Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2013/2014 Prediction League

183 replies to this topic
AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#1

Posted 27 June 2013 - 01:46 PM

user posted image


Welcome to the Europa League Prediction League for season 2013-2014!

==Rules==

There are 4 parts of the predictions each with different points system and rules. The Qualifying Stage, The Group Stage, The Knockout Stage and the Final Match.

General Rules
General rules about the competition

-Predictions most be posted before the match, and if they are altered during the match times, they won't be counted.
-Table will be updated constantly, while the 1st post table is updated after every of the 4 major parts of the predictions.
-Predictions must contain the score, eg 2:1, 1:3, etc; Not the team who wins or a betting format prediction(1,X,2).
-Predictions can be posted as soon as the fixtures are drawn, or a day or two before the match when the upcoming fixtures will be posted in the topic as a reminder.
-In case of a tie in any of the top 3 positions in the table at the end of the league, winner will be the decided by the amount of bonus points.

Qualifying - Rules
This round includes 1st, 2nd, 3rd and 4th(play-off) qualifying round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 1 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 0.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

In the 2nd leg of the fixtures, the score you predicted will be dragged over to extra time, so if the extra time happens, then the extra time score will be counted. Penalties will not be a part of the prediction in any round. For an example, if you said it will be 1:1, and it happens to be 1:1 in the first leg, you got the points. If you guessed 1:1 in the 2nd leg, and it ended 1:1 after 90 minutes, but 2:2 after 120, you only get 0.5 points, or 0 if somebody won the game.

Group Stage - Rules
This round includes 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th fixture of the group stage round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 2 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

Knockout Stage - Rules
This round includes Top 32, Top 16, 1/4 final and 1/2 final round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 3 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

Same rules as for the qualifying stage apply here for the 2nd leg matches.

Final - Rules
This round includes Final round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 4 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 2 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

For the score predictions, same rules as for the knockout stage and the qualifying apply.

==Schedule==

user posted image

==League Table==

Coming soon™

==Bonus Predictions==

a) Group Predictions - 12 points
b) EL Winner Prediction (Before the knockout phase) - 5 points
c) EL Winner Prediction (Before the final) - 1.5 points
d) First Goal Scorer Prediction (Before the final) - 1 points
e) Time of First Goal Prediction (Before the final) - 1 points
f) Penalties Prediction - 3 points

a) Group Predictions is a bonus prediction where you guess who will be the 2 teams that qualify for the 3rd phase from each of the 12 groups.
For an example, group a:Chelsea, Tottenham, group b: Botev, Chievo, and so on. Each correctly guessed team can earn you an extra 0.5 points, so if you guess all the teams correctly, you could win up to 12 points. You don't have to guess the order of teams, just the ones who you think will qualify. You can do this bonus prediction from the moment of the group draw, until the first group phase match begins.

b) EL Winner Predictions is the second bonus prediction, where you guess a single team out of the 48 that you think will win the Europa league. Getting it right can earn you 5 points at the end of the prediction league. You must predict this from the end of the group stage, until the first match of the knockout phase.

c) EL Winner prediction, but before the final. Just pick and name one of the two finalists who you think will lift the trophy.

d) In the final, you can guess which player of the finalists will score the first goal. This prediction can earn you an extra point, and you'll predict that together with your final prediction. You can predict any of the players of the club.

e) In the final, you can also guess the time of the first goal. This, as well as the goal scorer can earn you 1 point each, but they are also used in case of a tie on the table, as well as other predictions. Times will be 1st half, 2nd half, 1st extra time, 2nd extra time and no goals.

f) Penalties Prediction;
If it gets to the penalties in the final of EL, you'll be able to win additional points
-Correctly predicting the score(eg, you said 5:4 for Chelsea, and they won 5:4) will net you 3 points
-Correctly predicting the winner(eg, you said 5:4 for Chelsea, but they won 4:2) will net you 1.5 points
-All other incorrect predictions(eg, you said 5:4 Benfica, but Chelsea won 5:4, or you said 5:4 Chelsea, but Benfica won 4:3) will give you 0 points.

==Previous Prediction Leagues==

Name
1. Place
2. Place
3. Place
Europa League 2011/2012 Prediction League
Der_Don
AndyGanteks
02fishera
Europa League 2012/2013 Prediction League
MobBG
miromiro
AndyGanteks
  • The__Phoenix likes this

AceKingston
  • AceKingston

    Winner, Winner Chicken Dinner.

  • Members
  • Joined: 13 May 2013
  • India

#2

Posted 27 June 2013 - 01:47 PM

First. biggrin.gif

Now I have a chance to win this.

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#3

Posted 27 June 2013 - 02:05 PM

Good luck Ace/MoSA & everyone else!

