Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2014/2015 Prediction League

137 replies to this topic
AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#61

Posted 31 July 2014 - 09:48 PM

Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Legs -July 31

Shakhter Karagandy 4:2 Hajduk Split
Astana 1:1 AIK
Neftchi 0:0 Chikhura
Astra Giurgiu 3:0 Liberec
Dinamo Moscow 1:1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 4:1 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 3:0 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 0:0 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0:3 Torino
Dinamo Minsk 1:0 Cluj
Gothenburg 0:1 Rio Ave
Karabukspor 0:0 Rosenborg
Mlada Boleslav 1:4 Lyon
PSV Eindhoven 1:0 St. Polten
Trencin 0:0 Hull
Young Boys 1:0 Ermis Aradippou
Zorya 1:1 Molde
Petrolul 1:1 Plzen
Split 2:0 Chernomorets Odessa
Vikingur 1:5 Rijeka
Zulte-Waregem 2:5 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 3:0 Brondby
Diosgyor 1:5 Krasnodar
Sarajevo 1:2 Atromitos
Mainz 1:0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 2:0 Aberdeen
Stjarnan 1:0 Lech Poznan
St.Johnstone 1:2 Trnava
Groedig 1:2 Zimbru
 
League Table
 
1. Hodgey. - 49 pts
2. Nlwt - 47 pts
3. AndyGanteks - 45 pts
4. Tommy. - 44 pts
5. MobBG - 42.5 pts
6. Docrikowski - 36 pts
7. Ari Gold - 34 pts
8. Der_Don - 25 pts
9. vanillestorms - 19 pts
10. jaidev - 16 pts
11. TheCacti - 15 pts

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#62

Posted 04 August 2014 - 04:37 PM Edited by AndyGanteks, 05 August 2014 - 11:30 AM.

Europa League - Qualification August 7

16:00 Ermis Aradippou ? - ? Young Boys
18:00 Chornomorets O. ? - ? RNK Split
18:00 Esbjerg fB ? - ? Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar ? - ? Diosgyor
18:00 Liberec ? - ? Astra Giurgiu
18:00 Molde ? - ? Zorya
19:00 AIK ? - ? FC Astana
19:00 Chikhura ? - ? FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona ? - ? Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan ? - ? Stjarnan
19:00 Rosenborg ? - ? Karabukspor
19:00 SKN St. Polten ? - ? PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk ? - ? Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj ? - ? Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split ? - ? Shakhter Karagandy
19:30 Trnava ? - ? St.Johnstone
20:00 Atromitos ? - ? FK Sarajevo
20:00 Broendby IF ? - ? Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen ? - ? Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis ? - ? Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur ? - ? Elfsborg
20:30 Hull City ? - ? Trencin
20:30 Lyon ? - ? M Boleslav
20:30 Torino ? - ? Brommapojkarna
20:45 Aberdeen ? - ? Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje ? - ? Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave ? - ? IFK Gothenburg
21:05 Zimbru ? - ? SV Groedig
21:15 Rijeka ? - ? Vikingur

 

-----

 

Europa League - Qualification August 7

16:00 Ermis Aradippou 0-2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 3-0 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2-1 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 0-0 Diosgyor
18:00 Liberec 2-2 Astra Giurgiu
18:00 Molde 1-0 Zorya
19:00 AIK 3-1 FC Astana
19:00 Chikhura 3-2 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0-1 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 2-0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 1-0 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 2-1 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1-1 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 2-0 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 3-1 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 1-0 St.Johnstone
20:00 Atromitos 1-2 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 2-1 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 2-0 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 1-2 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 0-0 Elfsborg
20:30 Hull City 1-0 Trencin
20:30 Lyon 4-0 M Boleslav
20:30 Torino 2-2 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 2-3 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 0-1 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2-1 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 1-1 SV Groedig
21:15 Rijeka 2-1 Vikingur


Der_Don
  • Der_Don

    Obergefreiter der Reserve

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • Germany

#63

Posted 04 August 2014 - 05:01 PM

16:00 Ermis Aradippou 1 - 2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 0 - 1 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2 - 0 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 2 - 1 Diosgyor
18:00 Liberec 3 - 1 Astra Giurgiu
18:00 Molde 1 - 0 Zorya
19:00 AIK 2 - 1 FC Astana
19:00 Chikhura 2 - 0 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0 - 1 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 2 - 0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 2 - 1 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 0- 1 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 1 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 0 - 0 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 2 - 1 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 2 - 0 St.Johnstone
20:00 Atromitos 1 - 0 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 1 - 1 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 1 - 0 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 1 - 1 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 2 - 1 Elfsborg
20:30 Hull City 2 - 0 Trencin
20:30 Lyon 3 - 0 M Boleslav
20:30 Torino 3 - 0 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1 - 1 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 2 - 3 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2 - 0 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 1 - 0 SV Groedig
21:15 Rijeka 2 - 1 Vikingur


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • None
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#64

Posted 05 August 2014 - 11:55 AM

Europa League - Qualification August 7

16:00 Ermis Aradippou 1 - 2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 1 - 1 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2 - 1 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 1 - 0 Diosgyor
18:00 Liberec 2 - 0 Astra Giurgiu
18:00 Molde 2 - 1 Zorya
19:00 AIK 3 - 0 FC Astana
19:00 Chikhura 1 - 1 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0 - 3 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 2 - 1 Stjarnan
19:00 Rosenborg 2 - 0 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 1 - 4 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 1 - 0 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 1 - 2 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 2 - 0 St.Johnstone
20:00 Atromitos 1 - 1 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 2 - 0 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 2 - 1 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 1 - 2 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 1 - 3 Elfsborg
20:30 Hull City 3 - 0 Trencin
20:30 Lyon 4 - 0 M Boleslav
20:30 Torino 2 - 0 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1 - 3 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 1 - 0 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2 - 0 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 1 - 1 SV Groedig
21:15 Rijeka 1 - 2 Vikingur


Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#65

Posted 05 August 2014 - 10:23 PM

16:00 Ermis Aradippou 0 - 2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 0 - 0 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2 - 1 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 1 - 0 Diosgyor
18:00 Liberec 1 - 0 Astra Giurgiu
18:00 Molde 2 - 0 Zorya
19:00 AIK 2 - 0 FC Astana
19:00 Chikhura 1 - 2 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0 - 3 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 1 - 0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 2 - 0 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 0 - 2 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 1 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 1 - 1 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 0 - 2 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 1 - 1 St.Johnstone
20:00 Atromitos 2 - 1 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 2 - 2 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 2 - 0 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 0 - 1 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 0 - 2 Elfsborg
20:30 Hull City 3 - 2 Trencin
20:30 Lyon 3 - 0 M Boleslav
20:30 Torino 2 - 0 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1 - 2 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 3 - 0 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2 - 1 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 0 - 0 SV Groedig
21:15 Rijeka 0 - 1 Vikingur


MobBG
  • MobBG

    EVERYBODY IN CLEVELAND HAS AN OBAMA PHONE!!!

  • Members
  • Joined: 18 Apr 2007
  • Wallis-And-Futuna

#66

Posted 06 August 2014 - 09:00 PM

16:00 Ermis Aradippou 0 - 2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 0 - 0 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2 - 1 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 1 - 0 Diosgyor
18:00 Liberec 1 - 0 Astra Giurgiu
18:00 Molde 2 - 0 Zorya
19:00 AIK 1 - 2 FC Astana
19:00 Chikhura 1 - 2 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0 - 3 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 1 - 0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 2 - 1 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 1 - 2 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 4 - 1 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 2 - 0 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 3 - 1 St.Johnstone
20:00 Atromitos 0 - 1 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 2 - 2 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 2 - 0 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 0 - 1 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 0 - 2 Elfsborg
20:30 Hull City 3 - 0 Trencin
20:30 Lyon 3 - 0 M Boleslav
20:30 Torino 2 - 0 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1 - 2 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 0 - 2 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2 - 1 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 0 - 0 SV Groedig
21:15 Rijeka 1 - 1 Vikingur


Banks.
  • Banks.

    All or Nothing

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • Unknown
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#67

Posted 07 August 2014 - 08:53 AM

16:00 Ermis Aradippou 1-2 Young Boys
18:00 Chornomorets 1-0 - 0 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2-2 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 1-1 Diosgyor
18:00 Liberec 2-0 Astra Giurgiu
18:00 Molde 3-1 Zorya
19:00 AIK 1-1 FC Astana
19:00 Chikhura 0-2 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0-4 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 1-0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 3-1 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 2-2 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1-1 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 3-1 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 0-0 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 3-2 St.Johnstone
20:00 Atromitos 0-1 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 1-3 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 1-0 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 0-3 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 1-2 Elfsborg
20:30 Hull City 3-0 Trencin
20:30 Lyon 2-0 M Boleslav
20:30 Torino 0-1 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1-3 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 2-2 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2-1 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru  2-1 SV Groedig
21:15 Rijeka 1-2 Vikingur

Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • Members
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#68

Posted 07 August 2014 - 09:20 AM

Europa League - Qualification August 7

16:00 Ermis Aradippou 0 - 2 Young Boys
18:00 Chornomorets O. 0 - 0 RNK Split
18:00 Esbjerg fB 2 - 0 Ruch Chorzow
18:00 FC Krasnodar 2 - 0 Diosgyor
18:00 Liberec 2 - 1 Astra Giurgiu
18:00 Molde 3 - 1 Zorya
19:00 AIK 2 - 0 FC Astana
19:00 Chikhura 0 - 0 FK Neftchi
19:00 Ironi Kiryat Shmona 0 - 2 Dinamo Moscow
19:00 Lech Poznan 1 - 0 Stjarnan
19:00 Rosenborg 1 - 0 Karabukspor
19:00 SKN St. Polten 1 - 3 PSV Eindhoven
19:00 Shakhtyor Soligorsk 2 - 3 Zulte-Waregem
19:30 CFR Cluj 2 - 0 Dinamo Minsk
19:30 Hajduk Split 0 - 2 Shakhter Karagandy
19:30 Trnava 1 - 0 St.Johnstone
20:00 Atromitos 0 - 0 FK Sarajevo
20:00 Broendby IF 0 - 1 Club Brugge
20:00 Viktoria Plzen 3 - 1 Petrolul Ploiesti
20:15 Asteras Tripolis 1 - 2 Mainz 05
20:30 FH Hafnarfjordur 1 - 2 Elfsborg
20:30 Hull City 2 - 0 Trencin
20:30 Lyon 2 - 0 M Boleslav
20:30 Torino 2 - 0 Brommapojkarna
20:45 Aberdeen 1 - 2 Real Sociedad
20:45 Fk Metalurg Skopje 1 - 1 Omonia Nicosia
21:00 Rio Ave 2 - 0 IFK Gothenburg
21:05 Zimbru 1 - 1 SV Groedig
21:15 Rijeka 1 - 3 Vikingur

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#69

Posted 07 August 2014 - 10:21 PM Edited by AndyGanteks, 07 August 2014 - 10:21 PM.

