Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2014/2015 Prediction League

102 replies to this topic
AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#1

Posted 30 June 2014 - 09:10 PM

imQHeDh0dedwB.png

 

Welcome to the Europa League 2014/2015 Prediction League.

Use this topic for predicting results and everything else about them.

All other EL discussion, is to be talked about only in the Footy Desk.

 

Rules

 

General Rules
General rules about the predictions

 

Predictions most be posted before the match, and if they are altered during match times, they won't be counted.
Predictions must contain the score, eg 2:1, 1:3, etc, not just the team who wins or a betting format prediction(1,X,2)

Table is updated daily, while the first post final table is updated at the end of the competition, together with the awards.
Bonus predictions points are added after each of the three major rounds, with more info on them in the sub section below.
In case of a tie in top 3 on the table at the end, bonus points will decide the order, and tied people will receive extra 0.1 points.

 

Qualifying Stage - Rules
This round includes fixtures 1, 2, 3 and 4 of the EL 14/15 qualifying.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 1 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 0.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

 

If a match goes into extra time, result after the 120 minutes will be the one taken for the predictions.

 

Group Stage - Rules
This round includes the 6 fixtures of the EL 14/15 main group stage.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 2 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

 

Knockout Stage - Rules
This round includes the 1/16 final, 1/8 final, 1/4 final and 1/2 final of  the  14/15 EL.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 3 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

 

If a match goes into extra time, result after the 120 minutes will be the one taken for the predictions.

 

Final Stage - Rules
This round includes the grand final match of the Europa League season 2014-2015 only.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 4 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 2 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts


If a match goes into extra time, result after the 120 minutes will be the one taken for the predictions.

 

Bonus Predictions

 

Europa League 2014/2015 Winner (before the Knockout Stage) - 15 points

Group Advancing Predictions(before the Group Stage) - 12 points

First Goal Scorer(Final Stage only) - 4 points

First Goal Period(Final Stage only) - 3 points

Final Stage Penalties(Final Stage only) - 2 points

Knockout Stage Penalties(Knockout Stage only) - 1 points

 

 

------

 

Winner prediction is done right before the knockout phase begins.

Predict one of the remaining 32 teams which you think will win EL.

If you are correct with your prediction, huge 15 points can be your.

Group Advancing Predictions is which 2 teams advance from their group.

There are 12 groups and 24 teams going through, each one worth 0.5 points.

You don't have to guess their order, but if you guess all correct, you got 12.

First Goal Scorer in the final match of the EL is an easy prediction.

Pick a player you want from the teams playing in those two matches.

If you get the scorer right, 4 points is yours, get the team right for 2.

First Goal Period is also a very simple prediction.

Pick between 1st half, 2nd half, 1st ET and 2nd ET.

If you are correct, 3 points is yours, or 0 pts if not.

Final Stage Penalties only works if the final match goes to pens.

If you get the correct result and winning team(s), you get 2 points.

If you get the correct winner, but not exact result, you get 1 point.

Knockout Stage penalties only works if those matches go pens.

If you get the correct result and winning team(s), you get 1 point.

If you get correct winner, but not exact result, you get 0.5 points.

 

League Table

 

Coming at the end of the competition.

 

Previous Prediction Leagues

 

Europa League 2011/2012 Prediction League

1. Der_Don ----- 2. AndyGanteks ----- 3. 02fishera

Link

 

Europa League 2012/2013 Prediction League

1. MobBG ----- 2. miromiro ----- 3. AndyGanteks

Link

 

Europa League 2013/2014 Prediction League

1. MobBG ----- 2. AndyGanteks ----- 3. bud23

Link

 

Schedule

 

0T6kYkN.png

 

Final Word

 

Good luck to everyone and lets have some fun during what is surely going to be an amazing season of EL football!

 

  • Nlwt likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#2

Posted 30 June 2014 - 11:31 PM

And the ball can begin rolling in the EL as well. Round 1 of qualifying 1st legs are this Thursday(but 3 games are tomorrow). There's a lot of matches and lot of unknown clubs, so have fun. :p
 

1st July
Jeunesse Esch-Dundalk

Sliema Wanderers-Ferencvaros

Shkendija-Zimbru

 

3rd July

Kairat-Kukesi

Pyunik-Astana

Shirak-Shakhtar Karagandy

Veris-Litex Lovech

Banga Gargzdai-Sligo Rovers

Santos Tartu-Tromso

Qabala-Siroki Brijeg

Celik-Koper

Silamae Kalev-Honka

Mypa-Fuglafjoerdur

Turnovo-Chikura

UE Santa Coloma-Metalurg Skopje

VPS-Brommapojkarna

Botev Plovdiv-Libertas

Vaduz-College Europa

Goteburg-Fola Esch

Rosenborg-Jelgava

Sioni Bolnisi-Flamutari

Tiraspol-Inter Baku

Differdange-Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton - Haugesund

B36 Torshavn-Linfield

Cukaricki-Saint Jullia

Hibernians-Trnava

Split-Mika

Rudar Velenje-Laci

Vikingur-FC Daugava

Diogyor-Birkikara

Folgore-Buducnost Podgorica

Aberdeen-FK Daugava Riga

Crusaiders-Ekranas

Derry City-Aberystwyth

FH Hafnarfjordur-Glenavon

Fram-Nomme Kalju

Stjarnan-Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo-Lovcen

 

Yeah...

 

...good luck everyone!

 

 

 

 

 

 

  • Nlwt likes this

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#3

Posted 01 July 2014 - 05:16 AM

Jeunesse Esch 1-1 Dundalk

Sliema Wanderers 0-3 Ferencvaros

Shkendija 1-2 Zimbru Chisinau


AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#4

Posted 01 July 2014 - 02:03 PM

1st July
Jeunesse Esch-Dundalk 0:0

Sliema Wanderers-Ferencvaros 0:2

Shkendija-Zimbru 1:2


Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#5

Posted 01 July 2014 - 03:15 PM Edited by NathanT, 01 July 2014 - 03:15 PM.