Here we go,

EL Qualifying 1st Round - 1st Legs

July 2nd
Metalurg Skopje - Qarabag
Sliema Wanderers - Khazar Lankoran
Trans Narva - Gefle
Bala Town - Levadia Talinn

July 3rd
Fuglafjørdur - Linfield

July 4th
Astana - Botev Plovdiv
Chikura - Vaduz
Milsami Orhei - Dudelange
Gandzasar - Aktobe
Celik Niksic - Honved
UE Santa Coloma - Zrinjski
Teteks - Pyunik
Hibernians - Vojvodina
Inter Baku - Mariehamn
Jeunesse Esch - TPS
Kruoja - Dinamo Minsk
Flora Talinn - Kukesi
Suduva - Turnovo
Laci - Differdange
Torpedo Kutaisi - ZIlina
Tromso - Celje
Tiraspol - Skonto Riga
Prestatyn - Metalurgs Lijepajas
Levski Sofia - Irtish Pavlodar
Teuta - Dacia Chinsau
Vikingur - Inter Turku
Zalgiris - Saint Patricks
Broughton - Ventspils
Sarajevo - Libertas
Videoton - Mladost Podgorica
Rudar Pljevlja - Mika
Drogheda - Malmo
Domzale - Astra
Crusaiders - Rosenborg
La Fiorita - La Valetta
Breidablik - FC Santa Coloma
Reykjavík - Glentoran
Vestmanneya - HB Torshavn


Good luck again. tounge.gif

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#4

Posted 28 June 2013 - 02:39 AM

Great to see this back up again. I'm looking forward to absolutely f*cking storming you all.

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#5

Posted 02 July 2013 - 03:59 AM

July 2nd
Metalurg Skopje 0-1 Qarabag
Sliema Wanderers 0-4 Khazar Lankoran
Trans Narva 0-2 Gefle
Bala Town 1-1 Levadia Talinn

July 3rd
Fuglafjørdur 1-1 Linfield

July 4th
Astana 0-0 Botev Plovdiv
Chikura 3-0 Vaduz
Milsami Orhei 2-1 Dudelange
Gandzasar 1-2 Aktobe
Celik Niksic 1-3 Honved
UE Santa Coloma 0-3 Zrinjski
Teteks 0-1 Pyunik
Hibernians 0-3 Vojvodina
Inter Baku 2-1 Mariehamn
Jeunesse Esch 0-2 TPS
Kruoja 0-2 Dinamo Minsk
Flora Talinn 3-0 Kukesi
Suduva 1-0 Turnovo
Laci 1-0 Differdange
Torpedo Kutaisi 1-1 ZIlina
Tromso 2-0 Celje
Tiraspol 1-0 Skonto Riga
Prestatyn 0-2 Metalurgs Lijepajas
Levski Sofia 3-0 Irtish Pavlodar
Teuta 1-1 Dacia Chinsau
Vikingur 0-2 Inter Turku
Zalgiris 3-1 Saint Patricks
Broughton 0-1 Ventspils
Sarajevo 7-0 Libertas
Videoton 2-0 Mladost Podgorica
Rudar Pljevlja 4-2 Mika
Drogheda 2-3 Malmo
Domzale 1-0 Astra
Crusaders 0-3 Rosenborg
La Fiorita 1-3 La Valetta
Breidablik 4-0 FC Santa Coloma
Reykjavík 2-0 Glentoran
Vestmanneya 3-0 HB Torshavn

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#6

Posted 02 July 2013 - 04:21 AM

Metalurg Skopje 0-1 Qarabag
Sliema Wanderers 1-1 Khazar Lankaran
Trans Narva 1-4 Gefle
Bala Town 1-2 Levadia Talinn

Der_Don
  • Der_Don

    #FreeShinji

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008

#7

Posted 02 July 2013 - 06:17 AM

July 2nd
Metalurg Skopje 2 - 1 Qarabag
Sliema Wanderers 1 - 1 Khazar Lankoran
Trans Narva 2 - 0 Gefle
Bala Town 1 - 0 Levadia Talinn

July 3rd
Fuglafjørdur 1 - 2 Linfield

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#8

Posted 02 July 2013 - 10:53 AM

It starts today, don't forget to predict. I'll update tomorrow and on thursday.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

EL Qualifying 1st Round - 1st Legs

July 2nd
Metalurg Skopje - Qarabag 1:0
Sliema Wanderers - Khazar Lankoran 1:2
Trans Narva - Gefle 3:2
Bala Town - Levadia Talinn 0:0

