Quantcast
Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
    1. Welcome to GTAForums!   (85,087 visits to this link)

    2. News

    1. GTA Online

      1. Find Lobbies & Players
      2. Guides & Strategies
      3. Vehicles
      4. Content Creator
      5. Help & Support
    2. Crews

      1. Events
      2. Recruitment
    1. Grand Theft Auto Series

    2. GTA Next

    3. GTA V

      1. PC
      2. Guides & Strategies
      3. Help & Support
    4. GTA IV

      1. Episodes from Liberty City
      2. Multiplayer
      3. Guides & Strategies
      4. Help & Support
      5. GTA Mods
    5. GTA Chinatown Wars

    6. GTA Vice City Stories

    7. GTA Liberty City Stories

    8. GTA San Andreas

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA Mods
    9. GTA Vice City

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA Mods
    10. GTA III

      1. Guides & Strategies
      2. Help & Support
      3. GTA Mods
    11. Top Down Games

      1. GTA Advance
      2. GTA 2
      3. GTA
    12. Wiki

      1. Merchandising
    1. GTA Modding

      1. GTA V
      2. GTA IV
      3. GTA III, VC & SA
      4. Tutorials
    2. Mod Showroom

      1. Scripts & Plugins
      2. Maps
      3. Total Conversions
      4. Vehicles
      5. Textures
      6. Characters
      7. Tools
      8. Other
      9. Workshop
    3. Featured Mods

      1. DYOM
      2. OpenIV
      3. GTA: Underground
      4. GTA: Liberty City
      5. GTA: State of Liberty
    1. Red Dead Redemption 2

    2. Red Dead Redemption

    3. Rockstar Games

    1. Off-Topic

      1. General Chat
      2. Gaming
      3. Technology
      4. Programming
      5. Movies & TV
      6. Music
      7. Sports
      8. Vehicles
    2. Expression

      1. Graphics / Visual Arts
      2. GFX Requests & Tutorials
      3. Writers' Discussion
      4. Debates & Discussion
    1. Forum Support

    2. Site Suggestions

Sign in to follow this  
AndyGanteks

Europa League 2013/2014 Prediction League

Recommended Posts

The__Phoenix

9th July

Mika 3-1 Rudar Pljevlja

TPS 3-0 Jeunesse Esch

Differdange 2-0 Laci

 

10th July

Linfield 4-1 Fuglafjørdur

 

http://www.gtaforums.com/index.php?showtop...entry1062726135

11th July

Irish Pavlodar 0-2 Levski Sofia

Pyunik 3-0 Teteks

Khazar Lankoran 2-1 Sliema Wanderers

Ventspils 3-0 Broughton

Gefle 1-2 Trans Narva

Aktobe 1-1 Ganjasar

Zilina 2-0 Torpedo Kutaisi

Turnovo 2-1 Suduva

FC Santa Coloma 3-1 Breidablik

Mladost Podgorica 0-4 Videoton

Dudelange 2-0 Milsami Orhei

Qarabag 0-2 Metalurg Skopje

Inter Turku 2-0 Vikingur

Metalurgs Lijepajas 2-0 Prestatyn

Skonto Riga 3-1 Tiraspol

Levadia Talinn 2-2 Bala Town

Dinamo Minks 3-1 Kruoja

La Valetta 2-0 La Fiorita

Zrinjski 0-1 UE Santa Coloma

Vaduz 4-0 Chikura

Rosenborg 2-0 Crusaiders

Celje 2-1 Tromso

Malmo 2-0 Drogheda

Mariehamn 0-2 Inter Baku

Dacia Chinsau 1-0 Teuta

Kukesi 1-2 Flora Talinn

Botev Plovdiv 0-1 Astana

HB Torshavn 2-0 Vestmaneya

Astra 0-0 Domzale

Vojvodina 1-2 Hibernians

Glentoran 0-1 Reykjavík

Honved 2-0 Celik Niksic

St. Patricks 1-2 Zalgiris

Libertas 0-2 Sarajevo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ari Gold

Irtysh Pavlodar 0-2 Levski Sofia

Pyunik 1-1 Teteks

Khazar Lankoran 0-0 Sliema Wanderers

Ventspils 1-0 Airbus UK Broughton

Gefle 3-0 Narva Trans

Aktobe 3-0 Gandzasar

Žilina 0-2 Torpedo Kutaisi

Turnovo 3-1 Sūduva Marijampolė

FC Santa Coloma 1-1 Breiðablik

Mladost Podgorica 1-4 Videoton

F91 Dudelange 2-1 Milsami Orhei

Qarabağ 3-1 Metalurg Skopje

Inter Turku 3-0 Víkingur

Liepājas Metalurgs 4-1 Prestatyn Town

Skonto 0-1 Tiraspol

Levadia Tallinn 3-0 Bala Town

Dinamo Minsk 4-0 Kruoja Pakruojis

Valetta 1-2 La Fiorita

Zrinjski Mostar 3-0 UE Santa Coloma

Vaduz 1-2 Chikhura Sachkhere

Rosenborg 3-0 Crusaders

Celje 2-0 Tromsø

Malmö FF 2-0 Drogheda United

Mariehamn 1-0 Inter Baku

Dacia Chişinău 2-0 Teuta Durrës

Kukësi 3-3 Flora Tallinn

Botev Plovdiv 2-0 Astana

HB 2-1 ÍBV

Astra Giurgiu 3-0 Domžale

Vojvodina 1-0 Hibernians

Glentoran 2-1 KR

Honvéd 2-0 Čelik Nikšić

St Patrick's Athletic 0-2 Žalgiris Vilnius

Libertas 1-0 Sarajevo

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Qualifying 1st Round 2nd Leg

 

9th July

Mika-Rudar Pljevlja 1:1

TPS-Jeunesse Esch 2:1

Differdange-Laci 2:1

 

10th July

Linfield-Fuglafjørdur 3:0

 

