Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2013/2014 Prediction League

  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic
The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#31

Posted 10 July 2013 - 02:06 PM

9th July
Mika 3-1 Rudar Pljevlja
TPS 3-0 Jeunesse Esch
Differdange 2-0 Laci

10th July
Linfield 4-1 Fuglafjørdur

http://www.gtaforums...entry1062726135

11th July

Irish Pavlodar 0-2 Levski Sofia
Pyunik 3-0 Teteks
Khazar Lankoran 2-1 Sliema Wanderers
Ventspils 3-0 Broughton
Gefle 1-2 Trans Narva
Aktobe 1-1 Ganjasar
Zilina 2-0 Torpedo Kutaisi
Turnovo 2-1 Suduva
FC Santa Coloma 3-1 Breidablik
Mladost Podgorica 0-4 Videoton
Dudelange 2-0 Milsami Orhei
Qarabag 0-2 Metalurg Skopje
Inter Turku 2-0 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 2-0 Prestatyn
Skonto Riga 3-1 Tiraspol
Levadia Talinn 2-2 Bala Town
Dinamo Minks 3-1 Kruoja
La Valetta 2-0 La Fiorita
Zrinjski 0-1 UE Santa Coloma
Vaduz 4-0 Chikura
Rosenborg 2-0 Crusaiders
Celje 2-1 Tromso
Malmo 2-0 Drogheda
Mariehamn 0-2 Inter Baku
Dacia Chinsau 1-0 Teuta
Kukesi 1-2 Flora Talinn
Botev Plovdiv 0-1 Astana
HB Torshavn 2-0 Vestmaneya
Astra 0-0 Domzale
Vojvodina 1-2 Hibernians
Glentoran 0-1 Reykjavík
Honved 2-0 Celik Niksic
St. Patricks 1-2 Zalgiris
Libertas 0-2 Sarajevo

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#32

Posted 11 July 2013 - 06:43 AM

Irtysh Pavlodar 0-2 Levski Sofia
Pyunik 1-1 Teteks
Khazar Lankoran 0-0 Sliema Wanderers
Ventspils 1-0 Airbus UK Broughton
Gefle 3-0 Narva Trans
Aktobe 3-0 Gandzasar
Žilina 0-2 Torpedo Kutaisi
Turnovo 3-1 Sūduva Marijampolė
FC Santa Coloma 1-1 Breiðablik
Mladost Podgorica 1-4 Videoton
F91 Dudelange 2-1 Milsami Orhei
Qarabağ 3-1 Metalurg Skopje
Inter Turku 3-0 Víkingur
Liepājas Metalurgs 4-1 Prestatyn Town
Skonto 0-1 Tiraspol
Levadia Tallinn 3-0 Bala Town
Dinamo Minsk 4-0 Kruoja Pakruojis
Valetta 1-2 La Fiorita
Zrinjski Mostar 3-0 UE Santa Coloma
Vaduz 1-2 Chikhura Sachkhere
Rosenborg 3-0 Crusaders
Celje 2-0 Tromsø
Malmö FF 2-0 Drogheda United
Mariehamn 1-0 Inter Baku
Dacia Chişinău 2-0 Teuta Durrës
Kukësi 3-3 Flora Tallinn
Botev Plovdiv 2-0 Astana
HB 2-1 ÍBV
Astra Giurgiu 3-0 Domžale
Vojvodina 1-0 Hibernians
Glentoran 2-1 KR
Honvéd 2-0 Čelik Nikšić
St Patrick's Athletic 0-2 Žalgiris Vilnius
Libertas 1-0 Sarajevo

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#33

Posted 11 July 2013 - 08:58 PM

Qualifying 1st Round 2nd Leg

9th July
Mika-Rudar Pljevlja 1:1
TPS-Jeunesse Esch 2:1
Differdange-Laci 2:1

10th July
Linfield-Fuglafjørdur 3:0

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia 2:0
Pyunik-Teteks 1:0
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 1:0
Ventspils-Broughton 0:0
Gefle-Trans Narva 5:1
Aktobe-Ganjasar 2:1
Zilina-Torpedo Kutaisi 3:3
Turnovo-Suduva 2:2
FC Santa Coloma-Breidablik 0:0
Mladost Podgorica-Videoton 1:0
Dudelange-Milsami Orhei 0:0
Qarabag-Metalurg Skopje 1:0
Inter Turku-Vikingur 0:1
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 1:2
Skonto Riga-Tiraspol 0:1
Levadia Talinn-Bala Town 3:1
Dinamo Minsk-Kruoja 5:0
La Valetta-La Fiorita 1:0
Zrinjski-UE Santa Coloma 1:0
Vaduz-Chikura 1:1
Rosenborg-Crusaiders 7:2
Celje-Tromso 0:2
Malmo-Drogheda 2:0
Mariehamn-Inter Baku 0:2
Dacia Chinsau-Teuta 2:0
Kukesi-Flora Talinn 0:0
Botev Plovdiv-Astana 5:0
HB Torshavn-Vestmaneya 0:1
Astra-Domzale 2:0
Vojvodina-Hibernians 3:2
Glentoran-Reykjavík 0:3
Honved-Celik Niksic 9:0
St. Patricks-Zalgiris 1:2
Libertas-Sarajevo 1:2

League Table

1. MobBG 22.5 pts
2. Levindski 21.5 pts
3. miromiro 19 pts
3. AndyGanteks 19 pts
4. Frenzzy 17.5 pts
5. Der_Don 14.5 pts
6. Stefche 14 pts
7. Johnny Playert 12 pts
8. nycki88 11.5 pts
9. PrometheusX 10.5 pts
10. bud23 9.5 pts
11. NathanT 8 pts
12. AceKingston 0 pts

Qualifying 2nd Round 1st leg next week!

Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#34

Posted 11 July 2013 - 11:01 PM

Haha I knew I'd do sh*t at this, y'all better be scared for next weeks predictions, I'm going to be creeping up the table...

