Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2014/2015 Prediction League

116 replies to this topic
TheCacti
  • TheCacti

    l'administration vous emmerde

  • Leone Family Mafia
  • Joined: 12 Sep 2010
  • Macau

#31

Posted 15 July 2014 - 03:28 PM

15:00 FC Astana 2-0  Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 2-0 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 2-0 Koper
17:00 Kosice 2-0 Liberec
17:00 Laci 2-0 Zorya
17:30 Buducnost P 2-0 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 2-0 MYPA
17:30 Trencin 2-0 Vojvodina
18:00 Elfsborg 2-0 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 2-0 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 2-0 Lech Poznan
18:00 RoPS 2-0 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 2-0 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 2-0 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 2-0 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 2-0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 2-0 Crusaders
19:00 M Boleslav 2-0 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 2-0 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 2-0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 2-0 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 2-0 Zimbru
19:30 Luzern 2-0 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 2-0 Diosgyor
20:00 Vikingur 2-0 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 2-0 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 2-0 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 2-0 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 2-0 FC Krasnodar
20:30 Molde 2-0 Gorica
20:30 RNK Split 2-0 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 2-0 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 2-0 FC Groningen
20:45 Derry City 2-0 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 2-0 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 2-0 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 2-0 AIK
20:45 Motherwell 2-0 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 2-0 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 2-0 SV Groedig


Nlwt
  • Nlwt

  • Members
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#32

Posted 15 July 2014 - 04:24 PM Edited by Nlwt, 15 July 2014 - 04:25 PM.

15:00 FC Astana 2-1 Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 2-0 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 1-2 Koper
17:00 Kosice 1-0 Liberec
17:00 Laci 1-0 Zorya
17:30 Buducnost P 2-1 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 2-1 MYPA
17:30 Trencin 1-1 Vojvodina
18:00 Elfsborg 3-1 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 0-1 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 1-1 Lech Poznan
18:00 RoPS 0-1 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 0-2 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 2-1 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 1-1 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 2-0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 1-0 Crusaders
19:00 M Boleslav 1-1 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 1-1 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 3-0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 2-1 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 3-1 Zimbru
19:30 Luzern 1-2 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 1-1 Diosgyor
20:00 Vikingur 0-0 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 1-1 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 3-0 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 0-0 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 0-1 FC Krasnodar
20:30 Molde 2-1 Gorica
20:30 RNK Split 0-2 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 1-1 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 2-0 FC Groningen
20:45 Derry City 2-1 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 2-2 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 1-1 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 2-1 AIK
20:45 Motherwell 2-0 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 3-0 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 1-3 SV Groedig

 

b7e.jpg

  • Der_Don and TheCacti like this

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#33

Posted 15 July 2014 - 04:46 PM

 

b7e.jpg

 

This would apply to all of your posts. :whistle:

  • Nlwt likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#34

Posted 15 July 2014 - 04:56 PM Edited by AndyGanteks, 15 July 2014 - 05:08 PM.

July 17 - 2nd qualifying round 1st legs

15:00 FC Astana 1-1 Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 2-1 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 1-0 Koper
17:00 Kosice 3-1 Liberec
17:00 Laci 0-0 Zorya
17:30 Buducnost P 2-2 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 1-0 MYPA
17:30 Trencin 4-1 Vojvodina
18:00 Elfsborg 0-0 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 1-2 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 1-3 Lech Poznan
18:00 RoPS 2-1 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 2-0 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 0-3 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 4-0 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 1-0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 5-1 Crusaders
19:00 M Boleslav 4-0 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 2-1 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 2-0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 3-1 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 0-1 Zimbru
19:30 Luzern 2-2 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 2-0 Diosgyor
20:00 Vikingur 3-0 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 6-0 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 5-0 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 2-3 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 1-0 FC Krasnodar
20:30 Molde 2-1 Gorica
20:30 RNK Split 0-2 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 1-1 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 1-1 FC Groningen
20:45 Derry City 2-2 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 0-1 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 2-0 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 1-4 AIK
20:45 Motherwell 3-1 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 1-3 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 1-0 SV Groedig

Nlwt
  • Nlwt

  • Members
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#35

Posted 15 July 2014 - 05:23 PM

@Hodgey: At least I can admit it. :cry:

 

I think GTAF is officially broken...again. I can't quote or anything. 


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#36

Posted 15 July 2014 - 05:41 PM Edited by Hodgey., 15 July 2014 - 05:45 PM.

@Hodgey: At least I can admit it. :cry:

 

Well I would admit it but let's be honest, if you dont know everyone of these teams.....you quite frankly dont know football. Am I right guys? :)

 

Seriously though I went back and counted how many teams I knew of (not indepth of course but what country and other little details or even just heard of them once or twice) and only knew 21 of them.


MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • Members
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#37

Posted 16 July 2014 - 10:59 PM

15:00 FC Astana 1-1 Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 2-1 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 1-0 Koper
17:00 Kosice 3-1 Liberec
17:00 Laci 0-0 Zorya
17:30 Buducnost P 2-2 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 1-0 MYPA
17:30 Trencin 4-1 Vojvodina
18:00 Elfsborg 0-0 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 1-2 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 1-3 Lech Poznan
18:00 RoPS 2-1 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 2-0 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 0-3 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 4-0 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 1-0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 5-1 Crusaders
19:00 M Boleslav 4-0 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 2-1 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 2-0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 3-1 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 0-1 Zimbru
19:30 Luzern 2-2 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 2-0 Diosgyor
20:00 Vikingur 3-0 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 6-0 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 5-0 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 2-3 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 1-0 FC Krasnodar
20:30 Molde 2-1 Gorica
20:30 RNK Split 0-2 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 1-1 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 1-1 FC Groningen
20:45 Derry City 2-2 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 0-1 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 2-0 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 1-4 AIK
20:45 Motherwell 3-1 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 1-3 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 1-0 SV Groedig


Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • D1RTY12
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#38

Posted 17 July 2014 - 07:58 AM

15:00 FC Astana 1 - 2 Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 0 - 2 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 1 - 2 Koper
17:00 Kosice 2 - 2 Liberec
17:00 Laci 1 - 0 Zorya
17:30 Buducnost P 1 - 1 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 1 - 0 MYPA
17:30 Trencin 1 - 3 Vojvodina
18:00 Elfsborg 2 - 0 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 1 - 3 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 2 - 2 Lech Poznan
18:00 RoPS 1 - 01 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 2 - 1 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 1 - 1 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 3 - 2 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 1 - 0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 1 - 2 Crusaders
19:00 M Boleslav 2 - 3 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 3 - 2 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 2 - 0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 1 - 0 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 2 - 1 Zimbru
19:30 Luzern 1 - 2 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 1 - 0 Diosgyor
20:00 Vikingur 3 - 2 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 2 - 1 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 2 - 1 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 3 - 0 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 1 - 1 FC Krasnodar
20:30 Molde 3 - 1 Gorica
20:30 RNK Split 1 - 0 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 1 - 2 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 3 - 2 FC Groningen
20:45 Derry City 3 - 2 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 2 - 3 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 1 - 2 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 1 - 2 AIK
20:45 Motherwell 3 - 2 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 3 - 2 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 3 - 2 SV Groedig

