Quantcast

Jump to content

» «
Photo

Europa League 2012/2013 Prediction League

189 replies to this topic
AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#1

Posted 26 June 2012 - 09:13 PM Edited by AndyGanteks, 15 May 2013 - 09:35 PM.

user posted image


Welcome to the Europa League Prediction League for season 2012-2013.

==Rules==

Those who are familiar with the previous prediction leagues and took part in them certainly know how things will work here. Same, of course!
Each of the 4 parts of the competition will have different points system and rules. The Qualifying Stage, The Group Stage, The Knockout Stage and the Final Match.

General Rules
General rules about the competition

-Predictions most be posted before the match, and if they are altered during the match times, they won't be counted
-Table will be updated constantly, while the 1st post table is updated after every major part of competition.
-Predictions must contain the score, eg 2:1, 1:3, etc, not the team who wins or a betting format prediction(1,X,2)
-Predictions can be posted as soon as the fixtures are drawn, or a day or two before the match when the upcoming fixtures will be posted in the topic as a reminder.
-In case of a tie in any of the top 3 positions in the table at the end of the league, winner will be the decided by the amount of bonus points.

Qualifying - Rules
This round includes 1st, 2nd, 3rd and 4th(play-off) qualifying round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 1 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 0.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

In the 2nd leg of the fixtures, the score you predicted will be dragged over to extra time, so if the extra time happens, then the extra time score will be counted. Penalties will not be a part of the prediction in any round. For an example, if you said it will be 1:1, and it happens to be 1:1 in the first leg, you got the points. If you guessed 1:1 in the 2nd leg, and it ended 1:1 after 90 minutes, but 2:2 after 120, you only get 0.5 points, or 0 if somebody won the game.

Group Stage - Rules
This round includes 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th fixture of the group stage round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 2 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

Knockout Stage - Rules
This round includes Top 32, Top 16, 1/4 final and 1/2 final round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 3 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 1.5 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

Same rules as for the qualifying stage apply here for the 2nd leg matches.

Final - Rules
This round includes Final round.

-Correctly predicting the result(eg, you said 1:0, and it was 1:0) will earn you - 4 pts
-Correctly predicting the winner(eg, you said 1:0, and it was 2:0) will earn you - 2 pts
-Incorrectly predicting the score/winner(eg, you said 1:0, and it was 1:2) will earn you - 0 pts

For the score predictions, same rules as for the knockout stage and the qualifying apply.

==Fixtures==

user posted image

==League Table==

Position
Name
Points
Awards






1.






MobBG






217 points
user posted image






2.






miromiro






211 points
user posted image






3.






AndyGanteks






208 points
user posted image
4.
PrometheusX
188 points
5.
bud23
154 points
6.
Levindski
89 points
7.
alifjenius
36.5 points
8.
02fishera
34 points
9.
DneroJohnson
30 points
10.
Stefche
28 points
11.
Der_Don
23.5 points
12.
Hodgey1989
21 points
13.
Baseball
20.5 points
14.
TheCacti
9.5 points
15.
OHDUDE
7.5 points
16.
jaidev
3 points
17.
Master of San Andreas
1 points
18.
Bull12345Bull
0 points

==Bonus Predictions==

a) Group Predictions - 12 points
b) EL Winner Prediction (Before the knockout phase) - 5 points
c) EL Winner Prediction (Before the final) - 1.5 points
d) First Goal Scorer Prediction (Before the final) - 1 points
e) Time of First Goal Prediction (Before the final) - 1 points
f) Penalties Prediction - 3 points

a) Group Predictions bonus prediction is a bonus prediction where you guess who will be the 2 teams that qualify for the 3rd phase from each of the 12 groups.
For an example, group a:Bursa, Twente; group b:Levski, Liverpool, etc. Each correctly guessed team can earn you an extra 0.5 points, so if you guess all the teams correctly, you could win up to 12 points. You don't have to guess the order of teams, just the ones who you think will qualify. You can do this bonus prediction from the moment of the group draw, until the first group phase match begins.

b) EL Winner Predictions is the second bonus prediction, where you guess a single team out of the 48 that you think will win the Europa league. Getting it right can earn you 5 points at the end of the prediction league. You must predict this from the end of the group stage, until the first match of the knockout phase.

c) EL Winner prediction, but before the final. Just pick and name one of the two finalists who you think will lift the trophy.

d) In the final, you can guess which player of the finalists will score the first goal. This prediction can earn you an extra point, and you'll predict that together with your final prediction. You can predict any of the players of the club.

e) In the final, you can also guess the time of the first goal. This, as well as the goal scorer can earn you 1 point each, but they are also used in case of a tie on the table, as well as other predictions. Times will be 1st half, 2nd half, 1st extra time, 2nd extra time and no goals.

f) Penalties Prediction;
If it gets to the penalties in the final of EL, you'll be able to win additional points
-Correctly predicting the score(eg, you said 5:4 for Bilbao, and they won 5:4) will net you 3 points
-Correctly predicting the winner(eg, you said 5:4 for Bilbao, but they won 4:2) will net you 1.5 points
-All other incorrect predictions(eg, you said 5:4 Bilbao, but Atletico won 5:4, or you said 5:4 Bilbao, but Atletico won 4:3) will give you 0 points.

==Previous Prediction Leagues==

Name
1. Place
2. Place
3. Place
Europa League 2011/2012 Prediction League
Der_Don
AndyGanteks
02fishera

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#2

Posted 26 June 2012 - 09:14 PM

And here are the first matches, in a weeks time from now.

----

Qualifying - 1st Round - 1st legs

July 3rd
Vikingur-Gomel
Shkendija-Portdown

July 5th
Trans Narva-Inter Baku
MTK-Senica
Tirana-Grevenmacher
Torpedo Kutaisi-Aktobe
Borac Banjaluka-Celik Niksic
Baku-Mura
Elfsborg-Floriana
Renova-Libertas
Santa Coloma FC-Osijek
Jagodina-Ordabasy
Differdange-Runavik
Crusaiders-Rosenborg
Cefn Druids-MIPA
Levadia Talinn-Siauliai
Bohemians-Thor AK
Sarajevo-Hibernians
Twente-Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja-Shirak
Flamutari-Honved
Dacia Chinsau-Honved
Suduva-Daugava
KuPS-Llanelli
Cliftonville-Kalmar
Hafnarfjordur-Eschen/Mauren
Lech Poznan-Zhetisy
Khazar-Nomme Kalju
Birkikara-Metalurg Skopje
Pyunik-Zeta
Teuta-Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana-Jeunesse Esch
EB/Streymur-Gandzasar
St. Patricks-Vestmanneya
La Fiorita-Metalurgs Liepajas
JJK-StabŠk
Bangor City-Zimbru