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#35

Posted 14 July 2013 - 02:45 PM

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg
Dila Gori-Aalborg
Ventspils-Jeunesse Esch
Mladost Podgorica-Senica
Qarabag-Piast
Honka-Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb
Zrinjski-Botev Plovdiv
Skonto Riga-Liberec
Beroe-Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset-Debrecen
Petrolul-Vikingur
Malmo-Hibernian
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran
Hodd-Aktobe
Rosenborg-St. Johnstone
Anorthosis-Gefle
Tromso-Inter Baku
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau
Geteborg-Trencin
Differdange-Utrecht
Valetta-Minsk
Kukesi-Sarajevo
Thun-Chikura
Jagodina-Rubin Kazan
Zalgiris-Pyunik
Xanti-Linfield
Sparta Prague-Hacken
Hajduk Split-Turnovo
Astra-Omonia Nicosia
Trabzon-Derry City
Vojvodina-Honved
Crvena Zvezda-Vestmaneya
Olimpija Ljubjana-Zilina
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja
Rijeka-Preystatin
Reykjavík-Standard Liege
Breidablik-Sturm






Frenzzy
  • Frenzzy

  • Members
  • Joined: 26 Jun 2013
  • None

#36

Posted 14 July 2013 - 03:56 PM Edited by Frenzzy, 16 July 2013 - 05:25 AM.

Qualifying 2nd round first leg

16th July

Levadia Talinn-Panduri 1:3

18th July

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 2-0
Dila Gori-Aalborg 2-1
Ventspils-Jeunesse Esch 1-1
Mladost Podgorica-Senica 0-1
Qarabag-Piast 2-3
Honka-Lech Poznan 5-1
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 3-1
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 2-0
Zrinjski-Botev Plovdiv 1-0
Skonto Riga-Liberec 0-2
Beroe-Hapoel Tel Aviv 1-1
Stromsgodset-Debrecen 2-1
Petrolul-Vikingur 2-1
Malmo-Hibernian 1-2
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3-1
Hodd-Aktobe 1-3
Rosenborg-St. Johnstone 3-0
Anorthosis-Gefle 3-2
Tromso-Inter Baku 1-0
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 0-2
Geteborg-Trencin 1-2
Differdange-Utrecht 0-1
Valetta-Minsk 2-1
Kukesi-Sarajevo 0-2
Thun-Chikura 1-0
Jagodina-Rubin Kazan 0-4
Zalgiris-Pyunik 1-1
Xanti-Linfield 0-3
Sparta Prague-Hacken 2-0
Hajduk Split-Turnovo 1-4
Astra-Omonia Nicosia 3-1
Trabzon-Derry City 3-0
Vojvodina-Honved 2-1
Crvena Zvezda-Vestmaneya 0-1
Olimpija Ljubjana-Zilina 2-0
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 3-2
Rijeka-Preystatin 2-0
Reykjavík-Standard Liege 0-2
Breidablik-Sturm 1-1

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#37

Posted 14 July 2013 - 04:02 PM

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1-3
Dila Gori-Aalborg 0-3
Ventspils-Jeunesse Esch 2-0
Mladost Podgorica-Senica 1-1
Qarabag-Piast 2-0
Honka-Lech Poznan 0-2
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 1-1
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 0-1
Zrinjski-Botev Plovdiv 0-3
Skonto Riga-Liberec 0-2
Beroe-Hapoel Tel Aviv 1-1
Stromsgodset-Debrecen 1-1
Petrolul-Vikingur 1-0
Malmo-Hibernian 2-0
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 2-1
Hodd-Aktobe 0-1
Rosenborg-St. Johnstone 2-0
Anorthosis-Gefle 1-0
Tromso-Inter Baku 1-0
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1-1
Geteborg-Trencin 0-0
Differdange-Utrecht 0-3
Valetta-Minsk 0-1
Kukesi-Sarajevo 0-2
Thun-Chikura 1-0
Jagodina-Rubin Kazan 0-5
Zalgiris-Pyunik 1-1
Xanti-Linfield 2-0
Sparta Prague-Hacken 2-0
Hajduk Split-Turnovo 3-1
Astra-Omonia Nicosia 0-1
Trabzon-Derry City 2-0
Vojvodina-Honved 2-0
Crvena Zvezda-Vestmaneya 5-0
Olimpija Ljubjana-Zilina 1-3
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 2-0
Rijeka-Preystatin 1-0
Reykjavík-Standard Liege 0-2
Breidablik-Sturm 0-2




Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#38

Posted 14 July 2013 - 09:06 PM

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1-3
Dila Gori-Aalborg 2-4
Ventspils-Jeunesse Esch 3-0
Mladost Podgorica-Senica 1-1
Qarabag-Piast 1-1
Honka-Lech Poznan 0-2
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 0-1
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 1-2
Zrinjski-Botev Plovdiv 1-2
Skonto Riga-Liberec 0-2
Beroe-Hapoel Tel Aviv 0-0
Stromsgodset-Debrecen 1-1
Petrolul-Vikingur 1-0
Malmo-Hibernian 2-2
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3-1
Hodd-Aktobe 1-0
Rosenborg-St. Johnstone 2-1
Anorthosis-Gefle 1-1
Tromso-Inter Baku 1-1
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1-1
Geteborg-Trencin 0-0
Differdange-Utrecht 0-2
Valetta-Minsk 1-2
Kukesi-Sarajevo 1-2
Thun-Chikura 3-0
Jagodina-Rubin Kazan 0-3
Zalgiris-Pyunik 1-1
Xanti-Linfield 3-2
Sparta Prague-Hacken 1-0
Hajduk Split-Turnovo 1-1
Astra-Omonia Nicosia 0-1
Trabzon-Derry City 2-1
Vojvodina-Honved 2-0
Crvena Zvezda-Vestmaneya 1-0
Olimpija Ljubjana-Zilina 1-2
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 0-0
Rijeka-Preystatin 1-0
Reykjavík-Standard Liege 3-1
Breidablik-Sturm 0-1

Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#39

Posted 15 July 2013 - 05:10 AM

Qualifying 2nd Round 1st Leg - 18th July

Irtish Pavlodar 2-0 Siroki Brijeg
Dila Gori 1-2 Aalborg
Ventspils 2-1 Jeunesse Esch
Mladost Podgorica 1-0 Senica
Qarabag 3-1 Piast
Honka 0-2 Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk 0-0 Milsami Orhei
Dinamo Minsk 2-1 Lokomotiva Zagreb
Zrinjski 1-3 Botev Plovdiv
Skonto Riga 2-2 Liberec
Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset 1-2 Debrecen
Petrolul 2-1 Vikingur
Malmo 2-1 Hibernian
Maccabi Haifa 3-1 Khazar Lankoran
Hodd 1-2 Aktobe
Rosenborg 2-0 St. Johnstone
Anorthosis 2-0 Gefle
Tromso 3-2 Inter Baku
Chernomorets Odessa 1-0 Dacia Chinsau
Geteborg 1-0 Trencin
Differdange 0-1 Utrecht
Valetta 0-2 Minsk
Kukesi 1-3 Sarajevo
Thun 2-1 Chikura
Jagodina 0-1 Rubin Kazan
Zalgiris 0-2 Pyunik
Xanti 2-0 Linfield
Sparta Prague 3-1 Hacken
Hajduk Split 3-0 Turnovo
Astra 1-2 Omonia Nicosia
Trabzon 2-0 Derry City
Vojvodina 0-1 Honved
Crvena Zvezda 2-0 Vestmaneya
Olimpija Ljubjana 1-3 Zilina
Slask Wroclaw 2-1 Rudar Pljevlja
Rijeka 4-0 Preystatin
Reykjavík 1-4 Standard Liege
Breidablik 0-2 Sturm

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#40

Posted 15 July 2013 - 05:39 PM Edited by AndyGanteks, 15 July 2013 - 05:41 PM.

Small fixage, i just saw on livescore, one game will be on tuesday, please add it to your predictions post. For some reason the game doesn't appear on UEFA EL site though, quite weird. confused.gif

16th July

Levadia Talinn-Panduri 2:2

18th July

Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 1:0
Dila Gori-Aalborg 1:1
Ventspils-Jeunesse Esch 2:0
Mladost Podgorica-Senica 0:2
Qarabag-Piast 1:0
Honka-Lech Poznan 3:1
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 3:2
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 4:0
Zrinjski-Botev Plovdiv 0:0
Skonto Riga-Liberec 2:2
Beroe-Hapoel Tel Aviv 3:3
Stromsgodset-Debrecen 0:1
Petrolul-Vikingur 2:1
Malmo-Hibernian 2:0
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 3:1
Hodd-Aktobe 2:2
Rosenborg-St. Johnstone 5:0
Anorthosis-Gefle 3:0
Tromso-Inter Baku 3:1
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 1:1
Geteborg-Trencin 3:1
Differdange-Utrecht 0:2
Valetta-Minsk 1:1
Kukesi-Sarajevo 1:2
Thun-Chikura 4:2
Jagodina-Rubin Kazan 2:3
Zalgiris-Pyunik 3:0
Xanti-Linfield 2:0
Sparta Prague-Hacken 3:0
Hajduk Split-Turnovo 5:1
Astra-Omonia Nicosia 2:2
Trabzon-Derry City 1:0
Vojvodina-Honved 2:1
Crvena Zvezda-Vestmaneya 3:0
Olimpija Ljubjana-Zilina 1:0
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 4:0
Rijeka-Preystatin 1:0
Reykjavík-Standard Liege 1:3
Breidablik-Sturm 4:3

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#41

Posted 15 July 2013 - 07:07 PM

Levadia Talinn 1-5 Pandurii Târgu Jiu

Miro
  • Miro

    Time Killa™

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None
  • GTANet Contribution Award [Newbie Guide]
    Most Improved 2010

#42

Posted 15 July 2013 - 07:13 PM

Tuesday July 16th, 2013
Levadia Talinn 1-3 Pandurii Târgu Jiu

Thursday July 18th, 2013
Irtish Pavlodar 0-2 Siroki Brijeg
Dila Gori 1-2 Aalborg
Ventspils 2-1 Jeunesse Esch
Mladost Podgorica 2-2 Senica
Qarabag 1-1 Piast
Honka 1-3 Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk 0-0 Milsami Orhei
Dinamo Minsk 2-1 Lokomotiva Zagreb
Zrinjski 1-4 Botev Plovdiv
Skonto Riga 0-1 SlovanLiberec
Beroe 0-3 Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset 1-2 Debrecen
Petrolul Ploiesti 2-1 Vikingur
Malmo 3-0 Hibernian
Maccabi Haifa 4-1Khazar Lankoran
Hodd 1-3 Aktobe
Rosenborg 2-0-St. Johnstone
Anorthosis 3-1 Gefle
Tromso 1-3 Inter Baku
Chernomorets Odessa 4-1 Dacia Chinsau
Geteborg 1-1 Trencin
Differdange 0-3 Utrecht
Valetta 1-4 Minsk
Kukesi 0-2 Sarajevo
Thun-Chikura 1-0
Jagodina 0-6 Rubin Kazan
Zalgiris 2-2 Pyunik
Xanti 3-2 Linfield
Sparta Prague 4-0 Hacken
Hajduk Split 3-1 Turnovo
Astra 1-1 Omonia Nicosia
Trabzon 3-1 Derry City
Vojvodina 2-0 Honved
Crvena Zvezda 4-1 Vestmaneya
Olimpija Ljubjana 0-3 Zilina
Slask Wroclaw 3-1 Rudar Pljevlja
Rijeka 3-1 Preystatin
Reykjavík 0-3Standard Liege
Breidablik 1-2 Sturm

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#43

Posted 15 July 2013 - 09:04 PM

Tuesday July 16th, 2013
Levadia Talinn 2-3 Pandurii Târgu Jiu

Thursday July 18th, 2013
Irtish Pavlodar 2-1 Siroki Brijeg
Dila Gori 1-2 Aalborg
Ventspils 2-0 Jeunesse Esch
Mladost Podgorica 0-1 Senica
Qarabag 2-2 Piast
Honka 0-2 Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk 2-0 Milsami Orhei
Dinamo Minsk 2-0 Lokomotiva Zagreb
Zrinjski 1-2 Botev Plovdiv
Skonto Riga 1-2 SlovanLiberec
Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset 1-1 Debrecen
Petrolul Ploiesti 3-0 Vikingur
Malmo 2-1 Hibernian
Maccabi Haifa 2-0Khazar Lankoran
Hodd 1-3 Aktobe
Rosenborg 1-0-St. Johnstone
Anorthosis 2-0 Gefle
Tromso 2-0 Inter Baku
Chernomorets Odessa 4-1 Dacia Chinsau
Geteborg 1-1 Trencin
Differdange 1-4 Utrecht
Valetta 1-4 Minsk
Kukesi 0-2 Sarajevo
Thun-Chikura 2-0
Jagodina 0-4 Rubin Kazan
Zalgiris 2-0 Pyunik
Xanti 3-1 Linfield
Sparta Prague 3-0 Hacken
Hajduk Split 2-1 Turnovo
Astra 0-0 Omonia Nicosia
Trabzon 4-0 Derry City
Vojvodina 1-1 Honved
Crvena Zvezda 2-0 Vestmaneya
Olimpija Ljubjana 2-1 Zilina
Slask Wroclaw 2-0 Rudar Pljevlja
Rijeka 2-1 Preystatin
Reykjavík 1-3 Standard Liege
Breidablik 0-3 Sturm