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#39

Posted 17 July 2014 - 02:54 PM

Gyor 1-2 IFK Goteborg

Molde 1-1 Gorica

Metalurg Skopje 1-2 Zeljeznicar

Nomme Kalju 1-4 Lech Poznan

Dinamo Minska 2-0 MYPA

Neman Grodno 1-0 FH

RNK Split 0-0 Hapoel Be'er Sheva

Kosice 1-3 Slovan Liberec

Vikingur 1-4 Tromso

Petrolul Pliesti 3-0 Flamurtari Vlore

Cukaricki 1-2 Gronig

CFR Cluj 1-0 Jagodina

Motherwell 1-0 Stjarnan

Zestafoni 0-0 Spartak Trnava

Brommapojkarna 2-0 Crusaders

Aberdeen 1-3 Groningen

Bursaspor 3-0 Chikhura Sachkere

Neftchi Baku 1-2 Koper

Linfield 1-3 AIK

Rijeka 2-0 Ferencavros

Buducnost Podgorica 1-4 Omonia

Mlada Boleslav 2-0 Siroki Brijeg

Luzern 2-0 St Johnstone

Laci 1-5 Zorya Luhansk

Rosenborg 2-0 Sligo Rovers

Atlantas 0-2 Shakhter Karagandy

Sarajevo 1-2 Haugesund

Zulte Waregem 2-0 Zawisza Bydgoscz

Sillamae Kalev 1-6 Krasnodar

CSKA Sofia 1-0 Zimbru Chisinau

Derry City 1-3 Shakhtyor Salihorsk

Ruch CHorzow 2-0 Vaduz

Astana 1-3 Hapoel Tel Aviv

Trencin 1-2 Vojvodina

Litex Lovech 1-0 Diosgyor

Botev Plovdiv 1-2 St Polten

RoPS 1-4 Asteras Tripoli

Dundalk 1-4 Hajduk Split

Kairat 1-3 Ebsbjerg

Elfsborg 1-0 Inter Baku


Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#40

Posted 17 July 2014 - 04:14 PM

Gyor 1-3 IFK Goteborg

Molde 2-1 Gorica

Metalurg Skopje 1-2 Zeljeznicar

Nomme Kalju 0-4 Lech Poznan

Dinamo Minska 1-1 MYPA

Neman Grodno 1-0 FH

RNK Split 2-0 Hapoel Be'er Sheva

Kosice 1-3 Slovan Liberec

Vikingur 0-1 Tromso

Petrolul Pliesti 3-1 Flamurtari Vlore

Cukaricki 3-2 Gronig

CFR Cluj 2-0 Jagodina

Motherwell 1-0 Stjarnan

Zestafoni 0-1 Spartak Trnava

Brommapojkarna 3-0 Crusaders

Aberdeen 2-3 Groningen

Bursaspor 3-1 Chikhura Sachkere

Neftchi Baku 1-0 Koper

Linfield 1-3 AIK

Rijeka 2-2 Ferencavros

Buducnost Podgorica 2-0 Omonia

Mlada Boleslav 2-0 Siroki Brijeg

Luzern 2-2 St Johnstone

Laci 1-0 Zorya Luhansk

Rosenborg 2-1 Sligo Rovers

Atlantas 0-2 Shakhter Karagandy

Sarajevo 3-0 Haugesund

Zulte Waregem 2-0 Zawisza Bydgoscz

Sillamae Kalev 1-0 Krasnodar

CSKA Sofia 1-0 Zimbru Chisinau

Derry City 4-3 Shakhtyor Salihorsk

Ruch CHorzow 2-1 Vaduz

Astana 1-3 Hapoel Tel Aviv

Trencin 2-2 Vojvodina

Litex Lovech 3-0 Diosgyor

Botev Plovdiv 4-0 St Polten

RoPS 1-0 Asteras Tripoli

Dundalk 1-4 Hajduk Split

Kairat 0-1 Ebsbjerg

Elfsborg 2-0 Inter Baku


AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#41

Posted 17 July 2014 - 09:21 PM

2nd Qualifying Round - 1st legs
 
Astana-Hapoel Tel Aviv 3:0
Kairat-Esbjerg 1:1
Nefchi-Koper 1:2
Kosice-Liberec 0:1
Laci-Zorya 0:3
Buducnost Podgorica - Omonia Nicosia 0:2
Dinamo Minsk - MYPA 3:0
Trencin - Vojvodina 4:0
Elfsborg - Inter Baku 0:1
Klaipedos Atlantas - Shakhtar Karagandy 0:0
Nomme Kalju - Lech Poznan 1:0
RoPS - Asteras Tripolis 1:1
Ruch Chorzow - Vaduz 3:2
Zestaponi - Trnava 0:0
Petrolul - Flamurati 2:0
Botev Plovdiv - St. Polten 2:1
Brommapojkarna - Crusaiders 4:0
Mlada Boleslav - Siroki Brijeg 2:1
Neman Grodno - Hafnarfjordur 1:1
Rosenborg - Sligo Rovers 1:2
Cluj - Jagodina 0:0
CSKA Sofia - Zimbru 1:1
Luzern-St.Johnstone 1:1
Litex Lovech - Diosgyor 0:2
Gyor - Gothenburg 0:3
Vikingur - Tromso 0:0
Zulte-Waregem-Zawisza Bydgoszcz 2:1
Bursa-Chikura 0:0
Metalurg Skopje - Zeljeznicar Sarajevo 0:0
Sillamae Kalev - Krasnodar 0:4
Molde - Gorica 4:1
Split - Hapoel Beer Shiva 2:1
Rijeka - Ferencvaros 1:0
Abredeen - Groningen 0:0
Derry City -Shakhtyor Soligorsk 0:1
Dundalk - Hajduk Split 0:2
Linfield - AIK 1:0
Motherwell - Stjarnan 2:2
Sarajevo - Haugesund 0:1
Cukaricki - Groedig 0:4
 
Table:
 
1. Ari Gold - 34 pts
2. MobBG - 33.5 pts
2. Hodgey. - 33.5 pts
3. AndyGanteks - 31 pts
4. Tommy. - 29 pts
4. Nlwt - 29 pts
5. Docrikowski - 20.5 pts
6. jaidev - 16 pts
7. Der_Don - 7 pts
7. TheCacti - 7 pts
 
2nd legs next Thursday

Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#42

Posted 18 July 2014 - 06:47 AM

Like Hodgey said, there are a few teams you've heard of and where you think they are able to win the game. Like Lech Poznan for example. And yet they manage to lose against mighty Nomme Kalju. I was also sure that Hapoel Tel Aviv win their game against Astana comfortably. They lost 3-0  :angry:

  • Hodgey. likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#43

Posted 18 July 2014 - 10:42 AM

Due to the current situation on relation Izrael-Gaza(google it if you havent heard), all Israel clubs are playing their home games in CL/EL outside of home this season, and lots of good players left the clubs(kind of the same with Ukraine), so that might be an explanation on Hapoel.

  • Der_Don and Ari Gold like this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#44

Posted 21 July 2014 - 08:10 AM Edited by AndyGanteks, 22 July 2014 - 09:29 AM.

Europa League - 2nd Qualifying Round - 2nd Legs

July 22
21:00 Zeljeznicar ? - ? Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy ? - ? Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva ? - ? RNK Split
17:30 MYPA ? - ? Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar ? - ? JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund ? - ? FK Sarajevo
18:00 Inter Baku ? - ? Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia ? - ? Buducnost P
19:00 AIK ? - ? Linfield
19:00 Chikhura ? - ? Bursaspor
19:00 Esbjerg fB ? - ? Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz ? - ? Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari ? - ? Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv ? - ? FC Astana
19:00 IFK Gothenburg ? - ? Gyori ETO
19:00 Lech Poznan ? - ? Nomme JK Kalju
19:00 Liberec ? - ? Kosice
19:00 SV Groedig ? - ? Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk ? - ? Derry City
19:00 Tromsoe ? - ? Vikingur
19:00 Zimbru ? - ? CSKA Sofia
19:30 FC Groningen ? - ? Aberdeen
19:30 Trnava ? - ? Zestafoni
19:30 Zorya ? - ? Laci
20:00 Asteras Tripolis ? - ? RoPS
20:00 Sligo Rovers ? - ? Rosenborg
20:00 Vojvodina ? - ? Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz ? - ? Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split ? - ? Dundalk
20:30 Diosgyor ? - ? Litex Lovech
20:30 Ferencvaros ? - ? Rijeka
20:30 Gorica ? - ? Molde
20:30 Jagodina ? - ? CFR Cluj
20:30 Koper ? - ? FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg ? - ? M Boleslav
20:45 Crusaders ? - ? Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone ? - ? Luzern
21:05 SKN St. Polten ? - ? Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur ? - ? Neman Grodno
21:15 Stjarnan ? - ? Motherwell

 

-----

 