----

So, here we go. Good luck as always with this phase. dontgetit.gif tounge.gif Get predicting, and hope to see many of you predicting again like last year. Der_Don defending his title. tounge.gif

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England

#3

Posted 26 June 2012 - 09:33 PM

July 3rd

Vikingur 2 - 2 Gomel
Shkendija 1 - 0 Portdown

July 5th

Trans Narva 1- 2 Inter Baku
MTK 2 - 2 Senica
Tirana 1 - 3 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 1 - 1 Aktobe
Borac Banjaluka 2 - 0 Celik Niksic
Baku 3 - 0 Mura
Elfsborg 4 - 1 Floriana
Renova 1 - 1 Libertas
Santa Coloma FC 2 - 4 Osijek
Jagodina 0 - 0 Ordabasy
Differdange 0 - 2 Runavik
Crusaiders 0 - 4 Rosenborg
Cefn Druids 1 - 3 MIPA
Levadia Talinn 2 - 2 Siauliai
Bohemians 1 - 2 Thor AK
Sarajevo 1 - 3 Hibernians
Twente 5 - 1 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 2 - 0 Shirak
Flamutari 1 -1 Honved
Dacia Chinsau 0 - 2 Honved
Suduva 1 - 1 Daugava
KuPS 2 - 1 Llanelli
Cliftonville 0 - 3 Kalmar
Hafnarfjordur 2 - 0 Eschen/Mauren
Lech Poznan 1 - 1 Zhetisy
Khazar 1 - 1 Nomme Kalju
Birkikara 2 - 2 Metalurg Skopje
Pyunik 2 - 0 Zeta
Teuta 0 - 1 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 3 - 2 Jeunesse Esch
EB/Streymur 1 - 3 Gandzasar
St. Patricks 0 - 2 Vestmanneya
La Fiorita 1 - 1 Metalurgs Liepajas
JJK 1 - 2 StabŠk
Bangor City 2 - 2 Zimbru

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007

#4

Posted 26 June 2012 - 10:07 PM

July 3rd

Vikingur 2 - 2 Gomel
Shkendija 1 - 0 Portdown

July 5th

Trans Narva 0- 2 Inter Baku
MTK 2 - 2 Senica
Tirana 2 - 0 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 1 - 3 Aktobe
Borac Banjaluka 2 - 0 Celik Niksic
Baku 3 - 0 Mura
Elfsborg 4 - 1 Floriana
Renova 1 - 1 Libertas
Santa Coloma FC 2 - 4 Osijek
Jagodina 0 - 0 Ordabasy
Differdange 0 - 2 Runavik
Crusaiders 0 - 4 Rosenborg
Cefn Druids 1 - 3 MIPA
Levadia Talinn 2 - 2 Siauliai
Bohemians 3 - 1 Thor AK
Sarajevo 2 - 0 Hibernians
Twente 5 - 1 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 2 - 0 Shirak
Flamutari 1 -1 Honved
Dacia Chinsau 0 - 2 Honved
Suduva 1 - 1 Daugava
KuPS 2 - 1 Llanelli
Clitorisville 0 - 3 Kalmar
Hafnarfjordur 2 - 0 Eschen/Mauren
Lech Poznan 1 - 1 Zhetisy
Khazar 1 - 1 Nomme Kalju
Birkikara 2 - 2 Metalurg Skopje
Pyunik 2 - 0 Zeta
Teuta 0 - 1 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 3 - 2 Jeunesse Esch
EB/Streymur 1 - 3 Gandzasar
St. Patricks 0 - 2 Vestmanneya
La Fiorita 1 - 1 Metalurgs Liepajas
JJK 1 - 2 StabŠk
Bangor City 2 - 2 Zimbru

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#5

Posted 26 June 2012 - 11:11 PM

July 3rd

Vikingur 2 - 1 Gomel
Shkendija 2 - 1 Portdown

July 5th

Trans Narva 1- 0 Inter Baku
MTK 2 - 0 Senica
Tirana 2 - 0 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 1 - 1 Aktobe
Borac Banjaluka 1 - 1 Celik Niksic
Baku 2 - 0 Mura
Elfsborg 3 - 0 Floriana
Renova 1 - 0 Libertas
Santa Coloma FC 1 - 0 Osijek
Jagodina 2 - 1 Ordabasy
Differdange 0 - 0 Runavik
Crusaiders 1 - 3 Rosenborg
Cefn Druids 0 - 1 MIPA
Levadia Talinn 0 - 2 Siauliai
Bohemians 2 - 0 Thor AK
Sarajevo 1 - 2 Hibernians
Twente 5 - 0 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 2 - 0 Shirak
Flamutari 0 -2 Honved
Dacia Chinsau 0 - 2 Honved
Suduva 1 - 1 Daugava
KuPS 2 - 1 Llanelli
Clitorisville 1 - 2 Kalmar
Hafnarfjordur 2 - 0 Eschen/Mauren
Lech Poznan 3 - 0 Zhetisy
Khazar 2 - 1 Nomme Kalju
Birkikara 1 - 3 Metalurg Skopje
Pyunik 0 - 0 Zeta
Teuta 1 - 0 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 2 - 0 Jeunesse Esch
EB/Streymur 1 - 1 Gandzasar
St. Patricks 2 - 0 Vestmanneya
La Fiorita 0 - 2 Metalurgs Liepajas
JJK 1 - 2 StabŠk
Bangor City 1 - 3 Zimbru

Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#6

Posted 27 June 2012 - 06:41 AM

July 3rd

Vikingur 2-0 Gomel
Shkendija 2-1 Portdown

July 5th

Trans Narva 1-2 Inter Baku
MTK 2-0 Senica
Tirana 0-2 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 3-0 Aktobe
Borac Banjaluka 0-1 Celik Niksic
Baku 2-0 Mura
Elfsborg 4-0 Floriana
Renova 1-0 Libertas
Santa Coloma FC 1-1 Osijek
Jagodina 1-1 Ordabasy
Differdange 3-0 Runavik
Crusaiders 0-5 Rosenborg
Cefn Druids 1-1 MIPA
Levadia Talinn 0 -2 Siauliai
Bohemians 3-0 Thor AK
Sarajevo 1-4 Hibernians
Twente 6-0 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 0-2 Shirak
Flamutari 1-1 Honved
Dacia Chinsau 1-1 Honved
Suduva 1-3 Daugava
KuPS 1-0 Llanelli
Clitorisville 1-2 Kalmar
Hafnarfjordur 0-2 Eschen/Mauren
Lech Poznan 4-0 Zhetisy
Khazar 2-1 Nomme Kalju
Birkikara 1-2 Metalurg Skopje
Pyunik 0-1 Zeta
Teuta 2-0 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 2-0 Jeunesse Esch
EB/Streymur 0-3 Gandzasar
St. Patricks 2-0 Vestmanneya
La Fiorita 2-2 Metalurgs Liepajas
JJK 0-2 StabŠk
Bangor City 0-2 Zimbru

miromiro
  • miromiro

    Time KillaÖ

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None

#7

Posted 27 June 2012 - 02:28 PM

Even more random predicting! tounge.gif

Tuesday July 3rd, 2012
Vikingur 2 2 Gomel
Shkendija 1-0 Portdown

Thursday July 5th, 2012
Trans Narva 1-2 Inter Baku
MTK 2-2 Senica
Tirana 1-3 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 1-1 Aktobe
Borac Banjaluka 2-0 Celik Niksic
Baku 3-0 Mura
Elfsborg 4-1 Floriana
Renova 1-1 Libertas
Santa Coloma FC 2-4 Osijek
Jagodina 0-0 Ordabasy
Differdange 0-2 Runavik
Crusaiders 0-4 Rosenborg
Cefn Druids 1-3 MIPA
Levadia Talinn 2-2 Siauliai
Bohemians 1-2 Thor AK
Sarajevo 1-3 Hibernians
Twente 5-1 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 2-0 Shirak
Flamutari 1-1 Honved
Dacia Chinsau 0-2 Honved
Suduva 1-1 Daugava
KuPS 2-1 Llanelli
Cliftonville 0-3 Kalmar
Hafnarfjordur 2-0 Eschen/Mauren
Lech Poznan 1-1 Zhetisy
Khazar 1-1 Nomme Kalju
Birkikara 2-2 Metalurg Skopje
Pyunik 2-0 Zeta
Teuta 0-1 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 3-2 Jeunesse Esch
EB/Streymur 1-3 Gandzasar
St. Patricks 0-2 Vestmanneya
La Fiorita 1-1 Metalurgs Liepajas
JJK 1-2 StabŠk
Bangor City 2-2 Zimbru

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#8

Posted 27 June 2012 - 05:17 PM

Oh boy, here we go tounge.gif

Qualifying - 1st Round - 1st legs

July 3rd
Vikingur-Gomel 1:0
Shkendija-Portdown 0:1

July 5th
Trans Narva-Inter Baku 1:1
MTK-Senica 1:3
Tirana-Grevenmacher 4:1
Torpedo Kutaisi-Aktobe 2:2
Borac Banjaluka-Celik Niksic 2:0
Baku-Mura 1:0
Elfsborg-Floriana 5:1
Renova-Libertas 3:0
Santa Coloma FC-Osijek 0:2
Jagodina-Ordabasy 1:0
Differdange-Runavik 1:2
Crusaiders-Rosenborg 0:1
Cefn Druids-MIPA 0:0
Levadia Talinn-Siauliai 3:1
Bohemians-Thor AK 1:1
Sarajevo-Hibernians 2:1
Twente-Uniˇ Esportiva Santa Coloma 6:0
Rudar Pljevlja-Shirak 1:0
Flamutari-Honved 1:1
Dacia Chinsau-Celje 0:0
Suduva-Daugava 2:2
KuPS-Llanelli 2:1
Cliftonville-Kalmar 0:1
Hafnarfjordur-Eschen/Mauren 2:0
Lech Poznan-Zhetisy 3:0
Khazar-Nomme Kalju 1:1
Birkikara-Metalurg Skopje 2:3
Pyunik-Zeta 0:1
Teuta-Metalurg Rustavi 1:0
Olimpija-Ljubjana-Jeunesse Esch 3:1
EB/Streymur-Gandzasar 0:0
St. Patricks-Vestmanneya 1:0
La Fiorita-Metalurgs Liepajas 0:3
JJK-StabŠk 0:4
Bangor City-Zimbru 1:0

----

02fishera
  • 02fishera

    PSN ID: TeamTango91

  • The Yardies
  • Joined: 27 Nov 2009
  • England

#9

Posted 27 June 2012 - 08:55 PM

July 3rd
Vikingur 1-1 Gomel
Shkendija 2-0 Portdown

July 5th
Trans Narva 1-1 Inter Baku
MTK 2-0 Senica
Tirana 3-1 Grevenmacher
Torpedo Kutaisi 2-0 Aktobe
Borac Banjaluka 2-2 Celik Niksic
Baku 2-0 Mura
Elfsborg 2-0 Floriana
Renova 2-1 Libertas
Santa Coloma 2-3 FC-Osijek
Jagodina 1-1 Ordabasy
Differdange 1-2 Runavik
Crusaiders 0-3 Rosenborg
Cefn Druids 0-2 MIPA
Levadia Talinn 2-0 Siauliai
Bohemians 1-1 Thor AK
Sarajevo 4-1 Hibernians
Twente 5-0 Uniˇ Esportiva Santa Coloma
Rudar Pljevlja 0-1 Shirak
Flamutari 2-2 Honved
Dacia Chinsau 2-1 Honved
Suduva 1-3 Daugava
KuPS 0-1 Llanelli
Cliftonville 2-1 Kalmar
Hafnarfjorduvr 1-1 Eschen/Mauren
Lech Poznan 3-1 Zhetisy
Khazar-Nomme 2-2 Kalju
Birkikara 0-2 Metalurg Skopje
Pyunik 1-1 Zeta
Teuta 0-0 Metalurg Rustavi
Olimpija-Ljubjana 2-1 Jeunesse Esch
EB/Streymur 2-2 Gandzasar
St. Patricks 2-0 Vestmanneya
La Fiorita 1-1 Metalurgs Liepajas
JJK 0-2 StabŠk
Bangor City 2-1 Zimbru