Europa League 3rd Qualifying Round - 2nd Legs

Ermis Aradippou 0:2 Young Boys
Chernomorets Odessa 0:0 Split
Esbjerg fB 2:2 Ruch Chorzow
Krasnodar 3:0 Diosgyor
Liberec 2:3 Astra Giurgiu
Molde 1:2 Zorya
AIK 0:3 Astana
Chikhura 2:3 Neftchi
Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1:2 Dinamo Moscow
Lech Poznan 0:0 Stjarnan
Rosenborg 1:1 Karabukspor
St. Polten 2:3 PSV Eindhoven
Shakhtyor Soligorsk 2:2 Zulte-Waregem
Cluj 0:2 Dinamo Minsk
Hajduk Split 3:0 Shakhter Karagandy
Trnava 1:1 St.Johnstone
Atromitos 1:3 Sarajevo
Brondby 0:2 Club Brugge
Plzen 1:4 Petrolul
Asteras Tripolis 3:1 Mainz
Hafnarfjordur 2:1 Elfsborg
Hull 2:1 Trencin
Lyon 2:1 M Boleslav
Torino 4:0 Brommapojkarna
Aberdeen 2:3 Real Sociedad
Metalurg Skopje 0:1 Omonia Nicosia
Rio Ave 0:0 Gothenburg
Zimbru 0:1 Groedig
Rijeka 4:0 Vikingur
 
League Table
 
1. Nlwt - 54 pts
2. Hodgey. - 53.5 pts
3. AndyGanteks - 53 pts
4. MobBG - 51 pts
5. Tommy. - 50 pts
6. Docrikowski - 42.5 pts
7. Ari Gold - 34 pts
8. Der_Don - 32 pts
9. vanillestorms - 19 pts
10. jaidev - 16 pts
11. TheCacti - 15 pts


vanillestorms
  • vanillestorms

    Dead City SS

  • Members
  • Joined: 11 Jun 2014
  • Falkland-Islands

#70

Posted 14 August 2014 - 08:14 PM

Sarajevo 0-2 Borussia Monchengladbach

Apollon 0-2 Lokomotiv

Astana 0-3 Villarreal

Young Boys 2-1 Debrecen

Zwolle 1-1 Sparta Prague

Spartak Trnava 1-2 Zurich

Asteras Tripoli 2-1 Maccabi Tel Aviv

AEL Limassol 0-4 Tottenham

Dnipro 3-1 Hajduk Split

Dinamo Minsk 1-2 Nacional Madeira

Qarabag 0-3 Twente

Petrolul 2-0 Dinamo Zagreb

HJK 0-1 Rapid Wien

Trabzonspor 2-1 Rostov

Zimbru 0-2 PAOK

RNK Split 0-3 Torino

Dinamo Moscow 3-0 Omonia

Aktobe 0-3 Legia Warsaw

Lyon 1-1 Astra

Lokeren 1-1 Hull City

Partizan 2-1 Neftchi Baku

Ruch Chorzow 0-2 Metalist Kharkiv

Elfsborg 1-1 Rio Ave

PSV 3-0 Shakhtyor Salihorsk

Karabukspor 1-1 St. Etienne

Stjarnan 0-3 Inter

Panathinaikos 2-0 Midtjylland

Zorya Luhansk 1-1 Feyenoord

Grasshoppers 1-1 Club Brugge

Real Sociedad 2-1 Krasnodar

Rijeka 2-0 Sheriff Tiraspol


Der_Don
  • Der_Don

    Obergefreiter der Reserve

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • Germany

#71

Posted 15 August 2014 - 07:52 AM

Sarajevo 1-1 Borussia Monchengladbach

Apollon 0-2 Lokomotiv

Astana 0-2 Villarreal

Young Boys 3-1 Debrecen

Zwolle 2-1 Sparta Prague

Spartak Trnava 1-2 Zurich

Asteras Tripoli 1-2 Maccabi Tel Aviv

AEL Limassol 1-2 Tottenham

Dnipro 2-2 Hajduk Split

Dinamo Minsk 2-1 Nacional Madeira

Qarabag 1-1 Twente

Petrolul 1-1 Dinamo Zagreb

HJK 0-1 Rapid Wien

Trabzonspor 2-1 Rostov

Zimbru 1-2 PAOK

RNK Split 1-2 Torino

Dinamo Moscow 1-0 Omonia

Aktobe 1-1 Legia Warsaw

Lyon 3-1 Astra

Lokeren 1-2 Hull City

Partizan 2-0 Neftchi Baku

Ruch Chorzow 0-2 Metalist Kharkiv

Elfsborg 2-1 Rio Ave

PSV 2-0 Shakhtyor Salihorsk

Karabukspor 1-2 St. Etienne

Stjarnan 0-2 Inter

Panathinaikos 2-0 Midtjylland

Zorya Luhansk 1-1 Feyenoord

Grasshoppers 1-2 Club Brugge

Real Sociedad 2-0 Krasnodar

Rijeka 2-2 Sheriff Tiraspol


Banks.
  • Banks.

    All or Nothing

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • Unknown
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#72

Posted 15 August 2014 - 08:20 AM

Sarajevo 1-2 Borussia Monchengladbach
Apollon 0-2 Lokomotiv
Astana 0-3 Villarreal
Young Boys 2-1 Debrecen
Zwolle 1-1 Sparta Prague
Spartak Trnava 1-0 Zurich
Asteras Tripoli 1-1 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 1-4 Tottenham
Dnipro 2-2 Hajduk Split
Dinamo Minsk 2-1 Nacional Madeira
Qarabag 1-3 Twente
Petrolul 0-1 Dinamo Zagreb
HJK 0-2 Rapid Wien
Trabzonspor 3-1 Rostov
Zimbru 0-2 PAOK
RNK Split 1-1 Torino
Dinamo Moscow 1-0 Omonia
Aktobe 1-2 Legia Warsaw
Lyon 3-0 Astra
Lokeren 1-2 Hull City
Partizan 3-0 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 3-2 Metalist Kharkiv
Elfsborg 2-1 Rio Ave
PSV 4-0 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 1-3 St. Etienne
Stjarnan 0-4 Inter
Panathinaikos 2-1 Midtjylland
Zorya Luhansk 1-3 Feyenoord
Grasshoppers 1-0 Club Brugge
Real Sociedad 2-0 Krasnodar
Rijeka 1-2 Sheriff Tiraspol

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • None
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#73