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#44

Posted 16 July 2013 - 03:30 AM

Tuesday July 16th, 2013
Levadia Talinn 0-3 Pandurii Târgu Jiu

Thursday July 18th, 2013
Irtish Pavlodar 2-0 Siroki Brijeg
Dila Gori 1-2 Aalborg
Ventspils 3-0 Jeunesse Esch
Mladost Podgorica 1-1 Senica
Qarabag 2-1 Piast
Honka 0-2 Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk 2-1 Milsami Orhei
Dinamo Minsk 1-0 Lokomotiva Zagreb
Zrinjski 0-2 Botev Plovdiv
Skonto Riga 1-3 SlovanLiberec
Beroe 0-2 Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset 1-0 Debrecen
Petrolul Ploiesti 4-0 Vikingur
Malmo 2-0 Hibernian
Maccabi Haifa 2-0 Khazar Lankoran
Hodd 0-2 Aktobe
Rosenborg 2-0 St. Johnstone
Anorthosis 3-0 Gefle
Tromso 2-1 Inter Baku
Chernomorets Odessa 3-1 Dacia Chinsau
Geteborg 3-1 Trencin
Differdange 0-2 Utrecht
Valetta 0-2 Minsk
Kukesi 0-1 Sarajevo
Thun-Chikura 3-0
Jagodina 0-2 Rubin Kazan
Zalgiris 2-1 Pyunik
Xanti 4-1 Linfield
Sparta Prague 3-2 Hacken
Hajduk Split 2-0 Turnovo
Astra 1-0 Omonia Nicosia
Trabzon 5-0 Derry City
Vojvodina 2-1 Honved
Crvena Zvezda 3-0 Vestmaneya
Olimpija Ljubjana 2-2 Zilina
Slask Wroclaw 2-0 Rudar Pljevlja
Rijeka 3-0 Preystatin
Reykjavík 0-2 Standard Liege
Breidablik 0-2 Sturm

Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#45

Posted 16 July 2013 - 09:49 AM

Tuesday July 16th, 2013
Levadia Talinn 1-2 Pandurii Târgu Jiu

Thursday July 18th, 2013
Irtish Pavlodar 3-0 Siroki Brijeg
Dila Gori 3-2 Aalborg
Ventspils 1-1 Jeunesse Esch
Mladost Podgorica 2-1 Senica
Qarabag 2-1 Piast
Honka 0-3 Lech Poznan
Shakhtar Soligorsk 2-1 Milsami Orhei
Dinamo Minsk 2-0 Lokomotiva Zagreb
Zrinjski 0-1 Botev Plovdiv
Skonto Riga 0-3 SlovanLiberec
Beroe 0-4 Hapoel Tel Aviv
Stromsgodset 1-4 Debrecen
Petrolul Ploiesti 2-0 Vikingur
Malmo 0-2 Hibernian
Maccabi Haifa 5-0 Khazar Lankoran
Hodd 0-2 Aktobe
Rosenborg 4-0 St. Johnstone
Anorthosis 0-2 Gefle
Tromso 2-0 Inter Baku
Chernomorets Odessa 3-0 Dacia Chinsau
Geteborg 3-1 Trencin
Differdange 2-4 Utrecht
Valetta 0-2 Minsk
Kukesi 0-3 Sarajevo
Thun 3-0 Chikura
Jagodina 0-2 Rubin Kazan
Zalgiris 2-1 Pyunik
Xanti 2-0 Linfield
Sparta Prague 5-1 Hacken
Hajduk Split 2-0 Turnovo
Astra 0-0 Omonia Nicosia
Trabzon 2-0 Derry City
Vojvodina 2-1 Honved
Crvena Zvezda 3-3 Vestmaneya
Olimpija Ljubjana 1-2 Zilina
Slask Wroclaw 3-0 Rudar Pljevlja
Rijeka 2-0 Preystatin
Reykjavík 0-4 Standard Liege
Breidablik 1-1 Sturm

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#46

Posted 19 July 2013 - 10:40 AM

Qualifying 2nd Round 1st Leg

16th July
Levadia Talinn-Panduri 0:0

18th July
Irtish Pavlodar-Siroki Brijeg 3:2
Dila Gori-Aalborg 3:0
Ventspils-Jeunesse Esch 1:0
Mladost Podgorica-Senica 2:2
Qarabag-Piast 2:1
Honka-Lech Poznan 1:3
Shakhtar Soligorsk-Milsami Orhei 1:1
Dinamo Minsk-Lokomotiva Zagreb 1:2
Zrinjski-Botev Plovdiv 1:1
Skonto Riga-Liberec 2:1
Beroe-Hapoel Tel Aviv 1:4
Stromsgodset-Debrecen 2:2
Petrolul-Vikingur 3:0
Malmo-Hibernian 2:0
Maccabi Haifa-Khazar Lankoran 2:0
Hodd-Aktobe 1:0
Rosenborg-St. Johnstone 0:1
Anorthosis-Gefle 3:0
Tromso-Inter Baku 2:0
Chernomorets Odessa-Dacia Chinsau 2:0
Geteborg-Trencin 0:0
Differdange-Utrecht 2:1
Valetta-Minsk 1:1
Kukesi-Sarajevo 3:2
Thun-Chikura 2:0
Jagodina-Rubin Kazan 2:3
Zalgiris-Pyunik 2:0
Xanti-Linfield 0:1
Sparta Prague-Hacken 2:2
Hajduk Split-Turnovo 2:1
Astra-Omonia Nicosia 1:1
Trabzon-Derry City 4:2
Vojvodina-Honved 2:0
Crvena Zvezda-Vestmaneya 2:0
Olimpija Ljubjana-Zilina 3:1
Slask Wroclaw-Rudar Pljevlja 4:0
Rijeka-Preystatin 5:0
Reykjavík-Standard Liege 1:3
Breidablik-Sturm 0:0

League Table

1. MobBG 35.5 pts
2. Levindski 34.5 pts
3. AndyGanteks 33.5 pts
4. miromiro 31.5 pts
5. Frenzzy 25.5 pts
6. bud23 25 pts
7. Der_Don 24.5 pts
8. PrometheusX 21.5 pts
9. NathanT 17.5 pts
10. Stefche 14 pts
11. Johnny Playert 12 pts
12. nycki88 11.5 pts
13. AceKingston 0 pts

2nd legs next week.