11th July

Irish Pavlodar-Levski Sofia 2:0

Pyunik-Teteks 1:0

Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 1:0

Ventspils-Broughton 0:0

Gefle-Trans Narva 5:1

Aktobe-Ganjasar 2:1

Zilina-Torpedo Kutaisi 3:3

Turnovo-Suduva 2:2

FC Santa Coloma-Breidablik 0:0

Mladost Podgorica-Videoton 1:0

Dudelange-Milsami Orhei 0:0

Qarabag-Metalurg Skopje 1:0

Inter Turku-Vikingur 0:1

Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 1:2

Skonto Riga-Tiraspol 0:1

Levadia Talinn-Bala Town 3:1

Dinamo Minsk-Kruoja 5:0

La Valetta-La Fiorita 1:0

Zrinjski-UE Santa Coloma 1:0

Vaduz-Chikura 1:1

Rosenborg-Crusaiders 7:2

Celje-Tromso 0:2

Malmo-Drogheda 2:0

Mariehamn-Inter Baku 0:2

Dacia Chinsau-Teuta 2:0

Kukesi-Flora Talinn 0:0

Botev Plovdiv-Astana 5:0

HB Torshavn-Vestmaneya 0:1

Astra-Domzale 2:0

Vojvodina-Hibernians 3:2

Glentoran-Reykjavík 0:3

Honved-Celik Niksic 9:0

St. Patricks-Zalgiris 1:2

Libertas-Sarajevo 1:2

 

League Table

 

1. MobBG 22.5 pts

2. Levindski 21.5 pts

3. miromiro 19 pts

3. AndyGanteks 19 pts

4. Frenzzy 17.5 pts

5. Der_Don 14.5 pts

6. Stefche 14 pts

7. Johnny Playert 12 pts

8. nycki88 11.5 pts

9. PrometheusX 10.5 pts

10. bud23 9.5 pts

11. NathanT 8 pts

12. AceKingston 0 pts

 

Qualifying 2nd Round 1st leg next week!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

Haha I knew I'd do sh*t at this, y'all better be scared for next weeks predictions, I'm going to be creeping up the table...

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

 

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg

Dila Gori-Aalborg

Ventspils-Jeunesse Esch

Mladost Podgorica-Senica

Qarabag-Piast

Honka-Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb

Zrinjski-Botev Plovdiv

Skonto Riga-Liberec

Beroe-Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset-Debrecen

Petrolul-Vikingur

Malmo-Hibernian

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran

Hodd-Aktobe

Rosenborg-St. Johnstone

Anorthosis-Gefle

Tromso-Inter Baku

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau

Geteborg-Trencin

Differdange-Utrecht

Valetta-Minsk

Kukesi-Sarajevo

Thun-Chikura

Jagodina-Rubin Kazan

Zalgiris-Pyunik

Xanti-Linfield

Sparta Prague-Hacken

Hajduk Split-Turnovo

Astra-Omonia Nicosia

Trabzon-Derry City

Vojvodina-Honved

Crvena Zvezda-Vestmaneya

Olimpija Ljubjana-Zilina

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja

Rijeka-Preystatin

Reykjavík-Standard Liege

Breidablik-Sturm

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frenzzy

Qualifying 2nd round first leg

 

16th July

 

Levadia Talinn-Panduri 1:3

 

18th July

 

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 2-0

Dila Gori-Aalborg 2-1

Ventspils-Jeunesse Esch 1-1

Mladost Podgorica-Senica 0-1

Qarabag-Piast 2-3

Honka-Lech Poznan 5-1

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 3-1

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 2-0

Zrinjski-Botev Plovdiv 1-0

Skonto Riga-Liberec 0-2

Beroe-Hapoel Tel Aviv 1-1

Stromsgodset-Debrecen 2-1

Petrolul-Vikingur 2-1

Malmo-Hibernian 1-2

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3-1

Hodd-Aktobe 1-3

Rosenborg-St. Johnstone 3-0

Anorthosis-Gefle 3-2

Tromso-Inter Baku 1-0

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 0-2

Geteborg-Trencin 1-2

Differdange-Utrecht 0-1

Valetta-Minsk 2-1

Kukesi-Sarajevo 0-2

Thun-Chikura 1-0

Jagodina-Rubin Kazan 0-4

Zalgiris-Pyunik 1-1

Xanti-Linfield 0-3

Sparta Prague-Hacken 2-0

Hajduk Split-Turnovo 1-4

Astra-Omonia Nicosia 3-1

Trabzon-Derry City 3-0

Vojvodina-Honved 2-1

Crvena Zvezda-Vestmaneya 0-1

Olimpija Ljubjana-Zilina 2-0

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 3-2

Rijeka-Preystatin 2-0

Reykjavík-Standard Liege 0-2

Breidablik-Sturm 1-1

Edited by Frenzzy

Share this post


Link to post
Share on other sites
MobBG

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

 