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#10

Posted 03 July 2012 - 04:27 AM

July 3rd
Vikingur-Gomel 0-2
Shkendija-Portdown 3-0

July 5th
Trans Narva-Inter Baku 1-2
MTK-Senica 1-1
Tirana-Grevenmacher 3-0
Torpedo Kutaisi-Aktobe 1-0
Borac Banjaluka-Celik Niksic 3-1
Baku-Mura 3-1
Elfsborg-Floriana 4-0
Renova-Libertas 3-0
Santa Coloma FC-Osijek 0-5
Jagodina-Ordabasy 2-0
Differdange-Runavik 2-1
Crusaiders-Rosenborg 1-3
Cefn Druids-MIPA 0-2
Levadia Talinn-Siauliai 0-0
Bohemians-Thor AK 2-0
Sarajevo-Hibernians 3-0
Twente-Uniˇ Esportiva Santa Coloma 7-0
Rudar Pljevlja-Shirak 2-1
Flamutari-Honved 1-1
Dacia Chinsau-Celje 2-0 I think the away team is actually NK Celje, not Honved
Suduva-Daugava 0-0
KuPS-Llanelli 2-0
Cliftonville-Kalmar 0-3
Hafnarfjordur-Eschen/Mauren 3-0
Lech Poznan-Zhetisy 4-1
Khazar-Nomme Kalju 2-1
Birkikara-Metalurg Skopje 0-2
Pyunik-Zeta 0-0
Teuta-Metalurg Rustavi 0-1
Olimpija-Ljubjana-Jeunesse Esch 5-0
EB/Streymur-Gandzasar 1-2
St. Patricks-Vestmanneya 3-0
La Fiorita-Metalurgs Liepajas 1-4
JJK-StabŠk 1-1
Bangor City-Zimbru 0-1

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#11

Posted 03 July 2012 - 10:07 PM

2 Matches done today, so why not:

Qualifying - 1st Round - 1st legs

July 3rd
Vikingur-Gomel 0:6
Shkendija-Portdown 0:0

1. Levindski 0.5 pts
2. miromiro 0 pts
2. Hodgey1989 0 pts
2. MobBG 0 pts
2. AndyGanteks 0 pts
2. 02fishera 0 pts
2. bud23 0 pts
2. PrometheusX 0 pts

0 pts for almost everyone today lol.gif . More updates and next fixtures after Thursday matches!

edit: And yeah, Levindski is right, that's Dacia vs Celje.

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#12

Posted 05 July 2012 - 09:07 PM

Qualifying - 1st Round - 1st legs

Khazar-Nomme Kalju 2:2
Jagodina-Ordabasy 0:1
KuPS-Llanelli 2:1
Trans Narva-Inter Baku 0:5
Renova-Libertas 4:0
Levadia Talinn-Siauliai 1:0
Elfsborg-Floriana 8:0
Baku-Mura 0:0
JJK-Staabek 2:0
Pyunik-Zeta 0:3
Rudar Pljevlja-Shirak 0:1
Dacia Chinsau-Celje 1:0
Differdange-Runavik 3:0
Suduva-Daugava 0:1
Birkikara-Metalurg Skopje 2:2
KF Tirana-Grevenmacher 2:0
Torpedo Kutaisi-Aktobe 1:1
Santa Coloma-Osijek 0:1
Sarajevo-Hibernians 5:2
Twente-UE Santa Coloma 6:0
EB/Streymur-Gandzasar 3:1
Lech Poznan-Zhetisy 2:0
Olimpija Ljubjana-Jeunesse Esch 3:0
MTK-Senica 1:1
Cefn Druids-MIPA 0:0
Flamutari-Honved 0:1
La Fiorita-Metalurgs Lijepajas 0:2
Teuta-Metalurg Rustavi 0:3
Bangor City-Zimbru 0:0
Bohemians-Thor 0:0
Cliftonville-Kalmar 1:0
St. Paticks-Vestmaneyya 1:0
Crusaiders-Rosenborg 0:3
Borac Bannjaluka-Celik 2:2
Hafnafjordur-Eschen-Mauren 2:1

League Table

1. AndyGanteks 11.5 pts
2. 02fishera 11 pts
3. Levindski 10.5 pts
4. Hodgey1989 9 pts
4. MobBG 9 pts
4. bud23 9 pts
5. PrometheusX 8.5 pts
5. miromiro 8.5 pts

Return legs next week. I'll post them on Sunday/Monday for predicting! icon14.gif
Der_Don ain't you gonna defend your title? tounge.gif Start predicting! tounge.gif

Der_Don
  • Der_Don

    #FreeShinji

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008

#13

Posted 06 July 2012 - 05:45 AM

I was kinda busy during the last days. But now I'm ready to predict the hell out of you smile.gif

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#14

Posted 08 July 2012 - 05:54 PM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg
Grevenmachen-Tirana
Nomme Kalju-Khazar
Portdown-Shkendija

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan
Ordabasy-Jagodina
Metalurg Rustavi-Teuta
Shirak-Rudar Pljevlja
Aktobe-Torpedo Kutaisi
Metalurg Skopje-Birkikara
Gandzasar-Eb/Streymur
Celik-Borac Banjaluka
Inter Baku-Trans Narva
Daugava-Suduva
Gomel-Vikingur
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana
Siauliai-Levadia Talinn
Zimbru-Bangor City
MIPA-Cefn Druids
StabŠk-JJK
Kalmar-Cliftonville
Rosenborg-Crusaiders
UE Santa Coloma-Twente
Llianelli-KuPS
Runavik-Differdange
Hibernians-Sarajevo
Senica-MTK
Eschen-Machen-Hafnafjordur
Zeta=Pyunik
Celje-Dacia Chinsau
Osijek-Santa Coloma
Mura-Baku
Libertas-Renova
Honved-Fljamutari
Thor-Bohemians
Vestmaneyya-St. Paticks


02fishera
  • 02fishera

    PSN ID: TeamTango91

  • The Yardies
  • Joined: 27 Nov 2009
  • England

#15

Posted 08 July 2012 - 07:38 PM

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 1-4
Grevenmachen-Tirana 2-2
Nomme Kalju-Khazar 2-0
Portdown-Shkendija 201

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 1-3
Ordabasy-Jagodina 2-0
Metalurg Rustavi-Teuta 3-1
Shirak-Rudar Pljevlja 1-1
Aktobe -Torpedo Kutaisi 2-1
Metalurg Skopje-Birkikara 2-1
Gandzasar-Eb/Streymur 1-2
Celik-Borac Banjaluka 3-1
Inter Baku-Trans Narva 4-1
Daugava-Suduva 2-0
Gomel-Vikingur 1-2
Metalurgs Lijepajas - La Fiorita 2-2
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 1-3
Siauliai-Levadia Talinn 0-2
Zimbru-Bangor City 2-1
MIPA-Cefn Druids 2-1
StabŠk-JJK 2-0
Kalmar-Cliftonville 1-2
Rosenborg-Crusaiders 4-0
UE Santa Coloma-Twente 1-3
Llianelli-KuPS 2-0
Runavik-Differdange 1-2
Hibernians-Sarajevo 1-3
Senica-MTK 0-1
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0-0
Zeta-Pyunik 2-0
Celje-Dacia Chinsau 2-1
Osijek-Santa Coloma 2-0
Mura-Baku 1-1
Libertas-Renova 2-0
Honved-Fljamutari 3-1
Thor-Bohemians 1-1
Vestmaneyya-St. Patricks 1-2