Posted 16 August 2014 - 03:03 PM

Sarajevo 1 - 3  Borussia Monchengladbach
Apollon 0 - 3 Lokomotiv
Astana  1 - 4 Villarreal
Young Boys 2 - 1 Debrecen
Zwolle 1 - 2 Sparta Prague
Spartak Trnava 1 - 1 Zurich
Asteras Tripoli 1 - 0 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 1 - 3 Tottenham
Dnipro 2 - 1 Hajduk Split
Dinamo Minsk 2 - 1 Nacional Madeira
Qarabag 1 - 2 Twente
Petrolul 0 - 2 Dinamo Zagreb
HJK 2 - 2 Rapid Wien
Trabzonspor 2 - 0 Rostov
Zimbru 0 - 2 PAOK
RNK Split 1 - 2 Torino
Dinamo Moscow 5 - 0 Omonia
Aktobe 1 - 2 Legia Warsaw
Lyon 2 - 0 Astra
Lokeren 1 - 2 Hull City
Partizan 2 - 0 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 1 - 1 Metalist Kharkiv
Elfsborg 1 - 1 Rio Ave
PSV 3 - 0 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 1 - 3 St. Etienne
Stjarnan 0-  3 Inter
Panathinaikos 2 - 0 Midtjylland
Zorya Luhansk 0 - 3 Feyenoord
Grasshoppers 1 - 2 Club Brugge
Real Sociedad 5 - 0 Krasnodar
Rijeka 1 -2 Sheriff Tiraspol

Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#74

Posted 16 August 2014 - 03:11 PM

Sarajevo 0 - 2  Borussia Monchengladbach
Apollon 1 - 2 Lokomotiv
Astana  0 - 2 Villarreal
Young Boys 2 - 0 Debrecen
Zwolle 0 - 1 Sparta Prague
Spartak Trnava 1 - 2 Zurich
Asteras Tripoli 0 - 0 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 0 - 2 Tottenham
Dnipro 1 - 1 Hajduk Split
Dinamo Minsk 2 - 0 Nacional Madeira
Qarabag 1 - 1 Twente
Petrolul 0 - 2 Dinamo Zagreb
HJK 0 - 0 Rapid Wien
Trabzonspor 1 - 0 Rostov
Zimbru 1 - 1 PAOK
RNK Split 1 - 1 Torino
Dinamo Moscow 4 - 0 Omonia
Aktobe 0 - 1 Legia Warsaw
Lyon 2 - 0 Astra
Lokeren 1 - 1 Hull City
Partizan 0 - 0 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 2 - 1 Metalist Kharkiv
Elfsborg 1 - 0 Rio Ave
PSV 2 - 1 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 1 - 1 St. Etienne
Stjarnan 0-  2 Inter
Panathinaikos 1 - 0 Midtjylland
Zorya Luhansk 1 - 2 Feyenoord
Grasshoppers 0 - 1 Club Brugge
Real Sociedad 3 - 0 Krasnodar
Rijeka 1 -1 Sheriff Tiraspol

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#75

Posted 18 August 2014 - 09:36 AM

Sarajevo 0-0  Borussia Monchengladbach
Apollon 1-0 Lokomotiv
Astana  0-1 Villarreal
Young Boys 2-2 Debrecen
Zwolle 3-0 Sparta Prague
Spartak Trnava 1-1 Zurich
Asteras Tripoli 1-1 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 0-3 Tottenham
Dnipro 0-1 Hajduk Split
Dinamo Minsk 1-2 Nacional Madeira
Qarabag 1-3 Twente
Petrolul 1-0 Dinamo Zagreb
HJK 2-1 Rapid Wien
Trabzonspor 2-2 Rostov
Zimbru 1-1 PAOK
RNK Split 0-4 Torino
Dinamo Moscow 1-1 Omonia
Aktobe 2-0 Legia Warsaw
Lyon 5-0 Astra
Lokeren 1-2  Hull City
Partizan 3-0 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 2-2 Metalist Kharkiv
Elfsborg 1-2 Rio Ave
PSV 3-0 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 0-2 St. Etienne
Stjarnan 0-6 Inter Milan
Panathinaikos 1-0 Midtjylland
Zorya Luhansk 1-4 Feyenoord
Grasshoppers 2-1 Club Brugge
Real Sociedad 5-1 Krasnodar
Rijeka 2-1 Sheriff Tiraspol

Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • Members
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#76

Posted 18 August 2014 - 09:41 AM

Sarajevo 1 - 2 Borussia Monchengladbach
Apollon 0 - 2 Lokomotiv
Astana 0 - 3 Villarreal
Young Boys 2 - 0 Debrecen
Zwolle 1 - 2 Sparta Prague
Spartak Trnava 2 - 1 Zurich
Asteras Tripoli 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 1 - 2 Tottenham
Dnipro 2 - 0 Hajduk Split
Dinamo Minsk 1 - 1 Nacional Madeira
Qarabag 1 - 2 Twente
Petrolul 0 - 1 Dinamo Zagreb
HJK 2 - 3 Rapid Wien
Trabzonspor 2 - 1 Rostov
Zimbru 1 - 2 PAOK
RNK Split 0 - 2 Torino
Dinamo Moscow 3 - 0 Omonia
Aktobe 1 - 2 Legia Warsaw
Lyon 1 - 0 Astra
Lokeren 1 - 3 Hull City
Partizan 2 - 1 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 1 - 0 Metalist Kharkiv
Elfsborg 1 - 2 Rio Ave
PSV 2 - 0 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 1 - 2 St. Etienne
Stjarnan 0- 1 Inter
Panathinaikos 1 - 0 Midtjylland
Zorya Luhansk 0 - 2 Feyenoord
Grasshoppers 1 - 1 Club Brugge
Real Sociedad 2 - 0 Krasnodar
Rijeka 1 - 1 Sheriff Tiraspol

