Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Polski - Dyskusja o Serii GTA

51 replies to this topic
quxxo
  • quxxo

Gangsta

• Members
  • Poland

Posted 25 April 2016 - 12:02 AM Edited by Flafty, 25 April 2016 - 12:11 AM.

No cześć. Zauważyłem że w tym dziale chyba każdy tu może teraz zakładać temat, a jest tutaj całkiem dużo polaczków, to z nudów sobie założyłem oto taki temat. Jak jeszcze nie zauważyliście po nazwie tematu to założyłem go po to żeby podyskutować o GTA. Możecie też wysyłać jakieś polskie memy związane z GTA czy coś. możemy się też pośmiać z plebsu na gtasite.pl hehe

na rozgrzewkę trochę polskości:

• xNCx, Voit Turyv, Bender and 2 others like this

oscareczek
  • oscareczek

SA Chain Game #1 Hater

• Members
  • Poland

Posted 26 April 2016 - 05:47 PM

>polaczków

czuję się urażony ;-;

No i tak po prawdzie, nie sądzę, by te tematy międzynarodowe się przyjęły, zresztą: gdy kliknąłem ten temat, uraczył mnie piękny widok 0 replies/0 views. No bo też po co gadać po polsku, skoro i tak każdy ogarnia angielski, a forum stricte polskojęzyczne, beznadziejne bo beznadziejne, ale istnieje (stamtąd zresztą uciekłem, gdy postanowili, że będą „nowocześni”)… a, wspomniałeś o nim małym druczkiem XD

Okej, pomarudziłem sobie, kto następny? ;_;

Voit Turyv
  • Voit Turyv

The Shaominator

• Members
  • Poland

Posted 26 April 2016 - 05:54 PM

^

Ja też od paru lat nie patrzę na forum GTASite, odkąd stało się nieczytelne.

(Ambient)
  • (Ambient)

Wrath.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 26 April 2016 - 06:00 PM

GTASite. Eh... Kiedy ja tam ostatnio się logowałem...? Z jakieś 3-4 lata temu.

_CP_
  • _CP_

Boss

• Feroci
  • Poland
  • Most Helpful Modding 2016 [Runner-up]
    Best Vehicle 2016 [IVPack]
    Best Map 2013 "ViceCityStories PC Edition"

Posted 26 April 2016 - 06:06 PM

Pomyśleć, że miałem tam 3.5k postów, hoho.

oscareczek
  • oscareczek

SA Chain Game #1 Hater

• Members
  • Poland

Posted 26 April 2016 - 06:23 PM

Ja to uciekłem, gdy wprowadzili obecny „design”, wcześniej i tak coś pisałem tylko w temacie o GTA:VCS PCE (Silent złamałeś mi serce anulowaniem projektu </3).

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 01 May 2016 - 10:32 AM Edited by xNCx, 01 May 2016 - 10:58 AM.

Pomysł z wprowadzeniem obcojęzycznych działów na GTAF to dobry pomysł, tylko źle wykonany (choćby to, że schowany w kategorii GTA Series). Wiadomo, użytkownicy z jakims stażem tutaj raczej nie będą pytać o to jak modyfikować GTA czy zebrać wszystkie paczki po polsku. Ale ktoś, kto angielskiego nie ogarnia za dobrze ma w końcu dobre forum do zadania pytań.

GTASite, to było niemal pewne, że po utworzeniu polskiego działu na GTAF ten temat zostanie z marszu poruszony :). Strona główna przeszła modernizację i chyba jest lepiej niż kiedyś (obrazek z internetu)

maxresdefault.jpg

Forum dziś wygląda za to beznadziejnie, jest niefunkcjonalne. Tez byłem tam przez jakiś czas, głównie ze względu na barierę językową na GTAF. Nie podobało mi się jednak to, że po zadaniu tematu dostajesz odpowiedź "poszukaj w google", a gdy napisałeś, że korzystasz z crakowanej wersji, dostałeś natychmiast bana, bo cię od razu ktoś zakapował. Tym sposobem pojawiałem się coraz częściej na GTAF i dziś zaglądam na GTASite tylko, gdy zabłądzę w internecie :).