1st July
Jeunesse Esch 1-1 Dundalk

Sliema Wanderers 0-2 Ferencvaros

Shkendija 1-0 Zimbru


Tommy.
  • Tommy.

    Boss

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • None
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#6

Posted 01 July 2014 - 03:24 PM

1st July
Jeunesse Esch 1-2 Dundalk
Sliema Wanderers 0-1 Ferencvaros
Shkendija 1-0 Zimbru

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#7

Posted 01 July 2014 - 03:29 PM

1st July

Jeunesse Esch 1 - 3 Dundalk

Sliema Wanderers 2 - 1 Ferencvaros

Shkendija 1 - 1 Zimbru

 

3rd July

 

Kairat 0 - 1 Kukesi

Pyunik 1 - 2 Astana

Shirak 2 - 1 Shakhtar Karagandy

Veris 2 - 0 Litex Lovech

Banga Gargzdai 1 - 1 Sligo Rovers

Santos Tartu 0 - 3 Tromso

Qabala 1 - 2 Siroki Brijeg

Celik 2 - 2 Koper

Silamae Kalev 2 - 1 Honka

Mypa 1 - 1 Fuglafjoerdur

Turnovo 0 - 1 Chikura

UE Santa Coloma 2 - 1 Metalurg Skopje

VPS 2 - 1 Brommapojkarna

Botev Plovdiv 1 - 3 Libertas

Vaduz 1 - 2College Europa

Goteburg 2 - 0 Fola Esch

Rosenborg 4 - 0 Jelgava

Sioni Bolnisi 1 - 1 Flamutari

Tiraspol 2 - 0 Inter Baku

Differdange 2 - 2 Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton 1 - 3 Haugesund

B36 Torshavn 1 - 2 Linfield

Cukaricki 2 - 1 Saint Jullia

Hibernians 3 - 0 Trnava

Split 1 - 0 Mika

Rudar Velenje 2 - 0 Laci

Vikingur 2 - 1 FC Daugava

Diogyor 2 - 0 Birkikara

Folgore 2 - 1 Buducnost Podgorica

Aberdeen 3 - 1 FK Daugava Riga

Crusaiders 1 - 1 Ekranas

Derry City 3 - 1 Aberystwyth

FH Hafnarfjordur 1 - 0 Glenavon

Fram 1 - 0 Nomme Kalju

Stjarnan 1 - 1 Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo 2 - 1 Lovcen


Tommy.
  • Tommy.

    Boss

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • None
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#8

Posted 02 July 2014 - 07:06 AM Edited by Tommy., 02 July 2014 - 07:06 AM.

3rd July
 
Kairat 0-1 Kukesi
Pyunik 1-2 Astana
Shirak 2-0 Shakhtar Karagandy
Veris 0-0 Litex Lovech
Banga Gargzdai 1-2 Sligo Rovers
Santos Tartu 0-2 Tromso
Qabala 1-1 Siroki Brijeg
Celik 2-3 Koper
Silamae Kalev 2 -2 Honka
Mypa 1-1 Fuglafjoerdur
Turnovo 0-3 Chikura
UE Santa Coloma 2-1 Metalurg Skopje
VPS 2-1 Brommapojkarna
Botev Plovdiv 1-1 Libertas
Vaduz 1-0 College Europa
Goteburg 3-0 Fola Esch
Rosenborg 5-1 Jelgava
Sioni Bolnisi 1-1 Flamutari
Tiraspol 3-0 Inter Baku
Differdange 1-3 Klaipedos Atlantis
Airbus UK Broughton 1-2 Haugesund
B36 Torshavn 1-1 Linfield
Cukaricki  1-2 Saint Jullia
Hibernians 4 -0 Trnava
Split 1-0 Mika
Rudar Velenje 1-2 Laci
Vikingur 2-21 FC Daugava
Diogyor 2 - 0 Birkikara
Folgore 3-1 Buducnost Podgorica
Aberdeen 3 -0 FK Daugava Riga
Crusaiders 1-2 Ekranas
Derry City 2-1 Aberystwyth
FH Hafnarfjordur 1-1 Glenavon
Fram 2-0 Nomme Kalju
Stjarnan 1-0 Bangor City
Zeljeznicar Sarajevo 3-1 Lovcen

Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#9

Posted 02 July 2014 - 07:14 AM

Time to play the guessing game:

 

3rd July

Kairat 0-0 Kukesi

Pyunik 1-2 Astana

Shirak 1-1 Shakhtar Karagandy

Veris 3-0 Litex Lovech

Banga Gargzdai 1-1 Sligo Rovers

Santos Tartu 0-1 Tromso

Qabala 0-0 Siroki Brijeg

Celik 1-0 Koper

Silamae Kalev 1-1 Honka

Mypa 2-0 Fuglafjoerdur

Turnovo 3-2 Chikura

UE Santa Coloma 2-1 Metalurg Skopje

VPS 3-0 Brommapojkarna

Botev Plovdiv 0-1 Libertas

Vaduz 5-0 College Europa

Goteburg 2-0 Fola Esch

Rosenborg 4-0 Jelgava

Sioni Bolnisi 0-1 Flamutari

Tiraspol 1-1 Inter Baku

Differdange 1-1 Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton 0-2 Haugesund

B36 Torshavn 0-1 Linfield

Cukaricki 1-1 Saint Jullia

Hibernians 2-2 Trnava

Split 1-0 Mika

Rudar Velenje 2-1 Laci

Vikingur 2-1 FC Daugava

Diogyor 1-0 Birkikara

Folgore 1-2 Buducnost Podgorica

Aberdeen 2-0 FK Daugava Riga

Crusaiders 2-0 Ekranas

Derry City 2-1 Aberystwyth

FH Hafnarfjordur 0-1 Glenavon

Fram 0-0 Nomme Kalju

Stjarnan 1-2 Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo 3-4 Lovcen


Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • D1RTY12
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#10