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#77

Posted 22 August 2014 - 10:07 AM

4th qualifying - 1st legs

Sarajevo 2:3 Borussia Monchengladbach
Apollon 1:1 Lokomotiv
Astana 0:3 Villarreal
Young Boys 3:1 Debrecen
Zwolle 1:1 Sparta Prague
Trnava 1:3 Zurich
Asteras Tripoli 2:0 Maccabi Tel Aviv
AEL Limassol 1:2 Tottenham
Dnipro 2:1 Hajduk Split
Dinamo Minsk 2:0 Nacional Madeira
Qarabag 0:0 Twente
Petrolul 1:3 Dinamo Zagreb
Helsinki  2:1 Rapid Wien
Trabzon 2:0 Rostov
Zimbru 1:0 PAOK
RNK Split 0:0 Torino
Dinamo Moscow 2:2 Omonia
Aktobe 0:1 Legia Warsaw
Lyon 1:2 Astra
Lokeren 1:0 Hull City
Partizan 3:2 Neftchi Baku
Ruch Chorzow 0:0 Metalist Kharkiv
Elfsborg 2:1 Rio Ave
PSV 1:0 Shakhtyor Salihorsk
Karabukspor 1:0 St. Etienne
Stjarnan 0:3 Inter
Panathinaikos 4:1 Midtjylland
Zorya 1:1 Feyenoord
Grasshoppers 1:2 Club Brugge
Real Sociedad 1:0 Krasnodar
Rijeka 1:0 Sheriff Tiraspol

League Table
 
1. Nlwt - 63.5 pts
1. Hodgey. - 63.5 pts
2. AndyGanteks - 60 pts
3. Tommy. - 59.5 pts
4. MobBG - 51 pts
5. Docrikowski - 50.5 pts
6. Der_Don - 42 pts
7. Ari Gold - 34 pts
8. vanillestorms - 29.5 pts
9. jaidev - 16 pts
10. TheCacti - 15 pts

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#78

Posted 25 August 2014 - 02:18 PM

Europa League - Qualification August 28
17:00 Lok. Moscow ? - ? Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar ? - ? Real Sociedad
18:00 FK Neftchi ? - ? Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv ? - ? Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia ? - ? Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC ? - ? Zimbru
18:45 Astra Giurgiu ? - ? Lyon
19:00 FC Sheriff ? - ? Rijeka
19:00 FK Rostov ? - ? Trabzonspor
19:00 Hajduk Split ? - ? Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk ? - ? PSV Eindhoven
19:30 FC Twente ? - ? FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv ? - ? Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland ? - ? Panathinaikos
20:00 Feyenoord ? - ? Zorya
20:30 Debrecen ? - ? Young Boys
20:30 FC Zurich ? - ? Trnava
20:30 Rapid Wien ? - ? HJK
20:30 Saint Etienne ? - ? Karabukspor
20:30 Sparta Prague ? - ? PEC Zwolle
20:30 Torino ? - ? RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach ? - ? FK Sarajevo
20:45 Hull City ? - ? Lokeren
20:45 Inter ? - ? Stjarnan
20:45 Nacional ? - ? Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur ? - ? AEL Limassol
20:45 Villarreal ? - ? FC Astana
21:00 Club Brugge ? - ? Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb ? - ? Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa ? - ? Aktobe
21:00 Rio Ave ? - ? Elfsborg

-----

Europa League - Qualification August 28
17:00 Lok. Moscow 2-0 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 0-1 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 0-2 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 1-0 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 2-3 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 2-1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 1-2 Lyon
19:00 FC Sheriff 1-1 Rijeka
19:00 FK Rostov 3-1 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 1-0 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1-1 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 4-0 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 1-1 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 0-0 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 2-0 Zorya
20:30 Debrecen 1-1 Young Boys
20:30 FC Zurich 2-3 Trnava
20:30 Rapid Wien 2-0 HJK
20:30 Saint Etienne 1-0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 3-1 PEC Zwolle
20:30 Torino 2-0 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 3-0 FK Sarajevo
20:45 Hull City 2-1 Lokeren
20:45 Inter 2-0 Stjarnan
20:45 Nacional 3-0 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 4-2 AEL Limassol
20:45 Villarreal 2-1 FC Astana
21:00 Club Brugge 1-1 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2-2 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1-0 Aktobe
21:00 Rio Ave 3-1 Elfsborg

Der_Don
  • Der_Don

    Obergefreiter der Reserve

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • Germany

#79

Posted 25 August 2014 - 02:26 PM

17:00 Lok. Moscow 2 - 0 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 1 - 1 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 0 - 1 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 3 - 1 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 0 - 0 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 2 - 0 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0 - 2 Lyon
19:00 FC Sheriff 1 - 1 Rijeka
19:00 FK Rostov 2 - 2 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 1 - 2 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 0 - 2 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 2 - 1 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 2 - 1 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 0 - 2 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 2 - 0 Zorya
20:30 Debrecen 1 - 1 Young Boys
20:30 FC Zurich 2 - 0 Trnava
20:30 Rapid Wien 1 - 1 HJK
20:30 Saint Etienne 2 - 0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 3 - 1 PEC Zwolle
20:30 Torino 2 - 1 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 2 - 0 FK Sarajevo
20:45 Hull City 1 - 0 Lokeren
20:45 Inter 4 - 0 Stjarnan
20:45 Nacional 0 - 1 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 2 - 0 AEL Limassol
20:45 Villarreal 3 - 1 FC Astana
21:00 Club Brugge 2 - 1 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2 - 0 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1 - 0 Aktobe
21:00 Rio Ave 0 - 0 Elfsborg


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • None
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#80

Posted 25 August 2014 - 03:49 PM Edited by Hodgey., 25 August 2014 - 03:49 PM.