July 3rd
Fuglafjørdur - Linfield 2:1

July 4th
Astana - Botev Plovdiv 1:4
Chikura - Vaduz 0:1
Milsami Orhei - Dudelange 3:1
Gandzasar - Aktobe 2:1
Celik Niksic - Honved 1:1
UE Santa Coloma - Zrinjski 0:5
Teteks - Pyunik 2:0
Hibernians - Vojvodina 0:1
Inter Baku - Mariehamn 2:2
Jeunesse Esch - TPS 1:1
Kruoja - Dinamo Minsk 1:2
Flora Talinn - Kukesi 3:0
Suduva - Turnovo 1:3
Laci - Differdange 0:0
Torpedo Kutaisi - Zilina 4:0
Tromso - Celje 3:0
Tiraspol - Skonto Riga 0:1
Prestatyn - Metalurgs Lijepajas 0:1
Levski Sofia - Irtish Pavlodar 5:1
Teuta - Dacia Chinsau 2:2
Vikingur - Inter Turku 1:1
Zalgiris - Saint Patricks 3:2
Broughton - Ventspils 0:2
Sarajevo - Libertas 4:0
Videoton - Mladost Podgorica 5:0
Rudar Pljevlja - Mika 1:0
Drogheda - Malmo 1:3
Domzale - Astra 2:1
Crusaiders - Rosenborg 0:0
La Fiorita - La Valetta 3:3
Breidablik - FC Santa Coloma 6:0
Reykjavík - Glentoran 4:3
Vestmanneya - HB Torshavn 2:1


miromiro
  • miromiro

    Time Killa™

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None

#9

Posted 02 July 2013 - 12:14 PM

Tuesday July 2nd, 2013
Metalurg Skopje 1-2 Qarabag
Sliema Wanderers 0-3 Khazar Lankoran
Trans Narva - Gefle 1:5
Bala Town 1-3 Levadia Talinn

Wednesday July 3rd, 2013
Fuglafjørdur 3-1 Linfield

Thursday July 4th, 2013
Astana 2-3 Botev Plovdiv
Chikura 0-2 Vaduz
Milsami Orhei 3-0 Dudelange
Gandzasar 1-1 Aktobe
Celik Niksic 2-2 Honved
UE Santa Coloma 1-4 Zrinjski
Teteks 2-0 Pyunik 2:0
Hibernians 0-2 Vojvodina
Inter Baku 4-1 Mariehamn
Jeunesse Esch 2-1 TPS
Kruoja 0-3 Dinamo Minsk
Flora Talinn 2-2 Kukesi
Suduva 0-1 Turnovo
Laci 2-1 Differdange
Torpedo Kutaisi 5-2 Zilina
Tromso 2-0 Celje
Tiraspol 5-0 Skonto Riga
Prestatyn 1-2 Metalurgs Lijepajas
Levski Sofia 4-0 Irtish Pavlodar
Teuta 1-1 Dacia Chinsau
Vikingur 1-3 Inter Turku
Zalgiris 3-2 Saint Patricks
Broughton 1-2 Ventspils
Sarajevo 5-0 Libertas
Videoton 5-1 Mladost Podgorica
Rudar Pljevlja 2-1 Mika
Drogheda 0-4 Malmo
Domzale 1-2 Astra
Crusaiders 1-3 Rosenborg
La Fiorita 2-2 La Valetta
Breidablik 6-2 FC Santa Coloma
Reykjavík 3-1 Glentoran
Vestmanneya 3-1 HB Torshavn

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#10

Posted 02 July 2013 - 02:50 PM

July 2nd
Metalurg Skopje 3 - 0 Qarabag
Sliema Wanderers 2-1 Khazar Lankoran
Trans Narva 1- 1 Gefle
Bala Town 0- 2 Levadia Talinn

July 3rd
Fuglafjørdur 1- 3 Linfield

Frenzzy
  • Frenzzy

    Sweep 'em all!

  • Members
  • Joined: 26 Jun 2013
  • None

#11

Posted 03 July 2013 - 02:36 AM

Thursday July 4th, 2013
Astana 2-0 Botev Plovdiv
Chikura 2-4 Vaduz
Milsami Orhei 1-1 Dudelange
Gandzasar 3-2 Aktobe
Celik Niksic 0-0 Honved
UE Santa Coloma 3-0 Zrinjski
Teteks 4-1 Pyunik
Hibernians 2-1 Vojvodina
Inter Baku 2-3 Mariehamn
Jeunesse Esch 2-1 TPS
Kruoja 0-2 Dinamo Minsk
Flora Talinn 1-2 Kukesi
Suduva 0-1 Turnovo
Laci 1-0 Differdange
Torpedo Kutaisi 3-2 Zilina
Tromso 0-1 Celje
Tiraspol 2-1 Skonto Riga
Prestatyn 1-2 Metalurgs Lijepajas
Levski Sofia 2-0 Irtish Pavlodar
Teuta 1-0 Dacia Chinsau
Vikingur 0-3 Inter Turku
Zalgiris 3-2 Saint Patricks
Broughton 1-2 Ventspils
Sarajevo 3-1 Libertas
Videoton 2-0 Mladost Podgorica
Rudar Pljevlja 2-1 Mika
Drogheda 0-2 Malmo
Domzale 3-2 Astra
Crusaiders 1-3 Rosenborg
La Fiorita 1-4 La Valetta
Breidablik 1-0 FC Santa Coloma
Reykjavík 3-3 Glentoran
Vestmanneya 0-1 HB Torshavn

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#12

Posted 03 July 2013 - 03:06 AM

Fuglafjørdur 2-0 Linfield

AceKingston
  • AceKingston

    Winner, Winner Chicken Dinner.