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007

#16

Posted 08 July 2012 - 07:48 PM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 0-2
Grevenmachen-Tirana 0-2
Nomme Kalju-Khazar 0-1
Portdown-Shkendija 0-1

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 0-2
Ordabasy-Jagodina 0-2
Metalurg Rustavi-Teuta 1-0
Shirak-Rudar Pljevlja 1-1
Aktobe-Torpedo Kutaisi 2-1
Metalurg Skopje-Birkikara 2-0
Gandzasar-Eb/Streymur 1-1
Celik-Borac Banjaluka 0-2
Inter Baku-Trans Narva 1-1
Daugava-Suduva 1-1
Gomel-Vikingur 0-2
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 1-0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0-3
Siauliai-Levadia Talinn 0-1
Zimbru-Bangor City 0-3
MIPA-Cefn Druids 1-0
StabŠk-JJK 3-0
Kalmar-Cliftonville 5-0
Rosenborg-Crusaiders 3-0
UE Santa Coloma-Twente 0-5
Llianelli-KuPS 0-0
Runavik-Differdange 1-0
Hibernians-Sarajevo 0-2
Senica-MTK 3-0
Eschen-Machen-Hafnafjordur 3-0
Zeta=Pyunik 2-2
Celje-Dacia Chinsau 0-2
Osijek-Santa Coloma 2-0
Mura-Baku 0-1
Libertas-Renova 0-2
Honved-Fljamutari 2-0
Loki-Bohemians 0-1
Vestmaneyya-St. Paticks 0-1


Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#17

Posted 09 July 2012 - 05:02 AM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs

Tuesday, 10th

Floriana 0-2 Elfsborg
Grevenmachen 1-2 Tirana
Nomme Kalju 2-1 Khazar
Portdown 1-3 Shkendija

Thursday, 12th

Zhetsy 0-4 Lech Poznan
Ordabasy 1-2 Jagodina
Metalurg Rustavi 1-0 Teuta
Shirak 1-0 Rudar Pljevlja
Aktobe 0-2Torpedo Kutaisi
Metalurg Skopje 1-0-Birkikara
Gandzasar 2-1-Eb/Streymur
Celik 0-3 Borac Banjaluka
Inter Baku 1-3 Trans Narva
Daugava 1-4 Suduva
Gomel 1-0- Vikingur
Metalurgs Lijepajas 2-0 La Fiorita
Jeunesse Esch 1-2 Olimpija Ljubjana
Siauliai 0-3 Levadia Talinn
Zimbru 1-0 Bangor City
MIPA 2-0 Cefn Druids
StabŠk 0-1 JJK
Kalmar 1-0 Cliftonville
Rosenborg 1-0 Crusaiders
UE Santa Coloma 0-5 Twente
Llianelli 1-2 KuPS
Runavik 0-3 Differdange
Hibernians 4-1 Sarajevo
Senica 1-2 MTK
Eschen-Machen 2-1 Hafnafjordur
Zeta 2-1 Pyunik
Celje 0-1 Dacia Chinsau
Osijek 1-0 Santa Coloma
Mura 2-1 Baku
Libertas 0-2 Renova
Honved 1-2 Fljamutari
Thor 0-4 Bohemians
Vestmaneyya 0-2 St. Paticks

The__Phoenix
  • The__Phoenix

    aka bud23

  • BUSTED!
  • Joined: 05 Feb 2012

#18

Posted 09 July 2012 - 01:39 PM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 1-3
Grevenmachen-Tirana 2-1
Nomme Kalju-Khazar 0-2
Portdown-Shkendija 1-0

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 1-2
Ordabasy-Jagodina 1-1
Metalurg Rustavi-Teuta 2-0
Shirak-Rudar Pljevlja 2-1
Aktobe-Torpedo Kutaisi 1-2
Metalurg Skopje-Birkikara 2-0
Gandzasar-Eb/Streymur 1-1
Celik-Borac Banjaluka 2-0
Inter Baku-Trans Narva 3-1
Daugava-Suduva 1-1
Gomel-Vikingur 0-2
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 1-0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 3-1
Siauliai-Levadia Talinn 3-0
Zimbru-Bangor City 0-0
MIPA-Cefn Druids 1-1
StabŠk-JJK 2-0
Kalmar-Cliftonville 4-0
Rosenborg-Crusaiders 3-1
UE Santa Coloma-Twente 0-3
Llianelli-KuPS 0-1
Runavik-Differdange 1-0
Hibernians-Sarajevo 2-0
Senica-MTK 0-2
Eschen-Machen-Hafnafjordur 2-0
Zeta-Pyunik 0-0
Celje-Dacia Chinsau 1-0
Osijek-Santa Coloma 1-1
Mura-Baku 0-2
Libertas-Renova 2-2
Honved-Fljamutari 4-0
Thor-Bohemians 0-3
Vestmaneyya-St. Paticks 0-2

Hodgey.
  • Hodgey.

    GTA III, VC, SA, LCS, VCS, IV, TLAD, TBoGT and V all 100%

  • Members
  • Joined: 08 Mar 2008
  • England

#19

Posted 09 July 2012 - 03:12 PM

Tuesday, 10th

Floriana 0-2 Elfsborg
Grevenmachen 1-2 Tirana
Nomme Kalju 1-3 Khazar
Portdown 2-4 Shkendija

Thursday, 12th

Zhetsy 1-4 Lech Poznan
Ordabasy 2-3 Jagodina
Metalurg Rustavi 2-0 Teuta
Shirak 1-1 Rudar Pljevlja
Aktobe 0-3 Torpedo Kutaisi
Metalurg Skopje 0-0-Birkikara
Gandzasar 3-1 Eb/Streymur
Celik 2-1 Borac Banjaluka
Inter Baku 1-3 Trans Narva
Daugava 1-2 Suduva
Gomel 2-0 Vikingur
Metalurgs Lijepajas 2-3 La Fiorita
Jeunesse Esch 0-2 Olimpija Ljubjana
Siauliai 0-3 Levadia Talinn
Zimbru 3-1 Bangor City
MIPA 5-1 Cefn Druids
StabŠk 0-1 JJK
Kalmar 2-0 Cliftonville
Rosenborg 3-0 Crusaiders
UE Santa Coloma 0-4 Twente
Llianelli 1-4 KuPS
Runavik 0-2 Differdange
Hibernians 3-1 Sarajevo
Senica 1-2 MTK
Eschen-Machen 2-1 Hafnafjordur
Zeta 2-1 Pyunik
Celje 0-2 Dacia Chinsau
Osijek 1-2 Santa Coloma
Mura 2-2 Baku
Libertas 0-3 Renova
Honved 2-1 Fljamutari
Thor 2-3 Bohemians
Vestmaneyya 2-1 St. Paticks

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#20

Posted 09 July 2012 - 07:16 PM Edited by AndyGanteks, 10 July 2012 - 06:52 AM.