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#47

Posted 21 July 2013 - 11:31 AM

2nd legs 25th jul if uefa site aint wrong again

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk
Trencin-Goteborg
Zilina-Olimpija Ljubjana
Piast-Karabakh
Turnovo-Hajduk Split
Jeunesse Esch-Ventspils-
Chikura-Thun
Aktobe-Hodd
Rubin Kazan-Jagodina
Pyunik-Zalgiris
Minsk-Valetta
Sturn-Breidablik
Inter Baku-Tromso
Khazar Lankoran-Maccabi Haifa
Gefle-Anorthosis
Hapoel Tel Aviv-Beroe
Hacken-Sparta Prague
Omonia Nicosia-Astra
Liberec-Skonto Riga
Panduri-Levadia Talinn
Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv-Zrinjski
Senica-Mladost Podgorica
Utrecht-Differdange
Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk
Vikingur-Petrolul
Prestatyin-Rijeka
Aalborg-Dila Gori
Debrecen-Stromsgodset
Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw
Standard Liege-Reykjavik
Vestmaneya-Crvena Zvezda
Honved-Vojvodina
Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar
St. Johnstone-Rosenborg
Derry City-Trabzon
Hibernian-Malmo
Linfield-Xanti
Lech Poznan-Honka
Sarajevo-Kukesi


Der_Don
  • Der_Don

    2014 FIFA WC Prediction League 15th place.

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008
  • None

#48

Posted 21 July 2013 - 01:29 PM

Milsami Orhei 2- 0Shakhtar Soligorsk
Trencin 0-1 Goteborg
Zilina 3-1 Olimpija Ljubjana
Piast 1-2 Karabakh
Turnovo 0-2 Hajduk Split
Jeunesse Esch 1-3 Ventspils
Chikura 0-1 Thun
Aktobe 2-2 Hodd
Rubin Kazan 3-0 Jagodina
Pyunik 2-0 Zalgiris
Minsk 4-0 Valetta
Sturn 3-1 Breidablik
Inter Baku 0-0 Tromso
Khazar Lankoran 1-2 Maccabi Haifa
Gefle 0-2 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 2-0 Beroe
Hacken 0-2 Sparta Prague
Omonia Nicosia 3-0 Astra
Liberec 1-1 Skonto Riga
Panduri 2-1 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 2-0 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 2-1 Zrinjski
Senica 0-1 Mladost Podgorica
Utrecht 2-0 Differdange
Lokomotiva Zagreb 2-1 Dinamo Minsk
Vikingur 3-1 Petrolul
Prestatyin 1-1 Rijeka
Aalborg 2-0 Dila Gori
Debrecen 2-2 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 1-2 Slask Wroclaw
Standard Liege 2-0 Reykjavik
Vestmaneya 0-3 Crvena Zvezda
Honved 2-0 Vojvodina
Siroki Brijeg 2-1 Irtish Pavlodar
St. Johnstone 0-2 Rosenborg
Derry City 0-3 Trabzon
Hibernian 1-2 Malmo
Linfield 0-1 Xanti
Lech Poznan 3-1 Honka
Sarajevo 2-0 Kukesi

Nlwt
  • Nlwt

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • Lesotho

#49

Posted 21 July 2013 - 02:04 PM

Milsami Orhei 1- 0 Shakhtar Soligorsk
Trencin 1-1 Goteborg
Zilina 2-2 Olimpija Ljubjana
Piast 3-0 Karabakh
Turnovo 1-0 Hajduk Split
Jeunesse Esch 0-1 Ventspils
Chikura 1-1 Thun
Aktobe 3-2 Hodd
Rubin Kazan 3-0 Jagodina
Pyunik 2-1 Zalgiris
Minsk 3-1 Valetta
Sturn 2-0 Breidablik
Inter Baku 1-1 Tromso
Khazar Lankoran 0-2 Maccabi Haifa
Gefle 1-0 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 2-2 Beroe
Hacken 1-1 Sparta Prague
Omonia Nicosia 0-1 Astra
Liberec 3-0 Skonto Riga
Panduri 2-1 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 2-0 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski
Senica 2-0 Mladost Podgorica
Utrecht 2-0 Differdange
Lokomotiva Zagreb 1-0 Dinamo Minsk
Vikingur 1-1 Petrolul
Prestatyin 0-1 Rijeka
Aalborg 2-0 Dila Gori
Debrecen 0-0 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 2-2 Slask Wroclaw
Standard Liege 4-1 Reykjavik
Vestmaneya 0-3 Crvena Zvezda
Honved 2-0 Vojvodina
Siroki Brijeg 3-0 Irtish Pavlodar
St. Johnstone 0-2 Rosenborg
Derry City 0-3 Trabzon
Hibernian 1-2 Malmo
Linfield 0-1 Xanti
Lech Poznan 1-1 Honka
Sarajevo 2-0 Kukesi

Frenzzy
  • Frenzzy

  • Members
  • Joined: 26 Jun 2013
  • None

#50

Posted 21 July 2013 - 02:36 PM

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 3-1
Trencin-Goteborg 0-1
Zilina-Olimpija Ljubjana 1-2
Piast-Karabakh 2-1
Turnovo-Hajduk Split 2-2
Jeunesse Esch-Ventspil 1-0
Chikura-Thun 0-0
Aktobe-Hodd 1-1
Rubin Kazan-Jagodina 3-0
Pyunik-Zalgiris 1-2
Minsk-Valetta 3-1
Sturn-Breidablik 2-0
Inter Baku-Tromso 0-1
Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 3-0
Gefle-Anorthosis 0-1
Hapoel Tel Aviv-Beroe 2-0
Hacken-Sparta Prague 0-4
Omonia Nicosia-Astra 2-1
Liberec-Skonto Riga 0-1
Panduri-Levadia Talinn 3-2
Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 1-0
Botev Plovdiv-Zrinjski 2-2
Senica-Mladost Podgorica 3-1
Utrecht-Differdange 1-2
Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 0-1
Vikingur-Petrolul 2-1
Prestatyin-Rijeka 0-3
Aalborg-Dila Gori 3-1
Debrecen-Stromsgodset 0-0
Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 5-1
Standard Liege-Reykjavik 2-0
Vestmaneya-Crvena Zvezda 1-1
Honved-Vojvodina 0-1
Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 1-3
St. Johnstone-Rosenborg 2-0
Derry City-Trabzon 2-0
Hibernian-Malmo 2-1
Linfield-Xanti 1-2
Lech Poznan-Honka 4-1
Sarajevo-Kukesi 0-2