  • Members
  • Joined: 13 May 2013
  • India

#13

Posted 03 July 2013 - 07:30 AM

Fuglafjørdur 2-0 Linfield

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007

#14

Posted 04 July 2013 - 08:45 AM

July 4th
Astana - Botev Plovdiv 0-1
Chikura - Vaduz 1-1
Milsami Orhei - Dudelange 0-1
Gandzasar - Aktobe 0-1
Celik Niksic - Honved 0-2
UE Santa Coloma - Zrinjski 0-3
Teteks - Pyunik 2-0
Hibernians - Vojvodina 0-2
Inter Baku - Mariehamn 1-0
Jeunesse Esch - TPS 0-0
Kruoja - Dinamo Minsk 0-1
Flora Talinn - Kukesi 1-1
Suduva - Turnovo 2-1
Laci - Differdange 0-1
Torpedo Kutaisi - ZIlina 0-2
Tromso - Celje 2-1
Tiraspol - Skonto Riga 2-0
Prestatyn - Metalurgs Lijepajas 2-0
Levski Sofia - Irtish Pavlodar 2-0
Teuta - Dacia Chinsau 0-2
Vikingur - Inter Turku 1-1
Zalgiris - Saint Patricks 1-0
Broughton - Ventspils 0-1
Sarajevo - Libertas 2-0
Videoton - Mladost Podgorica 2-1
Dicefarmer Plevlja - Mika 2-0
Drogheda - Malmo 2-3
Domzale - Astra 2-2
Crusaiders - Rosenborg 1-1
La Fiorita - La Valetta 1-3
Breidablik - FC Santa Coloma 1-2
Reykjavík - Glentoran 0-0
Vestmanneya - HB Torshavn 1-1

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#15

Posted 04 July 2013 - 10:25 PM

EL Qualifying 1st Round - 1st Legs

July 2nd
Metalurg Skopje - Qarabag 0:1
Sliema Wanderers - Khazar Lankoran 1:1
Trans Narva - Gefle 0:3
Bala Town - Levadia Talinn 1:0

July 3rd
Fuglafjørdur - Linfield 0:2

July 4th
Astana - Botev Plovdiv 0:1
Chikura - Vaduz 0:0
Milsami Orhei - Dudelange 1:0
Gandzasar - Aktobe 1:2
Celik Niksic - Honved 1:4
UE Santa Coloma - Zrinjski 1:3
Teteks - Pyunik 1:1
Hibernians - Vojvodina 1:4
Inter Baku - Mariehamn 1:1
Jeunesse Esch - TPS 2:0
Kruoja - Dinamo Minsk 0:3
Flora Talinn - Kukesi 1:1
Suduva - Turnovo 2:2
Laci - Differdange 0:1
Torpedo Kutaisi - Zilina 0:3
Tromso - Celje 1:2
Tiraspol - Skonto Riga 0:1
Prestatyn - Metalurgs Lijepajas 1:2
Levski Sofia - Irtish Pavlodar 0:0
Teuta - Dacia Chinsau 3:1
Vikingur - Inter Turku 1:1
Zalgiris - Saint Patricks 2:2
Broughton - Ventspils 1:1
Sarajevo - Libertas 1:0
Videoton - Mladost Podgorica 2:1
Rudar Pljevlja - Mika 1:0
Drogheda - Malmo 0:0
Domzale - Astra 0:1
Crusaiders - Rosenborg 1:2
La Fiorita - La Valetta 0:3
Breidablik - FC Santa Coloma 4:0
Reykjavík - Glentoran 0:0
Vestmanneya - HB Torshavn 1:1

League Table

1. MobBG 12 pts
2. miromiro 9 pts
2. Levindski 9 pts
3. AndyGanteks 8 pts
4. Frenzzy 6.5 pts
5. Stefche 2.5 pts
5. Der_Don 2.5 pts
6. bud23 0.5 pts
7. AceKingston 0 pts

2nd legs next week! Some people predicted for tuesday, then forgot for today. Predict all at once!

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#16

Posted 05 July 2013 - 01:51 AM

I predicted about half of the games for last night, but my dad wanted to use the computer briefly, and when I came back he accidentally closed the GTAF tab. Fuuuuu

It's alright, next week I'll knock it out of the ballpark, right to above where MobBG is on the ladder. wink.gif