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 0:3
Grevenmachen-Tirana 1:0
Nomme Kalju-Khazar 2:1
Portdown-Shkendija 1:0

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 0:4
Ordabasy-Jagodina 1:2
Metalurg Rustavi-Teuta 2:1
Shirak-Rudar Pljevlja 2:0
Aktobe-Torpedo Kutaisi 2:2
Metalurg Skopje-Birkikara 3:1
Gandzasar-Eb/Streymur 3:0
Celik-Borac Banjaluka 1:2
Inter Baku-Trans Narva 3:0
Daugava-Suduva 0:1
Gomel-Vikingur 4:1
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 3:0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0:2
Siauliai-Levadia Talinn 2:3
Zimbru-Bangor City 1:1
MIPA-Cefn Druids 2:1
StabŠk-JJK 3:0
Kalmar-Cliftonville 2:0
Rosenborg-Crusaiders 5:0
UE Santa Coloma-Twente 0:6
Llianelli-KuPS 1:3
Runavik-Differdange 0:0
Hibernians-Sarajevo 1:1
Senica-MTK 3:2
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0:1
Zeta-Pyunik 1:0
Celje-Dacia Chinsau 2:0
Osijek-Santa Coloma 4:0
Mura-Baku 1:1
Libertas-Renova 0:2
Honved-Fljamutari 3:1
Thor-Bohemians 0:1
Vestmaneyya-St. Paticks 1:0

miromiro
  • miromiro

    Time KillaÖ

  • Zaibatsu
  • Joined: 26 Nov 2009
  • None

#21

Posted 09 July 2012 - 08:21 PM

Here goes, more random predicting...

Tuesday, July 10th, 2012
Floriana-Elfsborg 0:3
Grevenmachen-Tirana 1:0
Nomme Kalju-Khazar 2:1
Portdown-Shkendija 1:0

Thursday, July 12th, 2012
Zhetsy-Lech Poznan 0:4
Ordabasy-Jagodina 0:2
Metalurg Rustavi-Teuta 2:1
Shirak-Rudar Pljevlja 2:0
Aktobe-Torpedo Kutaisi 2:2
Metalurg Skopje-Birkikara 3:1
Gandzasar-Eb/Streymur 3:0
Celik-Borac Banjaluka 1:2
Inter Baku-Trans Narva 4:0
Daugava-Suduva 0:1
Gomel-Vikingur 4:1
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 3:0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0:2
Siauliai-Levadia Talinn 2:3
Zimbru-Bangor City 1:1
MIPA-Cefn Druids 2:1
StabŠk-JJK 3:0
Kalmar-Cliftonville 2:0
Rosenborg-Crusaiders 5:0
UE Santa Coloma-Twente 0:6
Llianelli-KuPS 1:3
Runavik-Differdange 0:0
Hibernians-Sarajevo 1:1
Senica-MTK 3:2
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0:1
Zeta-Pyunik 1:0
Celje-Dacia Chinsau 2:0
Osijek-Santa Coloma 4:0
Mura-Baku 1:1
Libertas-Renova 0:2
Honved-Fljamutari 3:1
Thor-Bohemians 0:1
Vestmaneyya-St. Paticks 1:0

TheCacti
  • TheCacti

    oh sh*t there's a horse in the hospital

  • Leone Family Mafia
  • Joined: 12 Sep 2010
  • Macau

#22

Posted 10 July 2012 - 03:23 AM

QUOTE (miromiro @ Monday, Jul 9 2012, 20:21)
Here goes, more random predicting...

I haven't heard of half these teams tounge.gif I'm just plugging in numbers

Tuesday, July 10th, 2012
Floriana-Elfsborg 2:2
Grevenmachen-Tirana 2:0
Nomme Kalju-Khazar 0:1
Portdown-Shkendija 0:2

Thursday, July 12th, 2012
Zhetsy-Lech Poznan 0:3
Ordabasy-Jagodina 0:0
Metalurg Rustavi-Teuta 3:1
Shirak-Rudar Pljevlja 3:3
Aktobe-Torpedo Kutaisi 1:2
Metalurg Skopje-Birkikara 5:3
Gandzasar-Eb/Streymur 0:0
Celik-Borac Banjaluka 1:0
Inter Baku-Trans Narva 1:1
Daugava-Suduva 2:2
Gomel-Vikingur 2:0
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 1:1
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 1:0
Siauliai-Levadia Talinn 0:2
Zimbru-Bangor City 0:1
MIPA-Cefn Druids 2:3
StabŠk-JJK 1:0
Kalmar-Cliftonville 2:0
Rosenborg-Crusaiders 1:2
UE Santa Coloma-Twente 0:4
Llianelli-KuPS 1:1
Runavik-Differdange 3:2
Hibernians-Sarajevo 1:3
Senica-MTK 2:2
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0:2
Zeta-Pyunik 1:1
Celje-Dacia Chinsau 2:1
Osijek-Santa Coloma 0:2
Mura-Baku 3:1
Libertas-Renova 0:2
Honved-Fljamutari 3:2
Thor-Bohemians 2:0
Vestmaneyya-St. Paticks 1:1

Der_Don
  • Der_Don

    #FreeShinji

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008

#23

Posted 10 July 2012 - 06:14 AM

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 1-2
Grevenmachen-Tirana 2-0
Nomme Kalju-Khazar 1-1
Portdown-Shkendija 3-2

