Eintracht Frankfurth-Karabakh 2:1

Standard Liege-Minsk 3:1

Pasching-Estoril 1:2

Dnipro-Nomme Kalju 2:0

Slask Wroclaw-Sevilla 0:5

Feyenoord-Kuban Krasnodar 1:2

Fiorentina-Grashoppers 0:1

Totenham-Dinamo Tbilisi 3:0

Braga-Panduri 0:2

Betis-Jablonec 6:0

 

League Table

 

1. MobBG 82.5 pts

2. bud23 73.5 pts

3. Der_Don 72 pts

3. AndyGanteks 72 pts

4. Frenzzy 68 pts

5. miromiro 62.5 pts

6. NathanT 59 pts

7. Levindski 53.5 pts

8. jln22 41 pts

9. Johnny Playert 37.5 pts

10. Gtaghost22 34 pts

11. PrometheusX 30.5 pts

12. Stefche 30 pts

13. Hodgey1989 27.5 pts

14. nycki88 19.5 pts

15. MrSteakson 10 pts

16. AceKingston 0 pts

 

Groups draw, weaker then ever. tounge.gif

 

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

What makes it a weak draw can I ask. I've never really followed the Europa League like I have this year. Group A seems interesting and Wigan might actually get through. tounge.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gtaghost22

Group A doesn't seem that bad. Valenica and Swansea could provide us with 2 interesting matches at least.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

(Thanks to Der_Don for posting CL fixtures)

Now for the EL ones, round 1 of group stage.

Hopefully the GTAF V2 didn't make many people disappear, and that we'll proceed with predictions like before.

here we go:

19th September

Group A:

Valencia-Swansea

Sent Gallen-Kuban Krasnodar

 

Group B

Dinamo Zagreb-Chernomorets Odessa

PSV Eindhoven-Ludogorets Razgrad

 

Group C

Salzburg-Elfsborg

Standard Liege-Esbjerg

 

Group D

Waregem-Wigan

Maribor-Rubin Kazan

 

Group E

Fiorentina-Pacos Fereira

Panduri-Dnipro

 

Group F

Eintracht Frankfurt-Bordeaux

Maccabi Tel Aviv-APOEl

 

Group G

Dinamo Kiev-Genk

Thun-Rapid Vienna

 

Group H

Freiburg-Liberec

Estoril-Sevilla

 

Group I

Betis-Lyon

Guimaraes-Rijeka

 

Group J

Apollon Limassol-Trabzon

Lazio-Legia Warsaw

 

Group K

Sheriff Tiraspol-Anzhi

Tottenham-Tromso

 

Group L

PAOK-Shakhtar Karagandy

Maccabi Haifa-AZ Alkmaar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hodgey.

Group A

 

Valencia 2 - 1 Swansea

 

Sent Gallen 1 - 3 Kuban Krasnodar

 

 

Group B

 

Dinamo Zagreb 3 - 1 Chernomorets Odessa

 

PSV Eindhoven 2 - 0 Ludogorets Razgrad

 

 

Group C

 

Salzburg 2 - 2 Elfsborg

 

Standard Liege 2 - 1 Esbjerg

 

 

Group D

 

Waregem 1 - 3 Wigan

 

Maribor 1 - 1 Rubin Kazan

 

 

Group E

 

Fiorentina 4 - 0 Pacos Fereira

 

Panduri 1 - 1 Dnipro

 

 

Group F

 

Eintracht Frankfurt 1 - 2 Bordeaux

 

Maccabi Tel Aviv 2 - 2 APOEl

 

 

Group G

 

Dinamo Kiev 2 - 1 Genk

 

Thun 1 - 2 Rapid Vienna

 

 

Group H

 

Freiburg 1 - 1 Liberec

 

Estoril 1 - 3 Sevilla

 

 

Group I

 

Betis 2 - 2 Lyon

 

Guimaraes 1 - 0 Rijeka

 

 

Group J

 

Apollon Limassol 1 - 1 Trabzon

 

Lazio 3 - 1 Legia Warsaw

 