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#17

Posted 07 July 2013 - 04:56 PM

Qualifying 1st Round 2nd Leg

9th July
Mika-Rudar Pljevlja
TPS-Jeunesse Esch
Differdange-Laci

10th July
Linfield-Fuglafjørdur

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia
Pyunik-Teteks
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers
Ventspils-Broughton
Gefle-Trans Narva
Aktobe-Ganjasar
Zilina-Torpedo Kutaisi
Turnovo-Suduva
FC Santa Coloma-Breidablik
Mladost Podgorica-Videoton
Dudelange-Milsami Orhei
Qarabag-Metalurg Skopje
Inter Turku-Vikingur
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn
Skonto Riga-Tiraspol
Levadia Talinn-Bala Town
Dinamo Minks-Kruoja
La Valetta-La Fiorita
Zrinjski-UE Santa Coloma
Vaduz-Chikura
Rosenborg-Crusaiders
Celje-Tromso
Malmo-Drogheda
Mariehamn-Inter Baku
Dacia Chinsau-Teuta
Kukesi-Flora Talinn
Botev Plovdiv-Astana
HB Torshavn-Vestmaneya
Astra-Domzale
Vojvodina-Hibernians
Glentoran-Reykjavík
Honved-Celik Niksic
St. Patricks-Zalgiris
Libertas-Sarajevo


Nycki
  • Nycki

    Tread lightly.

  • The Yardies
  • Joined: 09 Nov 2012

#18

Posted 07 July 2013 - 09:06 PM

9th July
Mika-Rudar Pljevlja 2-0
TPS-Jeunesse Esch 1-0
Differdange Laci 2-1

10th July
Linfield-Fuglafjørdur 3-1

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia 2-0
Pyunik-Teteks 2-2
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 1-0
Ventspils-Broughton 3-2
Gefle-Trans Narva 2-0
Aktobe-Ganjasar 1-0
Zilina-Torpedo Kutaisi 1-1
Turnovo-Suduva 2-3
FC Santa Coloma-Breidablik 0-1
Mladost Podgorica-Videoton 1-1
Dudelange-Milsami Orhei 2-0
Qarabag-Metalurg Skopje 2-1
Inter Turku-Vikingur 0-2
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 1-0
Skonto Riga-Tiraspol 2-0
Levadia Talinn-Bala Town 4-0
Dinamo Minks-Kruoja 2-1
La Valetta-La Fiorita 4-2
Zrinjski-UE Santa Coloma 0-3
Vaduz-Chikura 0-0
Rosenborg-Crusaiders 5-0
Celje-Tromso 1-0
Malmo-Drogheda 2-1
Mariehamn-Inter Baku 2-0
Dacia Chinsau-Teuta 0-2
Kukesi-Flora Talinn 1-1
Botev Plovdiv-Astana 2-2
HB Torshavn-Vestmaneya 1-0
Astra-Domzale 3-0
Vojvodina-Hibernians 4-0
Glentoran-Reykjavík 1-0
Honved-Celik Niksic 2-0
St. Patricks-Zalgiris 2-0
Libertas-Sarajevo 1-1

Nearly all uneducated guesses biggrin.gif

NathanT
  • NathanT

  • The Yardies
  • Joined: 08 May 2013
  • None

#19

Posted 07 July 2013 - 09:21 PM

Forgot the 1st week, meh.

Now for a load of guesses that are probably way off! This shall be fun typing in a load of random numbers next to teams I've never even heard of. Here goes nothing.

9th July
Mika 1-0 Rudar Pljevlja
TPS 2-3 Jeunesse Esch
Differdange 1-0 Laci

10th July
Linfield 1-1 Fuglafjørdur

11th July
Irish Pavlodar 2-1 Levski Sofia
Pyunik 3-0 Teteks
Khazar Lankoran 2-0 Sliema Wanderers
Ventspils 1-2 Broughton
Gefle 4-0 Trans Narva
Aktobe 1-1 Ganjasar
Zilina 1-0 Torpedo Kutaisi
Turnovo 2-2 Suduva
FC Santa Coloma 0-0 Breidablik
Mladost Podgorica 1-2 Videoton
Dudelange 4-1 Milsami Orhei
Qarabag 0-1 Metalurg Skopje
Inter Turku 1-1 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 2-0 Prestatyn
Skonto Riga 1-1 Tiraspol
Levadia Talinn 5-0 Bala Town
Dinamo Minks 1-2 Kruoja
La Valetta 3-2 La Fiorita
Zrinjski 0-0 UE Santa Coloma
Vaduz 3-4 Chikura
Rosenborg 1-1 Crusaiders
Celje 0-1 Tromso
Malmo 2-1 Drogheda
Mariehamn 2-1Inter Baku
Dacia Chinsau 2-0 Teuta
Kukesi 1-1 Flora Talinn
Botev Plovdiv 1-2 Astana
HB Torshavn 3-1 Vestmaneya
Astra 1-1 Domzale
Vojvodina 2-2 Hibernians
Glentoran 2-0 Reykjavík
Honved 1-1 Celik Niksic
St. Patricks 0-0 Zalgiris
Libertas 6-0 Sarajevo

Frenzzy
  • Frenzzy

    Sweep 'em all!