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 0-3
Ordabasy-Jagodina 2-0
Metalurg Rustavi-Teuta 1-0
Shirak-Rudar Pljevlja 3-1
Aktobe-Torpedo Kutaisi 0-0
Metalurg Skopje-Birkikara 2-0
Gandzasar-Eb/Streymur 0-3
Celik-Borac Banjaluka 4-1
Inter Baku-Trans Narva 3-2
Daugava-Suduva 2-0
Gomel-Vikingur 2-1
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 1-2
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0-2
Siauliai-Levadia Talinn 2-2
Zimbru-Bangor City 0-1
MIPA-Cefn Druids 2-0
StabŠk-JJK 1-0
Kalmar-Cliftonville 4-2
Rosenborg-Crusaiders 4-0
UE Santa Coloma-Twente 0-3
Llianelli-KuPS 2-1
Runavik-Differdange 1-3
Hibernians-Sarajevo 2-2
Senica-MTK 5-2
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0-0
Zeta=Pyunik 1-2
Celje-Dacia Chinsau 1-3
Osijek-Santa Coloma 3-2
Mura-Baku 0-2
Libertas-Renova 1-3
Honved-Fljamutari 1-0
Thor-Bohemians 4-0
Vestmaneyya-St. Paticks 2-3

Jesus...

Levindski
  • Levindski

    Azure

  • Members
  • Joined: 17 Jul 2010

#24

Posted 10 July 2012 - 06:20 AM

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 0-3
Grevenmachen-Tirana 1-2
Nomme Kalju-Khazar 0-0
Portdown-Shkendija 1-0

Thursday, 12th

Zhetsy-Lech Poznan 0-3
Ordabasy-Jagodina 1-1
Metalurg Rustavi-Teuta 4-1
Shirak-Rudar Pljevlja 1-0
Aktobe-Torpedo Kutaisi 3-1
Metalurg Skopje-Birkikara 3-0
Gandzasar-Eb/Streymur 2-1
Celik-Borac Banjaluka 0-1
Inter Baku-Trans Narva 4-0
Daugava-Suduva 2-0
Gomel-Vikingur 3-1
Metalurgs Lijepajas-La Fiorita 3-0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0-3
Siauliai-Levadia Talinn 2-1
Zimbru-Bangor City 2-1
MIPA-Cefn Druids 3-0
StabŠk-JJK 2-0
Kalmar-Cliftonville 2-0
Rosenborg-Crusaiders 3-0
UE Santa Coloma-Twente 0-4
Llianelli-KuPS 1-2
Runavik-Differdange 1-1
Hibernians-Sarajevo 0-2
Senica-MTK 1-0
Eschen-Machen-Hafnafjordur 1-2
Zeta=Pyunik 3-1
Celje-Dacia Chinsau 2-2
Osijek-Santa Coloma 5-0
Mura-Baku 0-1
Libertas-Renova 0-3
Honved-Fljamutari 2-1
Thor-Bohemians 1-1
Vestmaneyya-St. Paticks 1-0

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#25

Posted 10 July 2012 - 10:02 PM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs

Tuesday, 10th

Floriana-Elfsborg 0:4
Grevenmachen-Tirana 0:0
Nomme Kalju-Khazar 0:2
Portdown-Shkendija 2:1

League Table

1. 02fishera 13 pts
2. AndyGanteks 12.5 pts
3. Levindski 11.5 pts
4. bud23 11 pts
5. MobBG 10 pts
5. Hodgey1989 10 pts
6. miromiro 9.5 pts
7. PrometheusX 9 pts
8. Der_Don 1 pts
9. TheCacti 0.5 pts

Remaining matches on Thursday.

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#26

Posted 12 July 2012 - 10:06 PM

Qualifying - 1st Round - 2nd legs- July 12th, 2012

Zhetsy-Lech Poznan 1:1
Ordabasy-Jagodina 0:0
Metalurg Rustavi-Teuta 6:1
Shirak-Rudar Pljevlja 1:1
Aktobe-Torpedo Kutaisi 1:0
Metalurg Skopje-Birkikara 0:0
Gandzasar-Eb/Streymur 2:0
Celik-Borac Banjaluka 1:1
Inter Baku-Trans Narva 2:0
Daugava-Suduva 2:3
Gomel-Vikingur 4:0
Metalurgs Liepajas-La Fiorita 4:0
Jeunesse Esch-Olimpija Ljubjana 0:3
Siauliai-Levadia Talinn 2:1
Zimbru-Bangor City 2:1
MIPA-Cefn Druids 5:0
StabŠk-JJK 3:2
Kalmar-Cliftonville 4:0
Rosenborg-Crusaiders 1:0
UE Santa Coloma-Twente 0:3
Llianelli-KuPS 1:1
Runavik-Differdange 0:3
Hibernians-Sarajevo 4:4
Senica-MTK 2:1
Eschen-Machen-Hafnafjordur 0:1
Zeta-Pyunik 1:2
Celje-Dacia Chinsau 0:1
Osijek-Santa Coloma 3:1
Mura-Baku 2:0
Libertas-Renova 0:4
Honved-Fljamutari 2:0
Thor-Bohemians 5:1
Vestmaneyya-St. Paticks 2:1

League Table

1. Levindski 23.5 pts
2. AndyGanteks 23 pts
3. 02fishera 22 pts
4. Hodgey1989 21 pts
5. MobBG 19.5 pts
5. miromiro 19.5 pts
6. PrometheusX 18 pts
7. bud23 17.5 pts
8. Der_Don 12.5 pts
9. TheCacti 9.5 pts

2nd Qualifying round next week, fixtures as always will be posted during the weekend!

AndyGanteks
  • AndyGanteks

  • The Yardies
  • Joined: 03 Jun 2005
  • Jamaica

#27

Posted 15 July 2012 - 05:50 PM

And here are the next Europa fixtures:

Qualifying - 2nd Round - 1st legs

19th July

Khazar-Lech Poznan
Naftan-Crvena Zvezda
Milsami Orhei-Aktobe
Anzhi-Honved
Lokomotiv Polvdiv-Vitesse
Renova-Gomel
Levadia Talinn-Anorthosis
Metalurg Rustavi-Plzen
Inter Baku-Asteras
JJK-Zeta
Olimpija Ljubjana-Tromso
Differdange-Gent
Shakhtar Soligorsk-Ried
Bnei Yehuda-Shirak
Rosenborg-Ordabasy
Trnava-Sligo Rovers
Levski Sofia-Sarajevo
APOEL-Senica
Ruch Chorzov-Metalurg Skopje
Aarhus-Dila Gori
Mlada Boleslav-Thor
AIK-Hafnarfj÷rdur
Eskişehirspor-St.Johnston
Tirana-Aalesund
Metalurg Donetsk-Celik
Slaven Koprivnica-Portdown
Dacia Chinsau-Elfsborg
Zalgiris-Admira
Young Boys-Zimbru
Rapid Bucuresti-MYPA
Servette-Gandzasar
Twente-Inter Turku
Maccabi Netanya-KuPS
Osijek-Kalmar
Mura-CSKA Sofia
Metalurgs Lijepajas-Legia Warsaw
Slovan Bratislava-Videoton
Vojvodina-Suduva
Hajduk Split-Skonto Riga
Siroki Brijeg-St. Patricks