July 22
21:00 Zeljeznicar 3-0 Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy 4-1 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 1-0 RNK Split
17:30 MYPA 0-1 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 1-1 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 2-0 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 1-1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 3-1 Buducnost P
19:00 AIK 2-0 Linfield
19:00 Chikhura 1-2 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 1-0 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2-0 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 0-3 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 3-0 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 2-2 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 3-1 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 2-2 Kosice
19:00 SV Groedig 3-0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 2-3 Derry City
19:00 Tromsoe 1-1 Vikingur
19:00 Zimbru 2-0 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 1-0 Aberdeen
19:30 Trnava 2-1 Zestafoni
19:30 Zorya 0-0 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2-1 RoPS
20:00 Sligo Rovers 1-2 Rosenborg
20:00 Vojvodina 2-1 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0-2 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 3-0 Dundalk
20:30 Diosgyor 0-1 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 5-0 Rijeka
20:30 Gorica 3-2 Molde
20:30 Jagodina 1-1 CFR Cluj
20:30 Koper 2-1 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 1-2 M Boleslav
20:45 Crusaders 0-4 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 1-3 Luzern
21:05 SKN St. Polten 0-0  Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 0-0 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 1-1 Motherwell


vanillestorms
  • vanillestorms

    Dead City SS

  • Members
  • Joined: 11 Jun 2014
  • Switzerland

#45

Posted 21 July 2014 - 08:55 AM

Europa League - 2nd Qualifying Round - 2nd Leg

 

July 22
21:00 Zeljeznicar 1-1 Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy 2-1 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 1-0 RNK Split
17:30 MYPA 1-1 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2-1 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 1-1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 0-1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 1-1 Buducnost P
19:00 AIK 2-1 Linfield
19:00 Chikhura 0-2 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 2-0 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 0-3 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 1-1 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 3-0 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 1-1 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 2-0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 1-0 Kosice
19:00 SV Groedig 1-1 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 2-1 Derry City
19:00 Tromsoe 2-0 Vikingur
19:00 Zimbru 0-2 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 1-1 Aberdeen
19:30 Trnava 1-0 Zestafoni
19:30 Zorya 2-0 Laci
20:00 Asteras Tripolis 1-0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0-2 Rosenborg
20:00 Vojvodina 1-1 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0-2 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 2-0 Dundalk
20:30 Diosgyor 0-1 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 1-1 Rijeka
20:30 Gorica 0-0 Molde
20:30 Jagodina 1-0 CFR Cluj
20:30 Koper 0-0 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0-1 M Boleslav
20:45 Crusaders 1-1 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 2-3 Luzern
21:05 SKN St. Polten 0-1 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 1-0 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 0-2 Motherwell


Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#46

Posted 21 July 2014 - 09:17 AM

July 22
21:00 Zeljeznicar 2 - 1 Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy 2 - 0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 0 - 0 RNK Split
17:30 MYPA 1 - 2 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2 - 0 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 3 - 1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 2 - 1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 4 - 1 Buducnost P
19:00 AIK 1 - 2 Linfield
19:00 Chikhura 0 - 3 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 3 - 2 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2 - 2 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 2 - 3 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 1 - 0 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 3 - 4 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 2 - 0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 4 - 1 Kosice
19:00 SV Groedig 2 - 0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 3 Derry City
19:00 Tromsoe 3 - 0 Vikingur
19:00 Zimbru 1 - 2 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 2 - 2 Aberdeen
19:30 Trnava 2 - 1 Zestafoni
19:30 Zorya 1 - 2 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2 - 0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0 - 1 Rosenborg
20:00 Vojvodina 1 - 0 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0 - 3 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 2 - 0 Dundalk
20:30 Diosgyor 1 - 0 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 2 - 1 Rijeka
20:30 Gorica 0 - 2 Molde
20:30 Jagodina 0 - 1 CFR Cluj
20:30 Koper 2 - 1 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0 - 3 M Boleslav
20:45 Crusaders 4 - 2 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 0 - 1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 0 - 2 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 2 - 1 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 0 - 1 Motherwell


MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • Members
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#47

Posted 21 July 2014 - 12:05 PM

July 22
21:00 Zeljeznicar 2 - 1 Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy 2 - 0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 0 - 0 RNK Split
17:30 MYPA 1 - 2 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2 - 0 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 3 - 1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 2 - 1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 4 - 1 Buducnost P
19:00 AIK 2 - 0 Linfield
19:00 Chikhura 0 - 3 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 3 - 2 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2 - 2 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 2 - 3 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 1 - 0 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 3 - 4 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 2 - 0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 4 - 1 Kosice
19:00 SV Groedig 2 - 0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 3 Derry City
19:00 Tromsoe 3 - 0 Vikingur
19:00 Zimbru 1 - 2 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 2 - 2 Aberdeen
19:30 Trnava 2 - 1 Zestafoni
19:30 Zorya 1 - 2 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2 - 0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0 - 1 Rosenborg
20:00 Vojvodina 1 - 0 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0 - 3 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 2 - 0 Dundalk
20:30 Diosgyor 0 - 2 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 2 - 1 Rijeka
20:30 Gorica 0 - 2 Molde
20:30 Jagodina 0 - 1 CFR Cluj
20:30 Koper 2 - 1 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0 - 3 M Boleslav
20:45 Crusaders 4 - 2 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 0 - 1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 0 - 2 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 2 - 1 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 0 - 1 Motherwell