  • Members
  • Joined: 26 Jun 2013
  • None

#20

Posted 08 July 2013 - 05:31 AM

9th July
------
Mika-Rudar Pljevlja 2-0
TPS-Jeunesse Esch 2-1
Differdange-Laci 1-0

10th July
------
Linfield-Fuglafjørdur 3-1

11th July
-----
Irish Pavlodar-Levski Sofia 1-2
Pyunik-Teteks 0-1
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 2-1
Ventspils-Broughton 2-2
Gefle-Trans Narva 3-1
Aktobe-Ganjasar 0-0
Zilina-Torpedo Kutaisi 1-2
Turnovo-Suduva 2-2
FC Santa Coloma-Breidablik 1-0
Mladost Podgorica-Videoton 2-0
Dudelange-Milsami Orhei 3-1
Qarabag-Metalurg Skopje 4-0
Inter Turku-Vikingur 2-1
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 0-2
Skonto Riga-Tiraspol 3-1
Levadia Talinn-Bala Town 3-2
Dinamo Minks-Kruoja 1-0
La Valetta-La Fiorita 2-1
Zrinjski-UE Santa Coloma 1-0
Vaduz-Chikura 0-3
Rosenborg-Crusaiders 2-1
Celje-Tromso 1-1
Malmo-Drogheda 0-3
Mariehamn-Inter Baku 4-0
Dacia Chinsau-Teuta 1-0
Kukesi-Flora Talinn 0-1
Botev Plovdiv-Astana 1-0
HB Torshavn-Vestmaneya 2-0
Astra-Domzale 0-2
Vojvodina-Hibernians 1-3
Glentoran-Reykjavík 2-1
Honved-Celik Niksic 4-2
St. Patricks-Zalgiris 3-0
Libertas-Sarajevo 0-2

Der_Don
  • Der_Don

    #FreeShinji

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008

#21

Posted 08 July 2013 - 04:44 PM

9th July
Mika 1-1 Rudar Pljevlja
TPS 2-0 Jeunesse Esch
Differdange 3-2 Laci

10th July
Linfield 2-2 Fuglafjørdur

11th July
Irish Pavlodar 0-1 Levski Sofia
Pyunik 2-0 Teteks
Khazar Lankoran 1-0 Sliema Wanderers
Ventspils 4-1 Broughton
Gefle 0-2 Trans Narva
Aktobe 3-1 Ganjasar
Zilina 3-0 Torpedo Kutaisi
Turnovo 0-1 Suduva
FC Santa Coloma 1-0 Breidablik
Mladost Podgorica 0-2 Videoton
Dudelange 2-1 Milsami Orhei
Qarabag 0-0 Metalurg Skopje
Inter Turku 1-2 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 2-2 Prestatyn
Skonto Riga 2-1 Tiraspol
Levadia Talinn 3-2 Bala Town
Dinamo Minks 1-3 Kruoja
La Valetta 3-0 La Fiorita
Zrinjski 1-1 UE Santa Coloma
Vaduz 2-0 Chikura
Rosenborg 1-0 Crusaiders
Celje 1-2 Tromso
Malmo 2-0 Drogheda
Mariehamn 0-1 Inter Baku
Dacia Chinsau 2-0 Teuta
Kukesi 3-3 Flora Talinn
Botev Plovdiv 2-2 Astana
HB Torshavn 1-0 Vestmaneya
Astra 3-0 Domzale
Vojvodina 2-3 Hibernians
Glentoran 1-2 Reykjavík
Honved 2-2 Celik Niksic
St. Patricks 1-2 Zalgiris
Libertas 0-2 Sarajevo

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#22

Posted 08 July 2013 - 04:51 PM

Qualifying 1st Round 2nd Leg

9th July
Mika-Rudar Pljevlja 1:0
TPS-Jeunesse Esch 2:2
Differdange-Laci 3:1

10th July
Linfield-Fuglafjørdur 2:1

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia 0:1
Pyunik-Teteks 3:2
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 4:0
Ventspils-Broughton 1:0
Gefle-Trans Narva 1:1
Aktobe-Ganjasar 2:0
Zilina-Torpedo Kutaisi 2:0
Turnovo-Suduva 1:1
FC Santa Coloma-Breidablik 0:3
Mladost Podgorica-Videoton 1:1
Dudelange-Milsami Orhei 2:2
Qarabag-Metalurg Skopje 3:0
Inter Turku-Vikingur 2:2
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 3:0
Skonto Riga-Tiraspol 2:1
Levadia Talinn-Bala Town 4:1
Dinamo Minsk-Kruoja 3:2
La Valetta-La Fiorita 4:1
Zrinjski-UE Santa Coloma 5:1
Vaduz-Chikura 5:2
Rosenborg-Crusaiders 3:0
Celje-Tromso 2:3
Malmo-Drogheda 4:2
Mariehamn-Inter Baku 2:0
Dacia Chinsau-Teuta 1:0
Kukesi-Flora Talinn 1:1
Botev Plovdiv-Astana 0:0
HB Torshavn-Vestmaneya 1:1
Astra-Domzale 3:3
Vojvodina-Hibernians 3:0
Glentoran-Reykjavík 1:0
Honved-Celik Niksic 5:0
St. Patricks-Zalgiris 1:2
Libertas-Sarajevo 0:4