Jeśli chodzi o inne serwisy GTA, to często bywałem tez na GTAM, gdyż poruszali tematykę MP do GTA. Dużo niusów, komentarzy głównie do SA, ale było też sporo o VC. Potem też coś pozmieniali i postanowili skupić się na GTA 5. W efekcie stronę także przestałem odwiedzać.

gtam.info.gif

(była jeszcze starsza wersja z wyśrodkowaną tabelą z wiadomościami i w ciemniejszych odcieniach)

Ze stron internetowych o GTA odwiedzam tylko GTAF, GrandTheftWiki i kilka mniejszych stron poświęconych VCMP.

• quxxo likes this

hoXyyy
  • hoXyyy

While we wait for this politician, I will go for a swim

• Members
  • Poland

Posted 01 May 2016 - 10:52 AM Edited by hoXyyy, 01 May 2016 - 10:57 AM.

Jeszcze do tego żeby cokolwiek z GTASite pobrać to półtora godziny pfu, minuty czekać trzeba. Kto myślał że to jest dobry pomysł???

(Ambient)
  • (Ambient)

Wrath.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 01 May 2016 - 11:08 AM

Ze stron internetowych o GTA odwiedzam tylko GTAF, GrandTheftWiki i kilka mniejszych stron poświęconych VCMP.

Widzę, że kolega też zrozumiał, że GTA Wikia to syf. ;)
  • quxxo likes this

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 01 May 2016 - 11:29 AM Edited by xNCx, 01 May 2016 - 11:31 AM.

Jeszcze do tego żeby cokolwiek z GTASite pobrać to półtora godziny pfu, minuty czekać trzeba. Kto myślał że to jest dobry pomysł???

Kurcze, jak to czytałem to naprawdę dałem wiarę, że półtorej godziny czekania :D. Dzisiaj mamy dostępny szybki internet, a z tych różnych serwisów udostępniających pliki (Rapidshare [*]) pliki ściągają się jak z modemu, więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby tyle trzeba było czekać!

Jak każdy rozpoczął przygodę z GTA od "gtaszajs", tak podobnie ma się sprawa z modyfikacjami. To stamtąd większość z nas pewnie ściągnęła pierwsze podmienione samochody, które w grze nie zawsze wyglądały tak jak na sugerowanych obrazkach ;). Dobrym źródłem modyfikacji było też gtainside, ale i jakoś do tej strony moja miłość przeminęła. Za namową kolegi wgrałem tam kiedyś swoją modyfikację, którą wcześniej dodałem na "nasz" GTA Garage. Nie wiem czemu, ale ją usunęli. Chyba nie dali wiary moim słowom, że jestem autorem moda :D.

Widzę, że kolega też zrozumiał, że GTA Wikia to syf. ;)

Już dawno, chociaż, ponownie, od tego miejsca chyba każdy zaczynał swoją przygodę z wiki GTA. Po prostu społeczność skupiono wokół GTAF odradzała GTA Wikia, a sami autorzy GTW uciekli od Wikia. Czasem coś na GTW dopisuję, głównie drobiazgi, bo nie marzy mi się pisanie referatów po angielsku, chociaż przez wakacje strzeliłem długi artykuł o historii VCMP po tym, jak zebrałem kilkanaście starszych wywiadów z twórcami VCMP, VCO, SAMP, MTA:SA oraz MTA:VC (perełka!).

Nie wiem tez jaka jest przyszłość GTW, bo administratorzy rzadko tam już zaglądają. Mam nadzieję, że nie zamkną tej strony.

RWWPL
  • RWWPL

LU-DM Team

• Members
  • Poland

Posted 01 May 2016 - 10:05 PM Edited by RWWPL, 01 May 2016 - 10:06 PM.