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#48

Posted 21 July 2014 - 12:16 PM

July 22

21:00 Zeljeznicar 2 - 1 Fk Metalurg Skopje

July 24

14:30 Shakhter Karagandy 2 - 0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 1 - 1 RNK Split
17:30 MYPA 1 - 2 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2 - 0 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 3 - 1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 2 - 1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 4 - 1 Buducnost P
19:00 AIK 3 - 1 Linfield
19:00 Chikhura 0 - 4 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 3 - 1 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2 - 2 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 2 - 3 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 2 - 1 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 3 - 4 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 2 - 0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 4 - 1 Kosice
19:00 SV Groedig 2 - 0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 3 Derry City
19:00 Tromsoe 3 - 0 Vikingur
19:00 Zimbru 1 - 2 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 2 - 2 Aberdeen
19:30 Trnava 2 - 1 Zestafoni
19:30 Zorya 1 - 2 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2 - 0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0 - 3 Rosenborg
20:00 Vojvodina 1 - 0 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0 - 3 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 2 - 0 Dundalk
20:30 Diosgyor 0 - 2 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 2 - 1 Rijeka
20:30 Gorica 1 - 2 Molde
20:30 Jagodina 1 - 2 CFR Cluj
20:30 Koper 2 - 1 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0 - 3 M Boleslav
20:45 Crusaders 4 - 2 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 0 - 2 Luzern
21:05 SKN St. Polten 0 - 2 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 2 - 1 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 0 - 2 Motherwell


Nlwt
  • Nlwt

  • Members
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#49

Posted 22 July 2014 - 12:11 AM

July 22

21:00 Zeljeznicar 2 - 0 Fk Metalurg Skopje

July 24

14:30 Shakhter Karagandy 3 - 0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 0 - 1 RNK Split
17:30 MYPA 0 - 3 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2 - 0 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 1 - 0 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 2 - 2 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 3 - 0 Buducnost P
19:00 AIK 2 - 1 Linfield
19:00 Chikhura 0 - 3 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 2 - 1 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 3 - 2 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 1 - 1 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 2 - 1 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 0 - 1 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 1 - 0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 3 - 1 Kosice
19:00 SV Groedig 4 - 0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 Derry City
19:00 Tromsoe 1 - 0 Vikingur
19:00 Zimbru 1 - 3 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 0 - 1 Aberdeen
19:30 Trnava 1 - 1 Zestafoni
19:30 Zorya 1 - 2 Laci
20:00 Asteras Tripolis 1 - 0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0 - 3 Rosenborg
20:00 Vojvodina 0 - 0 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 0 - 1 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 1 - 0 Dundalk
20:30 Diosgyor 1 - 2 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 3 - 1 Rijeka
20:30 Gorica 2 - 2 Molde
20:30 Jagodina 1 - 2 CFR Cluj
20:30 Koper 4 - 2 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0 - 1 M Boleslav
20:45 Crusaders 2 - 0 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 1 - 1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 1 - 2 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 0 - 0 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 1 - 2 Motherwell


Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • D1RTY12
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#50

Posted 22 July 2014 - 08:37 AM

July 22
21:00 Zeljeznicar 1 - 1 Fk Metalurg Skopje

July 24
14:30 Shakhter Karagandy 1 - 0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 2 - 1 RNK Split
17:30 MYPA 1 - 3 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar 2 - 2 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 2 - 1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 1 - 1 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 2 - 1 Buducnost P
19:00 AIK 2 - 1 Linfield
19:00 Chikhura 0 - 2 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 2 - 1 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2 - 3 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 4 - 3 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 2 - 1 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 2 - 1 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 1 - 0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec 1 - 1 Kosice
19:00 SV Groedig 2 - 3 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk 1 - 2 Derry City
19:00 Tromsoe 1 - 0 Vikingur
19:00 Zimbru 1 - 3 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 2 - 3 Aberdeen
19:30 Trnava 2 - 0 Zestafoni
19:30 Zorya 0 - 2 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2 - 1 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0 - 2 Rosenborg
20:00 Vojvodina 1 - 1 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 1 - 3 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 1 - 0 Dundalk
20:30 Diosgyor 0 - 1 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 2 - 1 Rijeka
20:30 Gorica 1 - 3 Molde
20:30 Jagodina 2 - 2 CFR Cluj
20:30 Koper 3 - 1 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0 - 1 M Boleslav
20:45 Crusaders 3 - 1 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 2 - 1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 1 - 0 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 1 - 1 Neman Grodno
21:15 Stjarnan 0 - 2 Motherwell

Wrong Kind
  • Wrong Kind

    Louis van Gaal's red and white army!

  • Members
  • Joined: 01 May 2011
  • British-Antarctic-Territory
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#51

Posted 22 July 2014 - 09:38 AM

July 22
21:00 Zeljeznicar 2-1 Fk Metalurg Skopje
 
July 24
14:30 Shakhter Karagandy  1-0 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 1-2 RNK Split
17:30 MYPA 0-3 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar  2-2 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 1-1 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 1-3 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 2-1 Buducnost P
19:00 AIK 2-3Linfield
19:00 Chikhura 0-4 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 3-1 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 2-1 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 1-0 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 2-0 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 2-1 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 3-0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec  1-1 Kosice
19:00 SV Groedig 2-3 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk  1-2 Derry City
19:00 Tromsoe 2-0 Vikingur
19:00 Zimbru 1-3 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 1-3 Aberdeen
19:30 Trnava 2-0 Zestafoni
19:30 Zorya 0-1 Laci
20:00 Asteras Tripolis 0-1 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0-3 Rosenborg
20:00 Vojvodina 2-1 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 1-3 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 0-0 Dundalk
20:30 Diosgyor 1-0 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 4-1 Rijeka
20:30 Gorica 1-3 Molde
20:30 Jagodina 1-2 CFR Cluj
20:30 Koper 3-0 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0-1 M Boleslav
20:45 Crusaders 1-1 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 1-1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 1-3 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 0-1 Neman Grodno
21:15 Stjarnan  0-2 Motherwell