Prometheus
  • Prometheus

  • Moderator
  • Joined: 18 Apr 2011
  • None

#28

Posted 15 July 2012 - 06:05 PM

19th July

Khazar 0-3 Lech Poznan
Naftan 1-1 Crvena Zvezda
Milsami Orhei 1-0 Aktobe
Anzhi 0-2 Honved
Lokomotiv Polvdiv 0-4 Vitesse
Renova 1-0 Gomel
Levadia Talinn 1-1 Anorthosis
Metalurg Rustavi 0-3 Plzen
Inter Baku 0-2 Asteras
JJK 3-2 Zeta
Olimpija Ljubjana 2-1 Tromso
Differdange 0-1 Gent
Shakhtar Soligorsk 0-3 Ried
Bnei Yehuda 1-2 Shirak
Rosenborg 2-2 Ordabasy
Trnava 3-1 Sligo Rovers
Levski Sofia 1-0 Sarajevo
APOEL 6-0 Senica
Ruch Chorzov 2-1 Metalurg Skopje
Aarhus 2-3 Dila Gori
Mlada Boleslav 0-1 Thor
AIK 2-3 Hafnarfj÷rdur
Eskişehirspor 2-1 St.Johnston
Tirana 0-1 Aalesund
Metalurg Donetsk 2-1 Celik
Slaven Koprivnica 2-4Portdown
Dacia Chinsau 0-4 Elfsborg
Zalgiris 2-1 Admira
Young Boys 2-0Zimbru
Rapid Bucuresti 4-1 MYPA
Servette 1-2 Gandzasar
Twente 8-0 Inter Turku
Maccabi Netanya 1-0 KuPS
Osijek 2-1 Kalmar
Mura 0-4 CSKA Sofia
Metalurgs Lijepajas 0-5 Legia Warsaw
Slovan Bratislava 0-2Videoton
Vojvodina 1-1 Suduva
Hajduk Split 2-2 Skonto Riga
Siroki Brijeg 0-2 St. Patricks

Der_Don
  • Der_Don

    #FreeShinji

  • Members
  • Joined: 03 Feb 2008

#29

Posted 15 July 2012 - 06:14 PM

19th July

Khazar-Lech Poznan 1-2
Naftan-Crvena Zvezda 0-2
Milsami Orhei-Aktobe 2-1
Anzhi-Honved 3-1
Lokomotiv Polvdiv-Vitesse 1-1
Renova-Gomel 2-0
Levadia Talinn-Anorthosis 1-0
Metalurg Rustavi-Plzen 1-2
Inter Baku-Asteras 3-0
JJK-Zeta 2-0
Olimpija Ljubjana-Tromso 1-1
Differdange-Gent 0-2
Shakhtar Soligorsk-Ried 2-1
Bnei Yehuda-Shirak 2-0
Rosenborg-Ordabasy 2-0
Trnava-Sligo Rovers 0-0
Levski Sofia-Sarajevo 3-1
APOEL-Senica 4-0
Ruch Chorzov-Metalurg Skopje 0-1
Aarhus-Dila Gori 1-0
Mlada Boleslav-Thor 3-2
AIK-Hafnarfj÷rdur 2-2
Eskişehirspor-St.Johnston 1-1
Tirana-Aalesund 2-1
Metalurg Donetsk-Celik 0-0
Slaven Koprivnica-Portdown 1-2
Dacia Chinsau-Elfsborg 0-2
Zalgiris-Admira 1-2
Young Boys-Zimbru 3-0
Rapid Bucuresti-MYPA 2-0
Servette-Gandzasar 4-2
Twente-Inter Turku 4-0
Maccabi Netanya-KuPS 2-0
Osijek-Kalmar 1-0
Mura-CSKA Sofia 0-2
Metalurgs Lijepajas-Legia Warsaw 1-3
Slovan Bratislava-Videoton 3-0
Vojvodina-Suduva 2-2
Hajduk Split-Skonto Riga 4-1
Siroki Brijeg-St. Patricks 2-1

MobBG
  • MobBG

    Makin' Bacon.....

  • The Yardies
  • Joined: 18 Apr 2007

#30

Posted 15 July 2012 - 06:49 PM

19th July

Khazar-Lech Poznan 1-2
Naftan-Crvena Zvezda 0-3
Milsami Orhei-Aktobe 2-1
Anzhi-Honved 3-1
Lokomotiv Polvdiv-Vitesse 1-1
Renova-Gomel 2-0
Levadia Talinn-Anorthosis 1-0
Metalurg Rustavi-Plzen 1-2
Inter Baku-Asteras 3-0
JJK-Zeta 2-0
Olimpija Ljubjana-Tromso 1-1
Differdange-Gent 0-2
Shakhtar Soligorsk-Ried 2-1
Bnei Yehuda-Shirak 2-0
Rosenborg-Ordabasy 2-0
Trnava-Sligo Rovers 0-0
Levski Sofia-Sarajevo 4-0
APOEL-Senica 4-0
Ruch Chorzov-Metalurg Skopje 0-1
Aarhus-Dila Gori 1-0
Mlada Boleslav-Thor 3-2
AIK-Hafnarfj÷rdur 2-2
Eskişehirspor-St.Johnston 1-1
Tirana-Aalesund 2-1
Metalurg Donetsk-Celik 0-0
Slaven Koprivnica-Portdown 1-2
Dacia Chinsau-Elfsborg 0-2
Zalgiris-Admira 1-2
Young Boys-Zimbru 3-0
Rapid Bucuresti-MYPA 2-0
Servette-Gandzasar 4-2
Twente-Inter Turku 4-0
Maccabi Netanya-KuPS 2-0
Osijek-Kalmar 1-0
Mura-CSKA Sofia 0-2
Metalurgs Lijepajas-Legia Warsaw 1-3
Slovan Bratislava-Videoton 3-0
Vojvodina-Suduva 2-2
Hajduk Split-Skonto Riga 4-1
Siroki Brijeg-St. Patricks 2-1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users