Myślałem że to będzie Polski dział, a nie temat. Ale jakiś postęp, niby ;)

oscareczek
  • oscareczek

SA Chain Game #1 Hater

• Members
  • Poland

Posted 05 May 2016 - 09:46 AM

Tak po prawdzie, to jak napiszesz tutaj, że grasz na piracie, to też zostaniesz przynajmniej upomniany (raz mnie GTAKid667 w Chain Game'ie o to upomniał, mimo że parę postów wcześniej pisałem, że mam wersję steamową, a mam taki sam nick co tu) .-.

Layout GTASite ze screena wyżej właśnie pasował mi znacznie lepiej, był prosty, dostosowany bardziej do 1024x768 aniżeli FHD, przez co wszystko nie było takie wielkie. O syndromie elektrody nie słyszałem na GTAS, choć, jak wspominałem, udzielałem się jako tako tylko w topicu o GTA:VCS PCE.

GTW – w ogóle nie zaglądam, jak już to przypadkiem i szybko wychodzę. Wolę zwykłą Wikię po polsku, a jeśli tam nie mogę znaleźć informacji, to angielską.

Początkowo to istotnie były działy narodowe, ale usunięto je chyba z myślą o tym, że stworzy się niczym nieopanowany spam i chaos. Z drugiej strony – nawet ten temat nie ma nic wspólnego z tytułem, limit tematów na stronie forum to 40, więc na pewno w przyszłości podniesie się lament od choćby Finów, że dlaczego oni muszą wchodzić na drugą stronę, a inni nie.

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 05 May 2016 - 02:42 PM

Nie wiem czy lepiej jest tworzyć jeden duży dział z "piszta co chceta" jak teraz czy kilkanaście działów z pojedynczymi tematami. Myślę, że teraz właśnie będzie chaos, bo ktoś może łatwo zasyfić forum tworząc na każde swoje pytanie nowy temat z przedrostkiem jak "Polski -". Najgorsze jest jednak ukrycie działu pod "Gta Series", przez co wchodząc z komórki trzeba klikać w każdy dział po kolei, żeby się tu dostać. Trzeba poczekać do czasu wgrania nowej wersji forum IPB, zobaczymy jak wtedy będzie to wyglądać (i ile będziemy na to czekać, oby nie tyle co na GTAF 2 ;) ). Póki co najlepiej chyba kliknąć na przycisk "subscribe" nad pierwszym wpisem i zaznaczyć coś w opcjach powiadomień, by wiedzieć, kiedy ktoś napisał w "naszych" tematach.

Tak po prawdzie, to jak napiszesz tutaj, że grasz na piracie, to też zostaniesz przynajmniej upomniany (raz mnie GTAKid667 w Chain Game'ie o to upomniał, mimo że parę postów wcześniej pisałem, że mam wersję steamową, a mam taki sam nick co tu) .-.

Hmm, takiej sytuacji jeszcze nie widziałem. Ale nie oszukujmy się, niemal wszyscy mają przynajmniej skrackowane pliki exe, bo i grę łatwiej wtedy modyfikować (SA 1.0 heh), więc nie ma co udawać, że wszyscy jesteśmy święci. Nawet modyfikacje tu udostępniane są pakowane z no-cd exe i nikt nie robi problemu.

Syndrom elektordy, świetne określenie :D. Chociaż na elektrodzie zapytaliby jeszcze jakie masz napięcie na zasilaczu, a gdy powiesz, że nie wiesz to... Oj, źle z tobą ;).

oscareczek
  • oscareczek

SA Chain Game #1 Hater

• Members
  • Poland

Posted 05 May 2016 - 08:19 PM

Cóż, ja w ogóle nie uważam, by pomysł na GTAI był jakoś szczególnie dobry, bo jak ludzie mają tu trafić w ogóle, jeśli nie pojemaju angielski?
Ja, tak będąc szczery, nie mam pojęcia, dlaczego ze steamowego SA zrobiłem 1.0, po prostu miałem taki moralny przymus xD Modów w zasadzie zaniechałem, chyba dorosłem ;_;
Do VC mam exeka steamowego i cracka, bo dlaczego nie, przy chain game'ie to może się przydać (choć i tak głównie tam się udziela TubewayArmy, który gra na wersji na Steama).
Nienienie, na elektrodzie zapytają najpierw o to, jaki jest zasilacz, dopiero jeśli nie z #czarnolisto później napięcia :D
  • xNCx likes this

ermaccer
  • ermaccer

I can mod everything.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 07 May 2016 - 08:29 AM Edited by ermaccer, 07 May 2016 - 08:29 AM.