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007

#23

Posted 08 July 2013 - 05:24 PM

Qualifying 1st Round 2nd Leg

9th July
Mika-Dicefarmer team 0-1
TPS-Jeunesse Esch 2-1
Differdange-Laci 0-1

10th July
Linfield-Fuglafjørdur 0-1

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia 0-2 (hopefully)
Pyunik-Teteks 0-1
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 2-0
Ventspils-Broughton 2-1
Gefle-Trans Narva 0-1
Aktobe-Ganjasar 2-0
Zilina-Torpedo Kutaisi 3-0
Turnovo-Suduva 1-0
FC Santa Coloma-Breidablik 0-2
Mladost Podgorica-Videoton 0-2
Dudelange-Milsami Orhei 0-0
Qarabag-Metalurg Skopje 2-1
Inter Turku-Vikingur 1-0
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 0-0
Skonto Riga-Tiraspol 0-2
Levadia Talinn-Bala Town 1-1
Dinamo Minks-Kruoja 1-1
La Valetta-La Fiorita 2-0
Zrinjski-UE Santa Coloma 3-0
Vaduz-Chikura 0-0
Rosenborg-Crusaiders 2-0
Celje-Tromso 0-1
Malmo-Drogheda 2-0
Mariehamn-Inter Baku 0-3
Dacia Chinsau-Teuta 3-1
Kukesi-Flora Talinn 0-1
Botev Plovdiv-Astana 1-0
HB Torshavn-Vestmaneya 1-0
Astra-Domzale 2-2
Vojvodina-Hibernians 3-0
Glentoran-Reykjavík 1-0
Honved-Celik Niksic 2-1
St. Patricks-Zalgiris 1-0
Libertas-Sarajevo 0-3

Johnny Playert
  • Johnny Playert

    BIGGOS_010

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2007
  • Netherlands

#24

Posted 08 July 2013 - 05:47 PM

Qualifying 1st Round 2nd Leg

9th July
Mika-Rudar Pljevlja 2:1
TPS-Jeunesse Esch 3:0
Differdange-Laci 1:1

10th July
Linfield-Fuglafjørdur 3:1

11th July
Irish Pavlodar-Levski Sofia 0:2
Pyunik-Teteks 2:0
Khazar Lankoran-Sliema Wanderers 3:0
Ventspils-Broughton 2:0
Gefle-Trans Narva 3:0
Aktobe-Ganjasar 2:1
Zilina-Torpedo Kutaisi 2:0
Turnovo-Suduva 0:0
FC Santa Coloma-Breidablik 1:2
Mladost Podgorica-Videoton 1:3
Dudelange-Milsami Orhei 1:0
Qarabag-Metalurg Skopje 3:0
Inter Turku-Vikingur 4:0
Metalurgs Lijepajas-Prestatyn 2:0
Skonto Riga-Tiraspol 2:1
Levadia Talinn-Bala Town 3:1
Dinamo Minsk-Kruoja 4:0
La Valetta-La Fiorita 4:1
Zrinjski-UE Santa Coloma 4:0
Vaduz-Chikura 3:1
Rosenborg-Crusaiders 4:0
Celje-Tromso 0:1
Malmo-Drogheda 5:0
Mariehamn-Inter Baku 1:0
Dacia Chinsau-Teuta 3:1
Kukesi-Flora Talinn 2:0
Botev Plovdiv-Astana 2:0
HB Torshavn-Vestmaneya 1:3
Astra-Domzale 3:0
Vojvodina-Hibernians 2:1
Glentoran-Reykjavík 1:3
Honved-Celik Niksic 4:0
St. Patricks-Zalgiris 1:0
Libertas-Sarajevo 2:2