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#51

Posted 22 July 2013 - 10:24 AM

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 2:1
Trencin-Goteborg 2:0
Zilina-Olimpija Ljubjana 1:1
Piast-Karabakh 3:1
Turnovo-Hajduk Split 1:1
Jeunesse Esch-Ventspils 0:1
Chikura-Thun 2:0
Aktobe-Hodd 2:0
Rubin Kazan-Jagodina 0:2
Pyunik-Zalgiris 0:1
Minsk-Valetta 2:1
Sturm-Breidablik 1:0
Inter Baku-Tromso 2:2
Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 1:1
Gefle-Anorthosis 0:0
Hapoel Tel Aviv-Beroe 3:0
Hacken-Sparta Prague 3:2
Omonia Nicosia-Astra 0:2
Liberec-Skonto Riga 4:1
Panduri-Levadia Talinn 2:2
Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 0:0
Botev Plovdiv-Zrinjski 2:1
Senica-Mladost Podgorica 3:0
Utrecht-Differdange 5:0
Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 1:2
Vikingur-Petrolul 1:1
Prestatyin-Rijeka 0:3
Aalborg-Dila Gori 3:0
Debrecen-Stromsgodset 4:0
Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 2:4
Standard Liege-Reykjavik 5:1
Vestmaneya-Crvena Zvezda 0:1
Honved-Vojvodina 2:0
Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 3:1
St. Johnstone-Rosenborg 1:1
Derry City-Trabzon 2:0
Hibernian-Malmo 0:1
Linfield-Xanti 1:0
Lech Poznan-Honka 1:1
Sarajevo-Kukesi 2:0

Ari Gold
  • Ari Gold

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009
  • None

#52

Posted 22 July 2013 - 11:54 AM

Milsami Orhei 1-0 Shakhtyor Salihorsk
Trencin 1-0 IFK Goteborg
Zilina 1-2 Olimpija Ljubljana
Piast Gliwice 1-1 Qarabag
Turnovo 0-1 Hajduk Split
Jeunesse Esch 0-0 Ventspils
Chikhura Sachkere 0-1 Thun
Aktobe 0-0 Hodd
Rubin Kazan 3-1 Jagodina
Pyunik 0-1 Zalgiris Vilnius
Minsk 1-0 Valetta
Sturm Graz 1-0 Breidablik
Inter Baku 0-1 Tromso
Khazar Lankoran 0-1 Maccabi Haifa
Gefle 0-2 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 4-0 Beroe Stara Zagora
Hacken 2-1 Sparta Prague
Omonia 1-0 Astra Giurgiu
Slovan Liberec 1-1 Skonto
Panduri Targu Jiu 1-0 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 0-1 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 1-0 Zrinjski Mostar
Senica 2-1 Mladost Podgorica
Utrecht 1-1 Differdange 03
Lokomotiva 2-0 Dinamo Minsk
Vikingur 0-2 Petrolul Ploiesti
Prestatyn Town 0-4 Rijeka
AaB 0-3 Dila Gori
Debrecen 2-1 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 0-3 Slask Wroclaw
Standard Liege 3-0 KR
IBV 0-1 Crvena Zvezda
Honved 0-1 Vojvodina
Siroki Brijeg 2-2 Irtysh Pavlodar
St. Johnstone 2-0 Rosenborg
Derry City 2-3 Trabzonspor
Hibernian 0-1 Malmo FF
Linfield 2-0 Xanti
Lech Poznan 3-0 Honka
Sarajevo 2-2 Kukesi

Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#53

Posted 22 July 2013 - 01:32 PM

Milsami Orhei 0-0 Shakhtyor Salihorsk
Trencin 1-2 IFK Goteborg
Zilina 2-2 Olimpija Ljubljana
Piast Gliwice 0-1 Qarabag
Turnovo 0-2 Hajduk Split
Jeunesse Esch 1-0 Ventspils
Chikhura Sachkere 0-2 Thun
Aktobe 1-1 Hodd
Rubin Kazan 5-1 Jagodina
Pyunik 0-2 Zalgiris Vilnius
Minsk 2-0 Valetta
Sturm Graz 2-0 Breidablik
Inter Baku 0-1 Tromso
Khazar Lankoran 0-4 Maccabi Haifa
Gefle 3-0 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 5-0 Beroe Stara Zagora
Hacken 0-3 Sparta Prague
Omonia 2-0 Astra Giurgiu
Slovan Liberec 1-3 Skonto
Panduri Targu Jiu 0-0 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 0-1 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski Mostar
Senica 1-1 Mladost Podgorica
Utrecht 3-1 Differdange 03
Lokomotiva 0-2 Dinamo Minsk
Vikingur 0-1 Petrolul Ploiesti
Prestatyn Town 1-2 Rijeka
AaB 0-2 Dila Gori
Debrecen 4-1 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 0-2 Slask Wroclaw
Standard Liege 5-0 KR
IBV 0-0 Crvena Zvezda
Honved 0-2 Vojvodina
Siroki Brijeg 2-2 Irtysh Pavlodar
St. Johnstone 0-2 Rosenborg
Derry City 2-4 Trabzonspor
Hibernian 2-0 Malmo FF
Linfield 2-0 Xanti
Lech Poznan 4-0 Honka
Sarajevo 3-2 Kukesi