 

Group K

 

Sheriff Tiraspol 2 - 1 Anzhi

 

Tottenham 4 - 0 Tromso

 

 

Group L

 

PAOK 2 - 1 Shakhtar Karagandy

 

Maccabi Haifa 2 - 1 AZ Alkmaar

Share this post


Link to post
Share on other sites
Der_Don

19th September

Group A:

Valencia 2-0 Swansea

Sent Gallen 0-2 Kuban Krasnodar

Group B

Dinamo Zagreb 2-0 Chernomorets Odessa

PSV Eindhoven 2-1 Ludogorets Razgrad

Group C

Salzburg 3-1 Elfsborg

Standard Liege 3-0 Esbjerg

Group D

Waregem 0-1 Wigan

Maribor 1-1 Rubin Kazan

Group E

Fiorentina 2-0 Pacos Fereira

Panduri 0-1 Dnipro

Group F

Eintracht Frankfurt 1-1 Bordeaux

Maccabi Tel Aviv 2-1 APOEl

Group G

Dinamo Kiev 2-0 Genk

Thun 1-3 Rapid Vienna

Group H

Freiburg 2-0 Liberec

Estoril 0-2 Sevilla

Group I

Betis 2-1 Lyon

Guimaraes 1-1 Rijeka

Group J

Apollon Limassol 2-2 Trabzon

Lazio 3-0 Legia Warsaw

Group K

Sheriff Tiraspol 2-0 Anzhi

Tottenham 2-0 Tromso

Group L

PAOK 1-0 Shakhtar Karagandy

Maccabi Haifa 2-1 AZ Alkmaar

Group A: Valencia, Kuban

Group B: Eindhoven, Zagreb

Group C: Salzburg, Standard Liege

Group D: Rubin Kazan, Zulte-Waregem

Group E: Dnipro, Fiorentina

Group F: Frankfurt, Bordeaux

Group G: Dynamo Kyiv, Rapid Wien

Group H: Sevilla, Liberec

Group I: Olympique Lyon, Real Betis

Group J: Lazio, Trabzonspor

Group K: Sheriff Tiraspol, Tottenham

Group L: PAOK, Alkmaar

Edited by Der_Don

Share this post


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Group prediction;

 

A;Valencia, Swansea

B: PSV, Dinamo Zagrev

C: Liege, Salzburg

D: Wigan, Rubin

E; Fiore, Dnipro

F;Eintracht, Bordeaux

G:Kiev, Gent

H;Sevilla, Freiburg

I;Betis, Lyon

J; Lazio, Apollon

K;Tottenham, Anzhi

L; AZ, Paok

 

Group A:

Valencia 3-1 Swansea

Sent Gallen 1-2 Kuban Krasnodar

Group B

Dinamo Zagreb 2-0 Chernomorets Odessa

PSV Eindhoven 3-0 Ludogorets Razgrad

Group C

Salzburg 3-0 Elfsborg

Standard Liege 4-1 Esbjerg

Group D

Waregem 1-2 Wigan

Maribor 1-2 Rubin Kazan

Group E

Fiorentina 2-0 Pacos Fereira

Panduri 0-2 Dnipro

Group F

Eintracht Frankfurt 1-2 Bordeaux

Maccabi Tel Aviv 1-2 APOEl

Group G

Dinamo Kiev 2-0 Genk

Thun 1-2 Rapid Vienna

Group H

Freiburg 2-0 Liberec

Estoril 0-2 Sevilla

Group I

Betis 2-1 Lyon

Guimaraes 3-1 Rijeka

Group J

Apollon Limassol 2-0 Trabzon

Lazio 2-1 Legia Warsaw

Group K

Sheriff Tiraspol 1-2 Anzhi

Tottenham 2-0 Tromso

Group L

PAOK-Shakhtar 2-0 Karagandy

Maccabi Haifa 1-3 AZ Alkmaar

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • 1 User Currently Viewing
    0 members, 0 Anonymous, 1 Guest

×
×
  • Create New...

Important Information

By using GTAForums.com, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.