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1-3

Dila Gori-Aalborg 0-3

Ventspils-Jeunesse Esch 2-0

Mladost Podgorica-Senica 1-1

Qarabag-Piast 2-0

Honka-Lech Poznan 0-2

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 1-1

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 0-1

Zrinjski-Botev Plovdiv 0-3

Skonto Riga-Liberec 0-2

Beroe-Hapoel Tel Aviv 1-1

Stromsgodset-Debrecen 1-1

Petrolul-Vikingur 1-0

Malmo-Hibernian 2-0

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 2-1

Hodd-Aktobe 0-1

Rosenborg-St. Johnstone 2-0

Anorthosis-Gefle 1-0

Tromso-Inter Baku 1-0

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1-1

Geteborg-Trencin 0-0

Differdange-Utrecht 0-3

Valetta-Minsk 0-1

Kukesi-Sarajevo 0-2

Thun-Chikura 1-0

Jagodina-Rubin Kazan 0-5

Zalgiris-Pyunik 1-1

Xanti-Linfield 2-0

Sparta Prague-Hacken 2-0

Hajduk Split-Turnovo 3-1

Astra-Omonia Nicosia 0-1

Trabzon-Derry City 2-0

Vojvodina-Honved 2-0

Crvena Zvezda-Vestmaneya 5-0

Olimpija Ljubjana-Zilina 1-3

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 2-0

Rijeka-Preystatin 1-0

Reykjavík-Standard Liege 0-2

Breidablik-Sturm 0-2

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1-3

Dila Gori-Aalborg 2-4

Ventspils-Jeunesse Esch 3-0

Mladost Podgorica-Senica 1-1

Qarabag-Piast 1-1

Honka-Lech Poznan 0-2

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 0-1

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 1-2

Zrinjski-Botev Plovdiv 1-2

Skonto Riga-Liberec 0-2

Beroe-Hapoel Tel Aviv 0-0

Stromsgodset-Debrecen 1-1

Petrolul-Vikingur 1-0

Malmo-Hibernian 2-2

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3-1

Hodd-Aktobe 1-0

Rosenborg-St. Johnstone 2-1

Anorthosis-Gefle 1-1

Tromso-Inter Baku 1-1

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1-1

Geteborg-Trencin 0-0

Differdange-Utrecht 0-2

Valetta-Minsk 1-2

Kukesi-Sarajevo 1-2

Thun-Chikura 3-0

Jagodina-Rubin Kazan 0-3

Zalgiris-Pyunik 1-1

Xanti-Linfield 3-2

Sparta Prague-Hacken 1-0

Hajduk Split-Turnovo 1-1

Astra-Omonia Nicosia 0-1

Trabzon-Derry City 2-1

Vojvodina-Honved 2-0

Crvena Zvezda-Vestmaneya 1-0

Olimpija Ljubjana-Zilina 1-2

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 0-0

Rijeka-Preystatin 1-0

Reykjavík-Standard Liege 3-1

Breidablik-Sturm 0-1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Der_Don

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

 

Irtish Pavlodar 2-0 Siroki Brijeg

Dila Gori 1-2 Aalborg

Ventspils 2-1 Jeunesse Esch

Mladost Podgorica 1-0 Senica

Qarabag 3-1 Piast

Honka 0-2 Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk 0-0 Milsami Orhei

Dinamo Minsk 2-1 Lokomotiva Zagreb

Zrinjski 1-3 Botev Plovdiv

Skonto Riga 2-2 Liberec

Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset 1-2 Debrecen

Petrolul 2-1 Vikingur

Malmo 2-1 Hibernian

Maccabi Haifa 3-1 Khazar Lankoran

Hodd 1-2 Aktobe

Rosenborg 2-0 St. Johnstone

Anorthosis 2-0 Gefle

Tromso 3-2 Inter Baku

Chernomorets Odessa 1-0 Dacia Chinsau

Geteborg 1-0 Trencin

Differdange 0-1 Utrecht

Valetta 0-2 Minsk

Kukesi 1-3 Sarajevo

Thun 2-1 Chikura

Jagodina 0-1 Rubin Kazan

Zalgiris 0-2 Pyunik

Xanti 2-0 Linfield

Sparta Prague 3-1 Hacken

Hajduk Split 3-0 Turnovo

Astra 1-2 Omonia Nicosia

Trabzon 2-0 Derry City

Vojvodina 0-1 Honved

Crvena Zvezda 2-0 Vestmaneya

Olimpija Ljubjana 1-3 Zilina

Slask Wroclaw 2-1 Rudar Pljevlja

Rijeka 4-0 Preystatin

Reykjavík 1-4 Standard Liege

Breidablik 0-2 Sturm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Small fixage, i just saw on livescore, one game will be on tuesday, please add it to your predictions post. For some reason the game doesn't appear on UEFA EL site though, quite weird. confused.gif

 

16th July

 

Levadia Talinn-Panduri 2:2

 

18th July

 

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1:0

Dila Gori-Aalborg 1:1

Ventspils-Jeunesse Esch 2:0

Mladost Podgorica-Senica 0:2

Qarabag-Piast 1:0

Honka-Lech Poznan 3:1

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 3:2

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 4:0

Zrinjski-Botev Plovdiv 0:0

Skonto Riga-Liberec 2:2

Beroe-Hapoel Tel Aviv 3:3

Stromsgodset-Debrecen 0:1

Petrolul-Vikingur 2:1

Malmo-Hibernian 2:0

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3:1

Hodd-Aktobe 2:2

Rosenborg-St. Johnstone 5:0

Anorthosis-Gefle 3:0

Tromso-Inter Baku 3:1

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1:1

Geteborg-Trencin 3:1

Differdange-Utrecht 0:2

Valetta-Minsk 1:1

Kukesi-Sarajevo 1:2

Thun-Chikura 4:2

Jagodina-Rubin Kazan 2:3

Zalgiris-Pyunik 3:0

Xanti-Linfield 2:0

Sparta Prague-Hacken 3:0

Hajduk Split-Turnovo 5:1

Astra-Omonia Nicosia 2:2

Trabzon-Derry City 1:0

Vojvodina-Honved 2:1

Crvena Zvezda-Vestmaneya 3:0

Olimpija Ljubjana-Zilina 1:0

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 4:0

Rijeka-Preystatin 1:0

Reykjavík-Standard Liege 1:3

Breidablik-Sturm 4:3

Edited by AndyGanteks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ari Gold

Levadia Talinn 1-5 Pandurii Târgu Jiu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miro

Tuesday July 16th, 2013

Levadia Talinn 1-3 Pandurii Târgu Jiu

 

Thursday July 18th, 2013

Irtish Pavlodar 0-2 Siroki Brijeg

Dila Gori 1-2 Aalborg

Ventspils 2-1 Jeunesse Esch

Mladost Podgorica 2-2 Senica

Qarabag 1-1 Piast

Honka 1-3 Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk 0-0 Milsami Orhei

Dinamo Minsk 2-1 Lokomotiva Zagreb

Zrinjski 1-4 Botev Plovdiv

Skonto Riga 0-1 SlovanLiberec

Beroe 0-3 Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset 1-2 Debrecen

Petrolul Ploiesti 2-1 Vikingur

Malmo 3-0 Hibernian

Maccabi Haifa 4-1Khazar Lankoran

Hodd 1-3 Aktobe

Rosenborg 2-0-St. Johnstone

Anorthosis 3-1 Gefle

Tromso 1-3 Inter Baku

Chernomorets Odessa 4-1 Dacia Chinsau

Geteborg 1-1 Trencin

Differdange 0-3 Utrecht

Valetta 1-4 Minsk

Kukesi 0-2 Sarajevo

Thun-Chikura 1-0

Jagodina 0-6 Rubin Kazan

Zalgiris 2-2 Pyunik

Xanti 3-2 Linfield

Sparta Prague 4-0 Hacken

Hajduk Split 3-1 Turnovo

Astra 1-1 Omonia Nicosia

Trabzon 3-1 Derry City

Vojvodina 2-0 Honved

Crvena Zvezda 4-1 Vestmaneya

Olimpija Ljubjana 0-3 Zilina

Slask Wroclaw 3-1 Rudar Pljevlja

Rijeka 3-1 Preystatin

Reykjavík 0-3Standard Liege

Breidablik 1-2 Sturm

Share this post


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Tuesday July 16th, 2013

Levadia Talinn 2-3 Pandurii Târgu Jiu

 