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007
  • None

#54

Posted 22 July 2013 - 04:12 PM

2nd legs 25th jul if uefa site aint wrong again

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 0-1
Trencin-Goteborg 0-1
Zilina-Olimpija Ljubjana 2-0
Piast-Karabakh 0-1
Turnovo-Hajduk Split 0-1
Jeunesse Esch-Ventspils 0-2
Chikura-Thun 0-2
Aktobe-Hodd 2-1
Rubin Kazan-Jagodina 5-0
Pyunik-Zalgiris 0-1
Minsk-Valetta 2-1
Sturn-Breidablik 1-1
Inter Baku-Tromso 0-0
Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 0-2
Gefle-Anorthosis 0-1
Hapoel Tel Aviv-Beroe 2-0
Hacken-Sparta Prague 0-2
Omonia Nicosia-Astra 1-0
Liberec-Skonto Riga 2-0
Panduri-Levadia Talinn 1-1
Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 0-2
Botev Plovdiv-Zrinjski 2-0
Senica-Mladost Podgorica 2-0
Utrecht-Differdange 2-0
Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 2-0
Vikingur-Petrolul 2-1
Prestatyin-Rijeka 0-2
Aalborg-Dila Gori 2-1
Debrecen-Stromsgodset 2-3
Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 0-2
Standard Liege-Reykjavik 2-0
Vestmaneya-Crvena Zvezda 0-3
Honved-Vojvodina 0-2
Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 10-11
St. Johnstone-Rosenborg 0-2
Derry City-Trabzon
Hibernian-Malmo 0-3
Linfield-Xanti 0-2
Lech Poznan-Honka 3-0
Sarajevo-Kukesi 3-0


Miro
  • Miro

    Time Killa™

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None
  • GTANet Contribution Award [Newbie Guide]
    Most Improved 2010

#55

Posted 22 July 2013 - 11:55 PM

Thursday July 25th, 2013
Milsami Orhei 1-2 Shakhtar Soligorsk
Trencin 1-2 Goteborg
Zilina 2-1 Olimpija Ljubjana
Piast 3-2 Karabakh
Turnovo 0-2Hajduk Split
Jeunesse Esch 1-1 Ventspils
Chikura 0-3 Thun
Aktobe 1-2 Hodd
Rubin Kazan 6-0Jagodina
Pyunik 1-3Zalgiris
Minsk 3-2Valetta
Sturn 3-1 Breidablik
Inter Baku 1-1 Tromso
Khazar Lankoran 0-4 Maccabi Haifa
Gefle 1-2 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 4-1 Beroe
Hacken 0-1 Sparta Prague
Omonia Nicosia 2-0 Astra
Liberec 3-1 Skonto Riga
Pandurii Targu Jiu 2-0 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 1-3Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 3-0 Zrinjski
Senica 1-0 Mladost Podgorica
Utrecht 3-1 Differdange
Lokomotiva Zagreb 1-1 Dinamo Minsk
Vikingur 0-2 Petrolul
Prestatyin 0-1 Rijeka
Aalborg 2-0 Dila Gori
Debrecen 3-2 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 0-2 Slask Wroclaw
Standard Liege 4-2 Reykjavik
Vestmaneya 1-2 Crvena Zvezda
Honved 2-4 Vojvodina
Siroki Brijeg 1-0 Irtish Pavlodar
St. Johnstone 1-3 Rosenborg
Derry City 1-1 Trabzon
Hibernian 0-1 Malmo
Linfield 2-3 Xanti
Lech Poznan 4-1 Honka
Sarajevo 3-1 Kukesi

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#56

Posted 25 July 2013 - 03:39 AM

Thursday July 25, 2013

Milsami Orhei 0-2 Shakhtar Soligorsk
Trencin 1-1 Goteborg
Zilina 2-2 Olimpija Ljubjana
Piast 3-1 Karabakh
Turnovo 0-2 Hajduk Split
Jeunesse Esch 0-0 Ventspils
Chikhura 0-1 Thun
Aktobe 1-0 Hodd
Rubin Kazan 3-0 Jagodina
Pyunik 1-1 Zalgiris
Minsk 3-1 Valetta
Sturn 4-0 Breidablik
Inter Baku 3-1 Tromso
Khazar Lankoran 0-2 Maccabi Haifa
Gefle 0-0 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 2-0 Beroe
Hacken 0-1 Sparta Prague
Omonia Nicosia 2-1 Astra
Liberec 3-1 Skonto Riga
Pandurii Targu Jiu 4-0 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 1-2 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski
Senica 2-0 Mladost Podgorica
Utrecht 3-0 Differdange
Lokomotiva Zagreb 2-1 Dinamo Minsk
Vikingur 0-1 Petrolul
Prestatyin 0-1 Rijeka
Aalborg 1-0 Dila Gori
Debrecen 2-2 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 1-2 Slask Wroclaw
Standard Liege 4-1 Reykjavik
Vestmaneya 0-2 Crvena Zvezda
Honved 1-2 Vojvodina
Siroki Brijeg 1-1 Irtish Pavlodar
St. Johnstone 1-1 Rosenborg
Derry City 0-1 Trabzon
Hibernian 1-1 Malmo
Linfield 1-3 Xanti
Lech Poznan 4-0 Honka
Sarajevo 3-2 Kukesi

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#57

Posted 25 July 2013 - 12:02 PM

Thursday July 25, 2013

Milsami Orhei 1-1 Shakhtar Soligorsk
Trencin 2-1 Goteborg
Zilina 2-0 Olimpija Ljubjana
Piast 2-1 Karabakh
Turnovo 1-2 Hajduk Split
Jeunesse Esch 0-1 Ventspils
Chikhura 0-2 Thun
Aktobe 1-0 Hodd
Rubin Kazan 4-1 Jagodina
Pyunik 1-2 Zalgiris
Minsk 3-0 Valetta
Sturn 3-0 Breidablik
Inter Baku 2-0 Tromso
Khazar Lankoran 1-2 Maccabi Haifa
Gefle 1-0 Anorthosis
Hapoel Tel Aviv 3-0 Beroe
Hacken 1-1 Sparta Prague
Omonia Nicosia 2-0 Astra
Liberec 2-1 Skonto Riga
Pandurii Targu Jiu 3-0 Levadia Talinn
Dacia Chinsau 1-2 Chernomorets Odesa
Botev Plovdiv 2-0 Zrinjski
Senica 2-0 Mladost Podgorica
Utrecht 4-1 Differdange
Lokomotiva Zagreb 1-1 Dinamo Minsk
Vikingur 1-1 Petrolul
Prestatyin 0-2 Rijeka
Aalborg 2-0 Dila Gori
Debrecen 2-1 Stromsgodset
Rudar Pljevlja 1-3 Slask Wroclaw
Standard Liege 3-1 Reykjavik
Vestmaneya 1-1 Crvena Zvezda
Honved 2-0 Vojvodina
Siroki Brijeg 1-0 Irtish Pavlodar
St. Johnstone 3-2 Rosenborg
Derry City 1-2 Trabzon
Hibernian 2-0 Malmo
Linfield 1-2 Xanti
Lech Poznan 3-0 Honka
Sarajevo 4-1 Kukesi