Nie wiem czy lepiej jest tworzyć jeden duży dział z "piszta co chceta" jak teraz czy kilkanaście działów z pojedynczymi tematami.

W sumie to nawet nie wiem co ich do tego skłoniło. Kiedyś to Hindusy nawet miały swój dział a "poloczki" nie :(.

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 07 May 2016 - 05:19 PM Edited by xNCx, 07 May 2016 - 05:21 PM.

Cóż, ja w ogóle nie uważam, by pomysł na GTAI był jakoś szczególnie dobry, bo jak ludzie mają tu trafić w ogóle, jeśli nie pojemaju angielski?
Ja, tak będąc szczery, nie mam pojęcia, dlaczego ze steamowego SA zrobiłem 1.0, po prostu miałem taki moralny przymus xD Modów w zasadzie zaniechałem, chyba dorosłem ;_;

Zobaczymy co wprowadzą wraz z nową wersją forum. Według mnie powinni wgrać możliwość zmiany języka menu oraz umieścić gdzieś na samej górze, między logiem graficznym, a pierwszymi działami, różne flagi. Wtedy to każdy na widok swojej flagi przynajmniej kliknie (sprawdzone na "uchodźcach", którzy wsiadali do pociągów, gdzie ktoś wywieszał niemiecką flagę - tak półżartem-półserio).

Czy ja wiem, czy do modów się dorasta? Pamiętam jak miałem w końcu prawdziwe połączenie z internetem aka tepsa z neostradą, bo na wsi nic innego nie działa ;). Pościągałem pierdylion modów do VC, bo chciałem mieć każdy budynek, każdy samochód podmieniony. Skończyło się na tym, że gra przestała się włączać i cała robota poszła się *chrząka*. Wtedy zrozumiałem, że gra bez takich modyfikacji jest także ładna  ;).

Inna sprawa ze skryptami, w których lubię czasem posiedzieć. Jeśli coś mnie wkurza albo czegoś brakuje w grze, to mogę to sobie sam poprawić albo dodać, według mnie super sprawa.

W sumie to nawet nie wiem co ich do tego skłoniło. Kiedyś to Hindusy nawet miały swój dział a "poloczki" nie :(.

Ale kiedy? Masz na myśli okres sprzed kilku miesięcy, kiedy ten projekt GTAI ruszył?

ermaccer
  • ermaccer

I can mod everything.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 07 May 2016 - 05:58 PM

kiedy ten projekt GTAI ruszył?

Ta, dobra wracajmy do dyskusji o GTA :p

RWWPL
  • RWWPL

LU-DM Team

• Members
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 10:01 AM

Skoro to dyskusja o gta, to może ja zarzucę jakiś temat? Czego się spodziewacie w kolejnej części GTA?

Masny
  • Masny

Member Since 16 Feb 2007

• Members
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 10:30 AM

Głównie to chyba bardziej zniszczalnego i elastycznego terenu działań. Dodatkowo motyw wielu miast by się przydał; daje to złudzenie większej mapy (jak w San Andreas). Model jazdy i fizyka też powinny ulec poprawie (więcej elementów realistycznych) 

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 10 May 2016 - 12:18 PM

Ja to chętnie bym liczył na mniejsze wymagania sprzętowe, tak by na moim niemłodym komputerze gra działała :).

Tak wiem, nierealistyczne. Ciekawe czy w końcu nastąpi powrót do Vice City? A może Anywhere City?

(Ambient)
  • (Ambient)

Wrath.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 12:47 PM

Skoro to dyskusja o gta, to może ja zarzucę jakiś temat? Czego się spodziewacie w kolejnej części GTA?

Powrotu do realizmu, na poziomie tego co było w GTA IV. GTA V wydaje mi się zbyt "cukierkową" grą.