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#25

Posted 08 July 2013 - 11:59 PM

9th July
Mika 3-1 Rudar Pljevlja
TPS 3-0 Jeunesse Esch
Differdange 2-0 Laci

10th July
Linfield 4-1 Fuglafjørdur

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#26

Posted 09 July 2013 - 05:11 AM

Mika 2-0 Rudar Pljevlja
TPS 6-2 Jeunesse Esch
Differdange 2-1 Laci

miromiro
  • miromiro

    Time Killa™

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None

#27

Posted 09 July 2013 - 12:08 PM

Tuesday July 9th, 2013
Mika 0-2 Rudar
TPS 2-0 Jeunesse Esch
Differdange 1-1 Laci

Wednesday July 10th, 2013
Linfield 0-1 Fuglafjørdur

Thursday July 11th, 2013
Irish Pavlodar 1-2 Levski Sofia
Pyunik 0-2 Teteks
Khazar Lankoran 3-2 Sliema Wanderers
Ventspils 2-2 Broughton
Gefle 0-2 Trans Narva
Aktobe 2-1 Ganjasar
Zilina 3-0 Torpedo Kutaisi
Turnovo 2-2 Suduva
FC Santa Coloma 1-4 Breidablik
Mladost Podgorica 0-2 Videoton
Dudelange 3-1 Milsami Orhei
Qarabag 2-3 Metalurg Skopje
Inter Turku 1-0Vikingur
Metalurgs Lijepajas 1-2 Prestatyn
Skonto Riga 2-2 Tiraspol
Levadia Talinn 1-2 Bala Town
Dinamo Minks 3-1 Kruoja1
La Valetta 4-1 La Fiorita
Zrinjski 4-2 UE Santa Coloma
Vaduz 0-2 Chikura
Rosenborg 4-0 Crusaiders
Celje 1-1 Tromso
Malmo 4-3 Drogheda
Mariehamn 1-4 Inter Baku
Dacia Chinsau 1-3 Teuta
Kukesi 1-3 Flora Talinn
Botev Plovdiv 2-1 Astana
HB Torshavn 0-2 Vestmaneya
Astra 2-1 Domzale
Vojvodina 0-0 Hibernians
Glentoran 2-1 Reykjavík
Honved 4-2 Celik Niksic
St. Patricks 4-1 Zalgiris
Libertas 0-4 Sarajevo

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#28

Posted 09 July 2013 - 01:47 PM

Tuesday July 9th, 2013
Mika 1-0 Rudar
TPS 2-0 Jeunesse Esch
Differdange 0-1 Laci

Wednesday July 10th, 2013
Linfield 2-1 Fuglafjørdur

Thursday July 11th, 2013
Irish Pavlodar 0-2 Levski Sofia
Pyunik 4-2 Teteks
Khazar Lankoran 3-0 Sliema Wanderers
Ventspils 2-0 Broughton
Gefle 5-0 Trans Narva
Aktobe 2-0 Ganjasar
Zilina 3-0 Torpedo Kutaisi
Turnovo 2-1 Suduva
FC Santa Coloma 0-3 Breidablik
Mladost Podgorica 0-2 Videoton
Dudelange 1-1 Milsami Orhei
Qarabag 2-1 Metalurg Skopje
Inter Turku 3-0 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 3-2 Prestatyn
Skonto Riga 2-1 Tiraspol
Levadia Talinn 2-1 Bala Town
Dinamo Minks 3-0 Kruoja
La Valetta 4-0 La Fiorita
Zrinjski 4-1 UE Santa Coloma
Vaduz 2-1 Chikura
Rosenborg 3-0 Crusaiders
Celje 1-2 Tromso
Malmo 4-1 Drogheda
Mariehamn 1-2 Inter Baku
Dacia Chinsau 2-1 Teuta
Kukesi 1-2 Flora Talinn
Botev Plovdiv 3-1 Astana
HB Torshavn 0-2 Vestmaneya
Astra 2-0 Domzale
Vojvodina 3-0 Hibernians
Glentoran 1-2 Reykjavík
Honved 4-1 Celik Niksic
St. Patricks 4-2 Zalgiris
Libertas 0-3 Sarajevo

Stefche
  • Stefche

  • Andolini Mafia Family
  • Joined: 14 Oct 2009

#29

Posted 10 July 2013 - 08:16 AM

Linfield 1-3 Fuglafjørdur

Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#30

Posted 10 July 2013 - 12:15 PM

Wednesday July 10th, 2013
Linfield 2-1 Fuglafjørdur

Thursday July 11th, 2013
Irish Pavlodar 0-4 Levski Sofia
Pyunik 3-1 Teteks
Khazar Lankoran 4-0 Sliema Wanderers
Ventspils 0-0 Broughton
Gefle 3-0 Trans Narva
Aktobe 1-1 Ganjasar
Zilina 2-1 Torpedo Kutaisi
Turnovo 0-1 Suduva
FC Santa Coloma 0-2 Breidablik
Mladost Podgorica 1-2 Videoton
Dudelange 3-1 Milsami Orhei
Qarabag 2-1 Metalurg Skopje
Inter Turku 3-0 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 3-2 Prestatyn
Skonto Riga 2-1 Tiraspol
Levadia Talinn 2-1 Bala Town
Dinamo Minks 3-0 Kruoja
La Valetta 4-0 La Fiorita
Zrinjski 4-1 UE Santa Coloma
Vaduz 2-1 Chikura
Rosenborg 3-0 Crusaiders
Celje 0-2 Tromso
Malmo 2-1 Drogheda
Mariehamn 1-1 Inter Baku
Dacia Chinsau 0-1 Teuta
Kukesi 3-2 Flora Talinn
Botev Plovdiv 3-2 Astana
HB Torshavn 2-2 Vestmaneya
Astra 1-0 Domzale
Vojvodina 3-0 Hibernians
Glentoran 1-2 Reykjavík
Honved 3-1 Celik Niksic
St. Patricks 2-0 Zalgiris
Libertas 0-4 Sarajevo




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users