Thursday July 18th, 2013

Irtish Pavlodar 2-1 Siroki Brijeg

Dila Gori 1-2 Aalborg

Ventspils 2-0 Jeunesse Esch

Mladost Podgorica 0-1 Senica

Qarabag 2-2 Piast

Honka 0-2 Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk 2-0 Milsami Orhei

Dinamo Minsk 2-0 Lokomotiva Zagreb

Zrinjski 1-2 Botev Plovdiv

Skonto Riga 1-2 SlovanLiberec

Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset 1-1 Debrecen

Petrolul Ploiesti 3-0 Vikingur

Malmo 2-1 Hibernian

Maccabi Haifa 2-0Khazar Lankoran

Hodd 1-3 Aktobe

Rosenborg 1-0-St. Johnstone

Anorthosis 2-0 Gefle

Tromso 2-0 Inter Baku

Chernomorets Odessa 4-1 Dacia Chinsau

Geteborg 1-1 Trencin

Differdange 1-4 Utrecht

Valetta 1-4 Minsk

Kukesi 0-2 Sarajevo

Thun-Chikura 2-0

Jagodina 0-4 Rubin Kazan

Zalgiris 2-0 Pyunik

Xanti 3-1 Linfield

Sparta Prague 3-0 Hacken

Hajduk Split 2-1 Turnovo

Astra 0-0 Omonia Nicosia

Trabzon 4-0 Derry City

Vojvodina 1-1 Honved

Crvena Zvezda 2-0 Vestmaneya

Olimpija Ljubjana 2-1 Zilina

Slask Wroclaw 2-0 Rudar Pljevlja

Rijeka 2-1 Preystatin

Reykjavík 1-3 Standard Liege

Breidablik 0-3 Sturm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Levindski

Tuesday July 16th, 2013

Levadia Talinn 0-3 Pandurii Târgu Jiu

 

Thursday July 18th, 2013

Irtish Pavlodar 2-0 Siroki Brijeg

Dila Gori 1-2 Aalborg

Ventspils 3-0 Jeunesse Esch

Mladost Podgorica 1-1 Senica

Qarabag 2-1 Piast

Honka 0-2 Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk 2-1 Milsami Orhei

Dinamo Minsk 1-0 Lokomotiva Zagreb

Zrinjski 0-2 Botev Plovdiv

Skonto Riga 1-3 SlovanLiberec

Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset 1-0 Debrecen

Petrolul Ploiesti 4-0 Vikingur

Malmo 2-0 Hibernian

Maccabi Haifa 2-0 Khazar Lankoran

Hodd 0-2 Aktobe

Rosenborg 2-0 St. Johnstone

Anorthosis 3-0 Gefle

Tromso 2-1 Inter Baku

Chernomorets Odessa 3-1 Dacia Chinsau

Geteborg 3-1 Trencin

Differdange 0-2 Utrecht

Valetta 0-2 Minsk

Kukesi 0-1 Sarajevo

Thun-Chikura 3-0

Jagodina 0-2 Rubin Kazan

Zalgiris 2-1 Pyunik

Xanti 4-1 Linfield

Sparta Prague 3-2 Hacken

Hajduk Split 2-0 Turnovo

Astra 1-0 Omonia Nicosia

Trabzon 5-0 Derry City

Vojvodina 2-1 Honved

Crvena Zvezda 3-0 Vestmaneya

Olimpija Ljubjana 2-2 Zilina

Slask Wroclaw 2-0 Rudar Pljevlja

Rijeka 3-0 Preystatin

Reykjavík 0-2 Standard Liege

Breidablik 0-2 Sturm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prometheus

Tuesday July 16th, 2013

Levadia Talinn 1-2 Pandurii Târgu Jiu

 

Thursday July 18th, 2013

Irtish Pavlodar 3-0 Siroki Brijeg

Dila Gori 3-2 Aalborg

Ventspils 1-1 Jeunesse Esch

Mladost Podgorica 2-1 Senica

Qarabag 2-1 Piast

Honka 0-3 Lech Poznan

Shakhtar Soligorsk 2-1 Milsami Orhei

Dinamo Minsk 2-0 Lokomotiva Zagreb

Zrinjski 0-1 Botev Plovdiv

Skonto Riga 0-3 SlovanLiberec

Beroe 0-4 Hapoel Tel Aviv

Stromsgodset 1-4 Debrecen

Petrolul Ploiesti 2-0 Vikingur

Malmo 0-2 Hibernian

Maccabi Haifa 5-0 Khazar Lankoran

Hodd 0-2 Aktobe

Rosenborg 4-0 St. Johnstone

Anorthosis 0-2 Gefle

Tromso 2-0 Inter Baku

Chernomorets Odessa 3-0 Dacia Chinsau

Geteborg 3-1 Trencin

Differdange 2-4 Utrecht

Valetta 0-2 Minsk

Kukesi 0-3 Sarajevo

Thun 3-0 Chikura

Jagodina 0-2 Rubin Kazan

Zalgiris 2-1 Pyunik

Xanti 2-0 Linfield

Sparta Prague 5-1 Hacken

Hajduk Split 2-0 Turnovo

Astra 0-0 Omonia Nicosia

Trabzon 2-0 Derry City

Vojvodina 2-1 Honved

Crvena Zvezda 3-3 Vestmaneya

Olimpija Ljubjana 1-2 Zilina

Slask Wroclaw 3-0 Rudar Pljevlja

Rijeka 2-0 Preystatin

Reykjavík 0-4 Standard Liege

Breidablik 1-1 Sturm

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Qualifying 2nd Round 1st Leg