TheCacti
  • TheCacti

    l'administration vous emmerde

  • Leone Family Mafia
  • Joined: 12 Sep 2010
  • Macau

#52

Posted 22 July 2014 - 12:01 PM

July 22
21:00 Zeljeznicar 2-0 Fk Metalurg Skopje
 
July 24
14:30 Shakhter Karagandy  2-1 Klaipedos Atlantas
15:30 Hapoel Beer Sheva 1-0 RNK Split
17:30 MYPA 1-1 Dinamo Minsk
18:00 FC Krasnodar  3-0 JK Sillamae Kalev
18:00 FK Haugesund 1-0 FK Sarajevo
18:00 Inter Baku 0-0 Elfsborg
18:00 Omonia Nicosia 1-0 Buducnost P
19:00 AIK 3-0 Linfield
19:00 Chikhura 1-3 Bursaspor
19:00 Esbjerg fB 2-2 Kairat Almaty
19:00 FC Vaduz 4-0 Ruch Chorzow
19:00 Flamurtari 0-2 Petrolul Ploiesti
19:00 Hapoel Tel Aviv 0-2 FC Astana
19:00 IFK Gothenburg 3-2 Gyori ETO
19:00 Lech Poznan 3-0 Nomme JK Kalju
19:00 Liberec  2-1 Kosice
19:00 SV Groedig 1-0 Cukaricki
19:00 Shakhtyor Soligorsk  2-1 Derry City
19:00 Tromsoe 2-0 Vikingur
19:00 Zimbru 1-4 CSKA Sofia
19:30 FC Groningen 0-0 Aberdeen
19:30 Trnava 2-2 Zestafoni
19:30 Zorya 1-0 Laci
20:00 Asteras Tripolis 2-0 RoPS
20:00 Sligo Rovers 0-3 Rosenborg
20:00 Vojvodina 2-1 Trencin
20:00 Zawisza Bydgoszcz 3-2 Zulte-Waregem
20:15 Hajduk Split 2-0 Dundalk
20:30 Diosgyor 1-0 Litex Lovech
20:30 Ferencvaros 2-1 Rijeka
20:30 Gorica 1-0 Molde
20:30 Jagodina 1-3 CFR Cluj
20:30 Koper 3-0 FK Neftchi
20:30 Siroki Brijeg 0-0 M Boleslav
20:45 Crusaders 1-0 Brommapojkarna
20:45 St.Johnstone 2-1 Luzern
21:05 SKN St. Polten 1-0 Botev Plovdiv
21:15 FH Hafnarfjordur 0-2 Neman Grodno
21:15 Stjarnan  3-3 Motherwell

AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#53

Posted 24 July 2014 - 09:56 PM Edited by AndyGanteks, 24 July 2014 - 09:57 PM.

Europa League - 2nd Qualifying Round - 2nd Legs

July 22
Zeljeznicar 2:2 Metalurg Skopje

July 24
Shakhter Karagandy 3:0 Klaipedos Atlantas
Hapoel Beer Sheva 0:0 Split
MYPA 0:0 Dinamo Minsk
Krasnodar 5:0 Sillamae Kalev
Haugesund 1:3 Sarajevo
Inter Baku 0:1 Elfsborg
Omonia Nicosia 0:0 Buducnost Podgorica
AIK 2:0 Linfield
Chikhura 0:0 Bursa
Esbjerg fB 1:0 Kairat
Vaduz 0:0 Ruch Chorzow
Flamurtari 1:3 Petrolul
Hapoel Tel Aviv 1:0 Astana
Gothenburg 0:1 Gyori
Lech Poznan 3:0 Nomme Kalju
Liberec 3:0 Kosice
Groedig 1:2 Cukaricki
Shakhtyor Soligorsk 5:1 Derry City
Tromso 1:2 Vikingur
Zimbru 0:0 CSKA Sofia
Groningen 1:2 Aberdeen
Trnava 3:0 Zestafoni
Zorya 2:1 Laci
Asteras Tripolis 4:2 RoPS
Sligo Rovers 1:3 Rosenborg
Vojvodina 3:0 Trencin
Zawisza Bydgoszcz 1:3 Zulte-Waregem
Hajduk Split 1:2 Dundalk
Diosgyor 1:2 Litex Lovech
Ferencvaros 1:2 Rijeka
Gorica 1:1 Molde
Jagodina 0:1 Cluj
Koper 0:2 Neftchi
Siroki Brijeg 0:4 Mlada Boleslav
Crusaders 1:1 Brommapojkarna
St.Johnstone 1:1 Luzern
Sent Polten 2:0 Botev Plovdiv
Hafnarfjordur 2:0 Neman Grodno
Stjarnan 3:2 Motherwell
 
1. Hodgey. - 43 pts
2. MobBG - 42.5 pts
3. Nlwt - 39.5 pts
4. AndyGanteks - 38.5 pts
5. Tommy. - 37.5 pts
6. Ari Gold - 34 pts
7. Docrikowski - 29 pts
8. Der_Don - 17 pts
9. jaidev - 16 pts
10. TheCacti - 15 pts
11. vanillestorms - 11.5 pts
 
3rd round 1st legs are on Thursday.