Posted 02 July 2014 - 08:40 AM

Kairat 0 - 0 Kukesi
Pyunik 3 - 2 Astana
Shirak 2 - 1 Shakhtar Karagandy
Veris 1 - 0 Litex Lovech
Banga Gargzdai 0 - 1 Sligo Rovers
Santos Tartu 0 - 1 Tromso
Qabala 1 - 1 Siroki Brijeg
Celik 2 - 2 Koper
Silamae Kalev 1 - 1 Honka
Mypa 1 - 2 Fuglafjoerdur
Turnovo 2 - 1 Chikura
UE Santa Coloma 3 - 1 Metalurg Skopje
VPS 1 - 1 Brommapojkarna
Botev Plovdiv 4 - 3 Libertas
Vaduz 1 - 2 College Europa
Goteburg 2 - 0 Fola Esch
Rosenborg 4 - 0 Jelgava
Sioni Bolnisi 1 - 1 Flamutari
Tiraspol 2 - 0 Inter Baku
Differdange 2 - 2 Klaipedos Atlantis
Airbus UK Broughton 1 - 3 Haugesund
B36 Torshavn 1 - 2 Linfield
Cukaricki 2 - 1 Saint Jullia
Hibernians 3 - 0 Trnava
Split 1 - 0 Mika
Rudar Velenje 2 - 0 Laci
Vikingur 2 - 1 FC Daugava
Diogyor 2 - 0 Birkikara
Folgore 2 - 1 Buducnost Podgorica
Aberdeen 3 - 1 FK Daugava Riga
Crusaiders 1 - 1 Ekranas
Derry City 3 - 1 Aberystwyth
FH Hafnarfjordur 1 - 0 Glenavon
Fram 1 - 0 Nomme Kalju
Stjarnan 1 - 1 Bangor City
Zeljeznicar Sarajevo 2 - 1 Lovcen

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#11

Posted 03 July 2014 - 08:05 AM

Used a random number generator (from 0 to 3) to guess all of the results lel

 

Kairat 3-3 Kukesi

Pyunik 3-0 Astana

Shirak 3-0 Shakhtar Karagandy

Veris 3-2 Litex Lovech

Banga Gargzdai 3-3 Sligo Rovers

Santos Tartu 0-2 Tromso

Qabala 3-3 Siroki Brijeg

Celik 3-3 Koper

Silamae Kalev 1-3 Honka

Mypa 2-1 Fuglafjoerdur

Turnovo 2-1 Chikura

UE Santa Coloma 3-0 Metalurg Skopje

VPS 0-2 Brommapojkarna

Botev Plovdiv 2-3 Libertas

Vaduz 1-1 College Europa

Goteburg 3-2 Fola Esch

Rosenborg 2-0 Jelgava

Sioni Bolnisi 1-2 Flamutari

Tiraspol 0-2 Inter Baku

Differdange 3-1 Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton 2-3 Haugesund

B36 Torshavn 1-0 Linfield

Cukaricki 2-1 Saint Jullia

Hibernians 3-3 Trnava

Split 1-1 Mika

Rudar Velenje 0-0 Laci

Vikingur 2-1 FC Daugava

Diogyor 1-1 Birkikara

Folgore 2-2 Buducnost Podgorica

Aberdeen 3-3 FK Daugava Riga

Crusaiders 0-1 Ekranas

Derry City 3-1 Aberystwyth

FH Hafnarfjordur 2-3 Glenavon

Fram 0-1 Nomme Kalju

Stjarnan 0-0 Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo 2-0 Lovcen

  • Nlwt likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#12

Posted 03 July 2014 - 03:01 PM

3rd July

Kairat-Kukesi 2:1

Pyunik-Astana 0:1

Shirak-Shakhtar Karagandy 1:1

Veris-Litex Lovech 0:2

Banga Gargzdai-Sligo Rovers 0:1

Santos Tartu-Tromso 3:4

Qabala-Siroki Brijeg 1:0

Celik-Koper 2:3

Silamae Kalev-Honka 1:2

Mypa-Fuglafjoerdur 2:0

Turnovo-Chikura 2:1

UE Santa Coloma-Metalurg Skopje 0:3

VPS-Brommapojkarna 2:2

Botev Plovdiv-Libertas 4:0

Vaduz-College Europa 3:2

Goteburg-Fola Esch 1:0

Rosenborg-Jelgava 4:0

Sioni Bolnisi-Flamutari 1:1

Tiraspol-Inter Baku 2:2

Differdange-Klaipedos Atlantis 1:1

Airbus UK Broughton - Haugesund 0:1

B36 Torshavn-Linfield 2:1

Cukaricki-Saint Jullia 2:0

Hibernians-Trnava 4:4

Split-Mika 1:1

Rudar Velenje-Laci 1:0

Vikingur-FC Daugava 3:1

Diogyor-Birkikara 1:0

Folgore-Buducnost Podgorica 1:2

Aberdeen-FK Daugava Riga 3:0

Crusaiders-Ekranas 0:3

Derry City-Aberystwyth 5:1

FH Hafnarfjordur-Glenavon 1:1

Fram-Nomme Kalju 2:2

Stjarnan-Bangor City 2:3

Zeljeznicar Sarajevo-Lovcen 2:0

 

I'll table after tonight matches.