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#58

Posted 25 July 2013 - 09:25 PM

Quaifying Round 2 - 2nd Legs

Milsami Orhei-Shakhtar Soligorsk 1:1
Trencin-Goteborg 2:1
Zilina-Olimpija Ljubjana 2:0
Piast-Karabakh 2:2
Turnovo-Hajduk Split 1:1
Jeunesse Esch-Ventspils 1:4
Chikura-Thun 1:3
Aktobe-Hodd 2:0
Rubin Kazan-Jagodina 1:0
Pyunik-Zalgiris 1:1
Minsk-Valetta 2:0
Sturm-Breidablik 0:1
Inter Baku-Tromso 1:0
Khazar Lankoran-Maccabi Haifa 0:8
Gefle-Anorthosis 4:0
Hapoel Tel Aviv-Beroe 2:2
Hacken-Sparta Prague 1:0
Omonia Nicosia-Astra 1:2
Liberec-Skonto Riga 1:0
Panduri-Levadia Talinn 4:0
Dacia Chinsau-Chernomorets Odesa 2:1
Botev Plovdiv-Zrinjski 2:0
Senica-Mladost Podgorica 0:1
Utrecht-Differdange 3:3
Lokomotiva Zagreb-Dinamo Minsk 2:3
Vikingur-Petrolul 0:4
Prestatyin-Rijeka 0:3
Aalborg-Dila Gori 0:0
Debrecen-Stromsgodset 0:3
Rudar Pljevlja-Slask Wroclaw 2:2
Standard Liege-Reykjavik 3:1
Vestmaneya-Crvena Zvezda 0:0
Honved-Vojvodina 1:3
Siroki Brijeg-Irtish Pavlodar 2:0
St. Johnstone-Rosenborg 1:1
Derry City-Trabzon 0:3
Hibernian-Malmo 0:7
Linfield-Xanti 1:2
Lech Poznan-Honka 2:1
Sarajevo-Kukesi 0:0

League Table

1. MobBG 45.5 pts
1. Levindski 45.5 pts
2. AndyGanteks 43 pts
3. miromiro 39.5 pts
4. bud23 38.5 pts
5. Der_Don 33.5 pts
6. Frenzzy 32.5 pts
7. PrometheusX 30.5 pts
8. NathanT 29 pts
9. Stefche 23 pts
10. Johnny Playert 12 pts
11. nycki88 11.5 pts
12. AceKingston 0 pts

3rd round 1st legs next week. tounge.gif

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica
  • Contribution Award [Sports]
    Most Skilled Player 2013
    Best Event 2013 "GTAF Gang League 2013"
    Most Valuable Player 2012
    Best Contributor [Multiplayer] 2012
    Most Valuable Player 2011
    Winner of World Cup 2010 Prediction League
    Best Event 2010 "GTAF Gang League 2010"
    Most Valuable Player 2010
    Best Team Player 2010

#59

Posted 28 July 2013 - 05:33 PM

QUOTE (AndyGanteks @ Thursday, Jul 25 2013, 23:25)
3rd round 1st legs

1st August

Trencin-Astra
Petrolul-Vitesse
Ventspils-Maccabi Haifa
Dinamo Minsk-Trabzon
Aktobe-Breidablik
Jablonec-Strømsgodset
Karabaq-Gefle
Minsk-St. Johnstone
Chernomorets Odessa-Crvena Zvezda
Randers-Rubin Kazan
Zalgiris-Lech Poznan
Tromso-Differdange
Hacken-Thun
Vojvodina-Bursa
Rijeka-Zilina
Botev Plovdiv-Stuttgart
Kukesi-Metalurg Donetsk
Panduri-Hapoel Tel Aviv
Liberec-Zurich
Saint Etienne-Milsami Orhei
Asteras Triipolis-Rapid Vienna
Xanti-Standard Liege
Swansea-Malmo
Siroki Brijeg-Udinese
Slask Wroclaw-Club Brugge
Motherwell-Kuban
Hajduk Split-Dila Gori
Estoril-Hapoel Ramat Gan
Sevilla-Mladost Podgorica





Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England
  • Best Avatar 2012
    Winner of Euro 2012 Prediction League

#60

Posted 28 July 2013 - 05:48 PM

Ive started a little late but ill just join in now, and win this f*cking thing tounge.gif

Trencin 1 - 2 Astra
Petrolul 0 - 3 Vitesse
Ventspils 1 - 3 Maccabi Haifa
Dinamo Minsk 2 - 1 Trabzon
Aktobe 1 - 1 Breidablik
Jablonec 0 - 2 Strømsgodset
Karabaq 2 - 2 Gefle
Minsk 2 - 1 St. Johnstone
Chernomorets Odessa 3 - 2 Crvena Zvezda
Randers 1 - 2 Rubin Kazan
Zalgiris 2 - 2 Lech Poznan
Tromso 1 - 1 Differdange
Hacken 1 - 1 Thun
Vojvodina 2 - 2 Bursa
Rijeka 2 - 1 Zilina
Botev Plovdiv 1 - 4 Stuttgart
Kukesi 1 - 2 Metalurg Donetsk
Panduri 0 - 3 Hapoel Tel Aviv
Liberec 1 - 2 Zurich
Saint Etienne 4 - 1 Milsami Orhei
Asteras Triipolis 1 - 4 Rapid Vienna
Xanti 0- 4 Standard Liege
Swansea 1 - 2 Malmo
Siroki Brijeg 1 - 6 Udinese
Slask Wroclaw 1 - 2 Club Brugge
Motherwell 2 - 2 Kuban
Hajduk Split 1 - 1 Dila Gori
Estoril 0 - 2 Hapoel Ramat Gan
Sevilla 5 - 0 Mladost Podgorica




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users