AndyGanteks
  • AndyGanteks

    The Yardies

  • Members
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#54

Posted 28 July 2014 - 07:27 AM Edited by AndyGanteks, 29 July 2014 - 12:34 PM.

Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Legs -July 31

Shakhter Karagandy ? - ? Hajduk Split
Astana ? - ? AIK
Neftchi ? - ? Chikhura
Astra Giurgiu ? - ? Liberec
Dinamo Moscow ? - ? Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg ? - ? Hafnarfjordur
Omonia Nicosia ? - ? Metalurg Skopje
Ruch Chorzow ? - ? Esbjerg fB
Brommapojkarna ? - ? Torino
Dinamo Minsk ? - ? Cluj
Gothenburg ? - ? Rio Ave
Karabukspor ? - ? Rosenborg
Mlada Boleslav ? - ? Lyon
PSV Eindhoven ? - ? St. Polten
Trencin ? - ? Hull
Young Boys ? - ? Ermis Aradippou
Zorya ? - ? Molde
Petrolul Ploiesti ? - ? Plzen
Split ? - ? Chernomorets Odessa
Vikingur ? - ? Rijeka
Zulte-Waregem ? - ? Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge ? - ? Broendby
Diosgyor ? - ? Krasnodar
Sarajevo ? - ? Atromitos
Mainz ? - ? Asteras Tripolis
Real Sociedad ? - ? Aberdeen
Stjarnan ? - ? Lech Poznan
St.Johnstone ? - ? Trnava
Groedig ? - ? Zimbru

 

----

Shakhter Karagandy 2:2 Hajduk Split
Astana 1:0 AIK
Neftchi 3:1 Chikhura
Astra Giurgiu 2:3 Liberec
Dinamo Moscow 1:0 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 4:0 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 4:1 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 0:1 Esbjerg fB
Brommapojkarna 3:2 Torino
Dinamo Minsk 1:1 Cluj
Gothenburg 0:3 Rio Ave
Karabukspor 0:1 Rosenborg
Mlada Boleslav 2:4 Lyon
PSV Eindhoven 3:0 St. Polten
Trencin 1:0 Hull
Young Boys 3:1 Ermis Aradippou
Zorya 1:2 Molde
Petrolul 1:2 Plzen
Split 0:1 Chernomorets Odessa
Vikingur 1:1 Rijeka
Zulte-Waregem 0:0 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 1:1 Broendby
Diosgyor 0:1 Krasnodar
Sarajevo 0:0 Atromitos
Mainz 3:0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 2:0 Aberdeen
Stjarnan 3:2 Lech Poznan
St.Johnstone 1:1 Trnava
Groedig 2:0 Zimbru


vanillestorms
  • vanillestorms

    Dead City SS

  • Members
  • Joined: 11 Jun 2014
  • Switzerland

#55

Posted 28 July 2014 - 08:12 AM

Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Leg
 
Shakhter Karagandy 2-1 Hajduk Split
Astana 1-1 AIK
Neftchi 1-1 Chikhura
Astra Giurgiu 2-0 Liberec
Dinamo Moscow 3-1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 1-0 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 2-0 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 1-1 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0-2 Torino
Dinamo Minsk 1-1 Cluj
Gothenburg 1-1 Rio Ave
Karabukspor 1-1 Rosenborg
Mlada Boleslav 0-2 Lyon
PSV Eindhoven 2-0 St. Polten
Trencin 0-2 Hull
Young Boys 2-0 Ermis Aradippou
Zorya 1-2 Molde
Petrolul Ploiesti 2-1 Plzen
Split 0-1 Chernomorets Odessa
Vikingur 1-1 Rijeka
Zulte-Waregem 1-0 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 2-1 Broendby
Diosgyor 0-1 Krasnodar
Sarajevo 0-1 Atromitos
Mainz 2-0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 2-1 Aberdeen
Stjarnan 0-1 Lech Poznan
St.Johnstone 2-0 Trnava
Groedig 1-0 Zimbru

Wrong Kind
  • Wrong Kind

    Louis van Gaal's red and white army!

  • Members
  • Joined: 01 May 2011
  • British-Antarctic-Territory
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#56

Posted 28 July 2014 - 09:46 AM

Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Leg
 
Shakhter Karagandy 2-2 Hajduk Split
Astana 1-2 AIK
Neftchi 3-1 Chikhura
Astra Giurgiu 2-0 Liberec
Dinamo Moscow 3-1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 1-1 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 1-2 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 1-3 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0-2 Torino
Dinamo Minsk 0-1 Cluj
Gothenburg 3-1 Rio Ave
Karabukspor 0-3 Rosenborg
Mlada Boleslav 0-4 Lyon
PSV Eindhoven 2-0 St. Polten
Trencin 0-3 Hull
Young Boys 2-3 Ermis Aradippou
Zorya 1-2 Molde
Petrolul Ploiesti 0-1 Plzen
Split 1-1 Chernomorets Odessa
Vikingur 1-2 Rijeka
Zulte-Waregem 2-0 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 2-1 Broendby
Diosgyor 1-1 Krasnodar
Sarajevo 0-2 Atromitos
Mainz 3-0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 4-1 Aberdeen
Stjarnan 0-2 Lech Poznan
St.Johnstone 0-0 Trnava
Groedig 1-2 Zimbru

Nlwt
  • Nlwt

  • Members
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#57

Posted 28 July 2014 - 01:30 PM

This can only go well :sarcasm:
 
Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Leg
 
Shakhter Karagandy 2-1 Hajduk Split
Astana 1-2 AIK
Neftchi 1-1 Chikhura
Astra Giurgiu 2-0 Liberec
Dinamo Moscow 4-0 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 1-0 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 0-0 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 0-2 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0-2 Torino
Dinamo Minsk 2-1 Cluj
Gothenburg 2-1 Rio Ave
Karabukspor 0-2 Rosenborg
Mlada Boleslav 0-3 Lyon
PSV Eindhoven 2-0 St. Polten
Trencin 1-2 Hull
Young Boys 1-1 Ermis Aradippou
Zorya 1-1 Molde
Petrolul Ploiesti 0-1 Plzen
Split 1-2 Chernomorets Odessa
Vikingur 0-0 Rijeka
Zulte-Waregem 2-2 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 1-0 Broendby
Diosgyor 1-1 Krasnodar
Sarajevo 0-1 Atromitos
Mainz 2-0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 3-1 Aberdeen
Stjarnan 0-1 Lech Poznan
St.Johnstone 1-0 Trnava
Groedig 1-1 Zimbru

Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#58

Posted 29 July 2014 - 06:13 AM

Shakhter Karagandy 1 - 1 Hajduk Split
Astana 2 - 1 AIK
Neftchi 2 - 0 Chikhura
Astra Giurgiu 0 - 1 Liberec
Dinamo Moscow 2 - 0 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 2 - 0 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 1 - 0 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 2 - 1 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0 - 2 Torino
Dinamo Minsk 1 - 2 Cluj
Gothenburg 1 - 2 Rio Ave
Karabukspor 0 - 1 Rosenborg
Mlada Boleslav 2 - 2 Lyon
PSV Eindhoven 2 - 0 St. Polten
Trencin 1 - 1 Hull
Young Boys 2 - 0 Ermis Aradippou
Zorya 1 - 2 Molde
Petrolul Ploiesti 1 - 2 Plzen
Split 1 - 0 Chernomorets Odessa
Vikingur 0 - 2 Rijeka
Zulte-Waregem 2 - 1 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 2 - 1 Broendby
Diosgyor 1 - 2 Krasnodar
Sarajevo 3 - 0 Atromitos
Mainz 2 - 0 Asteras Tripolis
Real Sociedad 2 - 0 Aberdeen
Stjarnan 1 - 2 Lech Poznan
St.Johnstone 0 - 1 Trnava
Groedig 2 - 0 Zimbru


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#59

Posted 29 July 2014 - 11:03 AM

Europa League - Qualification - 3rd Round - 1st Legs -July 31

Shakhter Karagandy 1 - 0 Hajduk Split
Astana 1 - 2 AIK
Neftchi 1 - 0 Chikhura
Astra Giurgiu 2 - 3 Liberec
Dinamo Moscow 3 - 1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 2 - 1 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 1 - 0 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 1 - 2 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0 - 2 Torino
Dinamo Minsk 2 - 1 Cluj
Gothenburg 2 - 0 Rio Ave
Karabukspor 1 - 3 Rosenborg
Mlada Boleslav 0 - 5 Lyon
PSV Eindhoven 4 - 0 St. Polten
Trencin 1 - 3 Hull
Young Boys 2 - 1 Ermis Aradippou
Zorya 1 - 2 Molde
Petrolul Ploiesti 1 - 2 Plzen
Split 1 - 0 Chernomorets Odessa
Vikingur 2 - 0 Rijeka
Zulte-Waregem 2 - 2 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 2 - 1 Broendby
Diosgyor 1 - 1 Krasnodar
Sarajevo 2 - 1 Atromitos
Mainz 3 - 1 Asteras Tripolis
Real Sociedad 3 - 0 Aberdeen
Stjarnan 1 - 2 Lech Poznan
St.Johnstone 2 - 1 Trnava
Groedig 1 - 0 Zimbru


Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • D1RTY12
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#60

Posted 29 July 2014 - 11:13 PM

Shakhter Karagandy 2 - 0 Hajduk Split
Astana 0 - 2 AIK
Neftchi 1 - 1 Chikhura
Astra Giurgiu 1 - 3 Liberec
Dinamo Moscow 3 - 2 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Elfsborg 3 - 1 Hafnarfjordur
Omonia Nicosia 1 - 2 Metalurg Skopje
Ruch Chorzow 2 - 2 Esbjerg fB
Brommapojkarna 0 - 3 Torino
Dinamo Minsk 2 - 0 Cluj
Gothenburg 2 - 2 Rio Ave
Karabukspor 2 - 3 Rosenborg
Mlada Boleslav 0 - 3 Lyon
PSV Eindhoven 2 - 0 St. Polten
Trencin 1 - 2 Hull
Young Boys 2 - 2 Ermis Aradippou
Zorya 1 - 3 Molde
Petrolul Ploiesti 0 - 2 Plzen
Split 1 - 0 Chernomorets Odessa
Vikingur 2 - 0 Rijeka
Zulte-Waregem 2 - 2 Shakhtyor Soligorsk
Club Brugge 2 - 3 Broendby
Diosgyor 1 - 1 Krasnodar
Sarajevo 2 - 3 Atromitos
Mainz 3 - 1 Asteras Tripolis
Real Sociedad 2 - 0 Aberdeen
Stjarnan 1 - 2 Lech Poznan
St.Johnstone 3 - 1 Trnava
Groedig 1 - 0 Zimbru




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users