• Brooklynzsmac likes this

Brooklynzsmac
  • Brooklynzsmac

Say it with me homies! Grove Street is king!

• Members
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 12:51 PM

Chciałbym przede wszystkim jednego protagonistę i realizm z IV.

ermaccer
  • ermaccer

I can mod everything.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 01:03 PM

A ja chce GTA w Carcer City.

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 10 May 2016 - 02:39 PM

A i żeby gra była obsadzona w przeszłości. Może lata 99/00. Tak jak dla niektórych GTA VC było okazją do powrotu do lat młodości ;).

Brooklynzsmac
  • Brooklynzsmac

Say it with me homies! Grove Street is king!

• Members
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 02:59 PM

A i żeby gra była obsadzona w przeszłości. Może lata 99/00. Tak jak dla niektórych GTA VC było okazją do powrotu do lat młodości ;).

Zdecydowanie ta nowoczesność w GTA V jakoś mi nie pasowała, kurna, to jest Grand Theft Auto, a nie Buy Your Auto In Internet :D Mogliby nawet cofnąć się jeszcze bardziej, z całej serii najbardziej podobały mi się ramy czasowe San Andreas i ta bezlitosna gangsterka z getta. Staromodni baronowie narkotykowi z Vice City z lat '80 też przypadli mi do gustu :D

(Ambient)
  • (Ambient)

Wrath.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 10 May 2016 - 03:13 PM

Przeszłość? Lata 70-te byłyby całkiem ciekawe, zwłaszcza na Wschodnim Wybrzeżu. :)

xNCx
  • xNCx

VCMP beta tester

• Members
  • None

Posted 11 May 2016 - 10:17 AM Edited by xNCx, 11 May 2016 - 10:18 AM.

Oczywiście, mogłyby i być lata siedemdziesiąte, ale ja wolałbym przenieść się w okres lat, gdy było się pięknym i młodym :). Na pewno osadzenie fabuły wstecz jest sentymentalne i pozwala się na chwilkę odmłodzić. Taki ukłon w stronę graczy. Myślę, że GTA powinno być na zmianę bazowana na czasach obecnych i poprzednich. Oby nie skok w przyszłość - może wyjść "zbyt sci-fi" jak w GTA 2... i ten pistolet na prąd, czy jak tam się zwał.

Myślę, że w nowej odsłonie GTA będzie ponownie jeden bohater zamiast trójki. W GTA 5 nie grałem, trzech protagonistów zebrało pozytywne opinie, jeśli się orientuję, ale to był według mnie jednorazowy numer. I oby bohater był w porządku kolesiem :). Nie chcę teraz rozpoczynać kłótni, ale postacie Tommy'ego i CJ'a pasowały jak ulał. Co do np. Bellica, to cóż, jakoś nie przypadł mi do gustu. A już zrobienie "chińskiej" gry CTW i pełno tej kakofonii muzycznej spowodowało, że grę usunąłem po 10 minutach.

Niech bohater będzie luzacki, ale poważny, gdy wymaga tego sytuacja. Najlepiej Amerykanin - patrz wyżej.

evd
  • evd

acid

• Members
  • None

Posted 11 May 2016 - 10:58 AM

gta 2 bylo zbyt sci-fi? co tam bylo zbyt sci fi oprocz pistoletu na prad?

ermaccer
  • ermaccer

I can mod everything.

• Facade Corporation
  • Poland

Posted 11 May 2016 - 11:02 AM

Pojazdy

evd
  • evd

acid

• Members
  • None

Posted 11 May 2016 - 11:48 AM

nie kumam

mowa o bliskiej przyszlosci- wybiegnieciu 5-10 lat wprzod, i narzekacie ze pojazdy sa nieco inne niz mustang z 82 roku? malo w tym logiki. 

zaden z pojazdow nie byl przesadzony. zaden nie latal, nie strzelal rozowym laserem, zaden nie zamienial sie w robota. to ze cos wyglada inaczej niz to co juz znasz to juz jest zbyt scifi i ogolnie chujowe? 

untitled-1-1310523091.jpg

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users