 

16th July

Levadia Talinn-Panduri 0:0

 

18th July

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 3:2

Dila Gori-Aalborg 3:0

Ventspils-Jeunesse Esch 1:0

Mladost Podgorica-Senica 2:2

Qarabag-Piast 2:1

Honka-Lech Poznan 1:3

Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 1:1

Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 1:2

Zrinjski-Botev Plovdiv 1:1

Skonto Riga-Liberec 2:1

Beroe-Hapoel Tel Aviv 1:4

Stromsgodset-Debrecen 2:2

Petrolul-Vikingur 3:0

Malmo-Hibernian 2:0

Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 2:0

Hodd-Aktobe 1:0

Rosenborg-St. Johnstone 0:1

Anorthosis-Gefle 3:0

Tromso-Inter Baku 2:0

Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 2:0

Geteborg-Trencin 0:0

Differdange-Utrecht 2:1

Valetta-Minsk 1:1

Kukesi-Sarajevo 3:2

Thun-Chikura 2:0

Jagodina-Rubin Kazan 2:3

Zalgiris-Pyunik 2:0

Xanti-Linfield 0:1

Sparta Prague-Hacken 2:2

Hajduk Split-Turnovo 2:1

Astra-Omonia Nicosia 1:1

Trabzon-Derry City 4:2

Vojvodina-Honved 2:0

Crvena Zvezda-Vestmaneya 2:0

Olimpija Ljubjana-Zilina 3:1

Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 4:0

Rijeka-Preystatin 5:0

Reykjavík-Standard Liege 1:3

Breidablik-Sturm 0:0

 

League Table

 

1. MobBG 35.5 pts

2. Levindski 34.5 pts

3. AndyGanteks 33.5 pts

4. miromiro 31.5 pts

5. Frenzzy 25.5 pts

6. bud23 25 pts

7. Der_Don 24.5 pts

8. PrometheusX 21.5 pts

9. NathanT 17.5 pts

10. Stefche 14 pts

11. Johnny Playert 12 pts

12. nycki88 11.5 pts

13. AceKingston 0 pts

 

2nd legs next week.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

2nd legs 25th jul if uefa site aint wrong again

 

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk

Trencin-Goteborg

Zilina-Olimpija Ljubjana

Piast-Karabakh

Turnovo-Hajduk Split

Jeunesse Esch-Ventspils-

Chikura-Thun

Aktobe-Hodd

Rubin Kazan-Jagodina

Pyunik-Zalgiris

Minsk-Valetta

Sturn-Breidablik

Inter Baku-Tromso

Khazar Lankoran-Maccabi Haifa

Gefle-Anorthosis

Hapoel Tel Aviv-Beroe

Hacken-Sparta Prague

Omonia Nicosia-Astra

Liberec-Skonto Riga

Panduri-Levadia Talinn

Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv-Zrinjski

Senica-Mladost Podgorica

Utrecht-Differdange

Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk

Vikingur-Petrolul

Prestatyin-Rijeka

Aalborg-Dila Gori

Debrecen-Stromsgodset

Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw

Standard Liege-Reykjavik

Vestmaneya-Crvena Zvezda

Honved-Vojvodina

Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar

St. Johnstone-Rosenborg

Derry City-Trabzon

Hibernian-Malmo

Linfield-Xanti

Lech Poznan-Honka

Sarajevo-Kukesi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Der_Don

Milsami Orhei 2- 0Shakhtar Soligorsk

Trencin 0-1 Goteborg

Zilina 3-1 Olimpija Ljubjana

Piast 1-2 Karabakh

Turnovo 0-2 Hajduk Split

Jeunesse Esch 1-3 Ventspils

Chikura 0-1 Thun

Aktobe 2-2 Hodd

Rubin Kazan 3-0 Jagodina

Pyunik 2-0 Zalgiris

Minsk 4-0 Valetta

Sturn 3-1 Breidablik

Inter Baku 0-0 Tromso

Khazar Lankoran 1-2 Maccabi Haifa

Gefle 0-2 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 2-0 Beroe

Hacken 0-2 Sparta Prague

Omonia Nicosia 3-0 Astra

Liberec 1-1 Skonto Riga

Panduri 2-1 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 2-0 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 2-1 Zrinjski

Senica 0-1 Mladost Podgorica

Utrecht 2-0 Differdange

Lokomotiva Zagreb 2-1 Dinamo Minsk

Vikingur 3-1 Petrolul

Prestatyin 1-1 Rijeka

Aalborg 2-0 Dila Gori

Debrecen 2-2 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 1-2 Slask Wroclaw

Standard Liege 2-0 Reykjavik

Vestmaneya 0-3 Crvena Zvezda

Honved 2-0 Vojvodina

Siroki Brijeg 2-1 Irtish Pavlodar

St. Johnstone 0-2 Rosenborg

Derry City 0-3 Trabzon

Hibernian 1-2 Malmo

Linfield 0-1 Xanti

Lech Poznan 3-1 Honka

Sarajevo 2-0 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nlwt

Milsami Orhei 1- 0 Shakhtar Soligorsk

Trencin 1-1 Goteborg

Zilina 2-2 Olimpija Ljubjana

Piast 3-0 Karabakh

Turnovo 1-0 Hajduk Split

Jeunesse Esch 0-1 Ventspils

Chikura 1-1 Thun

Aktobe 3-2 Hodd

Rubin Kazan 3-0 Jagodina

Pyunik 2-1 Zalgiris

Minsk 3-1 Valetta

Sturn 2-0 Breidablik

Inter Baku 1-1 Tromso

Khazar Lankoran 0-2 Maccabi Haifa

Gefle 1-0 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 2-2 Beroe

Hacken 1-1 Sparta Prague

Omonia Nicosia 0-1 Astra

Liberec 3-0 Skonto Riga

Panduri 2-1 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 2-0 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski

Senica 2-0 Mladost Podgorica

Utrecht 2-0 Differdange

Lokomotiva Zagreb 1-0 Dinamo Minsk

Vikingur 1-1 Petrolul

Prestatyin 0-1 Rijeka

Aalborg 2-0 Dila Gori

Debrecen 0-0 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 2-2 Slask Wroclaw