 

 


MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#13

Posted 03 July 2014 - 03:09 PM

Kairat 1-1 Kukesi

Pyunik 0-2 Astana

Shirak 1-2 Shakhtar Karagandy

Veris 0-2 Litex Lovech

Banga Gargzdai 0-3 Sligo Rovers

Santos Tartu 0-2 Tromso

Qabala 2-0 Siroki Brijeg

Celik 0-3 Koper

Silamae Kalev 1-3 Honka

Mypa 2-1 Fuglafjoerdur

Turnovo 2-1 Chikura

UE Santa Coloma 0-2 Metalurg Skopje

VPS 0-2 Brommapojkarna

Botev Plovdiv 5-0 Libertas

Vaduz 2-1 College Europa

Goteburg 3-2 Fola Esch

Rosenborg 2-0 Jelgava

Sioni Bolnisi 1-2 Flamutari

Tiraspol 1-1 Inter Baku

Differdange 2-1 Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton 2-3 Haugesund

B36 Torshavn 1-0 Linfield

Cukaricki 2-1 Saint Jullia

Hibernians 0-3 Trnava

Split 3-1 Mika

Rudar Velenje 1-0 Laci

Vikingur 2-1 FC Daugava

Diogyor 2-1 Birkikara

Folgore 2-2 Buducnost Podgorica

Aberdeen 3-0 FK Daugava Riga

Crusaiders 0-1 Ekranas

Derry City 3-1 Aberystwyth

FH Hafnarfjordur 2-3 Glenavon

Fram 0-1 Nomme Kalju

Stjarnan 0-0 Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo 2-0 Lovcen


jaidev
  • jaidev

    Punk Ass Bitch

  • Members
  • Joined: 08 Dec 2012

#14

Posted 03 July 2014 - 08:27 PM

Kairat 1-0 Kukesi

Pyunik 0-3 Astana

Shirak 0-4 Shaktar Karagandy

Verix 1-1 Litex Lovech

Banga Gargzdai 2-1 Sligo Rovers

Santos Tartu 0-4 Tromso

Qabala 2-0 Siroki Brijeg

Celik 0-1 Koper

Silamae Kalev 1-1 Honka

Mypa 2-1 Fuglafjoerdur

Turnovo 2-1 Chikura

UE Santa Coloma 1-1 Metalurg Skorpje

VPS 2-0 Brommapojkarna

Botev Plovdiv 2-1 Libertas

Vaduz 3-0 College Europa

Goteburg 0-1 Fola Esch

Rosenborg 3-0 Jelgava

Sioni Bolnisi 2-2 Flamutari

Tiraspol 1-1 Inter Baku

Differdange 1-1 Klaipedos Atlantis

Airbus UK Broughton 0-2 Haugesund

B36 Torshavn 2-0 Linfield

Cuckaricki 0-0 Saint Julia

Hibernians 0-0 Trnava

Split 0-0 Mika

Rudar Velenje 3-0 Laci

Vikingur 0-4  FC Daugava

Diyogyor 0-1 Birkikara

Fologore 1-1 Buducnost Podgorica

Aberdeen 5-0 FK Daugava Riga

Crusaiders 1-1 Erkanas

Derry City 1-2 Aberystwyth

FH Hafnarfjordur 1-3 Glenavon

Fram 1-1 Nomme Kalju

Stjarnan 2-1 Bangor City

Zeljeznicar Sarajevo 2-4 Lovcan


AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#15

Posted 04 July 2014 - 11:31 AM

1st July
Jeunesse Esch-Dundalk 0:2
Sliema Wanderers-Ferencvaros 1:1
Shkendija-Zimbru 2:1
 
3rd July
Kairat-Kukesi 1:0
Pyunik-Astana 1:4
Shirak-Shakhtar Karagandy 1:2
Veris-Litex Lovech 0:0
Banga Gargzdai-Sligo Rovers 0:0
Santos Tartu-Tromso 0:7
Qabala-Siroki Brijeg 0:2
Celik-Koper 0:5
Silamae Kalev-Honka 2:1
Mypa-Fuglafjoerdur 1:0
Turnovo-Chikura 0:1
UE Santa Coloma-Metalurg Skopje 0:3
VPS-Brommapojkarna 2:1
Botev Plovdiv-Libertas 4:0
Vaduz-College Europa 3:0
Goteburg-Fola Esch 0:0
Rosenborg-Jelgava 4:0
Sioni Bolnisi-Flamutari 2:3
Tiraspol-Inter Baku 2:3
Differdange-Klaipedos Atlantis 1:0
Airbus UK Broughton - Haugesund 1:1
B36 Torshavn-Linfield 1:2
Cukaricki-Saint Jullia 4:0
Hibernians-Trnava 2:4
Split-Mika 2:0
Rudar Velenje-Laci 1:1
Vikingur-FC Daugava 2:1
Diogyor-Birkikara 2:1
Folgore-Buducnost Podgorica 1:2
Aberdeen-FK Daugava Riga 5:0
Crusaiders-Ekranas 3:1
Derry City-Aberystwyth 4:0
FH Hafnarfjordur-Glenavon 3:0
Fram-Nomme Kalju 0:1
Stjarnan-Bangor City 4:0
Zeljeznicar Sarajevo-Lovcen 0:0
 
League Table
 
1. MobBG - 12 pts
2. Hodgey. - 11.5 pts
3. AndyGanteks - 10 pts
3. Nlwt - 10 pts
4. Tommy. - 9 pts
5. jaidev - 7 pts
5. Docrikowski - 7 pts
6. Ari Gold - 6.5 pts
 
Hope to see more predict next week for the 2nd legs of CL & EL.
  • Nlwt likes this

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#16

Posted 04 July 2014 - 01:27 PM

Used a random number generator (from 0 to 3) to guess all of the results lel

 

 

6. Ari Gold - 6.5 pts
 

 

never again


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#17

Posted 04 July 2014 - 01:50 PM

2. Hodgey. - 11.5 pts

 

Little disappointed with that seeing as how I put hours of research into each team to predict those results.