Europa League - Qualification August 28

 

17:00 Lok. Moscow 3 - 1 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 1 - 2 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 1 - 1 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 1 - 0 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 0 - 3 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 1 - 1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0 - 4 Lyon
19:00 FC Sheriff 2 - 1 Rijeka
19:00 FK Rostov 1 - 2 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 1 - 2 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 3 - 0 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 1 - 0 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 2 - 2 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 5 - 1 Zorya
20:30 Debrecen 1 - 2 Young Boys
20:30 FC Zurich 2 - 0 Trnava
20:30 Rapid Wien 2 - 1 HJK
20:30 Saint Etienne 2 - 0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 2 - 0 PEC Zwolle
20:30 Torino 3 - 1 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 2 - 0 FK Sarajevo
20:45 Hull City 3 - 2 Lokeren
20:45 Inter 3 - 0 Stjarnan
20:45 Nacional 2 - 1 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 4 - 1 AEL Limassol
20:45 Villarreal 3 - 0 FC Astana
21:00 Club Brugge 2 - 1 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2 - 1 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1 - 1 Aktobe
21:00 Rio Ave 2 - 1 Elfsborg


Banks.
  • Banks.

    All or Nothing

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • Unknown
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#81

Posted 26 August 2014 - 09:25 AM

Europa League - Qualification August 28
17:00 Lok. Moscow 2-0 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 0-2 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 1-2 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 1-2 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 1-3 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 3-1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0-1 Lyon
19:00 FC Sheriff 2-2 Rijeka
19:00 FK Rostov 0-1 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 2-0 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 0-1 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 4-1 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 1-2 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 0-3 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 2-0 Zorya
20:30 Debrecen 1-2 Young Boys
20:30 FC Zurich 2-2 Trnava
20:30 Rapid Wien 1-0 HJK
20:30 Saint Etienne 2-1 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 2-1 PEC Zwolle
20:30 Torino 3-0 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 4-0 FK Sarajevo
20:45 Hull City 2-0 Lokeren
20:45 Inter 3-0 Stjarnan
20:45 Nacional 2-1 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 3-2 AEL Limassol
20:45 Villarreal 4-1 FC Astana
21:00 Club Brugge 1-2 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 1-2 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1-0 Aktobe
21:00 Rio Ave 1-1 Elfsborg

Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • Members
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#82

Posted 27 August 2014 - 09:02 AM

17:00 Lok. Moscow 2 - 1 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 0 - 2 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 0 - 1 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 2 - 0 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 0 - 2 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 2 - 1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0 - 2 Lyon
19:00 FC Sheriff 2 - 2 Rijeka
19:00 FK Rostov 1 - 3 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 3 - 2 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 0 - 2 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 2 - 0 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 0 - 1 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 1 - 2 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 2 - 1 Zorya
20:30 Debrecen 2 - 2 Young Boys
20:30 FC Zurich 2 - 1 Trnava
20:30 Rapid Wien 2 - 1 HJK
20:30 Saint Etienne 1 - 0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 2 - 0 PEC Zwolle
20:30 Torino 2 - 1 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 2 - 1 FK Sarajevo
20:45 Hull City 4 - 2 Lokeren
20:45 Inter 3 - 0 Stjarnan
20:45 Nacional 2 - 0 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 3 - 0 AEL Limassol
20:45 Villarreal 2 - 0 FC Astana
21:00 Club Brugge 2 - 0 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2 - 2 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1 - 1 Aktobe
21:00 Rio Ave 3 - 1 Elfsborg

MobBG
  • MobBG

    EVERYBODY IN CLEVELAND HAS AN OBAMA PHONE!!!

  • Members
  • Joined: 18 Apr 2007
  • Wallis-And-Futuna

#83

Posted 27 August 2014 - 09:12 PM

17:00 Lok. Moscow 2 - 1 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 0 - 2 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 0 - 1 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 2 - 0 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 0 - 2 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 2 - 1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0 - 2 Lyon
19:00 FC Sheriff 2 - 2 Rijeka
19:00 FK Rostov 1 - 3 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 3 - 2 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 0 - 2 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 2 - 0 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 0 - 1 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 1 - 2 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 2 - 1 Zorya
20:30 Debrecen 2 - 2 Young Boys
20:30 FC Zurich 2 - 1 Trnava
20:30 Rapid Wien 2 - 1 HJK
20:30 Saint Etienne 1 - 0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 2 - 0 PEC Zwolle
20:30 Torino 2 - 1 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 2 - 1 FK Sarajevo
20:45 Hull City 4 - 2 Lokeren
20:45 Inter 3 - 0 Stjarnan
20:45 Nacional 2 - 0 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 3 - 0 AEL Limassol
20:45 Villarreal 2 - 0 FC Astana
21:00 Club Brugge 2 - 0 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2 - 2 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 1 - 1 Aktobe
21:00 Rio Ave 3 - 1 Elfsborg

Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#84

Posted 27 August 2014 - 09:28 PM

17:00 Lok. Moscow 2 - 1 Apollon Limassol
18:00 FC Krasnodar 1 - 2 Real Sociedad
18:00 FK Neftchi 0 - 0 Partizan Beograd
18:00 Metalist Kharkiv 2 - 0 Ruch Chorzow
18:00 Omonia Nicosia 0 - 2 Dinamo Moscow
18:15 PAOK Thessaloniki FC 1 - 1 Zimbru
18:45 Astra Giurgiu 0 - 3 Lyon
19:00 FC Sheriff 3 - 0 Rijeka
19:00 FK Rostov 1 - 1 Trabzonspor
19:00 Hajduk Split 1 - 2 Dnipro
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 PSV Eindhoven
19:30 FC Twente 1 - 0 FK Karabakh
19:30 Maccabi Tel Aviv 0 - 0 Asteras Tripolis
20:00 FC Midtjylland 1 - 2 Panathinaikos
20:00 Feyenoord 3 - 1 Zorya
20:30 Debrecen 2 - 2 Young Boys
20:30 FC Zurich 2 - 0 Trnava
20:30 Rapid Wien 1 - 2 HJK
20:30 Saint Etienne 1 - 0 Karabukspor
20:30 Sparta Prague 2 - 0 PEC Zwolle
20:30 Torino 2 - 0 RNK Split
20:45 Borussia Monchengladbach 2 - 0 FK Sarajevo
20:45 Hull City 1 - 1 Lokeren
20:45 Inter 2 - 0 Stjarnan
20:45 Nacional 1 - 1 Dinamo Minsk
20:45 Tottenham Hotspur 3 - 0 AEL Limassol
20:45 Villarreal 1 - 0 FC Astana
21:00 Club Brugge 2 - 0 Grasshoppers
21:00 Dinamo Zagreb 2 - 1 Petrolul Ploiesti
21:00 Legia Warszawa 2 - 1 Aktobe
21:00 Rio Ave 1 - 1 Elfsborg


AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#85

Posted 29 August 2014 - 12:20 PM

Europa League 4th Qualifying - 2nd Legs

Lokomotiva Moscow 1-4 Apollon Limassol
Krasnodar 3-0 Real Sociedad
Neftchi 1-2 Partizan Beograd
Metalist Kharkiv 1-0 Ruch Chorzow
Omonia Nicosia 1-2 Dinamo Moscow
PAOK 4-0 Zimbru
Astra Giurgiu 0-1 Lyon
Sheriff 0-3 Rijeka
Rostov 0-0 Trabzon
Hajduk Split 0-0 Dnipro
Shakhtyor Soligorsk 0-2 PSV Eindhoven
Twente 1-1 FK Karabakh
Maccabi Tel Aviv 3-1 Asteras Tripolis
Midtjylland 1-2 Panathinaikos
Feyenoord 4-3 Zorya
Debrecen 0-0 Young Boys
Zurich 1-1 Trnava
Rapid Wien 2-3 Helsinki
Saint Etienne 1-0 Karabukspor
Sparta Prague 3-1 PEC Zwolle
Torino 1-0 Split
Borussia Monchengladbach 7-0 Sarajevo
Hull City 2-1 Lokeren
Inter Milan 6-0 Stjarnan
Nacional 2-3 Dinamo Minsk
Tottenham Hotspur 3-0 AEL Limassol
Villarreal 4-0 Astana
Club Brugge 1-0 Grasshoppers
Dinamo Zagreb 2-1 Petrolul Ploiesti
Legia Warszawa 2-0 Aktobe
Rio Ave 1-0 Elfsborg
 
League Table
 
1. Nlwt - 75 pts
2. Hodgey. - 73.5 pts
3. AndyGanteks - 70.5 pts
4. Tommy. - 69.5 pts
5. MobBG - 61.5 pts
5. Docrikowski - 61.5 pts
6. Der_Don - 53.5 pts
7. Ari Gold - 34 pts
8. vanillestorms - 29.5 pts
9. jaidev - 16 pts
10. TheCacti - 15 pts
 
Draw for groups has been made:
 
JS6FSGk.png

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#86

Posted 15 September 2014 - 11:57 AM Edited by AndyGanteks, 15 September 2014 - 12:22 PM.

Europa League - Group A September 18
19:00 Apollon Limassol ? - ? FC Zurich
19:00 Borussia Monchengladbach ? - ? Villarreal

Europa League - Group B September 18
19:00 Club Brugge ? - ? Torino
19:00 FC Koebenhavn ? - ? HJK

Europa League - Group C September 18
19:00 Besiktas ? - ? Asteras Tripolis
19:00 Partizan Beograd ? - ? Tottenham Hotspur

Europa League - Group D September 18
19:00 Dinamo Zagreb ? - ? Astra Giurgiu
19:00 Salzburg ? - ? Celtic

Europa League - Group E September 18
19:00 PSV Eindhoven ? - ? Estoril
19:00 Panathinaikos ? - ? Dinamo Moscow

Europa League - Group F September 18
18:00 FK Karabakh ? - ? Saint Etienne
19:00 Dnipro ? - ? Inter

Europa League - Group G September 18
21:05 Sevilla ? - ? Feyenoord
21:05 Standard Liege ? - ? Rijeka

Europa League - Group H September 18
21:05 Everton ? - ? Wolfsburg
21:05 Lille ? - ? FC Krasnodar

Europa League - Group I September 18
21:05 SSC Napoli ? - ? Sparta Prague
21:05 Young Boys ? - ? Slovan Bratislava

Europa League - Group J September 18
21:05 Rio Ave ? - ? Dynamo Kyiv
21:05 Steaua Bucuresti ? - ? AaB

Europa League - Group K September 18
21:05 Fiorentina ? - ? Guingamp
21:05 PAOK Thessaloniki FC ? - ? Dinamo Minsk

Europa League - Group L September 18
21:05 Legia Warszawa ? - ? Lokeren
21:05 Metalist Kharkiv ? - ? Trabzonspor

 

mine:

Spoiler

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Most Valuable Player 2014
    Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#87

Posted 16 September 2014 - 12:24 PM

Group advancing predictions(like in CL). More info in the first post.

 

A: Monchengladbach, Villareal

B: Torino, Copenhagen

C: Besiktas, Tottenham

D: Salzburg, Dinamo Zagreb

E: PSV Eindhoven, Panathinaikos

F: Saint Etienne, Inter Milan

G; Sevilla, Standard Liege

H: Wolfsburg, Everton

I: Napoli, Sparta Prague

J: Steaua, Aalborg

K: Fiorentina, PAOK

L: Metalist, Legia Warsaw


Banks.
  • Banks.