Standard Liege 4-1 Reykjavik

Vestmaneya 0-3 Crvena Zvezda

Honved 2-0 Vojvodina

Siroki Brijeg 3-0 Irtish Pavlodar

St. Johnstone 0-2 Rosenborg

Derry City 0-3 Trabzon

Hibernian 1-2 Malmo

Linfield 0-1 Xanti

Lech Poznan 1-1 Honka

Sarajevo 2-0 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frenzzy

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 3-1

Trencin-Goteborg 0-1

Zilina-Olimpija Ljubjana 1-2

Piast-Karabakh 2-1

Turnovo-Hajduk Split 2-2

Jeunesse Esch-Ventspil 1-0

Chikura-Thun 0-0

Aktobe-Hodd 1-1

Rubin Kazan-Jagodina 3-0

Pyunik-Zalgiris 1-2

Minsk-Valetta 3-1

Sturn-Breidablik 2-0

Inter Baku-Tromso 0-1

Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 3-0

Gefle-Anorthosis 0-1

Hapoel Tel Aviv-Beroe 2-0

Hacken-Sparta Prague 0-4

Omonia Nicosia-Astra 2-1

Liberec-Skonto Riga 0-1

Panduri-Levadia Talinn 3-2

Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 1-0

Botev Plovdiv-Zrinjski 2-2

Senica-Mladost Podgorica 3-1

Utrecht-Differdange 1-2

Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 0-1

Vikingur-Petrolul 2-1

Prestatyin-Rijeka 0-3

Aalborg-Dila Gori 3-1

Debrecen-Stromsgodset 0-0

Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 5-1

Standard Liege-Reykjavik 2-0

Vestmaneya-Crvena Zvezda 1-1

Honved-Vojvodina 0-1

Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 1-3

St. Johnstone-Rosenborg 2-0

Derry City-Trabzon 2-0

Hibernian-Malmo 2-1

Linfield-Xanti 1-2

Lech Poznan-Honka 4-1

Sarajevo-Kukesi 0-2

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 2:1

Trencin-Goteborg 2:0

Zilina-Olimpija Ljubjana 1:1

Piast-Karabakh 3:1

Turnovo-Hajduk Split 1:1

Jeunesse Esch-Ventspils 0:1

Chikura-Thun 2:0

Aktobe-Hodd 2:0

Rubin Kazan-Jagodina 0:2

Pyunik-Zalgiris 0:1

Minsk-Valetta 2:1

Sturm-Breidablik 1:0

Inter Baku-Tromso 2:2

Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 1:1

Gefle-Anorthosis 0:0

Hapoel Tel Aviv-Beroe 3:0

Hacken-Sparta Prague 3:2

Omonia Nicosia-Astra 0:2

Liberec-Skonto Riga 4:1

Panduri-Levadia Talinn 2:2

Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 0:0

Botev Plovdiv-Zrinjski 2:1

Senica-Mladost Podgorica 3:0

Utrecht-Differdange 5:0

Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 1:2

Vikingur-Petrolul 1:1

Prestatyin-Rijeka 0:3

Aalborg-Dila Gori 3:0

Debrecen-Stromsgodset 4:0

Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 2:4

Standard Liege-Reykjavik 5:1

Vestmaneya-Crvena Zvezda 0:1

Honved-Vojvodina 2:0

Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 3:1

St. Johnstone-Rosenborg 1:1

Derry City-Trabzon 2:0

Hibernian-Malmo 0:1

Linfield-Xanti 1:0

Lech Poznan-Honka 1:1

Sarajevo-Kukesi 2:0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ari Gold

Milsami Orhei 1-0 Shakhtyor Salihorsk

Trencin 1-0 IFK Goteborg

Zilina 1-2 Olimpija Ljubljana

Piast Gliwice 1-1 Qarabag

Turnovo 0-1 Hajduk Split

Jeunesse Esch 0-0 Ventspils

Chikhura Sachkere 0-1 Thun

Aktobe 0-0 Hodd

Rubin Kazan 3-1 Jagodina

Pyunik 0-1 Zalgiris Vilnius

Minsk 1-0 Valetta

Sturm Graz 1-0 Breidablik

Inter Baku 0-1 Tromso

Khazar Lankoran 0-1 Maccabi Haifa

Gefle 0-2 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 4-0 Beroe Stara Zagora

Hacken 2-1 Sparta Prague

Omonia 1-0 Astra Giurgiu

Slovan Liberec 1-1 Skonto

Panduri Targu Jiu 1-0 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 0-1 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 1-0 Zrinjski Mostar

Senica 2-1 Mladost Podgorica

Utrecht 1-1 Differdange 03

Lokomotiva 2-0 Dinamo Minsk

Vikingur 0-2 Petrolul Ploiesti

Prestatyn Town 0-4 Rijeka

AaB 0-3 Dila Gori

Debrecen 2-1 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 0-3 Slask Wroclaw

Standard Liege 3-0 KR

IBV 0-1 Crvena Zvezda

Honved 0-1 Vojvodina

Siroki Brijeg 2-2 Irtysh Pavlodar

St. Johnstone 2-0 Rosenborg

Derry City 2-3 Trabzonspor

Hibernian 0-1 Malmo FF

Linfield 2-0 Xanti

Lech Poznan 3-0 Honka

Sarajevo 2-2 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prometheus

Milsami Orhei 0-0 Shakhtyor Salihorsk

Trencin 1-2 IFK Goteborg

Zilina 2-2 Olimpija Ljubljana

Piast Gliwice 0-1 Qarabag

Turnovo 0-2 Hajduk Split

Jeunesse Esch 1-0 Ventspils

Chikhura Sachkere 0-2 Thun

Aktobe 1-1 Hodd

Rubin Kazan 5-1 Jagodina

Pyunik 0-2 Zalgiris Vilnius

Minsk 2-0 Valetta

Sturm Graz 2-0 Breidablik

Inter Baku 0-1 Tromso

Khazar Lankoran 0-4 Maccabi Haifa

Gefle 3-0 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 5-0 Beroe Stara Zagora

Hacken 0-3 Sparta Prague

Omonia 2-0 Astra Giurgiu

Slovan Liberec 1-3 Skonto

Panduri Targu Jiu 0-0 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 0-1 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski Mostar