  • Ari Gold likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#18

Posted 07 July 2014 - 06:07 PM

Qualifying 1st Round - 2nd Legs

July 8th
20:45 Linfield ? - ? B36 Torshavn

July 10th
14:30 Shakhter Karagandy ? - ? Shirak
15:00 Astana ? - ? Pyunik
16:00 Mika ? - ? Split
17:00 FC Daugava ? - ? Vikingur
17:00 Laci ? - ? Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica ? - ? Folgore
17:30 Ekranas ? - ? Crusaders
17:30 Lovcen ? - ? Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka ? - ? Sillamae Kalev
18:00 Chikhura ? - ? Turnovo
18:00 Haugesund ? - ? Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava ? - ? Rosenborg
18:00 Inter Baku ? - ? Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas ? - ? Differdange
18:00 Nomme Kalju ? - ? Fram
18:00 Saint Julia ? - ? Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga ? - ? Aberdeen
19:00 Brommapojkarna ? - ? VPS
19:00 Flamurtari ? - ? Sioni Bolnisi
19:00 Fola ? - ? Gothenburg
19:00 Tromso ? - ? Santos Tartu
19:00 Zimbru ? - ? Shkendija
19:30 Birkirkara ? - ? Diosgyor
19:30 Kukesi ? - ? Kairat
19:30 Trnava ? - ? Hibernians
19:45 Aberystwyth ? - ? Derry City
19:45 Bangor City ? - ? Stjarnan
19:45 Litex Lovech ? - ? Veris
20:00 College Europa? - ? Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur ? - ? MYPA
20:00 Sligo Rovers ? - ? Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros ? - ? Sliema Wanderers
20:30 Koper ? - ? Celik Niksic
20:30 Libertas ? - ? Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg ? - ? Qabala
20:45 Dundalk ? - ? Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje ? - ? UE Santa Coloma
20:45 Glenavon ? - ? FH Hafnarfjordur

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#19

Posted 07 July 2014 - 07:49 PM Edited by Hodgey., 07 July 2014 - 07:53 PM.

July 8th

20:45 Linfield 3 - 0 B36 Torshavn

July 10th

14:30 Shakhter Karagandy 2 - 1 Shirak
15:00 Astana 3 - 0 Pyunik
16:00 Mika 1 - 2 Split
17:00 FC Daugava 2 - 1 Vikingur
17:00 Laci 1 - 0 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 2 - 1 Folgore
17:30 Ekranas 1 - 2 Crusaders
17:30 Lovcen 1 - 0 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 3 - 1 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 1 - 2 Turnovo
18:00 Haugesund 4 - 1 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 0 - 3 Rosenborg
18:00 Inter Baku 2 - 1 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 2 - 1 Differdange
18:00 Nomme Kalju 2 - 1 Fram
18:00 Saint Julia 1 - 4 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 2 - 3 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 2 - 0 VPS
19:00 Flamurtari 2 - 1 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 1 - 2 Gothenburg
19:00 Tromso 5 - 0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 1 - 1 Shkendija
19:30 Birkirkara 2 - 0 Diosgyor
19:30 Kukesi 2 - 1 Kairat
19:30 Trnava 3 - 0 Hibernians
19:45 Aberystwyth 1 - 3 Derry City
19:45 Bangor City 2 - 5 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 2 - 0 Veris
20:00 College Europa 1 - 3 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 2 - 1 MYPA
20:00 Sligo Rovers 2 - 1 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 2 - 1 Sliema Wanderers
20:30 Koper 2 - 1 Celik Niksic
20:30 Libertas 0 - 4 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 2 - 1 Qabala
20:45 Dundalk 3 - 1 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 4 - 1 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 2 - 2 FH Hafnarfjordu


Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#20

Posted 07 July 2014 - 07:57 PM

July 8th

20:45 Linfield 1-0 B36 Torshavn

July 10th

14:30 Shakhter Karagandy 1-1 Shirak
15:00 Astana 4-0 Pyunik
16:00 Mika 2-2 Split
17:00 FC Daugava 1-1 Vikingur
17:00 Laci 3-1 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 1-1 Folgore
17:30 Ekranas 1-2 Crusaders
17:30 Lovcen 2-0 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 2-0 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 1-1 Turnovo
18:00 Haugesund 3-1 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 0-3 Rosenborg
18:00 Inter Baku 0-1 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 1-1 Differdange
18:00 Nomme Kalju 0-0 Fram
18:00 Saint Julia 1-1 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 1-2 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 0-0 VPS
19:00 Flamurtari 1-1 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 1-2 Gothenburg
19:00 Tromso 3-0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 1-0 Shkendija
19:30 Birkirkara 1-1 Diosgyor
19:30 Kukesi 1-2 Kairat
19:30 Trnava 0-1 Hibernians
19:45 Aberystwyth 2-1 Derry City
19:45 Bangor City 0-1 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 0-0 Veris
20:00 College Europa 0-2 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 0-0 MYPA
20:00 Sligo Rovers 1-1 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 1-0 Sliema Wanderers
20:30 Koper 1-1 Celik Niksic
20:30 Libertas 1-1 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 0-0 Qabala
20:45 Dundalk 3-0 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 0-1 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 2-1 FH Hafnarfjordu


Tommy.
  • Tommy.

    Boss

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • None
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#21

Posted 07 July 2014 - 08:34 PM

July 8th
20:45 Linfield 2-0 B36 Torshavn
 
July 10th
14:30 Shakhter Karagandy 1-2 Shirak
15:00 Astana 2-0 Pyunik
16:00 Mika 2-1 Split
17:00 FC Daugava 2-2 Vikingur
17:00 Laci 3-1 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 0-1 Folgore
17:30 Ekranas 1-3 Crusaders
17:30 Lovcen 0-1 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 2-0 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 1-3 Turnovo
18:00 Haugesund 3-0 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 0-4 Rosenborg
18:00 Inter Baku 1-1 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 0-0 Differdange
18:00 Nomme Kalju 0-2 Fram
18:00 Saint Julia 1-3 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 0-3 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 2-0 VPS
19:00 Flamurtari 2-1 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 2-2 Gothenburg
19:00 Tromso 3-0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 2-0 Shkendija
19:30 Birkirkara 1-2 Diosgyor
19:30 Kukesi 1-3 Kairat
19:30 Trnava 0-2 Hibernians
19:45 Aberystwyth 0-3 Derry City
19:45 Bangor City 3-1 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 0-1 Veris
20:00 College Europa 1-2 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 1-0 MYPA
20:00 Sligo Rovers 2-1 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 3-0 Sliema Wanderers
20:30 Koper 1-2 Celik Niksic
20:30 Libertas 2-1 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 1-0 Qabala
20:45 Dundalk 4-0 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 3-1 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 4-1 FH Hafnarfjordu