    All or Nothing

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • Unknown
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#88

Posted 16 September 2014 - 03:22 PM

Europa League - Group A September 18
19:00 Apollon Limassol 1-1 FC Zurich
19:00 Borussia Monchengladbach 1-2 Villarreal
 
Europa League - Group B September 18
19:00 Club Brugge 2-2 Torino
19:00 FC Koebenhavn 3-1 HJK
 
Europa League - Group C September 18
19:00 Besiktas 2-0 Asteras Tripolis
19:00 Partizan Beograd 0-3 Tottenham Hotspur
 
Europa League - Group D September 18
19:00 Dinamo Zagreb 2-1 Astra Giurgiu
19:00 Salzburg 0-1 Celtic
 
Europa League - Group E September 18
19:00 PSV Eindhoven 2-0 Estoril
19:00 Panathinaikos 3-2 Dinamo Moscow
 
Europa League - Group F September 18
18:00 FK Karabakh 1-2 Saint Etienne
19:00 Dnipro 1-4 Inter
 
Europa League - Group G September 18
21:05 Sevilla 2-0 Feyenoord
21:05 Standard Liege 1-0 Rijeka
 
Europa League - Group H September 18
21:05 Everton 2-1 Wolfsburg
21:05 Lille 2-1 FC Krasnodar
 
Europa League - Group I September 18
21:05 SSC Napoli 3-0 Sparta Prague
21:05 Young Boys 0-0 Slovan Bratislava
 
Europa League - Group J September 18
21:05 Rio Ave 1-2 Dynamo Kyiv
21:05 Steaua Bucuresti 2-0 AaB
 
Europa League - Group K September 18
21:05 Fiorentina 3-1 Guingamp
21:05 PAOK Thessaloniki FC 1-0 Dinamo Minsk
 
Europa League - Group L September 18
21:05 Legia Warszawa 1-1 Lokeren
21:05 Metalist Kharkiv 0-1 Trabzonspor

Special Agent 25
  • Special Agent 25

    Formerly L5B4LiF3

  • Members
  • Joined: 05 Dec 2013
  • None

#89

Posted 17 September 2014 - 05:24 PM Edited by L5B4LIF3, 17 September 2014 - 09:05 PM.

Group A - Monchengladbach - Villarreal

Group B - Brugge - Torino

Group C - Tottenham - Besiktas

Group D - Salzburg - Zagreb

Group E - Panathinaikos - PSV

Group F - Inter Milan - St Etienne

Group G - Sevilla - Feyenoord 

Group H - Wolfsburg - Everton 

Group I - Napoli - Slovan Bratislava

Group J - Steaua Bucuresti - Dynamo Kiev

Group K - Fiorentina - PAOK

Group L - Trabzonspor - Legia Warsaw

 

Thursday 18th 

 

Group A
Apollon Limassol 1 - 3 FC Zürich
Borussia Mönchengladbach 2 - 1 Villarreal
 
Group B
Club Brugge 2 - 2 Torino
FC Copenhagen 1 - 1 HJK Helsinki
 
Group C
Besiktas 1 - 0 Asteras Tripolis
Partizan Belgrade 1 - 2 Tottenham
 
Group D
Dinamo Zagreb 1 - 0 Astra Giurgiu
Salzburg 2 - 0 Celtic
 
Group E
Panathinaikos 1 - 1 Dinamo Moscow
PSV 2 - 1 Estoril Praia
 
Group F
FK Qarabag 0 - 1 St Etienne
Dnipro Dnipropetrovsk 1 - 3 Inter Milan

 

Group G
Sevilla 2 - 1 Feyenoord
Standard Liege 2 - 0 HNK Rijeka
 
Group H
Everton 2 - 1 VfL Wolfsburg
Lille 2 - 0 FK Krasnodar
 
Group I
BSC Young Boys 1 - 1 Slovan Bratislava
Napoli 3 - 1 Sparta Prague
 
Group J
Rio Ave 1 - 2 Dynamo Kiev
Steaua Bucuresti 2 - 1 Aalborg BK
 
Group K
Fiorentina 3 - 0 Guingamp
PAOK Salonika 1 - 1 Dinamo Minsk
 
Group L
Legia War 1 - 0 KSC Lokeren
Metalist Kharkiv 1 - 3 Trabzonspor

Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • Members
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#90

Posted 18 September 2014 - 08:41 AM

Groups
A
Villareal-Borussia M

B
Torino-Brugge

C
Tottenham-Besiktas

D
Celtic-Zagreb

E
PSV-Panathinaikos

F
Inter-St ETienne

G
Sevilla-Feyenord

H
Everton-Wolfsburg

I
Napoli-Sparta

J
Kyev-Rio Ave

K
Fiorentina-PAOK

L
Legia-Metalist

----

Group A
Apollon Limassol 1 - 1 FC Zürich
Borussia Mönchengladbach 0 - 1 Villarreal

Group B
Club Brugge 0 - 2 Torino
FC Copenhagen 2 - 1 HJK Helsinki

Group C
Besiktas 2 - 0 Asteras Tripolis
Partizan Belgrade 1 - 2 Tottenham

Group D
Dinamo Zagreb 2 - 0 Astra Giurgiu
Salzburg 2 - 2 Celtic

Group E
Panathinaikos 3 - 1 Dinamo Moscow
PSV 2 - 0 Estoril Praia

Group F
FK Qarabag 1 - 1 St Etienne
Dnipro Dnipropetrovsk 0 - 3 Inter Milan

Group G
Sevilla 2 - 0 Feyenoord
Standard Liege 3 - 0 HNK Rijeka

Group H
Everton 3 - 1 VfL Wolfsburg
Lille 4 - 0 FK Krasnodar

Group I
BSC Young Boys 1 - 1 Slovan Bratislava
Napoli 3 - 0 Sparta Prague

Group J
Rio Ave 1 - 1 Dynamo Kiev
Steaua Bucuresti 2 - 0 Aalborg BK

Group K
Fiorentina 2 - 0 Guingamp
PAOK Salonika 2 - 1 Dinamo Minsk

Group L
Legia War 2 - 0 KSC Lokeren
Metalist Kharkiv 2 - 2 Trabzonspor




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users