Senica 1-1 Mladost Podgorica

Utrecht 3-1 Differdange 03

Lokomotiva 0-2 Dinamo Minsk

Vikingur 0-1 Petrolul Ploiesti

Prestatyn Town 1-2 Rijeka

AaB 0-2 Dila Gori

Debrecen 4-1 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 0-2 Slask Wroclaw

Standard Liege 5-0 KR

IBV 0-0 Crvena Zvezda

Honved 0-2 Vojvodina

Siroki Brijeg 2-2 Irtysh Pavlodar

St. Johnstone 0-2 Rosenborg

Derry City 2-4 Trabzonspor

Hibernian 2-0 Malmo FF

Linfield 2-0 Xanti

Lech Poznan 4-0 Honka

Sarajevo 3-2 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
MobBG

2nd legs 25th jul if uefa site aint wrong again

 

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 0-1

Trencin-Goteborg 0-1

Zilina-Olimpija Ljubjana 2-0

Piast-Karabakh 0-1

Turnovo-Hajduk Split 0-1

Jeunesse Esch-Ventspils 0-2

Chikura-Thun 0-2

Aktobe-Hodd 2-1

Rubin Kazan-Jagodina 5-0

Pyunik-Zalgiris 0-1

Minsk-Valetta 2-1

Sturn-Breidablik 1-1

Inter Baku-Tromso 0-0

Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 0-2

Gefle-Anorthosis 0-1

Hapoel Tel Aviv-Beroe 2-0

Hacken-Sparta Prague 0-2

Omonia Nicosia-Astra 1-0

Liberec-Skonto Riga 2-0

Panduri-Levadia Talinn 1-1

Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 0-2

Botev Plovdiv-Zrinjski 2-0

Senica-Mladost Podgorica 2-0

Utrecht-Differdange 2-0

Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 2-0

Vikingur-Petrolul 2-1

Prestatyin-Rijeka 0-2

Aalborg-Dila Gori 2-1

Debrecen-Stromsgodset 2-3

Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 0-2

Standard Liege-Reykjavik 2-0

Vestmaneya-Crvena Zvezda 0-3

Honved-Vojvodina 0-2

Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 10-11

St. Johnstone-Rosenborg 0-2

Derry City-Trabzon

Hibernian-Malmo 0-3

Linfield-Xanti 0-2

Lech Poznan-Honka 3-0

Sarajevo-Kukesi 3-0

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miro

Thursday July 25th, 2013

Milsami Orhei 1-2 Shakhtar Soligorsk

Trencin 1-2 Goteborg

Zilina 2-1 Olimpija Ljubjana

Piast 3-2 Karabakh

Turnovo 0-2Hajduk Split

Jeunesse Esch 1-1 Ventspils

Chikura 0-3 Thun

Aktobe 1-2 Hodd

Rubin Kazan 6-0Jagodina

Pyunik 1-3Zalgiris

Minsk 3-2Valetta

Sturn 3-1 Breidablik

Inter Baku 1-1 Tromso

Khazar Lankoran 0-4 Maccabi Haifa

Gefle 1-2 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 4-1 Beroe

Hacken 0-1 Sparta Prague

Omonia Nicosia 2-0 Astra

Liberec 3-1 Skonto Riga

Pandurii Targu Jiu 2-0 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 1-3Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 3-0 Zrinjski

Senica 1-0 Mladost Podgorica

Utrecht 3-1 Differdange

Lokomotiva Zagreb 1-1 Dinamo Minsk

Vikingur 0-2 Petrolul

Prestatyin 0-1 Rijeka

Aalborg 2-0 Dila Gori

Debrecen 3-2 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 0-2 Slask Wroclaw

Standard Liege 4-2 Reykjavik

Vestmaneya 1-2 Crvena Zvezda

Honved 2-4 Vojvodina

Siroki Brijeg 1-0 Irtish Pavlodar

St. Johnstone 1-3 Rosenborg

Derry City 1-1 Trabzon

Hibernian 0-1 Malmo

Linfield 2-3 Xanti

Lech Poznan 4-1 Honka

Sarajevo 3-1 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Levindski

Thursday July 25, 2013

 

Milsami Orhei 0-2 Shakhtar Soligorsk

Trencin 1-1 Goteborg

Zilina 2-2 Olimpija Ljubjana

Piast 3-1 Karabakh

Turnovo 0-2 Hajduk Split

Jeunesse Esch 0-0 Ventspils

Chikhura 0-1 Thun

Aktobe 1-0 Hodd

Rubin Kazan 3-0 Jagodina

Pyunik 1-1 Zalgiris

Minsk 3-1 Valetta

Sturn 4-0 Breidablik

Inter Baku 3-1 Tromso

Khazar Lankoran 0-2 Maccabi Haifa

Gefle 0-0 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 2-0 Beroe

Hacken 0-1 Sparta Prague

Omonia Nicosia 2-1 Astra

Liberec 3-1 Skonto Riga

Pandurii Targu Jiu 4-0 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 1-2 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski

Senica 2-0 Mladost Podgorica

Utrecht 3-0 Differdange

Lokomotiva Zagreb 2-1 Dinamo Minsk

Vikingur 0-1 Petrolul

Prestatyin 0-1 Rijeka

Aalborg 1-0 Dila Gori

Debrecen 2-2 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 1-2 Slask Wroclaw

Standard Liege 4-1 Reykjavik

Vestmaneya 0-2 Crvena Zvezda

Honved 1-2 Vojvodina

Siroki Brijeg 1-1 Irtish Pavlodar

St. Johnstone 1-1 Rosenborg

Derry City 0-1 Trabzon

Hibernian 1-1 Malmo

Linfield 1-3 Xanti

Lech Poznan 4-0 Honka

Sarajevo 3-2 Kukesi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
The__Phoenix

Thursday July 25, 2013

 