Doc Rikowski
  • Doc Rikowski

    First Generation Gamer

  • D1RTY12
  • Joined: 02 May 2008
  • Mars
  • Best Gang 2013 - D1RTY12
    Best Event 2011 "Turf Wars"

#22

Posted 07 July 2014 - 08:48 PM

July 8th
20:45 Linfield 1 - 0 B36 Torshavn

July 10th
14:30 Shakhter Karagandy 1 - 1 Shirak
15:00 Astana 1 - 2 Pyunik
16:00 Mika 0 - 2 Split
17:00 FC Daugava 0 - 0 Vikingur
17:00 Laci 2 - 1 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 2 - 1 Folgore
17:30 Ekranas 3 - 3 Crusaders
17:30 Lovcen 4 - 0 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 2 - 3 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 1 - 0 Turnovo
18:00 Haugesund 3 - 2 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 1 - 3 Rosenborg
18:00 Inter Baku 2 - 2 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 1 - 3 Differdange
18:00 Nomme Kalju 1 - 1 Fram
18:00 Saint Julia 1 - 1 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 0 - 2 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 1 - 2 VPS
19:00 Flamurtari 1 - 0 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 0 - 2 Gothenburg
19:00 Tromso 0 - 0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 0 - 1 Shkendija
19:30 Birkirkara 1 - 2 Diosgyor
19:30 Kukesi 2 - 1 Kairat
19:30 Trnava 1 - 2 Hibernians
19:45 Aberystwyth 1 - 3 Derry City
19:45 Bangor City 1 - 0 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 1 - 1 Veris
20:00 College Europa1 - 2 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 2 - 1 MYPA
20:00 Sligo Rovers 1 - 1 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 3 - 1 Sliema Wanderers
20:30 Koper 3 - 1 Celik Niksic
20:30 Libertas 2 - 0 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 1 - 2 Qabala
20:45 Dundalk 2 - 2 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 1 - 1 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 2 - 1 FH Hafnarfjordur

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#23

Posted 08 July 2014 - 05:10 AM

Linfield 2-0 B36 Torshavn

 

Flamutari Vlore 3-1 Sioni Bolnisi

Inter Baku 3-1 Tiraspol

Spartak Trnava 4-1 Hibernians

Sant Julia 0-3 Cukaricki

Koper 6-0 Celik Niksic

Chikhura Sechkere 2-0 Turnovo

Shakhtar Karagandy 3-1 Shirak

Siroki Brijeg 3-0 Gavala

Birkirkara 1-1 Diosgyor

College Europa 0-2 Vaduz

Litex Lovech 1-0 Veris Chisinau

Metalurg Skopje 4-0 UE Santa Coloma

Kukesi 0-0 Kairat

Buducnost Podogirca 3-1 Folgore

Mika 0-1 RNK Split

Libertas 0-3 Botev Plovdiv

Lovcen Cetinje 1-0 Zeljeznicar

Zimbru Chisinau 1-1 Shkendija

Ferencvaros 1-0 SLiema Wanderers

Astana 4-0 Pyunik

Laci 1-0 Rudar Velenje

Atlantas 0-0 DIfferdange 03

Brommapojkarna 1-1 VPS

Nomme Kalju 2-0 Fram Reykjavik

Jelgava 0-3 Rosenborg

Aberystwyth Town 0-3 Derry City

Daugava Riga 0-4 Aberdeen

Tromso 8=0 Santos Tartu

Ekranas 1-2 Crusaders

Bangor City 0-3 Stjarnan

Dundalk 3-0 Jeunesse Esch

IF 0-0 MYPA

Glenavon 2-0 FH

Honka 1-1 Sillamaeu Kalev

Slivo Rovers 1-0  Banga

Daugava 1-1 Viking

Fola Esch 1-0 IFK Goteborg

Haugesund 1-0 Airbus UK


AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#24

Posted 08 July 2014 - 12:21 PM

Qualifying 1st Round - 2nd Legs

July 8th
20:45 Linfield 1:0 B36 Torshavn

July 10th
14:30 Shakhter Karagandy 3:1 Shirak
15:00 Astana 2:0  Pyunik
16:00 Mika 1:0 Split
17:00 FC Daugava 0:3 Vikingur
17:00 Laci 2:4 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 5:0 Folgore
17:30 Ekranas 4:2 Crusaders
17:30 Lovcen 1:1 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 3:2 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 2:1 Turnovo
18:00 Haugesund 3:0 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 0:1  Rosenborg
18:00 Inter Baku 0:0 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 1:1 Differdange
18:00 Nomme Kalju 2:0 Fram
18:00 Saint Julia 0:3 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 1:6 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 4:3 VPS
19:00 Flamurtari 2:3 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 2:2 Gothenburg
19:00 Tromso 5:0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 3:0 Shkendija
19:30 Birkirkara 1:3 Diosgyor
19:30 Kukesi 3:2 Kairat
19:30 Trnava 2:0 Hibernians
19:45 Aberystwyth 0:1 Derry City
19:45 Bangor City 2:1 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 4:0 Veris
20:00 College Europa 1:2 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 1:1 MYPA
20:00 Sligo Rovers 5:2 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 4:1 Sliema Wanderers
20:30 Koper 6:1 Celik Niksic
20:30 Libertas 0:2 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 2:1 Qabala
20:45 Dundalk 1:1 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 3:0 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 2:0 FH Hafnarfjordur


MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#25

Posted 09 July 2014 - 04:54 PM

July 8th
20:45 Linfield 1:0 B36 Torshavn

July 10th
14:30 Shakhter Karagandy 3:1 Shirak
15:00 Astana 2:0  Pyunik
16:00 Mika 1:0 Split
17:00 FC Daugava 0:3 Vikingur
17:00 Laci 2:4 Rudar Velenje
17:30 Buducnost Podgorica 5:0 Folgore
17:30 Ekranas 4:2 Crusaders
17:30 Lovcen 1:1 Zeljeznicar Sarajevo
17:30 Honka 3:2 Sillamae Kalev
18:00 Chikhura 2:1 Turnovo
18:00 Haugesund 3:0 Airbus UK Broughton
18:00 Jelgava 0:1  Rosenborg
18:00 Inter Baku 0:0 Tiraspol
18:00 Klaipedos Atlantas 1:1 Differdange
18:00 Nomme Kalju 2:0 Fram
18:00 Saint Julia 0:3 Cukaricki
18:30 FK Daugava Riga 1:6 Aberdeen
19:00 Brommapojkarna 4:3 VPS
19:00 Flamurtari 2:3 Sioni Bolnisi
19:00 Fola 2:2 Gothenburg
19:00 Tromso 5:0 Santos Tartu
19:00 Zimbru 3:0 Shkendija
19:30 Birkirkara 1:3 Diosgyor
19:30 Kukesi 3:2 Kairat
19:30 Trnava 2:0 Hibernians
19:45 Aberystwyth 0:1 Derry City
19:45 Bangor City 2:1 Stjarnan
19:45 Litex Lovech 4:0 Veris
20:00 College Europa 1:2 Vaduz
20:00 Fuglafjoerdur 1:1 MYPA
20:00 Sligo Rovers 5:2 Banga Gargzdai
20:30 Ferencvaros 4:1 Sliema Wanderers
20:30 Koper 6:1 Celik Niksic
20:30 Libertas 0:2 Botev Plovdiv
20:30 Siroki Brijeg 2:1 Qabala
20:45 Dundalk 1:1 Jeunesse Esch
20:45 Metalurg Skopje 3:0 UE Santa Coloma
20:45 Glenavon 2:0 FH Hafnarfjordur


jaidev
  • jaidev

    Punk Ass Bitch

  • Members
  • Joined: 08 Dec 2012

#26

Posted 09 July 2014 - 05:22 PM

Shakthar Karagandy 3-1 Shirak

Astana 1-1 Pyunik

Mika 2-1 Split

FC Daugava 0-2 Vikingur

Laci 3-2 Rudar Velenje

Buducnost Podgorica 2-1 Folgore

Erkansas 3-1 Crusaders

Lovcen 0-0 Zeljeznicar Sarajevo

Honka 1-0 Sillamae Kalev

Chikhura 0-3 Turnovo

Haugesund 4-2 Airbus UK Broughton

Jelgava 2-1 Rosenburg

Inter Baku 1-1 Tiraspol

Klaipedos Atlantas 1-1 Differdange

Nomme Kajlu 2-0 Framme

Saint Julia 1-2 Cuckaricki

FK Daugava Rigga 0-4 Aberdeen

Brommapojkarna 0-0 VPS

Flamutari 1-2 Sioni Bolnisi

Fola 0-0 Gothenburg

Tromso 7-0 Santos Tartu

Zimbru 2-1 Shkendija

Birkirkara 3-0 Diosgyor

Kukesi 1-0 Kairat

Trnava 0-6 Hibernians

Aberystwyth 0-3 Derry City

Bangor City 2-1 Stjarnan

Litex Lovech 2-1 Veris

College Europa 3-2 Vaduz

Fuglafjoerdur 2-0 MYPA

Sligo Rovers 2-0 Banga Gargzdai

Ferencvaros 2-0 Sliema Wanderers

Koper 2-0 Celic Niksic

Libertas 2-0 Botec Plovdiv

Siroki Brijeg 1-0 Qabala

Dundalk 1-0 Jeunesse Esch

Metalurg Skopje 1-0 UE Santa Coloma

Glenavon 2-0 FH Hafnarfjordur


AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#27

Posted 12 July 2014 - 10:26 AM

Qualifying 1st Round - 2nd Legs

Linfield-B96 Torshavn 1:1
Shakhtar Karagandy-Shirak 4:0
Astana-Pyunik 2:0
Mika-Split 1:1
Daugava-Vikingur 1:1
Laci-Rudar Velenje 1:1
Buducnost Podgorica-Folglore 3:0
Ekranas-Crusaiders 1:2
Lovcen-Zeljeznicar Sarajevo 0:1
Honka-Silamae Kalev 3:2
Chikura-Turnovo 3:1
Haugesund-Airbus Uk Broughton 2:1
Jelgava-Rosenborg 0:2
Inter Baku-Tiraspol 3:1
Klaipedos Atlantis-Differdange 3:1
Nomme Kalju-Fram 2:2
Saint Julia-Cukaricki 0:0
Daugava Riga-Aberdeen 0:3
Flamutari-Sioni Bolnisi 1:2
Bromappokajma-VPS 2:0
Fola Esch-Gotheburg 0:2
Tromso-Santos Tartu 6:1
Zimbru-Skendija 2:0
Birkikara-Diosgyor 1:4
Kukesi-Kairat 0:0
Trnava-Hibernians Malta 5:0
Aberystwyth-Derry City 0:5
Bangor City-Stjarnan 0:4
College Europa-Vaduz 0:1
Fuglafjordur-Mypa 0:0
Sligo Rovers-Banga Gargzdai 4:0
Ferencvaros-Sliema Wanderers 2:1
Koper-Celik Niksic 4:0
SP Libertas-Botev Plovdiv 0:2
Siroki Brijeg-Qabala 3:0
Dundalk-Jeunesse Esch 3:1
Metalurg Skopje-UE Santa Coloma 2:0
Glenavon-Hafnarfjordur 2:3
Litex Lovech-Veris 3:0
 
League Table
 
1. MobBG - 26 pts
1. Hodgey. - 26 pts
2. AndyGanteks - 24 pts
3. Ari Gold - 23 pts
4. Tommy. - 21 pts
4. Nlwt - 21 pts
5. jaidev - 16 pts
6. Docrikowski - 14.5 pts
  • Hodgey. likes this

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#28

Posted 15 July 2014 - 12:05 AM

July 17 - 2nd qualifying round 1st legs

15:00 FC Astana ? - ? Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty ? - ? Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi ? - ? Koper
17:00 Kosice ? - ? Liberec
17:00 Laci ? - ? Zorya
17:30 Buducnost P ? - ? Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk ? - ? MYPA
17:30 Trencin ? - ? Vojvodina
18:00 Elfsborg ? - ? Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas ? - ? Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju ? - ? Lech Poznan
18:00 RoPS ? - ? Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow ? - ? FC Vaduz
18:00 Zestafoni ? - ? Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti ? - ? Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv ? - ? SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna ? - ? Crusaders
19:00 M Boleslav ? - ? Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno ? - ? FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg ? - ? Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj ? - ? Jagodina
19:30 CSKA Sofia ? - ? Zimbru
19:30 Luzern ? - ? St.Johnstone
19:45 Litex Lovech ? - ? Diosgyor
20:00 Vikingur ? - ? Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem ? - ? Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor ? - ? Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje ? - ? Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev ? - ? FC Krasnodar
20:30 Molde ? - ? Gorica
20:30 RNK Split ? - ? Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka ? - ? Ferencvaros
20:45 Aberdeen ? - ? FC Groningen
20:45 Derry City ? - ? Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk ? - ? Hajduk Split
20:45 Gyori ETO ? - ? IFK Gothenburg
20:45 Linfield ? - ? AIK
20:45 Motherwell ? - ? Stjarnan
21:00 FK Sarajevo ? - ? FK Haugesund
21:05 Cukaricki ? - ? SV Groedig


Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#29

Posted 15 July 2014 - 02:39 PM

15:00 FC Astana 1 - 3 Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 0 - 3 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 2 - 1 Koper
17:00 Kosice 1 - 1 Liberec
17:00 Laci 2 - 0 Zorya
17:30 Buducnost P 1 - 2 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 2 - 0 MYPA
17:30 Trencin 1 - 2 Vojvodina
18:00 Elfsborg 4 - 0 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 1 - 2 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 1 - 2 Lech Poznan
18:00 RoPS 1 - 0 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 1 - 1 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 1 - 0 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 1 - 2 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 1 - 0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 1 - 3 Crusaders
19:00 M Boleslav 2 - 1 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 1 - 2 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 5 - 0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 3 - 0 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 5 - 1 Zimbru
19:30 Luzern 1 - 3 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 1 - 0 Diosgyor
20:00 Vikingur 1 - 2 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 2 - 0 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 2 - 1 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 2 - 0 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 0 - 1 FC Krasnodar
20:30 Molde 3 - 2 Gorica
20:30 RNK Split 1 - 0 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 1 - 1 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 2 - 2 FC Groningen
20:45 Derry City 1 - 2 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 2 - 1 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 1 - 1 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 1 - 3 AIK
20:45 Motherwell 2 - 2 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 1 - 2 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 1 - 2 SV Groedig


Tommy.
  • Tommy.

    Boss

  • The Yardies
  • Joined: 01 May 2011
  • None
  • Most Knowledgeable [Sports] 2013

#30

Posted 15 July 2014 - 03:17 PM Edited by Tommy., 15 July 2014 - 03:19 PM.

15:00 FC Astana 2-1 ? Hapoel Tel Aviv
16:00 Kairat Almaty 1-1 Esbjerg fB
17:00 FK Neftchi 1-2 Koper
17:00 Kosice 2-0 Liberec
17:00 Laci 0-1 Zorya
17:30 Buducnost P 0-0 Omonia Nicosia
17:30 Dinamo Minsk 3-1 MYPA
17:30 Trencin 1-3 Vojvodina
18:00 Elfsborg 4-1 Inter Baku
18:00 Klaipedos Atlantas 1-1 Shakhter Karagandy
18:00 Nomme JK Kalju 2-2 Lech Poznan
18:00 RoPS 1-0 Asteras Tripolis
18:00 Ruch Chorzow 0-2 FC Vaduz
18:00 Zestafoni 3-3 Trnava
18:30 Petrolul Ploiesti 1-1 Flamurtari
18:45 Botev Plovdiv 1-0 SKN St. Polten
19:00 Brommapojkarna 3-0 Crusaders
19:00 M Boleslav 0-2 Siroki Brijeg
19:00 Neman Grodno 2-1 FH Hafnarfjordur
19:00 Rosenborg 4-0 Sligo Rovers
19:30 CFR Cluj 2-0 Jagodina
19:30 CSKA Sofia 1-0 Zimbru
19:30 Luzern 3-1 St.Johnstone
19:45 Litex Lovech 2-0 Diosgyor
20:00 Vikingur 0-2 Tromsoe
20:00 Zulte-Waregem 1-1 Zawisza Bydgoszcz
20:30 Bursaspor 2-0 Chikhura
20:30 Fk Metalurg Skopje 1-1 Zeljeznicar
20:30 JK Sillamae Kalev 0-0 FC Krasnodar
20:30 Molde 3-0 Gorica
20:30 RNK Split 1-3 Hapoel Beer Sheva
20:30 Rijeka 2-0 Ferencvaros
20:45 Aberdeen 2-0 FC Groningen
20:45 Derry City 2-1 Shakhtyor Soligorsk
20:45 Dundalk 0-1 Hajduk Split
20:45 Gyori ETO 1-0 IFK Gothenburg
20:45 Linfield 2-1 AIK
20:45 Motherwell 2-0 Stjarnan
21:00 FK Sarajevo 4-1 FK Haugesund
21:05 Cukaricki 2-2 SV Groedig



Seems it's fixed itself.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users