Milsami Orhei 1-1 Shakhtar Soligorsk

Trencin 2-1 Goteborg

Zilina 2-0 Olimpija Ljubjana

Piast 2-1 Karabakh

Turnovo 1-2 Hajduk Split

Jeunesse Esch 0-1 Ventspils

Chikhura 0-2 Thun

Aktobe 1-0 Hodd

Rubin Kazan 4-1 Jagodina

Pyunik 1-2 Zalgiris

Minsk 3-0 Valetta

Sturn 3-0 Breidablik

Inter Baku 2-0 Tromso

Khazar Lankoran 1-2 Maccabi Haifa

Gefle 1-0 Anorthosis

Hapoel Tel Aviv 3-0 Beroe

Hacken 1-1 Sparta Prague

Omonia Nicosia 2-0 Astra

Liberec 2-1 Skonto Riga

Pandurii Targu Jiu 3-0 Levadia Talinn

Dacia Chinsau 1-2 Chernomorets Odesa

Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski

Senica 2-0 Mladost Podgorica

Utrecht 4-1 Differdange

Lokomotiva Zagreb 1-1 Dinamo Minsk

Vikingur 1-1 Petrolul

Prestatyin 0-2 Rijeka

Aalborg 2-0 Dila Gori

Debrecen 2-1 Stromsgodset

Rudar Pljevlja 1-3 Slask Wroclaw

Standard Liege 3-1 Reykjavik

Vestmaneya 1-1 Crvena Zvezda

Honved 2-0 Vojvodina

Siroki Brijeg 1-0 Irtish Pavlodar

St. Johnstone 3-2 Rosenborg

Derry City 1-2 Trabzon

Hibernian 2-0 Malmo

Linfield 1-2 Xanti

Lech Poznan 3-0 Honka

Sarajevo 4-1 Kukesi

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks

Quaifying Round 2 - 2nd Legs

 

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 1:1

Trencin-Goteborg 2:1

Zilina-Olimpija Ljubjana 2:0

Piast-Karabakh 2:2

Turnovo-Hajduk Split 1:1

Jeunesse Esch-Ventspils 1:4

Chikura-Thun 1:3

Aktobe-Hodd 2:0

Rubin Kazan-Jagodina 1:0

Pyunik-Zalgiris 1:1

Minsk-Valetta 2:0

Sturm-Breidablik 0:1

Inter Baku-Tromso 1:0

Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 0:8

Gefle-Anorthosis 4:0

Hapoel Tel Aviv-Beroe 2:2

Hacken-Sparta Prague 1:0

Omonia Nicosia-Astra 1:2

Liberec-Skonto Riga 1:0

Panduri-Levadia Talinn 4:0

Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 2:1

Botev Plovdiv-Zrinjski 2:0

Senica-Mladost Podgorica 0:1

Utrecht-Differdange 3:3

Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 2:3

Vikingur-Petrolul 0:4

Prestatyin-Rijeka 0:3

Aalborg-Dila Gori 0:0

Debrecen-Stromsgodset 0:3

Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 2:2

Standard Liege-Reykjavik 3:1

Vestmaneya-Crvena Zvezda 0:0

Honved-Vojvodina 1:3

Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 2:0

St. Johnstone-Rosenborg 1:1

Derry City-Trabzon 0:3

Hibernian-Malmo 0:7

Linfield-Xanti 1:2

Lech Poznan-Honka 2:1

Sarajevo-Kukesi 0:0

 

League Table

 

1. MobBG 45.5 pts

1. Levindski 45.5 pts

2. AndyGanteks 43 pts

3. miromiro 39.5 pts

4. bud23 38.5 pts

5. Der_Don 33.5 pts

6. Frenzzy 32.5 pts

7. PrometheusX 30.5 pts

8. NathanT 29 pts

9. Stefche 23 pts

10. Johnny Playert 12 pts

11. nycki88 11.5 pts

12. AceKingston 0 pts

 

3rd round 1st legs next week. tounge.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndyGanteks
3rd round 1st legs

1st August

 

Trencin-Astra

Petrolul-Vitesse

Ventspils-Maccabi Haifa

Dinamo Minsk-Trabzon

Aktobe-Breidablik

Jablonec-Strømsgodset

Karabaq-Gefle

Minsk-St. Johnstone

Chernomorets Odessa-Crvena Zvezda

Randers-Rubin Kazan

Zalgiris-Lech Poznan

Tromso-Differdange

Hacken-Thun

Vojvodina-Bursa

Rijeka-Zilina

Botev Plovdiv-Stuttgart

Kukesi-Metalurg Donetsk

Panduri-Hapoel Tel Aviv

Liberec-Zurich

Saint Etienne-Milsami Orhei

Asteras Triipolis-Rapid Vienna

Xanti-Standard Liege

Swansea-Malmo

Siroki Brijeg-Udinese

Slask Wroclaw-Club Brugge

Motherwell-Kuban

Hajduk Split-Dila Gori

Estoril-Hapoel Ramat Gan

Sevilla-Mladost Podgorica

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hodgey.

Ive started a little late but ill just join in now, and win this f*cking thing tounge.gif

 

Trencin 1 - 2 Astra

Petrolul 0 - 3 Vitesse

Ventspils 1 - 3 Maccabi Haifa

Dinamo Minsk 2 - 1 Trabzon

Aktobe 1 - 1 Breidablik

Jablonec 0 - 2 Strømsgodset

Karabaq 2 - 2 Gefle

Minsk 2 - 1 St. Johnstone

Chernomorets Odessa 3 - 2 Crvena Zvezda

Randers 1 - 2 Rubin Kazan

Zalgiris 2 - 2 Lech Poznan

Tromso 1 - 1 Differdange

Hacken 1 - 1 Thun

Vojvodina 2 - 2 Bursa

Rijeka 2 - 1 Zilina

Botev Plovdiv 1 - 4 Stuttgart

Kukesi 1 - 2 Metalurg Donetsk

Panduri 0 - 3 Hapoel Tel Aviv

Liberec 1 - 2 Zurich

Saint Etienne 4 - 1 Milsami Orhei

Asteras Triipolis 1 - 4 Rapid Vienna

Xanti 0- 4 Standard Liege

Swansea 1 - 2 Malmo

Siroki Brijeg 1 - 6 Udinese

Slask Wroclaw 1 - 2 Club Brugge

Motherwell 2 - 2 Kuban

Hajduk Split 1 - 1 Dila Gori

Estoril 0 - 2 Hapoel Ramat Gan

Sevilla 5 - 0 Mladost Podgorica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using GTAForums.com, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.